اکانت تلگرام خود را برای همیشه حذف کنید

۵/۵ - (۵ امتیاز)

اکانت تلگرام خود را برای همیشه حذف کنید

تلگرام یک برنامه پیام رسانی امن است که پیام های رمزگذاری شده سرتاسر، تماس ویدیویی، VOIP و به اشتراک گذاری فایل را ارائه می دهد.  متأسفانه تلگرام دکمه غیرفعال سازی داخل برنامه ندارد. خوشبختانه ما در این پست HiVPN دو راه ساده برای حذف دائمی حساب تلگرام شما پیدا کرده ایم که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

چرا ممکن است بخواهید اکانت تلگرام خود را حذف کنید؟

تلگرام به عنوان جایگزینی امن برای سایر برنامه های پیام رسان محبوب مشهور است. در بیشتر موارد، ما استفاده از تلگرام را توصیه می کنیم، اما قابل درک است که چرا برخی ممکن است بخواهند حساب خود را حذف کنند:

 1. تلگرام چند مشکل امنیتی از جمله هکرها و نشت ابرداده ها را تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۷، هکرها بدافزار را از طریق تلگرام به رایانه های ویندوزی پخش کردند . همچنین توسط سازمان هایی مانند Stiftung Warentest و کمیته حفاظت از خبرنگاران ناامن تلقی شده است. در حالی که تلگرام هنوز کاملاً امن است، ممکن است برخی بخواهند به برنامه‌های امن دیگر سوئیچ کنند.
 2. تلگرام به هر کسی اجازه می‌دهد بدون اطلاع نویسنده، پیام‌های چت را حذف کند. این امر به شرکت‌کنندگان کنترل کمتری بر مکالمات خود می‌دهد و می‌تواند دستکاری را تسهیل کند، زیرا شخصی که با او چت می‌کنید ممکن است محتوای چت را با حذف پیام‌های شما تغییر دهد.
 3. تلگرام متکی به MTProto، یک پروتکل امنیتی پیام رسانی اثبات نشده است. بسیاری از رمزنگاران از آن انتقاد کرده اند که به اندازه کافی امن نیست، به خصوص که نسخه منبع باز ارائه نشده است. کاربران ممکن است بخواهند یک برنامه پیام رسانی با ساختار شفاف تر پیدا کنند.

همیشه از برنامه HiVPN برای محافظت از اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین استفاده کنید. این اطلاعات شما را در حین انتقال رمزگذاری می‌کند و آن‌ها را از ISPs و ردیاب‌های دولتی پنهان می‌کند.

خروج از تلگرام غیرقابل برگشت است، بنابراین در اینجا چند نکته وجود دارد که باید قبل از حذف دائمی حساب کاربری خود در نظر بگیرید:

 • با غیرفعال کردن اکانت تلگرام، تمام لیست های مخاطبین، پیام ها، گروه ها و کانال های شما برای همیشه حذف می شود.
 • غیرفعال‌سازی قابل لغو نیست.
 • حتی اگر دوباره در تلگرام ثبت نام کنید، تمام پیام‌ها، کانال‌ها و لیست مخاطبین حساب قبلی شما بازیابی نمی‌شوند.

آیا می توانم اکانت تلگرام حذف شده خود را بازیابی کنم؟

پس از حذف اکانت تلگرام، دیگر نمی‌توانید اطلاعات مرتبطی مانند تاریخچه چت یا مخاطبین را بازیابی کنید. برای استفاده مجدد از تلگرام، باید یک حساب کاربری جدید با شماره تلفن خود ایجاد کنید. حساب قدیمی شما برای همیشه غیرفعال می شود، همه اینها بخشی از فرآیند حذف است.

چگونه اطلاعات خود را قبل از خروج از تلگرام صادر کنیم

خوشبختانه تلگرام این فرآیند را فوق العاده آسان کرده است. فقط مطمئن شوید که دستگاهی در دسترس دارید که می‌خواهید گزارش‌های چت خود را در آن ذخیره کنید.

 • برنامه را باز کنید و تنظیمات راپیدا کنید .
 • بر روی Export Telegram Dataکلیک کنید .
 • پیدا کردن صادرات تاریخچه چتگزینه، سپس انتخاب کنید که دقیقا چه اطلاعات شما به صادرات می خواهید.

اکنون فقط دستگاهی را انتخاب کنید تا اطلاعات تلگرام شما صادر شود.

دو روش غیرفعال کردن اکانت تلگرام

همانطور که متوجه شده اید، هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن فوری حساب شما در برنامه تلگرام وجود ندارد. این به این دلیل است که فرآیند غیرفعال کردن هم شامل بازدید از یک صفحه وب اختصاصی و هم انجام اقدامات در برنامه است. همچنین می توانید اکانت خود را روی حالت تخریب خودکار تنظیم کنید. این گزینه به تلاش کمتری نیاز دارد اما کمی بیشتر طول می کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر دو گزینه ادامه مطلب را بخوانید و یکی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

شماره ۱: تنظیمات خود تخریبی حساب را تنظیم کنید

به عنوان بخشی از ویژگی های امنیتی آن، حساب های تلگرام پس از مدت زمان مشخصی عدم فعالیت، برای خود تخریبی تنظیم می شوند. یک دوره پیش فرض روی ۶ ماه تنظیم شده است، به این معنی که اگر در این مدت وارد حساب تلگرام خود نشوید، حذف می شود و مکالمات شما برای همیشه از بین می رود.

