مراقبت از مرورگر، چگونه کش خود را پاک کنید

۵/۵ - (۷ امتیاز)

مراقبت از مرورگر، چگونه کش خود را پاک کنید

آیا مرورگر شما کند کار می کند یا خراب است؟ آیا وب سایت ها عجیب به نظر می رسند یا به کندی بارگذاری می شوند؟ نترسید ، هنوز یک راه حل ساده ممکن است تمام چیزی باشد که شما نیاز دارید این است که با HiVPN  یاد بگیرید که چگونه کش خود را در مرورگرهای مختلف پاک کنید.

چگونه کش خود را در کروم پاک کنیم

کروم دیرتر از سایر مرورگرهای بزرگ وارد صحنه شد و به اجبار وارد چهار مرورگر وب پرکاربرد شد. مانند بسیاری از خدمات گوگل، کروم نیز برای سهولت استفاده ساخته شده است. پاک کردن کش کروم فقط یک لحظه طول می کشد.

ابتدا باید مرورگر کروم را باز کنید. در سمت راست بالای پنجره، ۳ نقطه عمودی را خواهید دید. روی آنها کلیک کنید و یک منوی کشویی برای شما نمایش داده می شود. آنچه ما به دنبال آن هستیم ابزارهای بیشتر است ، روی آن کلیک کنید. اکنون باید یک منوی کشویی دیگر را ببینید، پاک کردن داده‌های مرور را انتخاب کنید . اکنون می توانید زمان دقیقی را که می خواهید به عقب برگردید و پاک کنید را انتخاب کنید. برای مثال، اگر فقط می‌خواهید حافظه پنهان داده‌های هفته گذشته را پاک کنید، ۷ روز گذشته را انتخاب کنید .

هنگامی که دوره زمانی را که می خواهید پاکسازی کنید انتخاب کردید، تنها چیزی که باقی می ماند بررسی گزینه های ارائه شده به شماست. می توانید تاریخچه مرور، کوکی های وب سایت یا تصاویر و فایل های ذخیره شده را حذف کنید. گزینه‌هایی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید، سپس روی پاک کردن داده‌ها کلیک کنید .

در اینجا دستورالعمل های کوتاه شده با اطلاعات دقیقی که برای پاک کردن کش خود نیاز دارید آمده است.

 1. روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید.
 2. به ابزارهای بیشتر-> پاک کردن داده‌های مرورگر بروید . ۳. محدوده زمانی و عناصری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید. مطمئن شوید که جعبه‌های کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت و تصاویر و فایل‌های ذخیره‌شده را بررسی کنید.
 3. روی پاک کردن داده هاکلیک کنید .

چگونه کش خود را در فایرفاکس پاک کنیم

فایرفاکس یک نام آشنا و یکی از مرورگرهای استاندارد است. پاک کردن کش فایرفاکس بسیار ساده است، شما باید با باز کردن مرورگر فایرفاکس خود شروع کنید.

در گوشه سمت راست بالای پنجره، پشته ای از ۳ خط افقی وجود دارد. روی آنها کلیک کنید. اکنون باید یک منوی کشویی را مشاهده کنید. Preferences را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. اکنون به طور کلی به یک طرح بندی صفحه نمایش دیگر منتقل خواهید شد. در سمت چپ پنجره پنج گزینه وجود دارد. روی Privacy & Security کلیک کنید . این مرکز برای تمام نیازهای کوکی، تاریخچه مرورگر و حذف حافظه پنهان شما است.

به پایین بروید تا کوکی و داده‌های سایت را ببینید . در سمت راست عنوان یک دکمه پاک کردن داده ها وجود دارد . روی آن کلیک کنید. چگونه می‌توانید کوکی‌ها و داده‌های سایت یا محتوای وب ذخیره‌شده خود را پاک کنید . گزینه ای را که برای شما اعمال می شود انتخاب کنید، سپس روی Clear کلیک کنید. اگر شما به بازگشت کوکی ها و داده های سایت بخش، شما می توانید انتخاب کنید که کوکی ها را حذف و اطلاعات سایت در فایرفاکس است بسته روشن. این بدان معناست که داده‌های حافظه پنهان و کوکی‌های شما به طور خودکار هر بار که مرورگر خود را ببندید، پاک می‌شوند.

در اینجا یک نسخه کوتاه شده از دستورالعمل ها با تصاویر برای کمک وجود دارد.

 1. روی سه نوار در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و به Preferencesبروید .
 2. حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید .
 3. در بخش کوکی‌ها و داده‌های سایت، روی پاک کردن داده‌ها کلیک کنید .
 4. داده هایی را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Clearکلیک کنید .
 5. همچنین می توانید وقتی فایرفاکس بسته است، حذف کوکی ها و داده های سایت راعلامت بزنید . سپس با بستن مرورگر، مرورگر این داده ها را به طور خودکار حذف می کند.

