آیا ISP ها می توانند VPN شما را مسدود کنند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

آیا ISP ها می توانند VPN شما را مسدود کنند و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟

گاهی اوقات، نیاز شما به حریم خصوصی و امنیت بیشتر می‌تواند دلیلی باشد که نمی‌توانید آنلاین شوید. در این پست HiVPN چیزی است که باید در مورد مسدود کردن VPN ها بدانید.

داده ها به عنوان یک دارایی در حال افزایش اهمیت هستند. متوجه شده اید که مجبور هستید تعداد بی شماری ردیاب و کوکی را فقط برای حفظ حریم خصوصی خود مسدود کنید. و در حالی که استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) می تواند میانبری برای حفظ حریم خصوصی و امنیت آنلاین شما باشد، ممکن است دلیل عدم دسترسی شما به اینترنت در برخی از شبکه ها باشد.

اما جدای از نگه‌داشتن محتوای محدود جغرافیایی، چرا شخصی یک VPN را مسدود می‌کند؟

آیا ISP ها می توانند VPN شما را مسدود کنند؟

تمام کاری که یک VPN انجام می دهد این است که داده هایی را که از دستگاه شما و داخل آن می رود رمزگذاری می کند. شما را به اینترنت وصل نمی کند. این هنوز کار ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) است.

تحت شرایط عادی، ISP شما می‌تواند به راحتی فعالیت‌های وب شما را جاسوسی کند. حتی اگر به وب‌سایت‌های HTTPS پایبند باشید ، زیرا این کار فقط بسته‌های داده در حال انتقال را رمزگذاری می‌کند، نه فعالیت واقعی شما را به صورت آنلاین. با وب‌سایت‌های HTTP، ISP شما می‌تواند همه کارهایی که انجام می‌دهید را کاملاً مشاهده کند.

از طرف دیگر، یک VPN همه چیز را حتی قبل از اینکه به ISP شما برسد رمزگذاری می کند و از جمع آوری هر نوع داده ای در مورد فعالیت مرور شما جلوگیری می کند، به جز شاید نام تجاری VPN شما اگر شناخته شده باشد.

چرا ISP شما VPN ها را مسدود می کند؟

در نگاه اول، ممکن است پوچ به نظر برسد که ISP شما بخواهد VPN ها را مسدود کند. اما هر چه بیشتر نگاه کنید، ISP ها دلایل بیشتری برای مسدود کردن استفاده از VPN خواهند داشت:

  • قانونی بودن : اگر VPN ها در کشور شما ممنوع شده باشند، ممکن است ISP های سراسر کشور طبق قانون مجبور شوند همه VPN ها را مسدود کنند.
  • کنترل پهنای باند : VPN ها به شما این امکان را می دهند که پهنای باند اختصاص داده شده را دور بزنید و داده های بیشتری از آنچه می خواهید مصرف کنید.
  • جمع آوری داده ها : اگر داده های شما رمزگذاری شده باشد، ISP نمی تواند آنها را جمع آوری کرده و به تبلیغ کنندگان بفروشد.

البته، ISP شما می تواند به سادگی از VPN ها کینه داشته باشد و آنها را در شبکه خود مسدود کند. اما با افزایش محبوبیت VPN ها با محتوای محدود جغرافیایی و آگاهی از حریم خصوصی، انجام این کار سخت تر می شود. بنابراین، بیشتر ISP ها، VPN ها را مسدود نمی کنند، مگر اینکه موضوع قانونی باشد.

با این حال، ممکن است متوجه شده باشید که اتصال شما هر زمان که در یک شبکه عمومی هستید فعال می شود. اینترنت هزینه دارد و به ندرت چیزی به نام اینترنت «رایگان» وجود دارد. آنها معمولاً طرحی برای جمع آوری حجم عظیمی از داده های کاربر هستند. در حالی که این مورد برای هر فروشگاهی که Wi-Fi رایگان ارائه می دهد صدق نمی کند، اتصالات رایگان ارائه شده در مراکز خرید، رویدادها و مناطق عمومی به ندرت امن هستند.

اگر VPN از آن در یک شبکه امن استفاده می کنید، می تواند از حریم خصوصی شما محافظت کند، اما وقتی صحبت از شبکه های اینترنتی عمومی می شود، استفاده از VPN نه تنها برای حفظ حریم خصوصی بلکه برای امنیت شما ضروری است.

چگونه ISP شما می تواند VPN ها را مسدود کند؟

راه های مختلفی وجود دارد که یک ISP می تواند اتصال VPN شما را مسدود کند.

یکی از رایج ترین و ساده ترین روش ها مسدود کردن آدرس IP سرور VPN است. این همان روشی است که وب‌سایت‌ها – به‌ویژه سایت‌های پخش جریانی  برای مسدود کردن کاربران VPN استفاده می‌کنند.

