برنامه های کرک شده می توانند برای گوشی اندرویدی شما مضر باشند

۵/۵ - (۵ امتیاز)

برنامه های کرک شده می توانند برای گوشی اندرویدی شما مضر باشند

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که برای دریافت یک نسخه رایگان از یک برنامه پولی، فروشگاه Google Play را دور می زنید؟ ابتدا این پست HiVPN را بخوانید تا بدانید در خطر چه چیزی هستید.

 

دانلود برنامه های کرک شده اندروید از یک وب سایت مخدوش یا فروشگاه برنامه های شخص ثالث غیرقابل اعتماد، روشی است که بیشتر دستگاه های اندرویدی آلوده می شوند. به ضرر سازندگان برنامه اهمیتی ندهید دانلود این APKهای کرک شده راهی عالی برای آسیب رساندن به خودتان است.

از آنجایی که می‌توانید برنامه‌ها را خارج از Google Play روی تلفن اندرویدی خود قرار دهید، ممکن است وسوسه شوید که برنامه‌های کرک شده را برای دسترسی رایگان به برنامه‌های اندروید دانلود کنید. این ایده بدی است زیرا اکثر بدافزارهای اندرویدی از طریق این کانال های جانبی وارد می شوند.

فقط برای دستیابی به یک برنامه همه چیز را به خطر نیندازید. به همین دلیل است که باید از برنامه های کرک شده در تلفن اندرویدی خود اجتناب کنید.

۱. برنامه های کرک شده یکی از بزرگترین منابع بدافزار و ویروس هستند

به طور کلی، برنامه‌های کرک شده یا اصلاح‌شده زمانی کار می‌کنند که یک هکر کد منبع یک برنامه را از Google Play گرفته و آن را تغییر دهد تا ویژگی‌های ممتاز آن باز شود. این نکته برای درک آنچه می خواهیم بگوییم بسیار مهم است.

حال، قسمت ترسناک این است که اگر هکر بتواند یک برنامه معروف و محافظت شده را هک کند، قطعاً می تواند گوشی شما را از طریق نسخه کرک شده خود هک کند. امکانات در اینجا بی پایان است: او ممکن است بتواند حساب های کاربری، مخاطبین، رمزهای عبور یا کل تلفن شما را هک کند.

به گفته Bitdefender ، یک آنتی ویروس معتبر برای ویندوز، مک و گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های غیرقانونی می‌توانند کارت‌های اعتباری، جزئیات بانکی، دفترچه آدرس، رمز عبور و سایر موارد مرتبط با هویت شما را سرقت کنند. چنین برنامه‌هایی یکی از برجسته‌ترین منابع بدافزار و ویروس‌ها در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های رومیزی هستند.

راه هایی وجود دارد که می توانید فایل های APK را قبل از نصب اسکن کنید. با این حال، وقتی برنامه‌ای را سایدلود می‌کنید، سیستم از شما می‌پرسد که آیا به توسعه‌دهنده اعتماد دارید و آیا واقعاً می‌خواهید برنامه را نصب کنید. به طور خلاصه، مسئولیت بر عهده شماست و هرگونه پیامد نامطلوب نصب آن برنامه صرفاً مسئولیت شماست.

بنابراین، از نقطه نظر امنیتی، ما به شدت توصیه می کنیم از برنامه های کرک شده به هر قیمتی اجتناب کنید. هیچ فایده ای ندارد که به خاطر دریافت رایگان یک برنامه ممتاز، حریم خصوصی کامل خود را به خطر بیندازید.

۲. منابع دانلود برای برنامه های کرک شده اغلب مخرب هستند

در ادامه نکته اول، نه تنها برنامه های کرک شده تهدیدی برای امنیت شما هستند، بلکه استفاده از وب سایت ها و فروشگاه های اپلیکیشن شخص ثالثی که این برنامه ها را ارائه می دهند نیز خطرناک هستند. دلیلش این است که بیشتر آنها دارای بدافزار هستند.

هنگامی که از چنین منبعی بازدید می کنید، به احتمال زیاد با هزاران تبلیغات پاپ آپ مواجه خواهید شد. با هر کلیک و ضربه، تب ها و پنجره های جدیدی در همه جا باز می شوند. هر یک از این پاپ آپ ها در نوع خود مخرب هستند.

