آیا می توان با VPN ردیابی کرد؟

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

آیا می توان با VPN ردیابی کرد؟

با VPN، ترافیک وب و آدرس IP شما دیگر قابل ردیابی نیستاما آیا VPN ناشناس بودن دیجیتال شما را تضمین می کند؟ آیا کسی هنوز می تواند فعالیت های مرور شما را شنود کند؟ خوب، بسیاری از موارد به رفتار آنلاین شما و اینکه VPN چقدر قابل اعتماد است بستگی دارد. لطفا در این مقاله با hivpn همراه باشید.

VPN چه چیزی را پنهان می کند؟

هنگامی که به سرور VPN (یا شبکه خصوصی مجازی) متصل می شوید، آدرس IP شما تغییر می کند و ترافیک داده روی دستگاه شما رمزگذاری می شود. تغییر آدرس IP، مکان مرتبط با شما را به صورت آنلاین تغییر می‌دهد: اگر در ایران از اینترنت استفاده می‌کنید، اما به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل می‌شوید، با یک آدرس IP آمریکایی به صورت آنلاین ظاهر می‌شوید. در همین حال، رمزگذاری داده‌ها را به هم می‌ریزد و برای هر کسی که سعی می‌کند آن را بخواند، آن‌ها را شبیه به ابهام می‌کند. اگر از یک سرویس VPN قابل اعتماد استفاده می کنید، فعالیت های مرور شما برای جاسوسان ناخوانا می شود.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما کاملاً غیرقابل ردیابی آنلاین هستید. ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP)، وب سایت ها و حتی دولت ها می توانند تعیین کنند که آیا شما از VPN استفاده می کنید یا خیر. آنها ممکن است ندانند که شما در حال انجام چه کاری آنلاین هستید، اما با تشخیص VPN مشکلی نخواهند داشت. بنابراین، چگونه می توان یک VPN را ردیابی کرد؟

آیا در صورت استفاده از VPN می توانم ردیابی شوم؟

خیر، ترافیک وب و آدرس IP شما دیگر قابل ردیابی نیست. با این حال، اگر از VPN با کیفیت پایین استفاده می کنید، همچنان می توانید ردیابی شوید. VPN با کیفیت ممتاز داده ها را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را با مسیریابی فعالیت شما از طریق سرور VPN پنهان می کند. حتی اگر کسی بخواهد شما را ردیابی کند، تنها چیزی که می‌بیند آدرس IP سرور VPN و بیهودگی کامل است.

اگر از VPN رایگان استفاده می کنید می توانید ردیابی شوید؟

VPN های رایگان باید به نحوی پول خود را به دست آورند، و این اغلب با فروش داده های شما به اشخاص ثالث انجام می شود. برخی از VPN های رایگان اطلاعات عمومی اتصال شما را نظارت و ثبت می کنند. این شامل آدرس IP شما، آدرس IP وب‌سایتی که می‌خواهید از آن بازدید کنید، زمان اتصال و مقدار داده‌های منتقل شده را شامل می‌شود. همانطور که می بینید، ردیابی این اطلاعات تقریباً هر کاری را که به صورت آنلاین انجام می دهید را از بین می برد، و هیچ حریم خصوصی ارائه نمی دهد – باعث بی فایده بودن یک VPN می شود.

آیا VPN ها توسط ISP ها قابل ردیابی هستند؟

آیا ISP من می تواند VPN من را ببیند؟ در حین استفاده از VPN، ISP شما فقط می‌تواند ببیند که داده‌های رمزگذاری شده به سرور منتقل می‌شوند. آنها نمی توانند محتویات ترافیک شما را ببینند، یا اینکه به کجا می روند و از کجا می روند. ISP شما نمی‌تواند هنگام استفاده از VPN یا هر کاری که به صورت آنلاین انجام می‌دهید، ببیند از چه وب‌سایتی بازدید می‌کنید در حالی که به VPN متصل هستید.

اگر از VPN استفاده می کنید و اتصال آن قطع می شود، می توانید ردیابی شوید؟

اگر VPN شما قطع شود، داده های شما دوباره در معرض دید قرار می گیرند. ISP شما می تواند کارهایی را که به صورت آنلاین انجام می دهید و همچنین وب سایت هایی را که بازدید می کنید مشاهده کند. VPN های ممتاز دارای ویژگی kill-switch هستند که در صورت مشکل بودن اتصال شما به VPN، فوراً همه دستگاه های شما را آفلاین می کند.

برخی از VPN ها ممکن است به طور تصادفی آدرس IP واقعی شما را از طریق نشت DNS نشان دهند. Hi VPN با استفاده انحصاری از سرورهای DNS خودمان از نشت DNS جلوگیری می کند .

