آیا VPN ها می توانند وب سایت های شما را ردیابی کنند؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

آیا VPN ها می توانند وب سایت های شما را ردیابی کنند؟

VPN ها به دلیل میزان حریم خصوصی که می توانند به کاربران ارائه دهند مورد تحسین قرار می گیرند. در این پست HiVPN به شما خواهد گفت که آیا آنها قادر به جلوگیری از ردیابی شما توسط وب سایت ها هستند؟

با تبدیل شدن به یک نگرانی فراینده حفظ حریم خصوصی، مردم متوجه شده اند که توسط بسیاری از سایت هایی که بازدید می کنند به طور فعال ردیابی می شوند و شروع به کشف گزینه های خود برای پنهان ماندن کرده اند. در نتیجه، بازار شبکه خصوصی مجازی (VPN) در چند سال گذشته منفجر شده است.

بسیاری از این راه حل ها واقعا خوب هستند. اما آیا یک VPN برای خصوصی نگه داشتن فعالیت های آنلاین شما کافی است؟ بیایید نگاهی بیندازیم به نحوه کار اکثر VPN ها و وضعیت فعلی چگونه است.

VPN چگونه کار می کند؟

VPN به شما امکان می دهد اتصال خود را از طریق نقطه دیگری تغییر مسیر دهید، که می تواند در هر نقطه از جهان باشد. در نتیجه، سایت‌ها و سایر سرویس‌هایی که به آنها متصل می‌شوید، آدرس IP واقعی شما را نمی‌بینند. آنها فقط آدرس سرور VPN را می بینند که در حال حاضر از آن استفاده می کنید، بدون هیچ راهی برای ردیابی آن به طور خاص.

بسیاری از سرویس های VPN حتی به ناشناس بودن، عدم ذخیره هیچ گونه گزارش کاربر و سایر نکات مشابه افتخار می کنند. اثبات مشروعیت این ادعاها دشوار است، هرچند در گذشته چند مورد اتفاق افتاده است.

VPN ها برای اهداف مختلفی استفاده می شوند، نه فقط برای فرار از ردیابی توسط وب سایت های فضول. به عنوان مثال، آنها می توانند ابزار مفیدی برای باز کردن قفل محتوای منطقه ای محدود شده در سایت هایی مانند نتفلیکس باشند. برخی از افراد همچنین هنگام سفر از VPN استفاده می کنند تا هویت آنلاین ثابت خود را حفظ کنند، که می تواند برای مواردی مانند کار مهم باشد.

سایت ها از چه روش هایی برای ردیابی شما استفاده می کنند؟

متأسفانه، آدرس IP شما تنها یک قطعه کوچک از تصویر بزرگی است که سایت ها درباره شما می سازند. یک سایت متوسط ​​در واقع می تواند فعالیت های شما را از طرق مختلفی ردیابی کند و برخی از آنها کاملاً خارج از کنترل شما هستند. بسیاری از این نقاط داده به تنهایی به اندازه کافی منحصر به فرد نیستند، اما در ترکیب با سایرین، می توانند یک نمایه دقیق تکان دهنده ایجاد کنند. به عنوان مثال، یک وب سایت معمولی به اطلاعات زیر دسترسی خواهد داشت:

  • آدرس آی پی.
  • سربرگ های مرورگر
  • کوکی ها.
  • سیستم عامل.
  • وضوح صفحه.
  • پسوند مرورگر
  • پلاگین های مرورگر و نسخه های آنها.
  • لیست فونت های نصب شده
  • عملکرد رندر.

برخی از آنها را می توان به صورت دستی تغییر داد یا حتی جعلی کرد. به راحتی می توان به مرورگر خود گفت که از یک عامل کاربر جعلی استفاده کند و حتی آن را برای هر سایتی که بازدید می کنید تصادفی کند. در مورد سیستم عامل شما هم همینطور.

اما وقتی نوبت به سایر نقاط داده می شود، مشکل می شود. سایت‌ها باید وضوح شما را بدانند تا محتوای پویا را به درستی نمایش دهند، بنابراین جعل کردن آن می‌تواند منجر به نمایشگر مخدوش شود. آنها همچنین باید بدانند که شما چه فونت هایی را نصب کرده اید تا در صورت عدم وجود فونت های مورد نیاز، بتوانند به سراغ گزینه های جایگزین بروند

و سپس به چیزهای پیچیده ای می رسیم، مانند رندر کردن عملکرد. یک سایت ممکن است چند آزمایش ساده مانند کشیدن یک خط نامرئی در پس‌زمینه با استفاده از جاوا اسکریپت انجام دهد و دقیقاً اندازه‌گیری کند که چقدر طول می‌کشد تا رایانه شما این کار را انجام دهد.