اگر پنجره‌های بازشو را پشت سر بگذارید، ممکن است فرمی را برای شما ارائه دهد تا آن را پر کنید یا کاری کنید که یک صفحه فیس بوک را لایک کنید که در واقع یک پیوند پاپ‌آپ دیگر است یا دانلود برنامه دیگری. این وب سایت ها و فروشگاه های برنامه راهی برای هک کردن شما در هر مرحله از دانلود برنامه کرک شده ارائه می دهند.

و اینها تنها برخی از راه هایی است که با مراجعه به چنین وب سایت ها یا فروشگاه های برنامه، خود را در معرض خطر قرار می دهید. در این وب سایت ها روش های هک خلاقانه دیگری را خواهید دید.

۳. هیچ تضمینی وجود ندارد که فایل APK واقعاً کار کند

بیایید فرض کنیم که شما به نحوی از دو نقطه اول عبور کرده و موفق به دانلود فایل APK شده اید. هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که کار کند. بنابراین، شما ممکن است این همه ریسک را بیهوده انجام داده باشید.

ببینید، وب‌سایت‌هایی که برنامه‌های کرک شده را ارائه می‌دهند، مزایای دیگری نیز از بازدید شما از سایتشان دارند. آنها برای بهبود ترافیک سایت در این فرآیند، شما را طعمه می کنند تا از وب سایت آنها بازدید کنید .

به طور طبیعی، برنامه های محبوب موضوعات پرطرفدار هستند. به همین دلیل است که صاحبان وب سایت شما را وسوسه می کنند تا با استفاده از عناوین جذاب و پیشنهادات نادرست مربوط به چنین برنامه هایی از وب سایت آنها بازدید کنید. این امکان همراه با خطراتی که در دو نکته اول ذکر شد، باید برای متقاعد کردن شما برای جلوگیری از کرک شدن اپلیکیشن ها کافی باشد.

۴. ممکن است حساب شما همراه با مشکلات قانونی بالقوه مسدود شود

در حالی که فرض می کنیم، فرض کنید شما به نوعی موفق به نصب نسخه کرک شده یک برنامه پریمیوم شده اید. اولین قدم معمولا ورود به برنامه است. به محض ورود به سیستم، خطر گرفتار شدن، مسدود شدن حساب کاربری خود و مواجهه با مشکلات قانونی را دارید.

این روزها، اکثر توسعه دهندگان برنامه ها یک کد ضد تقلب یا تشخیص دزدی دریایی را در برنامه های خود تعبیه کرده اند. از آنجایی که اکثر برنامه ها برای کار کردن نیاز به اتصال اینترنت دارند، به محض اتصال به اینترنت، آن کد با سرور برنامه ارتباط برقرار می کند و علیه شما اقدام می کند.

به محض اینکه شما را دستگیر کنند، بدیهی است که می توانند حساب شما را مسدود کنند. و در بدترین حالت، توسعه دهندگان ممکن است آدرس IP شما را نیز ممنوع کنند، بنابراین حتی نمی توانید از حساب دیگری برای ورود به برنامه استفاده کنید.

۵. با محروم کردن توسعه‌دهنده از درآمد، از نوآوری منصرف می‌شوید

اگر هنوز از نصب یک برنامه کرک شده جلوگیری نکرده ایم، در اینجا جنبه دیگری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. توسعه دهندگان برنامه برای کسب درآمد برنامه هایی ایجاد می کنند. این چیزی است که آنها را به نوآوری و حفظ این برنامه ها و ایده های عالی ترغیب می کند.

اگر عاشق برنامه ای هستید و نسخه کرک شده آن را دانلود می کنید، به طور بالقوه منبع درآمد توسعه دهنده آن را از بین می برید. از نظر اخلاقی هم اشتباه است. طبیعتاً، می‌خواهید چنین توسعه‌دهندگانی را تشویق کنید تا برنامه‌های عالی‌تری مانند برنامه‌ای که دوست دارید تولید کنند.

ایمن بمانید و از برنامه های کرک شده به طور کلی اجتناب کنید

اکنون که می دانید برنامه های کرک شده چقدر می توانند مضر باشند، امیدواریم از آنها اجتناب کنید. خطرات بسیار زیاد است، و شما همه چیز را برای از دست دادن در این فرآیند دارید.

کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به دنبال هدایای رایگان یا تخفیف‌های ویژه یا بازپرداخت نقدی برای برنامه‌هایی باشید که دوست دارید. به این ترتیب، می‌توانید برنامه را به‌طور قانونی و ایمن دریافت کنید و در عین حال به پشتیبانی از توسعه‌دهنده کمک کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…