چگونه کش خود را در Opera پاک کنیم

یکی از مرورگرهایی که متأسفانه از کروم، فایرفاکس، سافاری و اینترنت اکسپلورر سرکش فاصله دارد، اما با این وجود هنوز یک انتخاب موثر و عالی است. فرآیند تمیز کردن کش از تمام داده های سرگردان ساده است.

ابتدا باید مرورگر Opera خود را باز کنید. در گوشه سمت راست بالای پنجره پشته ای از سه خط افقی وجود دارد، روی آنها کلیک کنید. این باید گزینه های مرورگر شما را باز کند. به پایین بروید و روی پاک کردن داده‌های مرور کلیک کنید .

اکنون می‌توانید نوع داده‌های ذخیره‌شده‌ای را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید: تاریخچه مرور، کوکی‌ها و داده‌های کش. همچنین می توانید انتخاب کنید که تا چه حد می خواهید داده های خود را حذف کنید. برای انجام این فرآیند، تصاویر و فایل‌های ذخیره شده را انتخاب کنید . اکنون روی Clear data کلیک کنید .

در اینجا حتی دستورالعمل های کوتاه تری با کمک های بصری وجود دارد.

 1. روی سه نوار در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
 2. به پایین اسکرول کنید و روی Clear browsing dataکلیک کنید .
 3. نوع داده ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Clear dataکلیک کنید . همچنین می‌توانید دوره زمانی را که می‌خواهید داده‌های مرور خود را حذف کنید، انتخاب کنید.

چگونه کش خود را در سافاری پاک کنیم

مرورگری که همه کاربران iOS و Mac بیشتر با آن آشنا هستند، سافاری مرورگر پیش‌فرض تمامی دستگاه‌های اپل است. حذف کش سافاری روی دسکتاپ فرآیندی سریع است و با پاک کردن داده ها از سایر مرورگرها فاصله زیادی دارد.

مرورگر Safari خود را باز کنید و به بالای صفحه بروید. از منوی کشویی Safari، باید روی Preferences کلیک کنید . اکنون یک منو با چندین برگه خواهید دید. پیدا کردن پیشرفته تب و راست در پایین این منو باید گزینه ای به نام می شود نمایش توسعه منو در نوار منو . مطمئن شوید که روشن است.

اکنون، باید یک برگه جدید در بالای صفحه خود به نام Develop ببینید . منوی کشویی بسیار طولانی است اما باید گزینه ای به نام حافظه پنهان خالی وجود داشته باشد . روی آن کلیک کنید و اکنون کش سافاری خود را پاک کرده اید.

در اینجا مجموعه ای از دستورالعمل های حذف شده برای کسانی که به یک تعمیر سریع نیاز دارند آورده شده است.

 1. کلیک کنید سافاری در منوی اصلی.
 2. تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. روی Advancedکلیک کنید و منوی Show develop را علامت بزنید .
 4. اکنون در نوار منو Developرا انتخاب کرده و روی Empty caches کلیک کنید .

چگونه کش خود را در اینترنت اکسپلورر پاک کنیم

Internet Explorer مرورگر پیش فرض داخلی برای بسیاری از رایانه ها و لپ تاپ ها است. بسیاری از کاربرانی که کمتر از فناوری آگاه هستند، در تمام طول زندگی خود به اینترنت اکسپلورر خواهند ماند. این قوی، آسان برای استفاده و بدون پیچیدگی است. فرآیند حذف کش اینترنت اکسپلورر شما گواهی بر سادگی آن است.

ابتدا مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را باز کنید. در سمت راست بالای پنجره یک نماد چرخ دنده وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا تنظیمات شما باز شود. از اینجا، Internet Options را انتخاب کنید . اکنون صفحه شما باید یک پنجره بازشو جدید نشان دهد. در تب General ، بخشی به نام Browser history را پیدا کنید و روی Delete کلیک کنید .

پنجره جدیدی با مجموعه ای از گزینه ها باز می شود. در اینجا، می توانید انتخاب کنید که کوکی های وب سایت، تاریخچه مرورگر و حافظه پنهان خود را حذف کنید. برای حذف حافظه نهان، مطمئن شوید که فقط فایل‌های اینترنتی موقت و فایل‌های وبسایت انتخاب شده‌اند و روی حذف کلیک کنید .

در اینجا همان دستورالعمل ها وجود دارد اما حذف شده است.

 • اینترنت اکسپلورر را باز کنید و بر روی چرخ دنده کلیک کنید. گزینه های اینترنت راانتخاب کنید .
 • تاریخچه مرورگر را پیدا کنید و روی Delete کلیک کنید .
 • فایل‌های موقتی را که می‌خواهید پاک شوند انتخاب کنید و روی Deleteکلیک کنید .

چگونه کش خود را در مایکروسافت اج پاک کنیم

مایکروسافت اج آخرین مرورگری است که مایکروسافت ارائه کرده است. این بر روی Chromium ساخته شده است، بنابراین روند حذف داده های حافظه پنهان شما فوق العاده مشابه است.