همچنین در صورت استفاده از سرویس رایگان VPN ممکن است ردیابی شوید. اگر خودتان پولی برای VPN پرداخت نمی‌کنید، احتمالاً ارائه‌دهنده VPN فعالیت‌های شما را ثبت کرده و این داده‌های ارزشمند را به اشخاص ثالث می‌فروشد.

چگونه می توان VPN شما را ردیابی کرد؟

بهترین VPN ها اجازه نمی دهند IP شما شما را شناسایی کند. با این حال، راه هایی برای شناسایی ترافیک VPN وجود دارد:

آدرس IP VPN. شناسایی آدرس‌های IP سرورهای VPN دشوار نیست – حتی پایگاه‌های داده‌ای وجود دارند که در تشخیص VPN تخصص دارند و سعی می‌کنند تعیین کنند آیا یک IP متعلق به یک ارائه‌دهنده خاص است یا خیر. وقتی به وب‌سایتی با VPN روشن دسترسی پیدا می‌کنید، ممکن است بتواند تشخیص دهد که با استفاده از IP خود از VPN استفاده می‌کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که وب سایت هویت شخصی را که پشت آدرس IP قرار دارد می داند – فقط به این معنی که آنها از VPN استفاده می کنند.

شماره پورت برخی از پروتکل های VPN از شماره پورت های خاصی برای برقراری اتصال استفاده می کنند. برای مثال، OpenVPN (UDP) معمولاً از شماره پورت ۱۱۹۴ استفاده می‌کند، در حالی که OpenVPN (TCP) معمولاً از ۴۴۳ استفاده می‌کند. بنابراین، شماره پورت می‌تواند نوع اتصال VPN مورد استفاده شما را نشان دهد.

بازرسی بسته عمیق . DPI فرآیندی است که شامل بازرسی ساختار هر بسته داده در حال عبور است. این برنامه کاربردی بسیار مفیدی دارد، مانند مسدود کردن هرزنامه یا بدافزار. با این حال، می توان از آن برای شناسایی ترافیک VPN نیز استفاده کرد. این همان چیزی است که دولت چین برای مسدود کردن VPN ها استفاده می کند.

چه کسی می تواند من را به صورت آنلاین دنبال کند؟

وقتی آنلاین هستید می توانید توسط:

 • ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ISP ها می توانند کارهای شما را به صورت آنلاین ببینند و حتی ترافیک شما را محدود کنند . با این حال، یک VPN IP شما را پنهان می کند، ترافیک شما را رمزگذاری می کند و از حریم خصوصی آنلاین شما محافظت می کند.
 • سازمان های دولتی و سایر نهادهای مشابه. آن‌ها می‌توانند به ISPها یا ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین مراجعه کنند تا اطلاعاتی درباره شما به دست آورند یا فقط از روش‌های ردیابی خودشان استفاده کنند.
 • مجرمان سایبری آنها می توانند شما را ردیابی کنند و با رهگیری ترافیک شما از طریق Wi-Fi عمومی، داده های شما را بدزدند . با این حال، یک VPN با رمزگذاری داده های شما از شما در برابر این امر محافظت می کند. حتی اگر Wi-Fi که به آن وصل می‌شوید به خطر بیفتد، اطلاعات شما همچنان محافظت می‌شود.

در اینجا برخی از روش هایی وجود دارد که می توانید حتی در هنگام استفاده از VPN به صورت آنلاین ردیابی شوید:

 • بیسکویت ها. وب سایت ها اغلب از کوکی های ردیابی استفاده می کنند تا تجربه مرور شما را روان تر کنند. کوکی ها تکه های کوچکی از کد هستند که هنگام بازدید از یک وب سایت دانلود و در دستگاه یا مرورگر شما ذخیره می شوند. این کار به این دلیل انجام می‌شود که یک وب‌سایت بتواند درخواست‌های شما را پیگیری کند – کوکی‌ها دلیل این هستند که سبد خرید آنلاین شما هر بار که صفحه را به‌روزرسانی می‌کنید پاک نمی‌شود. کوکی های شخص ثالث معمولاً برای تبلیغات استفاده می شوند و می توانند شما را در پلتفرم های مختلف شناسایی و ردیابی کنند . خوشبختانه راه های زیادی برای مسدود کردن آنها وجود دارد.
 • اثر انگشت مرورگر مرورگری که استفاده می کنید می تواند چیزهای زیادی را در مورد شما فاش کند: برنامه های افزودنی که دارید، وضوح صفحه نمایش شما، سیستم عاملی که روی آن کار می کنید. این نوع داده ها می توانند یک شناسه منحصر به فرد تشکیل دهند، اما به تنهایی اطلاعات شخصی شما را فاش نمی کنند.
 • بدافزار یا نرم افزارهای جاسوسی. اگر به طور تصادفی نرم افزار مخرب دانلود کنید ، می تواند رفتار آنلاین شما را ردیابی کند و اطلاعات حساس را مستقیماً از دستگاه شما به سرقت ببرد. Stalkerware همچنین می تواند توسط شخصی که به آن اعتماد دارید بر روی دستگاه شما نصب شود.
 • وب سایت ها و خدمات جمع آوری داده ها اکثر سرویس‌هایی که استفاده می‌کنیم داده‌هایمان را جمع‌آوری می‌کنند یا رفتارمان را به یک روش دنبال می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های جستجو مانند Google یا Facebook حاوی اطلاعات زیادی درباره استفاده و عادات آنلاین ما هستند.

