آیا VPN ها قانونی هستند؟

۵/۵ - (۸۵ امتیاز)

آیا VPN ها قانونی هستند؟

VPN ها از حریم خصوصی آنلاین و آزادی بیان شما محافظت می کنند و استفاده از آنها در اکثر کشورهای جهان قانونی است. این شامل ایالات متحده، کانادا و بریتانیا می شود. با این حال، تعداد انگشت شماری از دولت ها به شدت استفاده از VPN را تنظیم یا حتی ممنوع می کنند. لطفا با HiVPN همراه باشید.

آیا استفاده از VPN غیرقانونی است؟

هیچ پاسخ ساده بله یا خیری برای این سوال وجود ندارد. همه چیز به کشوری بستگی دارد که در آن هستید.  این به این دلیل است که یک VPN قدرتمند مانند HiVPN به کاربران کمک می کند تا با ایمن کردن ترافیک  ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) از این شیوه ها عبور کنند.

برخی از دولت ها خدمات VPN را با این ادعا که عمدتاً برای فعالیت های غیرقانونی استفاده می شوند، شیطانی می کنند. دیگران به سادگی VPN ها را غیرقانونی می کنند. با این حال، در هر دو مورد، هدف یکسان است – اما تمرکز بر فعالیت‌های غیرقانونی، کل نکته استفاده از VPN را از دست می‌دهد ، زیرا کاربرد مثبت آن بسیار بیشتر از موارد منفی است. چیزهای خوبی وجود دارد که از VPN می توان برای آنها استفاده کرد، مانند:

  • مرور اینترنت به صورت خصوصی و ایمن؛
  • ایمن ماندن در وای فای عمومی هنگام سفر؛
  • دسترسی به وب سایت ها و خدمات با محدودیت جغرافیایی؛
  • جستجوی اطلاعات و برقراری ارتباط امن و خصوصی در مورد موضوعات حساس؛
  • کار با اسرار تجاری حساس یا سایر داده های مهم که باید به هر قیمتی امن باقی بمانند.

VPN ها کجا غیرقانونی هستند؟

در برخی کشورها VPN ها تنها در صورتی قانونی هستند که الزامات خاصی را برآورده کنند، اما همین الزامات به طور جدی امنیت و حریم خصوصی را که VPN ها در نظر گرفته اند به خطر می اندازند. ما VPN ها را در یک کشور غیرقانونی می دانیم اگر:

  • بخشی یا کل جمعیت کشور صراحتاً استفاده از VPN ممنوع است.
  • استفاده از VPN تنها در صورتی قانونی است که مقررات دولتی را رعایت کند که به مقامات اجازه نظارت بر کاربران را می دهد.

رشد VPN به عنوان یک ابزار جهانی برای امنیت، حریم خصوصی و آزادی اینترنت یک پدیده نسبتاً جدید است. بسیاری از کشورها هنوز هیچ قانونی برای تنظیم استفاده از آنها تصویب نکرده اند ممکن است همچنان در حال برنامه ریزی برای انجام این کار باشند. یکی از بهترین مکان‌ها برای نظارت بر نگرش‌های بالقوه در حال تغییر، گزارش Freedom House’s Freedom on the Net است .

اگر کشوری که از آن بازدید می کنید یا در آن زندگی می کنید از نظر آزادی اینترنت در رتبه پایینی قرار دارد اما در لیست کشورهای ضد VPN ما قرار ندارد، شاید ارزش آن را داشته باشد که کمی بیشتر تحقیق کنید تا بفهمید آیا می توانید از VPN استفاده کنید یا خیر.

فهرست کشورهایی که VPN غیرقانونی است

چین

چین با استفاده از انواع بلوک ها و فیلترهای آنلاین، که اغلب به عنوان دیوار آتش بزرگ از آن یاد می شود، ترافیک خود را به شدت محدود و فیلتر می کند. به همین دلیل است که برای دسترسی به محتوای محدود به VPN نیاز دارید. هر VPN مورد استفاده در چین باید با مقررات دولتی مطابقت داشته باشد، که به معنای دسترسی به درب پشتی، گزارش‌ها و سانسور است.

این کشور اغلب سرویس هایی را که با قوانین آنها مطابقت ندارند مسدود می کند، بنابراین استفاده از VPN با کیفیت در چین را کمی پیچیده تر می کند. با این حال، تا به امروز، ما نشنیده ایم که بسیاری از خارجی ها هنگام استفاده از خدمات VPN در چین با مشکلات جدی مواجه شوند . HiVPN یک گزینه عالی برای استفاده در چین است – دارای عملکرد سرورهای مبهم است که این واقعیت را پنهان می کند که شما از VPN استفاده می کنید، بنابراین محدود کردن اتصال شما به این دلایل بسیار دشوارتر است.

روسیه

در سال ۲۰۱۷، روسیه ارائه دهندگان VPN تایید نشده را ممنوع کرد. کدام VPN ها تایید می شوند؟ درست حدس زدید – آنهایی که موافقت می کنند اطلاعات کاربر را ثبت کنند و در صورت درخواست به دولت روسیه ارائه دهند.