همه این اطلاعات در کنار هم می توانند برای شناسایی شما با دقت تکان دهنده استفاده شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، اگر قصد شما این باشد که در حین گشت و گذار در وب، نمایه پایینی داشته باشید، یک VPN به تنهایی کافی نیست. شما باید آن را با یک عامل کاربر جعلی و سیستم عامل ترکیب کنید و برخی از عملکردهای وب سایت را قربانی کنید تا عناصر دیگر را جعل کنید. و حتی پس از آن، هنوز ممکن است کسی با استفاده از جمع آوری داده های کافی، فعالیت های شما را به شما ردیابی کند.

آیا VPN شما یک راه حل قابل اعتماد است؟

همچنین این سوال وجود دارد که آیا VPN ها به اندازه کافی قابل اعتماد هستند تا به طور منظم مورد استفاده قرار گیرند. مشتری معمولی VPN مدرن ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند حریم خصوصی خود را از آن زاویه به حداکثر برسانید. برای مثال، مشتری ممکن است یک سرور تصادفی را برای اتصال هر بار انتخاب کند. همچنین ممکن است به طور خودکار با سیستم عامل شما شروع شود.

برخی از VPN ها همچنین دارای یک “kill switch” هستند، که یک تنظیم اساسی است که به مشتری VPN می گوید در صورت قطع شدن اتصال VPN، برنامه های خاصی را از بین ببرد. به این ترتیب، به دلیل از کار افتادن ناگهانی سروری که برای اتصال از آن استفاده می کنید، خطر قرار گرفتن در معرض تصادفی را به حداقل می رسانید.

به خاطر داشته باشید که برای برخی از برنامه ها، این ممکن است ۱۰۰٪ قابل اعتماد نباشد. برای مثال، اگر سعی می‌کنید هنگام دانلود تورنت از شناسایی فرار کنید، حتی یک بسته نیز می‌تواند برای ترسیم هویت واقعی شما کافی باشد.

چیزهایی که باید در مورد خدمات VPN به خاطر بسپارید

همانطور که در بالا ذکر کردیم، برخی از خدمات VPN ادعاهای جسورانه ای در مورد رویکرد خود به حریم خصوصی شما دارند. برای مثال، برخی ممکن است به شما بگویند که اصلاً هیچ گزارش کاربری را ذخیره نمی‌کنند. مشکل این بیانیه این است که تا زمانی که اتفاقی واقعاً رخ ندهد و شخصی اطلاعات شما را از شرکت درخواست نکند، عملاً تأیید غیرممکن است.

اما این سوال باقی می ماند که آیا این برای هر سرویسی که ادعاهای مشابهی دارد صدق می کند. همیشه این امکان وجود دارد که ترتیبات خاصی در پشت صحنه اتفاق بیفتد که ما از آن بی خبریم. با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که از استفاده از VPN برای هر چیزی که نمی خواهید در آینده در معرض آن قرار گیرد، خودداری کنید.

آیا VPN ها ارزش استفاده دارند یا خیر؟

بنابراین، اکنون می دانید که هنگام استفاده از ۱۰۰٪-VPN از ردیابی آزاد نیستید؟ معنی آن چیست؟ آیا باید اشتراک خود را لغو کنید و دیگر از آن استفاده نکنید؟

خوب، نه کاملا VPN زمانی که از آن در موقعیت مناسب استفاده می کنید هنوز یک ابزار عالی است. این فقط “عصای جادویی حریم خصوصی” نیست که برخی سعی دارند آن را به عنوان تصویر نشان دهند.

مانند هر چیز دیگری، از خدمات VPN با مسئولیت پذیری استفاده کنید. همیشه به خاطر داشته باشید که اقدامات شما ممکن است بعداً عواقبی داشته باشد، بنابراین کاری را که معمولاً به صورت آنلاین انجام نمی‌دادید انجام ندهید.

با HiVPN امنیت خودتان را تضمین کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…