محدود کردن پهنای باند

۵/۵ - (۶ امتیاز)

محدود کردن پهنای باند

چیزهای کمی ناامید کننده تر از بافر بی پایان هستند، به خصوص زمانی که می خواهید یک نمایش یا بازی را آنلاین تماشا کنید. ممکن است پهنای باند شما در حال کاهش باشد. اما چگونه می توانید تشخیص دهید که یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) سرعت اینترنت شما را کنترل می کند؟ و اگر هستند، آیا راهی برای جلوگیری از آن وجود دارد؟ با در این پست HiVPN همراه باشید.

مهار پهنای باند چیست؟

بنابراین کاهش پهنای باند چیست؟ محدود کردن پهنای باند زمانی است که ISP شما عمدا سرعت اینترنت شما را کند می کند. ممکن است به سقف داده ماهانه خود رسیده باشید، یا شاید فراموش کرده باشید که یک صورتحساب را بپردازید. با این حال، ISP ها ممکن است همچنان پهنای باند شما را حتی با یک قرارداد نامحدود کاهش دهند.

چرا ISP ها پهنای باند شما را کاهش می دهند؟

ISP ها همه را تحت فشار قرار نمی دهند ، این بستگی به نحوه ظاهر فعالیت آنلاین شما دارد. ISP ها می توانند ببینند از چه وب سایت هایی بازدید می کنید و بسته به آن اطلاعات، می توانند تصمیم بگیرند که آیا اتصال شما را قطع کنند یا خیر.

ISP ها می توانند پهنای باند شما را به دلایل زیر کاهش دهند:

 • استفاده زیاد از پهنای باند ممکن است ترافیک اینترنت را برای سایر کاربران در همان منطقه کاهش دهد، بنابراین ISP ها سعی می کنند ترافیک را برای کسانی که در فعالیت های با پهنای باند سنگین شرکت می کنند، محدود کنند. برخی از ISP ها نمی توانند به وعده های داده شده در زمان انعقاد قرارداد عمل کنند ، ارائه اینترنت فوق سریع با داده های نامحدود برای همه گران است. به دلیل ماهیت سرگرمی های آنلاین، بسیاری از ISP ها به سادگی نمی توانند با پخش مداوم ۴K یا بازی همراه باشند.
 • برخی از ISP ها میزان داده های پرسرعتی که می توانید در ماه استفاده کنید را محدود می کنند. اگر در اواخر ماه متوجه سرعت پایینی شدید – احتمالاً از سقف داده خود عبور کرده اید. شما همیشه می توانید با ورود به حساب پهنای باند خود، میزان مصرف داده خود را کنترل کنید.
 • برخی از ISP ها خدمات خاصی را نسبت به سایرین در اولویت قرار می دهند و هنگام استفاده از آنها پهنای باند بیشتری را اختصاص می دهند. نظریه رایج ادعا می کند که این سرویس ها برای تجربه کاربری بیشتر به ISP ها پول می دهند. به عنوان مثال، اگر زمان زیادی را در Netflix صرف می کنید، برای مثال، در حالی که ISP شما قراردادهای “fast lane” با Disney+ دارد، به احتمال زیاد سرعت اتصال Netflix شما کاهش می یابد.
 • ISPها همچنین می توانند پهنای باند را کاهش دهند تا درصورت اتصال تعداد زیادی از کاربران به یک سرور، از بارگذاری بیش از حد سرور و از کار افتادن آن جلوگیری کنند.

آیا اینترنت شما ناگهان قطع می شود؟

ما توضیح خواهیم داد که چگونه بررسی کنید که آیا اینترنت شما قطع شده است یا خیر.

اگر سرعت اینترنت شما به طور ناگهانی و بدون دلیل واضح کاهش یابد، ISP شما احتمالاً پهنای باند شما را کاهش می دهد. تاخیر در فیلم‌ها یا دانلود کند نشانه‌های قرمز واضحی هستند، اما شما می‌توانید به سادگی یک تست سرعت اینترنت برای تعیین اینکه آیا با افت سرعت مواجه هستید یا خیر، انجام دهید. هزاران ابزار بررسی سرعت آنلاین موجود است که استفاده از آنها واقعاً آسان است. با این حال، برخی از ISP ها می توانند به طور مصنوعی نتایج تست سرعت شما را افزایش دهند، بنابراین به خاطر داشته باشید که این یک راه ساده نیست.