این کشور همچنین استفاده از VPN ها را برای دسترسی به محتوای مسدود شده ممنوع کرد. اما استفاده از VPN برای مقاصد دیگر غیرقانونی نیست. در سال ۲۰۱۹ روسیه سیاست های ممنوعیت خود را فراتر گذاشت. Roskomnadzor، سرویس فدرال روسیه برای نظارت بر ارتباطات، به ارائه دهندگان پیشرو VPN در جهان دستور داد تا دولت روسیه به سرورهای خود در روسیه دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که ما تمام سرورهای خود را از روسیه حذف کردیم. حریم خصوصی کاربران ما برای ما بسیار مهم است و ما نمی توانیم چنین الزاماتی را رعایت کنیم.

بلاروس

VPN ها و شبکه Tor از سال ۲۰۱۵ در بلاروس ممنوع شده اند ، مانند هر فناوری که حریم خصوصی آنلاین را برای کاربران فراهم می کند. رژیم دیکتاتوری تلاش می‌کند تا ترافیک داخلی اینترنت را مهار کند تا از انتشار هرگونه اطلاعات بالقوه ضد دولتی جلوگیری کند.

ترکیه

در حالی که VPN ها در کشور غیرقانونی نیستند، استفاده از آنها محدود شده است و دولت قبلا برخی از ارائه دهندگان VPN را مسدود کرده است. ترکیه بسیاری از سرویس‌ها و وب‌سایت‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی را با هدف پیشگیری از تروریسم و اجتناب از محتوای حساس سیاسی مسدود می‌کند.

عراق

این کشور VPN ها را در سال های اخیر ممنوع کرده است، اما هرگز در مورد آزادی آنلاین شهرت خوبی نداشت. در حالی که اقدامات سانسور این کشور به سختی اقدامات کره شمالی یا چین نیست، آنها همچنان کاربران VPN را مجازات می کنند. با این حال، حتی سانسور یک موضوع محدود در عراق است، بنابراین ردیابی به روزترین اطلاعات در مورد استفاده از VPN نیز بسیار دشوار است.

امارات متحده عربی

در حالی که VPN ها در امارات محدود نیستند ، استفاده از آنها برای فعالیت های غیرقانونی یا دسترسی به وب سایت های ممنوعه توسط دولت می تواند شما را به دردسر بیاندازد. در صورت استفاده از سرور VPN، کاربران ممکن است با جریمه ۱۳۶,۱۲۹ دلاری روبرو شوند. امارات از عبارات مبهم در قوانین خود استفاده می کند، اما به نظر واضح است که استفاده از VPN به شدت ممنوع است.

عمان

عمان صراحتاً هرگونه رمزگذاری ارتباطات را ممنوع می کند. با این حال، اجرای کامل این قانون، کشور را از اکثر شبکه های جهانی قطع می کند، بنابراین این یک منطقه خاکستری است. طبیعتاً VPN ها نیز ممنوع هستند. با این حال، در اینجا نیز مشکلی وجود دارد، زیرا VPN ها می توانند توسط موسسات یا سازمان های مورد تایید سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از راه دور عمان (TRA) استفاده شوند.

ایران

سرویس های VPN فقط در صورتی در ایران قانونی هستند که توسط دولت بفروش برسند. فعلا در این مورد قانونی در ایران وضع نشده و ابهامات زیادی در خصوص VPN وجود دارد.

مصر

افرادی که سعی در دسترسی به وب سایت های مسدود شده در VPN دارند ممکن است با جریمه یا زندان روبرو شوند. در حالی که VPN ها در مصر غیرقانونی نیستند ، باید با احتیاط از آنها استفاده کنید و همیشه اقدامات محافظتی اضافی را انجام دهید. اینها ممکن است شامل استفاده از یک ویژگی VPN دوگانه یا سرورهای مبهم باشد. مثل همیشه، برای امنیت خود، هنگام استفاده از VPN، باید از هرگونه فعالیت غیرقانونی خودداری کنید.

ترکمنستان

VPN ها به طور کامل مسدود شده اند و هرگونه تلاش برای استفاده از آنها شناسایی و مشمول مجازات می شود. این یکی از شدیدترین موارد ممنوعیت VPN است. بسیاری از شهروندان تنها می توانند از ترکمنت استفاده کنند که یک نسخه به شدت سانسور شده از شبکه مخابراتی است. ایالت همچنین تمام فعالیت های آنلاین شما را به شدت تحت نظر دارد و نظارت می کند. به دلیل چنین تنظیمات عجیب و غریب اینترنت، حتی ابزارهای پیشرفته VPN مانند سرورهای مبهم در اینجا کمک زیادی نمی کنند.

کره شمالی

کره شمالی به عنوان یکی از سرکوبگرترین کشورهای جهان در نظر گرفته می شود، بنابراین مقررات سختگیرانه اینترنت برای این دوره مناسب است. دولت استفاده از VPN را ممنوع کرده و دسترسی به اینترنت را نظارت می کند. مانند ترکمنستان، اکثر شهروندان فقط مجاز به استفاده از شبکه داخلی این کشور هستند. اما اکثریت جمعیت حتی دسترسی آنلاین یا خدمات تلفنی ندارند.

اوگاندا

اوگاندا یک مثال عجیب است زیرا تلاش کرد VPN ها را نه به دلیل سیاسی یا نظارت، بلکه به دلایل اقتصادی تر مسدود کنداین کشور چند سال پیش تصمیم گرفت برای استفاده از رسانه های اجتماعی از کاربران مالیات بگیرد و شهروندان برای دور زدن این مقررات شروع به استفاده از سرویس VPN کردندسپس دولت اوگاندا به ISP ها دستور داد تا کاربران VPN را مسدود کنندبا این حال، بسیاری از مردم همچنان از VPN در کشور استفاده می کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…