هوش مصنوعی در امنیت سایبری

۵/۵ - (۷ امتیاز)

هوش مصنوعی در امنیت سایبری

با پیچیده تر شدن حملات هکرها، ممکن است برای برخی از کاربران یا شرکت ها مانند یک نبرد شکست خورده به نظر برسد. با این حال، هوش مصنوعی (AI) ممکن است بتواند کمک کند. از الگوریتم های هوشمند برای تقویت سیستم دفاعی شما استفاده می کند. بیایید در این پست HiVPN ببینیم چه چیزی هوش مصنوعی و امنیت سایبری را به هم متصل می کند و چگونه می توانند از شما محافظت کنند.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی هوشی است که توسط ماشین‌ها یا موجودات غیر زنده دیگر یا ایجاد عملکردهای شناختی در یک مکانیسم مصنوعی به نمایش گذاشته می‌شود. هوش مصنوعی را می توان در طیف گسترده ای از زمینه ها از رباتیک گرفته تا اقتصاد – تا امنیت سایبری به کار گرفت .

فراگیری ماشین

یادگیری ماشینی توانایی کامپیوتر برای شناسایی الگوها در داده ها و استفاده از آن الگوها برای انجام وظایف و حل مسائل است. چنین سیستمی از الگوریتم‌های خود یاد می‌گیرد و توانایی پیش‌بینی‌ها یا تصمیم‌گیری‌هایی را که برنامه‌ریزی نشده‌اند را توسعه می‌دهد.

با توجه به توانایی پردازش سریع مقادیر زیادی از داده ها، سیستم های امنیت سایبری با یادگیری ماشینی یکپارچه می توانند به پیش بینی و جلوگیری از حملات با دقت بیشتری کمک کنند.

هوش مصنوعی در امنیت سایبری

کارشناسان امنیت سایبری می توانند هوش مصنوعی را به روش های مختلفی اعمال کنند، اما چالش های منحصر به فردی نیز وجود دارد.

موارد استفاده

  • هوش مصنوعی می تواند الگوهای رفتاری صاحب دستگاه را از طریق یادگیری ماشین شناسایی کند. اگر متوجه چیز غیرعادی شود، ممکن است مشکوک شود که شخص دیگری از دستگاه استفاده می کند و از آن جلوگیری می کند (اما، این می تواند به عنوان یک روش ردیابی نیز استفاده شود.)
  • قابلیت‌های یادگیری ماشینی و پایگاه‌های داده بزرگ نیز می‌توانند به شناسایی موثرتر تهدیدات و آسیب‌پذیری‌ها کمک کنند. هوش مصنوعی می‌تواند الگوها را در ترافیک وب کنترل کند و در صورت مشاهده موارد مشکوک به کاربر یا مدیر هشدار دهد. یادگیری ماشین همچنین می تواند به جمع آوری پایگاه داده گسترده برای شناسایی دقیق تر الگو کمک کند.
  • هوش مصنوعی از نظر کیفیت و کمیت از قابلیت‌های نظارت انسانی پیشی می‌گیرد. ضریب خطای انسانی را حذف می کند، ۲۴/۷ کار می کند و می تواند حجم عظیمی از داده ها را در مدت زمان کوتاهی پردازش کند. این کار بسیاری از کارها را از دست متخصصان می گیرد و آنها را قادر می سازد تا روی کارهای دیگر تمرکز کنند.
  • هوش مصنوعی می تواند نیاز به استفاده از رمزهای عبور و خطرات ربوده شدن آنها را از بین ببرد. سیستم‌های شناسایی بیومتریک از هوش مصنوعی برای شناسایی مالک قانونی با استفاده از تشخیص چهره، اثر انگشت یا سایر تکنیک‌های مشابه استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، آنها می توانند حتی کوچکترین جزئیات الگوهای صورت شما را به خاطر بسپارند. بنابراین، دستگاه شما ممکن است شما را حتی با موهای صورت یا لباس سر شناسایی کند.

چالش ها

  • هوش مصنوعی همچنین می تواند توسط هکرها برای اهداف مخرب و برای شروع حملات پیچیده تر و در مقیاس بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد. هوش مصنوعی همچنین می تواند به شناسایی و بهره برداری سریعتر و کارآمدتر از آسیب پذیری ها کمک کند.
  • تشخیص بیومتریک مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند یک تهدید نیز باشد. تکنیک‌های اسکن پیشرفته می‌توانند داده‌های بسیار دقیقی از ظاهر شما در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند. آنها همچنین می توانند برای نظارت، ردیابی و سایر موارد نقض حریم خصوصی ما مورد استفاده قرار گیرند. کشورها و رژیم های مستبد ممکن است از این تکنیک ها برای نظارت بر دشمنان خود استفاده کنند.
  • هزینه استخدام تیمی از کارشناسان برای پیاده سازی راه حل های هوش مصنوعی در حال حاضر بسیار زیاد است. همچنین برخی از این فناوری‌ها هنوز در مراحل آزمایشی خود هستند، بنابراین اتکا به آنها خطرناک است.
  • هوش مصنوعی جمع‌آوری و پردازش داده‌های بیشتری را نسبت به گذشته فعال کرده است و نهادهای شخص ثالث را قادر می‌سازد حتی داده‌های بیشتری از ما داشته باشند. ممکن است مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیتی را بیشتر از آنچه حل کند معرفی کند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…