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید وقتی می خواهید بفهمید کسی سرعت را کند می کند یا خیر:

 1. سرعت خود را با تست سرعت بررسی کنید. ISP ها معمولاً هنگام بارگیری، پخش جریانی، تماشای ویدیوها و بازی ها یا در ساعات اوج مصرف، پهنای باند را کاهش می دهند.
 2. اتصال به VPN.
 3. یک بار دیگر سرعت خود را اندازه گیری کنید. اگر می بینید که بهبود یافته است، به احتمال زیاد ISP شما را دریغ می کند.

از طرف دیگر، می توانید از تست سلامت اینترنت استفاده کنید . سرعت اتصال شما را در نقاط دسترسی محبوب بررسی می کند و کندی سرعت را تشخیص می دهد.

البته، حتما بررسی کنید که طرح اینترنت شما چقدر پهنای باند ارائه می دهد تا مطمئن شوید که throttling شما نتیجه محدودیت داده نیست. این فرآیندی است که در آن ISP ها پهنای باند را به دلیل فراتر رفتن کاربران از محدودیت های داده خود محدود می کنند.

آیا کاهش پهنای باند قانونی است؟

محدود کردن پهنای باند در اکثر کشورها غیرقانونی نیست. در برخی موارد، حتی ضروری است زیرا به ISPها کمک می کند تا استفاده از شبکه خود را مدیریت کنند و پهنای باند را تخصیص دهند. عدم وجود آن حتی می تواند منجر به یک سرویس ناپایدار یا اختلال در اتصال شود.

با این حال، مانند بسیاری از ابزارهای آنلاین، کاهش پهنای باند را می توان برای اهداف نامطلوب نیز مورد استفاده قرار داد. یک نظریه اثبات نشده اما محبوب این است که سایت های رسانه ای بزرگ برای زمان بارگذاری سریعتر به ISP ها پرداخت می کنند. این یکی از راه هایی است که ISP ها کسب درآمد می کنند. در مقابل، ISP ها ممکن است سایت های رقیب را تحت فشار قرار دهند یا از سایت های اختصاصی آنها حمایت کنند و قرار گرفتن شما در معرض سایت ها و اطلاعات خاص را دستکاری کنند.

اولویت‌بندی پولی قبلاً غیرقانونی بود (و هنوز در اتحادیه اروپا وجود دارد)، اما از زمانی که ایالات متحده قوانین بی‌طرفی شبکه را در سال ۲۰۱۸ لغو کرد ، کنترل اینترنت تا حد زیادی به شرکت‌ها واگذار شد. متأسفانه، این به برخی از ارائه دهندگان بزرگ فرصت می دهد تا با محدود کردن پهنای باند شما به یک خزیدن، بازدید از سایت هایی را که آنها را تأیید نمی کنند، محدود کنند.

سایت‌های سرویس پایانی، مانند Netflix، همچنین می‌توانند نرخ بیت خود را قفل یا محدود کنند. نتفلیکس این کار را در چند مورد انجام داده است، اما هدف این بود که به بهای سرعت، جریانی با کیفیت بالاتر ارائه دهد تا از تجاوز کاربران از سقف داده های خود جلوگیری کند. محدودیت داده کمتر به معنای بازدید بیشتر است.

برخی کشورها، مانند سنگاپور، گاز را غیرقانونی اعلام کرده اند. اما مشکل اینجاست که کنترل فعالیت‌های throttling واقعاً دشوار است و ISPها همچنان پهنای باند کاربران را محدود می‌کنند. کاربران معمولاً متوجه هیچ تغییری نمی شوند، به خصوص در مواردی که ISP ها وب سایت ها یا فعالیت های خاصی را کاهش می دهند. همچنین، جمع‌آوری شواهد و شناسایی الگوهایی که ثابت می‌کنند یک شرکت در فعالیت‌های مهارکننده شرکت می‌کند، واقعاً دشوار است.

