آیا می توانید به ارز دیجیتال اعتماد کنید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا می توانید به ارز دیجیتال اعتماد کنید؟

آیا در پرداخت آنلاین با ارز دیجیتال احساس امنیت می کنید؟ طبق یک مطالعه جدید توسط HiVPN ، از هر ۱۰ ایرانی ۷ نفر نگرانی های امنیتی در مورد تراکنش های ارز دیجیتال دارند. پس چرا مردم نگران هستند؟ و برای محافظت از خود در فضای آنلاین چه کاری می توانید انجام دهید؟

نتایج

یک مطالعه جدید HiVPN  نشان می دهد که از هر ۱۰ ایرانی ۷ نفر در مورد امنیت خریدهای انجام شده با ارزهای دیجیتال نگران هستند.

آنها از احتمال تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به استاندارد خرید آنلاین، همراه با طیف وسیعی از نگرانی‌های مرتبط، ابراز ناراحتی کردند.

در مقابل، ۳ نفر از هر ۱۰ نفر دیگر گزارش دادند که “حتی نمی دانند در مورد چه چیزی باید نگران باشند” (۱۹٪)، یا “نگرانی ندارند” (۱۱٪).

بیایید این نتایج را باز کنیم.

جزئیات

این نظرسنجی که شامل بیش از ۱۰۰۰ پاسخ‌دهنده در ایالت های مختلف بود، نشان داد که ۶۸ درصد از پاسخ‌دهندگان از خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال «آگاه بودند».

این خطرات که مردم از آن آگاه بودند عبارتند از:

  • هک پلتفرم ها، سیستم ها و صرافی های معاملاتی (۵۹%)
  • تصاحب حساب (۵۷%)
  • ایمیل‌های فیشینگ، تماس‌ها یا پیامک‌هایی که به تغییر وجوه هشدار می‌دهند (۵۶%)
  • کلاهبرداری های سکه و سیستم جعلی (۵۱%)

۶۹٪ از همه پاسخ دهندگان تا حدودی درک داشتند که ارز دیجیتال چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد، اما نگران کننده بود که ۳۲٪ از آن گروه هیچ گونه آگاهی از خطرات مرتبط را گزارش نکردند.

خبر خوب و بد

با نگاهی به این نتایج، خبرهای خوب و بد وجود دارد. خبر خوب این است که با افزایش آگاهی در مورد ارزهای دیجیتال ، مردم نسبت به خطرات ناشی از این فناوری آگاه تر می شوند.

هرچه مصرف کنندگان فردی درک بیشتری از تهدیدات سایبری داشته باشند، برای محافظت از خود مجهزتر خواهند بود.

با این حال، خبر بد این است که ۳۲ درصد از مردم، در حالی که از ارزهای دیجیتال آگاه هستند، به نظر می رسد که اطلاعات زیادی در مورد خطرات جرایم و حملات سایبری مرتبط با رمزارزها ندارند. همانطور که استفاده از ارزهای دیجیتال گسترده تر می شود، این عدم آگاهی می تواند یک مشکل واقعی باشد.

با این حال، این تنها بخشی از یک روند بزرگتر و نگران کننده است.

آگاهی از امنیت سایبری

مسئله واقعی این است که بسیاری از مردم در جمعیت گسترده تر، در ایالات متحده و فراتر از آن، درک ضعیفی از خطرات آنلاین به طور کلی دارند.

در دنیایی که اکنون اکثریت مردم هر روز از اینترنت استفاده می کنند، آگاهی از امنیت سایبری هرگز مهمتر از این نبوده است. در اینجا سه ​​مرحله وجود دارد که می توانید همین الان برای بهبود امنیت آنلاین خود بردارید.

  • رمزهای عبور قوی تر ایجاد کنید رمزهای عبور ما اغلب تنها چیزهایی هستند که بین هکرها و حساب های آنلاین ما قرار دارند. به همین دلیل استفاده از رمزهای عبور بسیار طولانی و پیچیده، هم ترکیبی از اعداد و هم کاراکترها ضروری است. در صورت امکان، از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید و از احراز هویت دو مرحله ای برای افزایش امنیت خود استفاده کنید.
  • مراقب ایمیل های غیرمنتظره باشید. هکرها اغلب از ایمیل های فیشینگ استفاده می کنند تا قربانیان را فریب دهند تا بدافزار دانلود کنند ، یا اعتبار ورود آنها را فاش کنند. به عنوان یک قاعده، مراقب هر ایمیلی باشید که در آن فرستنده شما را ترغیب می کند روی یک پیوند کلیک کنید یا اطلاعات شخصی خود را واگذار کنید. اگر فرستنده را به عنوان یک تجارت یا همکار مورد اعتماد می شناسید، مستقیماً از طریق تلفن یا با ایمیل جدید با آنها تماس بگیرید تا مطمئن شوید که اولین پیام معتبر است.
  • از VPN استفاده کنید. هنگامی که از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده می کنید، می توانید از ترافیک اینترنت خود با لایه های رمزگذاری قدرتمند محافظت کنید. خدمات ممتاز همچنین طیف وسیعی از ویژگی های مفید اضافی مانند محافظت از تهدید HiVPN  را ارائه می دهند . این سرویس به شما کمک می کند تا از وب سایت هایی که به عنوان میزبان بدافزارها و سایر دانلودهای خطرناک شناخته می شوند جلوگیری کنید. و با یک حساب کاربری، می توانید از شش دستگاه از جمله روتر خود محافظت کنید.

حریم خصوصی خود را در دستان خود بگیرید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…