یک راهنمای ساده در مورد نحوه تغییر رمز عبور وای فای

۵/۵ - (۵ امتیاز)

یک راهنمای ساده در مورد نحوه تغییر رمز عبور وای فای

اگر روتر شما مانند بسیاری از روترها باشد، احتمالاً رمز عبور طولانی و آزاردهنده ای دریافت کرده اید که هرگز به خاطر نخواهید آورد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را به چیزی به همان اندازه ایمن تبدیل کنید که به خاطر سپردن آسان‌تر باشد. نحوه تغییر رمز وای فای خود را در این مقاله با HiVPN بیاموزید .

رمز عبور وای فای و روتر: چه تفاوتی با هم دارند؟

قبل از اینکه تنظیمات Wi-Fi خود را تغییر دهید، تفاوت بین نام و رمز عبور Wi-Fi و نام و رمز عبور روتر خود را بیاموزید. نام Wi-Fi شما ، که در غیر این صورت به عنوان SSID شما شناخته می شود ، نامی است که هنگام تلاش برای اتصال به شبکه Wi-Fi خود مشاهده می کنید. به‌طور پیش‌فرض، این معمولاً رشته‌ای از حروف و اعداد تصادفی است که توسط سازنده ارائه می‌شود که می‌توانید آن را در پایین یا پشت روتر خود پیدا کنید. با این حال، می‌توانید آن را به چیزی سرگرم‌کننده‌تر و تشخیص آسان‌تر تغییر دهید.

اما برای تغییر نام و رمز عبور وای فای، ابتدا باید نام ورود و رمز عبور روتر خود را پیدا کنید . نام و رمز عبور روتر شما معمولاً توسط سازنده از پیش تعیین شده است. با این حال، می توان و باید آنها را تغییر داد تا امنیت کلی شبکه شما بهبود یابد. بیایید دریابیم که چگونه هر دو را انجام دهیم.

چگونه نام و رمز عبور وای فای خود را تغییر دهیم

 1. برای دسترسی به رابط وب روتر خود، ابتدا باید IP روتر خود را بدانید.
 2. اکنون IP روتر خود را در نوار آدرس مرورگر مورد نظر خود وارد کنید.
 3. از شما می خواهد که نام روتر و رمز عبور خود را وارد کنید. اگر آنها را نمی شناسید، راهنمای گام به گام بعدی زیر را بخوانید.
 4. اکنون باید به رابط روتر خود وارد شوید. به Settingsو سپس Wireless ، Wi-Fi یا Connection بگردید .
 5. یافتن SSIDیا نام شبکه زبانه. این ممکن است بسته به روتر شما متفاوت باشد، اما معنی هر دو یکسان است ، نام Wi-Fi شما. برای تغییر نام شبکه و رمز عبور روی آن کلیک کنید .

نحوه تغییر رمز عبور روتر

اکثر روترها با نام کاربری و رمز عبور پیش فرض کارخانه عرضه می شوند که می تواند امنیت کلی شبکه شما را به خطر بیندازد. با این حال، قبل از اینکه آن را تغییر دهید، باید جزئیات ورود فعلی خود را پیدا کنید. اگر قبلاً رمز عبور خود را تغییر نداده اید، احتمالاً آن را پیدا خواهید کرد:

 • در پشت یا پایین روتر شما.
 • در دفترچه راهنمای روتر خود.

هر سازنده روتر ممکن است رابط ها و مراحل مختلفی برای تغییر رمز عبور روتر شما داشته باشد. با این حال، اکثر آنها از این روش پیروی می کنند:

 1. مرورگر خود را باز کنید و آدرس IP روتر خود را در نوار آدرس وارد کنیدتا به رابط روتر خود دسترسی پیدا کنید. این راهنما را در مورد چگونگی پیدا کردن آدرس IP روتر دنبال کنید .
 2. اعتبارنامه ورود پیش فرض روتر خود را وارد کنید. اگر قبلاً آنها را تغییر داده اید و نمی توانید آنها را به خاطر بسپارید، باید روتر خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. با این کار تمام تنظیماتی که قبلاً پیکربندی کرده اید، به عنوان مثال، ارسال پورت یا راه اندازی VPN پاک می شود.
 3. روی Advancedیا Settings  کلیک کنید .
 4. روی Set Password کلیک کنید.
 5. رمز عبور قدیمی و رمز عبور جدید خود را وارد کنید، آن را تأیید کنید و Apply را انتخاب کنید .

چگونه روتر خود را ایمن تر کنید

اکنون که رمز عبور وای فای و روتر خود را تغییر داده اید، یک قدم به داشتن شبکه ایمن تر نزدیک شده اید. با این حال، چند کار دیگر وجود دارد که می توانید برای ایمن سازی وای فای خود انجام دهید:

 1. VPN را روی روتر خود راه اندازی کنید تا ترافیک خود را رمزگذاری کنید و از همه دستگاه های متصل به شبکه خود محافظت کنید.
 2. پخش SSID خود را متوقف کنید. یک SSID به راحتی قابل کشف به این معنی است که عوامل مخرب می توانند سعی کنند به آن متصل شوند. همچنین می تواند موقعیت مکانی شما را نشان دهد.
 3. غریبه ها را از وای فای خود دور کنید. آیا تا به حال بررسی کرده اید که آیا غریبه ها پهنای باند شما را می دزدند؟
 4. UPnP را غیرفعال کنید. UPnP که در اکثر روترها فعال است، حفره‌های امنیت سایبری را باز می‌کند که باید فوراً آن‌ها را اصلاح کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…