اگر از VPN استفاده می کنید، آیا دولت می تواند شما را ردیابی کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، دولت ها می توانند تعیین کنند که آیا شما از سرویس VPN استفاده می کنید یا خیر. به عنوان مثال، دیوار آتش بزرگ چین از DPI و روش های دیگر برای شناسایی و مسدود کردن ترافیک VPN استفاده می کند. خوشبختانه، سرورهای مبهم HiVPN به برخی از این روش‌های تشخیص VPN کمک می‌کنند، بنابراین اگر از منطقه‌ای با سانسور شدید وصل می‌شوید، عالی هستند. آنها اتصال VPN شما را با ایجاد ترافیک معمولی اینترنت پنهان می کنند.

اما آیا ترافیک پنهان شده توسط VPN قابل نظارت است؟ بستگی به VPN داره اگر VPN خط‌مشی عدم ثبت گزارش داشته باشد، حتی اگر دولت به ارائه‌دهنده VPN مراجعه کند، ارائه‌دهنده نمی‌تواند گزارش‌های فعالیت شما را تحویل دهد، زیرا آنها هیچ گزارشی برای شروع ندارند.

برخی از سرویس‌های VPN با نصب درهای پشتی برای دولت موافقت می‌کنند و به آژانس‌ها اجازه می‌دهند ترافیک کاربران را نظارت کنند. به عنوان مثال، VPN های مورد تایید دولت مجاز به فعالیت در چین هستند. با این حال، با توجه به تمایل کشور به کنترل همه ارتباطات آنلاین، یک VPN “قانونی” در چین به احتمال زیاد دارای درهای پشتی است.

اگر از VPN استفاده کنم، آیا گوگل می تواند من را ردیابی کند؟

بستگی به رفتارت داره اگر در حین اتصال به حساب Google خود در اینترنت گشت و گذار کنید، می تواند فعالیت های آنلاین شما را به شما ردیابی کند. از آنجایی که VPN مکان مجازی شما را تغییر می‌دهد، ممکن است به نظر برسد که از منطقه دیگری به وب‌سایت‌ها دسترسی دارید، اما Google همچنان می‌تواند تعیین کند که این شما هستید.

فرض کنید زمانی که به یک سرور VPN متصل هستید وارد حساب کاربری خود شده اید. شما به یوتیوب می روید و ویدیوهای شایان ستایش توله سگ را تماشا می کنید. دفعه بعد که به وب سایت می روید در حالی که به VPN متصل نیستید، همچنان ممکن است سگ های بامزه را در پیشنهادات خود ببینید.

راه های دیگری وجود دارد که گوگل می تواند شما را به صورت آنلاین ردیابی کند. برای مثال، کوکی‌ها و اثر انگشت مرورگر نیز می‌توانند فعالیت‌های شما را به حساب شما ردیابی کنند. با این حال، می توانید با استفاده از مرورگرهای حریم خصوصی و مسدودکننده های کوکی، ردیابی را به حداقل برسانید.

آیا کارفرما می تواند من را در حالی که از VPN استفاده می کنم ردیابی کند؟

این عمدتا به نوع VPN مورد استفاده شما بستگی دارد. VPN های تجاری عملکرد متفاوتی با VPN های تجاری دارند. اگر به یک VPN تجاری ارائه شده توسط کارفرمای خود متصل هستید، احتمالاً آنها می توانند شما را نظارت کنند. اکثر VPN های تجاری فعالیت های کارمندان را ثبت می کنند و ناشناس بودن را از سوی کارفرمای شما تضمین نمی کنند.