مانند اکثر مرورگرها، ما با یافتن نماد منو در گوشه سمت راست بالای پنجره شروع می کنیم. این بار، نمادی که باید روی آن کلیک کنید مجموعه ای از سه نقطه افقی است. با یک منوی کشویی روبرو خواهید شد. به آخرین گزینه یعنی Settings بروید و روی آن کلیک کنید. از این منوی جدید، بخشی با عنوان پاک کردن داده‌های مرور را پیدا کنید . در زیر این هدر دکمه Choose what to clean وجود دارد. روی آن کلیک کنید و چک لیستی از گزینه ها به شما نشان داده می شود.

از میان این گزینه‌ها، می‌توانید تمام اشکال داده‌های ذخیره‌شده وب‌سایت را حذف کنید، خواه کوکی‌ها، سابقه مرور یا سابقه دانلود شما. برای پاک کردن حافظه پنهان، مطمئن شوید که داده‌ها و فایل‌های ذخیره شده انتخاب شده است. حالا روی Clear کلیک کنید .

در اینجا مجموعه ای از دستورالعمل ها وجود دارد که خواندن آنها زمان زیادی نمی برد.

 • Microsoft Edge را باز کنید و روی سه نقطه افقی در بالا سمت راست کلیک کنید.
 • به پایین بروید و روی تنظیمات کلیک کنید .
 • بخشی به نام پاک کردن داده‌های مرور را پیدا کنید. روی Choose what to clean کلیک کنید .
 • مطمئن شوید که داده‌ها و فایل‌های حافظه پنهان انتخاب شده است. روی Clear کلیک کنید .

چگونه کش خود را در اندروید گوگل پاک کنیم

همه گوشی های اندرویدی گوگل کروم را به عنوان مرورگر پیش فرض خواهند داشت. روند حذف حافظه پنهان در دستگاه های تلفن همراه مشابه است، اما همچنان به اندازه ای حذف شده است که نیاز به مجموعه ای جداگانه از دستورالعمل ها باشد.

برنامه Chrome خود را باز کنید و روی سه نقطه عمودی در سمت راست بالای صفحه گوشی خود ضربه بزنید. دکمه Settings را فشار دهید . به قسمت Privacy and Security بروید و روی آن ضربه بزنید. اکنون با مجموعه ای از گزینه های امنیتی روبرو خواهید شد. توصیه می‌کنیم خودتان این گزینه‌ها را بررسی کنید تا از نحوه مدیریت داده‌هایتان بیشتر آگاه باشید.

روی اولین گزینه به نام Clear browsing data ضربه بزنید . اکنون ۲ ستون برای انتخاب خواهید داشت. برای این فرآیند فقط به ستون BASIC نیاز دارید . روی منوی کشویی Time range ضربه بزنید و دوره زمانی را که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید. مطمئن شوید که گزینه Cached images and files انتخاب شده است و روی Clear data ضربه بزنید .

در اینجا مجموعه کوتاه شده دستورالعمل ها آمده است.

 • کروم را باز کنید و روی سه نقطه ضربه بزنید.
 • روی تنظیمات ضربه بزنید .
 • به پایین بروید تا به حریم خصوصی و امنیت بروید.
 • روی پاک کردن داده‌های مرور، اولین گزینه ضربه بزنید .
 • روی Time rangeضربه بزنید و یک دوره زمانی را انتخاب کنید.
 • مطمئن شوید که تصاویر و فایل های ذخیره شده در حافظه پنهان انتخاب شده اند. روی پاک کردن داده ضربه بزنید .

چگونه کش خود را در iOS پاک کنیم

اپل این فرآیند را تا حدی ساده کرده است که کمتر از سی ثانیه طول می کشد. برنامه تنظیمات خود را باز کنید ، به پایین بروید و از لیست برنامه روی Safari ضربه بزنید .

از این منوی جدید، به پایین بروید تا گزینه ای با متن آبی به نام پاک کردن تاریخچه و داده های وب سایت را مشاهده کنید . سپس تلفن شما از شما می خواهد که این تصمیم را تأیید کنید. یک بار دیگر روی Clear History and Data ضربه بزنید و کش شما باید پاک شود.

اگر این دستورالعمل‌ها به اندازه کافی برای شما ساده نشده بودند، باید این کار را انجام دهید.

 • به برنامه تنظیمات برویدو Safari را از لیست برنامه ها پیدا کنید.
 • به پایین بروید و روی پاک کردن سابقه و داده‌های وب‌سایت ضربه بزنید .
 • تصمیم خود را دوباره تأیید کنید ویک بار دیگر روی Clear History and Data ضربه بزنید .

برخی از وب سایت ها ممکن است در ابتدا کمی کندتر کار کنند پس از اینکه کش خود را پاک کردید زیرا باید از ابتدا بارگیری شوند. پاک کردن حافظه پنهان کاری نیست که باید اغلب انجام دهید، اما اگر مرورگر شما درست کار نمی کند باید آن را امتحان کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…