راهنمای ساده در مورد نحوه مسدود کردن ردیابی ISP

۵/۵ - (۵ امتیاز)

راهنمای ساده در مورد نحوه مسدود کردن ردیابی ISP

کاری که آنلاین انجام می دهید خصوصی نیست. ارائه دهنده اینترنت شما بر هر حرکت شما نظارت می کند. اما لازم نیست اینطور باشد. با مطالعه این پست که توسط HiVPN ارائه شده است در میابید که چرا ترافیک اینترنت شما ردیابی می شود و چگونه ردیابی ISP را متوقف کنید.

ISP ها چه داده هایی را ردیابی می کنند؟

هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید توسط ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) شما نظارت و ثبت می شود. ارائه دهندگان خدمات اینترنت دسترسی به اینترنت را برای شما فراهم می کنند و به شما یک آدرس IP اختصاص می دهند. این بدان معناست که آنها می توانند بسیاری از داده های شخصی و ترافیک اینترنتی شما را ببینند، به خصوص اگر از وب سایت هایی استفاده می کنید که از HTTP استفاده نمی کنند. نظارت ISP می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • مکالمات ایمیل رمزگذاری نشده، وب سایت ها، جستجوهای آنلاین و فایل هایی که دانلود می کنید، از جمله مواردی که از پلتفرم های P2P دریافت می کنید.
  • زمان و تاریخ اتصال
  • موقعیت مکانی فیزیکی و موقعیت جغرافیایی شما هنگام استفاده از دستگاه تلفن همراه؛
  • داده های رسانه های اجتماعی
  • رمزهای عبور

چرا ISP شما را ردیابی می کند؟

۱- نگهداری داده ها

بسیاری از کشورها وجود دارند که در آنها ISPها طبق قانون موظفند داده های مشتریان خود را حفظ کرده و فعالیت آنلاین آنها را برای مدت معینی پیگیری کنند. این اطلاعات برای دولت ها و سازمان های مجری قانون که ادعا می کنند از این داده ها برای مبارزه با تروریسم و ​​یافتن مجرمان استفاده می کنند، ارزشمند است.

با این حال، این ردیابی همچنین به این معنی است که روزنامه‌نگاران یا افشاگرانی که می‌خواهند اطلاعات حساس را فاش کنند، شانس کمی برای ناشناس ماندن بدون ابزارهای امنیتی مناسب دارند. افشاگری های انجام شده توسط ادوارد اسنودن نشان داده است که ردیابی ISP می تواند به عنوان ابزاری برای نظارت انبوه مورد استفاده قرار گیرد، جایی که میلیون ها نفر از مردم عادی بدون هیچ دلیل موجهی نظارت می شوند.

۲- سود

ISP ها می توانند اطلاعات زیادی در مورد شما جمع آوری کنند که پس از آن برای تبلیغ کنندگان بسیار ارزشمند می شود. در برخی کشورها، از جمله ایالات متحده، برای ISP ها قانونی است که این داده ها را به تبلیغ کنندگانی بفروشند که سپس عادات مرور شما را برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی هدفمند تجزیه و تحلیل می کنند.

۳- مهار پهنای باند

برخی از ISP ها نیز به اندازه کافی حیله گر هستند تا به شما “برنامه های نامحدود” ارائه دهند اما سپس سرعت شما را کاهش دهند. به این پدیده انقباض پهنای باند می گویند . در حالی که گه گاه ضروری است، بسیاری از ISPها برای افزایش سود به قیمت کیفیت خدمات، گاز می گیرند. برای مثال، آنها ممکن است اتصال شما به وب‌سایت‌های خاصی را قطع کنند، زیرا شما در حال پخش ویدیو، استفاده از پلتفرم‌های P2P یا انتخاب محتوای رقبای آنها به جای محتوای آنها هستید. این شیوه‌ها به آن‌ها نیاز دارد که ترافیک شما را کنترل کنند.

۴- نظارت P2P

در برخی کشورها، اشتراک گذاری فایل P2P غیرقانونی است. ممکن است از ISP ها برای نظارت بر کاربران خود و شناسایی اتصالات P2P مانند تورنت ها خواسته شود. اگر این کار را انجام دهند، ممکن است موظف شوند آن داده ها را به آژانس های حق چاپ ارسال کنند که می توانند کاربران را با جریمه های سنگین یا اقدامات قانونی مجازات کنند.

چگونه ردیابی ISP را متوقف کنیم

۱- از VPN استفاده کنید

بهترین راه برای جلوگیری از ردیابی فعالیت های آنلاین و اطلاعات شخصی شما توسط ISP، رمزگذاری ترافیک اینترنت شماست. می توانید این کار را با استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) انجام دهید . یک سرویس شبکه خصوصی مجازی ترافیک شما را از طریق سرور VPN هدایت می کند، آن را رمزگذاری می کند و آدرس IP واقعی شما را تغییر می دهد و فعالیت مرور شما را خصوصی می کند. هنگام استفاده از اتصال VPN، ISP شما می داند که شما از آن استفاده می کنید، اما نمی توانند ببینند که شما چه می کنید.

با این حال، ممکن است از خود بپرسید، “آیا من اطلاعات خود را از یک مانیتور پنهان می کنم تا آن را به دیگری بدهم؟”. اگر یک سرویس رایگان را انتخاب کنید ممکن است حق با شما باشد. VPNهای رایگان باید به نحوی درآمد کسب کنند، و برخی از آنها این کار را با ردیابی شما و فروش داده های شما به تبلیغ کنندگان انجام می دهند. به همین دلیل است که باید به دنبال یک VPN ممتاز باشید که دارای خط‌ مشی عدم ثبت گزارش باشد ، به این معنی که آنها داده‌های مربوط به کارهایی که شما به صورت آنلاین انجام می‌دهید را نظارت یا ذخیره نمی‌کنند و نمی‌توانند چیزی به ISPها یا دولت‌ها ارائه دهند.

از ردیابی ISP خودداری کنید و حریم خصوصی خود را با VPN تقویت کنید.

۲- از Tor استفاده کنید

Tor، همچنین به عنوان مسیریابی پیاز شناخته می شود، همچنین ترافیک شما را رمزگذاری و ناشناس می کند. Tor ترافیک شما را از طریق چندین سرور (که گره نیز نامیده می شود) که توسط داوطلبان مدیریت می شوند، هدایت می کند. سرورهای Tor در سرتاسر جهان قرار دارند، که ردیابی ترافیک شما را دشوار می کند و به پنهان کردن آن از ISP شما کمک می کند.

با این حال، Tor بهترین راه حل نیست. فقط برای مرورگر کار می کند. از دیگر نرم‌افزارها یا فایل‌هایی که دانلود می‌کنید محافظت نمی‌کند، و همچنین نمی‌تواند از شما در دستگاه‌های دیگر محافظت کند. همچنین، شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که چه کسی سرورهایی را که ترافیک شما از طریق آنها عبور می کند، مدیریت می کند. اگر آنها متعلق به یک هکر یا یک ISP یا آژانس دولتی باشند چه می شود؟ در نهایت، از آنجایی که ترافیک شما از گره های زیادی عبور می کند، می تواند اتصال شما را به میزان قابل توجهی کند، کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…