آیا می توانید یک کلاهبرداری اینترنتی را تشخیص دهید؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا می توانید یک کلاهبرداری اینترنتی را تشخیص دهید؟

اگر یک کلاهبرداری را ببینید، متوجه خواهید شد، درست است؟ آن پاپ آپی که به شما می گوید جایزه خود را قبل از اتمام زمان درخواست کنید. ایمیل یک تاجر خارجی که برای سرمایه گذاری فوری التماس می کند. گاهی اوقات به راحتی می توان آنها را گرفت ، اما نه همیشه. آیا می توانید پرچم های قرمز را در این شش کلاهبرداری اینترنتی ببینید؟ در این پست که HiVPN برای شما آماده کرده است به راحتی می توانید خود را از هکرها در امان نگه دارید، با ما همراه باشید.

کلاهبرداری های اینترنتی چگونه کار می کنند؟

اگر به طور منظم آنلاین هستید، احتمالاً در نهایت با یک یا چند مورد از این کلاهبرداری ها مواجه خواهید شد. آنها می توانند در صندوق ورودی ایمیل شما یا در رسانه های اجتماعی ظاهر شوند، یا به شکل یک تبلیغات پاپ آپ چشمک زن که توجه شما را می طلبد ظاهر شوند.

قلاب اولیه هر چه که باشد، مجرمان سایبری معمولاً همان چیزی را می خواهند. هدف آنها یا آلوده کردن دستگاه شما به بدافزار یا سرقت مستقیم اطلاعات خصوصی شما خواهد بود. هکرها همیشه آماده هستند تا رمزهای عبور، شماره کارت اعتباری و هر چیز دیگری را که می تواند برای آنها مفید باشد، کنار بگذارند.

اکثر کلاهبرداران اینترنتی سعی می کنند شما را برای کلیک کردن روی یک لینک یا افشای برخی اطلاعات شخصی عجله کنند. اگر نمی دانید به چه چیزی توجه کنید، به راحتی می توانید علائم هشدار دهنده را از دست بدهید و در دام بیفتید.

آیا می توانید کلاهبرداری را تشخیص دهید؟

۱- نظرسنجی

هنگام بررسی صندوق ورودی خود، متوجه یک ایمیل غیرمنتظره می شوید.

۲- پیامک فوری

تلفن شما وزوز می کند ، یک پیام متنی جدید. بازش میکنی و میخونی.

۳- صفحه ورود

شما روی لپ‌تاپ خود در یک کافی‌شاپ هستید و به Wi-Fi کافه متصل هستید. شما تصمیم می گیرید فیس بوک خود را بررسی کنید و در نهایت به صفحه ورود به سیستم وارد شوید:

۴- معامله ایمیل

همه عاشق یک ناهار رایگان هستند! با باز کردن ایمیل کاری خود، یک سورپرایز دلپذیر پیدا می کنید:

۵- هشدار پاپ آپ

هنگام مرور وب، یک علامت هشدار جلوی شما چشمک می زند:

۶-هشدار بسته

ممکن است انتظار بسته ای نداشته باشید، اما به نظر می رسد که تحویل را از دست داده اید.

پرچم های قرمز را پیدا کردید؟

۱- نظرسنجی مشکوک

اطلاعات فرستنده اولین جایی است که باید جستجو کرد. در اینجا، نام شرکتی که به شما ایمیل می‌فرستد، در آدرس فرستنده نمایش داده نمی‌شود. سپس کلمه “تبریک” به جای “تبریک” وجود دارد ، درست به نظر نمی رسد، درست است؟

همچنین مهم است که از خود بپرسید، “چه ارتباطی با این برند دارم؟” اگر اخیراً از آنها خرید نکرده اید، این یک هدیه مرده است.

۲- قلاب پیامک

URL به طرز مشکوکی مبهم است و پیش نمایشی ارائه نمی دهد. این به تنهایی لزوماً یک اسلحه سیگار نیست، اما همراه با این واقعیت که بانک‌ها به ندرت به مشتریان خود پیامک می‌دهند، برای به صدا درآوردن زنگ خطر کافی است. حتی اگر با بانک ذکر شده در پیامک هستید، ریسک نکنید. مستقیماً با بانک تماس بگیرید و تأیید کنید که آیا پیام را ارسال کرده اند یا خیر.