شما نمی توانید این ویژگی را غیرفعال کنید، اما می توانید مدت زمانی که پس از آن حساب شما حذف می شود را از ۱ تا ۱۲ ماه تنظیم کنید. یکی از راه‌های خلاص شدن از شر حساب کاربری این است که آن را پس از یک ماه به حالت خود تخریبی قرار دهید و سپس منتظر بمانید. با دنبال کردن این مراحل می توانید این کار را انجام دهید:

 1. برنامه تلگرام خود را باز کنید و به تنظیمات بروید. حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید .
 2. به پایین بروید و روی If Away Forضربه بزنید .
 3. ۱ ماه راانتخاب کنید و تمام!

اگر نمی‌خواهید منتظر بمانید تا اکانت خود از بین برود، می‌توانید به صورت دستی حساب خود را حذف کنید.

شماره ۲: چگونه اکانت تلگرام خود را به صورت دستی حذف کنیم

همانطور که متوجه شده اید، هیچ گزینه ای برای غیرفعال کردن حساب شما در اپلیکیشن تلگرام وجود ندارد. در عوض، باید از یک صفحه وب اختصاصی بازدید کنید.

 1. در هر مرورگر وب موبایل یا دسکتاپ به صفحه غیرفعال سازی تلگرام بروید .
 2. شماره تلفنی که با آن در تلگرام ثبت نام کرده اید را وارد کنید و روی Next کلیک کنید. مهم: مطمئن شوید که شماره خود را در قالب بین‌المللی تایپ کرده‌اید: +کد کشور (کد شهر یا شرکت مخابراتی )
 3. اگر شماره تلفن خود را به درستی وارد کرده باشید، پیامی در اپلیکیشن تلگرام خود (نه پیامک) با کد تایید دریافت خواهید کرد. اکنون به صفحه غیرفعال سازی باز شده در مرورگر خود برگردید، کد دریافتی را در فیلد مربوطه وارد کرده و دکمه ورود را فشار دهید.
 4. حالا صفحه از شما می پرسد که چرا می خواهید تلگرام را ترک کنید. از آنجایی که این فیلد اختیاری است، می‌توانید دلایل خود را برای انصراف ذکر کنید و بازخورد بدهید یا با خالی گذاشتن قسمت ادامه دهید. هر کاری را که انتخاب کردید، پس از آن روی «انجام شد» کلیک کنید.
 5. تلگرام از شما می خواهد تایید کنید که می خواهید از شر حساب خود خلاص شوید. اگر در مورد تصمیم خود مطمئن هستید، روی “بله، حذف حساب من” در پنجره بازشو کلیک کنید.

اکانت تلگرام شما غیرفعال شده است.

اگر تصمیم به استفاده مجدد از تلگرام دارید، ممکن است تا چند روز پس از غیرفعال کردن نتوانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، بنابراین برای ثبت نام مجدد باید کمی صبر کنید.

چگونه امنیت آنلاین خود را افزایش دهیم

حفاظت از اطلاعات شخصی شما برای امنیت شما بسیار مهم است و از آنجایی که برای باز کردن حساب تلگرام نیاز به ارائه شماره تلفن خود دارید، ممکن است در برابر حملات SIM-swap آسیب پذیر باشید علاوه بر این، رمزگذاری سرتاسر تلگرام تنها به عنوان تنظیمات پیش‌فرض در گزینه Secret Chats ارائه می‌شود. این بدان معنی است که چت های معمولی و اطلاعات شخصی شما در ابر رمزگذاری شده استاندارد سرور-کلینت تلگرام ذخیره می شود. فقط چت های مخفی با یک لایه امنیتی اضافی از سرویس گیرنده-کلینت محافظت می شوند، جایی که داده های شما به طور جداگانه از سرور تلگرام ذخیره می شوند و فقط از طریق دستگاه مبدا قابل دسترسی هستند. به همین دلیل است که همیشه باید از VPN استفاده کنید تا امنیت دستگاه خود را بسیار واضح نگه دارید و از هرگونه نشت اطلاعات بالقوه جلوگیری کنید.

برنامه HiVPN آدرس IP شما را مخفی می کند و مانع از آن می شود که هر کسی از مکان شما مطلع شود و شما را شناسایی کند. با مسیریابی ترافیک خود از طریق یک تونل رمزگذاری شده، فعالیت و داده های آنلاین شما از ردیاب ISP و هکرهای احتمالی پنهان می شود.

اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی نهایی هستید، هر زمان که آنلاین هستید از HiVPN استفاده کنید. فقط با یک حساب می توانید از HiVPN در حداکثر ۶ دستگاه استفاده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…