اما فرض کنید از VPN تجاری استفاده می کنید. اگر محل کار شما بر رفتار آنلاین کارکنان نظارت دارد، تشخیص VPN امکان پذیر است. با این حال، آن‌ها باید نرم‌افزار نظارتی را روی دستگاه کاری شما نصب کرده باشند تا ببینند شما آنلاین چه کار می‌کنید. به عنوان مثال، اگر شرکت شما کی لاگرها را مستقیماً روی رایانه شما نصب کرده باشد، یک سرویس VPN نمی تواند آنچه را که در دستگاه خود تایپ می کنید از کارفرما پنهان کند.

کدام VPN را برای جلوگیری از ردیابی انتخاب کنید

در حالی که یک VPN از شما در برابر ردیابی محافظت می کند، در انتخاب یکی نیز باید مراقب باشید. ما اکیداً توصیه می کنیم از خدمات رایگان VPN دوری کنید زیرا آنها معمولاً ضرر بیشتری نسبت به فایده دارند. مشکل این است که بسیاری از آنها از عملیات خود با جمع آوری داده های کاربر و فروش آن به اشخاص ثالث یا بمباران شما با تبلیغات درآمد کسب می کنند. علاوه بر این، آنها ممکن است عملکرد بسیار محدودی داشته باشند.

در اینجا چند جنبه دیگر وجود دارد که هنگام انتخاب ارائه دهنده VPN باید به آنها توجه کنید:

 • عملکرد سرورهای مبهم این واقعیت را پنهان می کند که شما از VPN استفاده می کنید، بنابراین هیچ کس نمی تواند اتصال شما را مسدود کند اگر متوجه شود شما این کار را انجام می دهید. این به ویژه هنگام کار در مناطقی که اتصال VPN محدود است مفید است.
 • کیل سوئیچ . اگر یک سرویس VPN قطع شود، این عملکرد اتصال آنلاین شما را قطع می کند. در این صورت، فعالیت های آنلاین شما به طور تصادفی در معرض نمایش قرار نمی گیرند.
 • رمزگذاری قوی اطمینان حاصل کنید که VPN از به روزترین پروتکل های رمزگذاری بدون درب پشتی یا آسیب پذیری استفاده می کند.
 • حفاظت از نشت DNS اطمینان حاصل کنید که یک VPN تمام جستارهای DNS شما را از طریق یک تونل امن VPN ارسال می کند تا همیشه آنها را خصوصی نگه دارد.

چگونه می توانید بفهمید که شخصی از VPN استفاده می کند؟

اگر می دانید به دنبال چه چیزی باشید، به راحتی می توانید متوجه شوید که آیا شخصی از VPN استفاده می کند یا خیر. با یک VPN، تمام ترافیک کاربر از طریق یک آدرس IP واحد سرور VPN که به آن متصل است هدایت می شود.

بدون VPN، ترافیک نشان می‌دهد که از طریق آدرس‌های IP مختلف، بر اساس وب‌سایت‌های مختلفی که کاربر بازدید می‌کند، هدایت می‌شود. آدرس IP اختصاص داده شده توسط VPN آنها نیز با آدرس IP واقعی آنها متفاوت است، که می توانید آن را با آدرس های IP شناخته شده VPN بررسی کنید.

اما می توانید این واقعیت را با استفاده از عملکرد سرورهای مبهم پنهان کنید، که ابرداده VPN را پنهان می کند تا هیچ کس نتواند متوجه شود که شما از VPN استفاده می کنید.

چگونه می توانم غیرقابل ردیابی باشم؟

کاملاً ناشناس آنلاین ماندن سخت است. با این حال، راه هایی وجود دارد که می توانید ردپای دیجیتال خود را به حداقل برسانید:

 • مراقب مطالبی که آنلاین می گذارید باشید. اطلاعاتی که در مورد خودتان فاش می کنید می تواند معدن طلایی برای جاسوسان باشد.
 • برای موتورهای جستجوی خصوصی بیشتر گوگل را کنار بگذارید .
 • از مرورگرهای حریم خصوصی استفاده کنید .
 • از VPN استفاده کنید.

در مجموع، اگر کسی مشتاق ردیابی شما به صورت آنلاین است، باید بسیار مراقب و کامل باشید تا ناشناس بمانید. اگر یک سرویس VPN را با دقت انتخاب کنید، همچنان می تواند از داده های شما در برابر ISP ها، مجرمان و نظارت دولتی محافظت کند. HiVPN دارای انبوهی از ویژگی های امنیتی است تا از حریم خصوصی شما به صورت آنلاین اطمینان حاصل کند، مهم نیست از چه دستگاهی استفاده می کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…