چگونه مهار پهنای باند را متوقف کنم؟

در حالی که اجتناب از کاهش کامل پهنای باند چالش برانگیز است، در اینجا چند راه برای به حداقل رساندن آن وجود دارد:

 • از VPN استفاده کنید. VPN ترافیک شما را رمزگذاری می کند و ISP شما آنچه را که به صورت آنلاین انجام می دهید را نمی بیند. در مواردی که throttling برای وب‌سایت‌ها یا خدمات خاصی اجرا می‌شود، کمک می‌کند. در این مورد، ISP نمی تواند ببیند که شما از آن خدمات استفاده می کنید و ترافیک شما را محدود می کند.
 • در صورتی که یک ISP شما را به دلیل محدودیت اطلاعاتی شما تحت فشار قرار دهد، طرح اینترنت خود را ارتقا دهید تا پهنای باند بیشتری دریافت کنید یا سعی کنید در طول ماه در پهنای باند صرفه جویی کنید.
 • اگر throttling واقعا آزاردهنده و غیرقابل توجیه شد، ISP خود را تغییر دهید.

داده های تلفن همراه شما نیز می تواند کاهش یابد

همین سال گذشته، دویچه تلکام آلمان مشخص شد که یوتیوب و آمازون پرایم را با سرعت ۱.۵ مگابیت بر ثانیه کاهش می دهد. در بریتانیا، شبکه‌های Giffgaff و O2 یوتیوب و نتفلیکس را به سرعت ۱ و ۱.۵ مگابیت بر ثانیه کاهش دادند. میانگین سرعت جهانی ۶.۸ مگابیت بر ثانیه است. این دلیل خوبی برای استفاده از VPN در تلفن شما است.

آیا یک VPN می تواند به کاهش سرعت اینترنت کمک کند؟

یک سرویس VPN با رمزگذاری ترافیک خود هر کاری را که آنلاین انجام می دهید پنهان می کند. از آنجایی که ترافیک شما برای ISP گنگ به نظر می رسد، وقتی به دنبال اهداف با اولویت بالا می گردند، ابتدا شما را انتخاب نمی کنند.

با این حال، مهم نیست که از VPN استفاده می‌کنید یا خیر، ISP شما همچنان می‌تواند سرعت را برای همه کاربران در دوره‌های پر ترافیک روز کاهش دهد. برخی از ارائه دهندگان به سادگی نمی توانند با حجم داده های پردازش شده همراهی کنند، حتی اگر به شما وعده “برنامه های نامحدود” داده اند.

چرا HiVPN برای جلوگیری از کاهش پهنای باند خوب است؟

HiVPN بهترین انتخاب برای کاهش فشار غیراخلاقی پهنای باند بر اساس اقدامات آنلاین شما است. سرعت فوق العاده سریع آن بهترین عملکرد را برای شما تضمین می کند. HiVPN هزاران سرور را برای انتخاب ارائه می دهد، بنابراین همیشه می توانید بهترین را برای خود پیدا کنید.

علاوه بر این، HiVPN از رمزگذاری فوق العاده قوی استفاده می کند و از حریم خصوصی شما محافظت می کند.

VPN چه کارهای دیگری می تواند انجام دهد؟

VPN ها برای محافظت از حریم خصوصی، امنیت و آزادی بیان ایجاد شده اند. ارائه یک راه حل بالقوه برای کاهش پهنای باند تنها یک امتیاز است – در اینجا چیزی است که HiVPN می تواند انجام دهد:

 • سرعت اتصال سریع رافراهم می کند.
 • ترافیک شما را رمزگذاری می کند و از شما در برابر هکرها و جاسوسان محافظت می کند.
 • قابل استفاده در حداکثر ۶ دستگاه.
 • HiVPN در اکثر مناطق سرور دارد ، بنابراین می توانید بهترین را برای خود انتخاب کنید.
 • IP شما را تغییر می دهد، بنابراین هیچ کس نمی تواند مکان مجازی شما را ببیند.
 • آن تیره وب مانیتور تابع می تواند به شما اگر شما اطلاع اطلاعات به بیرون درز در به نظر می رسد .
 • پروتکل HiVPN سرعت فوق العاده سریع را برای شما تضمین می کند.
 • استفاده از آن آسان است ، شما می توانید تنها با یک کلیک از محافظت درجه یک لذت ببرید.

امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.

با VPN پیشرو در جهان ایمن بمانید

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…