آیا مک ها می توانند ویروس بگیرند؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا مک ها می توانند ویروس بگیرند؟

بله، مک ها می توانند ویروس بگیرند. مک ها نسبت به رایانه های ویندوزی کمتر در برابر تهدیدات سایبری آسیب پذیر بوده اند، اما همچنان می توانند به ویروس ها آلوده شوند. با افزایش محبوبیت دستگاه های اپل، بدافزار مک نیز به شدت افزایش یافت. در این مقاله با HiVPN همراه باشید.

مک ها چقدر ایمن هستند؟

ویندوز ۸۷ درصد از بازار سیستم عامل رایانه را در اختیار دارد در حالی که macOS تنها ۱۰ درصد از بازار را در اختیار دارد. از نظر ریاضی، ایجاد بدافزار برای ویندوز برای هکرها بسیار سودمندتر از مک است.

MacOS دارای ویژگی های امنیتی داخلی قوی نیز می باشد. در سال ۲۰۰۶، اپل حتی تبلیغاتی را پخش کرد که ادعا می‌کرد مک‌ها ویروس‌ها را دریافت نمی‌کنند. ویندوز چندین سال عقب بود اما برای رفع این مشکل سرمایه گذاری زیادی روی امنیت انجام داد.

با این حال، تهدیدات برای دستگاه‌های مک در حال افزایش است و ابزارهای تبلیغاتی مزاحم رایج‌ترین نوع آن هستند. مک ها هنوز هم ماشین های نسبتاً ایمنی هستند، اما باید بدانید که چگونه از آنها مراقبت کنید.

بدافزار چگونه کاربران مک را تهدید می کند؟

 • جمع آوری تاریخچه مرور و نتایج جستجو.
 • نمایش تبلیغاتی که بستن آنها سخت است.
 • تغییر صفحه اصلی مرورگر شما.
 • کاهش سرعت مرورگر شما.
 • نصب نرم افزارهای مخرب.

فیشینگ ، ربودن مرورگر ، و برنامه‌های بالقوه ناخواسته (PUP) نیز در میان کاربران مک رایج است. برخی تخمین ها می گویند که حملات به مک در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

چگونه اپل از شما در برابر بدافزار محافظت می کند

MacOS دارای یک ویژگی ضد بدافزار داخلی به نام XProtect است که به صورت بی صدا در پس زمینه اجرا می شود. برنامه های دانلود شده را اسکن می کند، فعالیت های مخرب را بررسی می کند و از باز کردن آنها جلوگیری می کند.

ویژگی دیگر، Gatekeeper، باز کردن یک برنامه را در صورتی که توسعه دهندگان توسط اپل تایید نشده باشند، ممنوع می کند. این ویژگی را می توان برای باز کردن برنامه های تایید نشده دور زد، اما باید مطمئن شوید که آنها ۱۰۰٪ ایمن هستند.

MacOS همچنین دارای یک ویژگی رمزگذاری دیسک به نام FileVault است که هارد دیسک رایانه شما را رمزگذاری می کند. هنگامی که فعال است، FileVault هر بار که Mac خود را راه اندازی می کنید، رمز عبور می خواهد.

چگونه امنیت مک خود را تضمین کنیم

به اپ استور بچسبید

از دانلود برنامه‌ها از وب‌سایت‌های مشکوک یا توسعه‌دهندگان ناشناس خودداری کنید ، به App Store بچسبید. اپل همه برنامه ها را قبل از اینکه آنلاین شوند بررسی می کند. برنامه‌های مخرب همچنان می‌توانند به اپ استور ختم شوند (این قبلاً اتفاق افتاده است) اما احتمال آن کم است.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

آیا آخرین نسخه سیستم عامل را روی مک بوک خود نصب کرده اید؟ توصیه می کنیم همیشه به روز رسانی ها را به موقع نصب کنید زیرا این برای سلامت و امنیت دستگاه شما بسیار مهم است.

توسعه‌دهندگان حفره‌های امنیتی را تعمیر می‌کنند، باگ‌ها را حذف می‌کنند، و ویژگی‌های جدیدی را به برنامه‌ها اضافه می‌کنند ، قطعاً ارزش این را دارد که چند دقیقه وقت بگذارید.

یک VPN دریافت کنید

شبکه‌های عمومی امن نیستند: هکرها می‌توانند Wi-Fi جعلی را راه‌اندازی کنند ، شما را به وب‌سایت‌های جعلی هدایت کنند، و شما را فریب دهند تا بدافزار نصب کنید. می توانید از VPN برای رمزگذاری ترافیک اینترنت خود، پخش محتوای مسدود شده جغرافیایی و دریافت بهترین معاملات هنگام خرید آنلاین استفاده کنید.

نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید

بسیاری از کاربران مک ادعا می کنند که شما به هیچ نرم افزار آنتی ویروسی نیاز ندارید. اگر به ویژگی های امنیتی داخلی مک خود اعتماد دارید، ممکن است خوب باشد. اما برای حداکثر امنیت، نرم افزار آنتی ویروس تخصصی ایده خوبی است.

از فایل های خود محافظت کنید

دور نگه داشتن آنها در فضای ذخیره سازی ابری بهترین راه برای اطمینان از اینکه در صورت ابتلا به ویروس در مک خود، از بین نمی روند یا برای باج نگهداری نمی شوند. حتی بهتر است که آنها نیز رمزگذاری شده باشند.

رمزهای عبور خود را قوی و ایمن نگه دارید

هرگز از یک رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده نکنید. توصیه می کنیم رمزهای عبور منحصر به فرد و قوی حاوی کاراکترهای خاص، اعداد، حروف کوچک و حروف بزرگ ایجاد کنید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۲, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) سافاری را در آیفون خود به روز کنید اگر از آیفون استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روزرسانی‌های Safari و WebKit را نصب کنید، حتی اگر مرورگر انتخابی شما Chrome، Firefox یا چیز دیگری باشد. در این پست

  امنیت ایمیل چیست؟
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  امنیت ایمیل چیست؟

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) امنیت ایمیل چیست؟ امنیت ایمیل از فناوری برای بازرسی ایمیل‌های دریافتی از نظر تهدیدات مخرب و رمزگذاری یا ایمن  ترافیک ایمیل‌های خروجی استفاده می‌کند تا از صندوق‌های پستی، داده‌ها، کاربران و سازمان‌ها در برابر حملات و طرح‌های امنیت سایبری محافظت…

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) از حریم خصوصی خود محافظت کنید وقتی نوبت به مرور آنلاین می شود، کارهای بیشتری برای ایمن ماندن می توانید انجام دهید