اگر اتصال شما رمزگذاری شده است و از آدرس IP شخصی شما به سمت آدرس IP یک مرکز داده به جای یک وب سایت می رود، آنها آن را به عنوان استفاده از VPN تفسیر می کنند و اتصال را مسدود می کنند.

راه دیگری که به آنها امکان می دهد VPN ها را بدون هدف قرار دادن سرورها یک به یک مسدود کنند، مسدود کردن پورت های خاص است. هر پروتکل تونل زنی مجازی از یک پورت خاص استفاده می کند که ISP شما می تواند آن را مسدود کند. به عنوان مثال، پورت ۱۱۹۴ OpenVPN را مسدود می کند و پورت ۱۷۰۲ L2TP را مسدود می کند.

برای مسدود کردن VPN هدفمندتر، ISP شما می تواند از Deep Packet Inspection (DPI) استفاده کرده و ترافیک شما را تجزیه و تحلیل کند. پروتکل‌های VPN هنگام رمزگذاری بسته‌های داده امضایی را به جا می‌گذارند که ابزارهای تجزیه و تحلیل شبکه، مانند Wireshark ، می‌توانند آن را شناسایی کنند.

برخی از ISP ها یک قدم جلوتر می روند و VPN ها را در منبع مسدود می کنند و تا آنجا که ممکن است صفحات ثبت نام VPN و وب سایت ها را ممنوع می کنند. برای برخی، این آسان‌تر و سریع‌تر از تلاش برای رهگیری کاربران بی‌شماری VPN است.

درباره آن چکار میتونید بکنید؟

حتی اگر ارائه‌دهنده ISP شما همه اقدامات احتیاطی را در زیر نور خورشید انجام دهد تا شما را از استفاده از VPN باز دارد، این احتمال وجود دارد که همچنان بتوانید راهی برای دور زدن محدودیت پیدا کنید و از حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود لذت ببرید.

دسترسی به وب سایت های VPN مسدود شده

ممنوعیت وب سایت برای سال ها در سانسور استفاده می شود. و در حالی که می توانید شانس خود را با VPN های آنلاین رایگان امتحان کنید تا زمانی که پیدا کنید ISP شما مسدود نکرده است، این خطرناک است، به خصوص اگر اطلاعات کارت پرداخت خود را تحویل می دهید.

می توانید سعی کنید مستقیماً با استفاده از آدرس IP آنها به وب سایت VPN دسترسی پیدا کنید . در برخی موارد، استفاده از ترجمه زنده گوگل می تواند شما را از بلوک عبور دهد. با این حال، ساده‌ترین راه این است که شبکه خود را با استفاده از داده‌های تلفن همراه یا اینترنت دوستان خود برای ثبت نام و نصب VPN تغییر دهید.

دور زدن سرورهای VPN مسدود شده

با یک آدرس IP مسدود شده به جز جابجایی به سرور دیگری، کار زیادی نمی توانید انجام دهید. میانگین ارائه دهنده VPN هزاران سرور دارد که آنها را به طور مرتب به روز می کنند تا از مسدود شدن و سانسور جلوگیری کنند.

بنابراین اگر یک سرور مسدود شده است، به سادگی به سرور دیگری بروید و به بهترین ها امیدوار باشید. این احتمال وجود دارد که ISP شما همه آنها را دریافت نکرده باشد.

دور زدن پورت های VPN مسدود شده

نیازی به استرس در مورد مسدود شدن چند پورت نیست. پورت های متعددی وجود دارد و ISP شما نمی تواند همه آنها را مسدود کند.

فقط کافی است به یک پورت اصلی تغییر دهید که ISP شما هرگز تصور نمی کند مانند پورت ۴۴۳ مورد استفاده در اتصال HTTPS مسدود شود.

دور زدن تحلیلگرهای شبکه

آنالایزرهای شبکه ابزارهای قدرتمندی هستند و به سختی می توان از آنها دور زد. تنها راه حل این است که ترافیک VPN رمزگذاری شده خود را به عنوان ترافیک عادی و رمزگذاری نشده پنهان کنید.

اگر به فن آوری علاقه دارید، می توانید مسیر DIY را انتخاب کنید و از obfsproxy، یک پروژه فرعی Tor برای پنهان کردن ترافیک خود استفاده کنید. خوشبختانه، بسیاری از ارائه دهندگان VPN، مانند Surfshark و HiVPN، اکنون دارای یک ویژگی پوشش مشابه هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در تنظیمات برنامه روشن کنید.

همیشه راهی برای مسدود کردن وجود دارد

خواه سانسور، تجاوز به حریم خصوصی یا مسائل امنیتی باشد، ابزاری وجود خواهد داشت که شما را به سمت اینترنت امن تر و رایگان تر سوق دهد. با این حال، همه راه‌حل‌ها یکسان نیستند، و شما باید در مورد آخرین برنامه‌ها، ابزارها و ترفندهایی که به شما کمک می‌کنند از جمع‌آوری داده‌ها و مسدود کردن وب‌سایت جلوگیری کنید، به‌روز باشید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…