۳-  تله ورود

در این مثال، هکرها امیدوارند که شما به اندازه کافی ویژگی های آشنا را در صفحه مشاهده کنید تا بدون فکر کردن وارد شوید. با این حال، اگر توقف کنید و به اطراف نگاه کنید، پرچم های قرمز را خواهید دید. فونت و رنگ لوگو کاملاً مناسب نیست و اشتباهات املایی در متن وجود دارد. بزرگترین هدیه URL است . بسته، اما به اندازه کافی نزدیک نیست.

اگر از وای فای عمومی ناامن استفاده می‌کنید ، ممکن است یک هکر مرورگر شما را به صفحه خود هدایت کرده باشد، که آن را مسخره کرده است تا شبیه معامله واقعی باشد.

۴- سرقت ایمیل

اگر برای یک شرکت بزرگ کار می کنید، هدف اصلی این نوع حملات فیشینگ هستید. همه چیز در اینجا قانونی به نظر می رسد، از جمله اطلاعات فرستنده. چند نکته وجود دارد (یک علامت سوال عجیب و غریب و یک خطای املایی)، اما به یاد داشته باشید، بررسی مجدد مفید است. با شخص دیگری در شرکت تماس بگیرید و صحت ایمیل را تأیید کنید.

۵- پاپ آپ مخرب

این پاپ آپ در تلاش است تا احساس فوریت و وحشت ایجاد کند – دستگاه شما آلوده شده است، اکنون اقدام کنید! اما مطمئناً اگر لحظه ای مکث کنید، متوجه برخی علائم هشدار خواهید شد.

به عنوان مثال، کیفیت پایین علامت هشدار و فونت و عدم وجود جزئیات مشخص در مورد اینکه این هشدار از طرف چه کسی است. هیچ لوگوی آنتی ویروسی وجود ندارد و به نظر نمی رسد که توسط هیچ مرورگر یا سیستم عامل اصلی تولید شده باشد.

۶- کلاهبرداری بسته

کلاهبرداری های تحویل کالا در حال افزایش است. در این مورد، اطلاعات فرستنده بسیار مشکوک به نظر می رسد، نه به ذکر پیوندهای آبی با فرمت عجیب و غریب. یکی از هدایای ظریف، تلاش برای ایجاد فوریت مصنوعی است. به شما گفته می شود که فقط یک روز فرصت دارید تا بسته را تحویل بگیرید، اما معمولاً خدمات تحویل اینگونه نیست. وقتی احساس می‌کنید با عجله روی چیزی کلیک می‌کنید، مراقب خود باشید.

چگونه از کلاهبرداری اینترنتی جلوگیری کنیم

شما ممکن است هر پرچم قرمز را در مثال های بالا گرفته باشید، اما این بدان معنا نیست که همیشه خوش شانس خواهید بود. برخی از مجرمان می توانند شبیه سازی بی عیب و نقص از صفحات آشنا ایجاد کنند، ایمیل های کاملا قانع کننده بنویسند، یا بدافزار را به وب سایت های معتبر وارد کنند. شما هرگز نمی دانید که تهدید بعدی ممکن است از کجا باشد.

برای اینکه در آینده بهترین شانس را برای جلوگیری از کلاهبرداری اینترنتی داشته باشید، این مراحل ساده را دنبال کنید:

  1. یک رویکرد احتیاطی در پیش بگیرید. وقتی آنلاین هستید کمی مشکوک بودن هیچ وقت ضرری ندارد. تصور نکنید که یک ایمیل واقعی است یا شناسه فرستنده روی یک متن دقیق است. کلاهبرداران فیشینگطیف وسیعی از ابزارها را در اختیار دارند و بهترین دفاع در برابر آنها احتیاط اضافی است.
  2. از رمزهای عبور خود محافظت کنید اعتبارنامه ورود شما کلید زندگی آنلاین شما است. اگر یک هکر بتواند گذرواژه‌های شما را بشکند، می‌تواند به پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی شما دسترسی پیدا کند، از حساب‌های شما پیام ارسال کند و احتمالاً اطلاعات ارزشمند پرداخت را به سرقت ببرد.
  3. از VPN استفاده کنید. VPN یا شبکه خصوصی مجازی یک ابزار رمزگذاری است که از دستگاه شما در برابر هکرها و سایر جاسوسان محافظت می کند. با یک سرویس ممتاز مانند HiVPN، می‌توانید بدون نگرانی در مورد تغییر مسیرهای اجباری و جاسوسی مخرب از Wi-Fi عمومی استفاده کنید. با یک حساب کاربری، می توانید تا شش دستگاه را پوشش دهید، بنابراین هرگز مجبور نیستید بدون محافظت آنلاین شوید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…