۸ روش برای مرور وب به صورت ناشناس

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۸ روش برای مرور وب به صورت ناشناس

آیا می خواهید خود را نقاب بزنید و از ردیابی در اینترنت جلوگیری کنید؟ در این مقاله HiVPN برخی از بهترین راه ها برای مرور وب به صورت ناشناس آورده شده است.

همه ما به دلایلی که بیشتر برای ما شناخته شده است، هنگام مرور اینترنت، خواهان سطوح مختلف ناشناس ماندن هستیم. اما در حالی که اکثر مرورگرها ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی را ارائه می‌دهند، هنوز به انتظارات نزدیک نیستند. رسانه‌های اجتماعی و سایر برنامه‌هایی که از دسترسی به شبکه استفاده می‌کنند نیز در هنگام ردیابی و اشتراک‌گذاری داده‌های شما غیرقابل دفاع به نظر می‌رسند.

آیا می خواهید در هنگام انجام معاملات، گشت و گذار در شبکه های اجتماعی، ارسال ایمیل و موارد دیگر، وب را به صورت پنهانی مرور کنید و کاملاً نامرئی شوید؟ ما برای شما نکات و ترفندهایی برای استفاده ناشناس از اینترنت داریم.

۱. مرورگرها را از ردیابی داده های مکان متوقف کنید

اجازه دادن به مرورگرها و برنامه‌ها برای ردیابی موقعیت مکانی شما برای ناشناس بودن شما مضر است. این نه تنها فعالیت های آنلاین شما را نشان می دهد، بلکه اشتراک گذاری مکان هایی که بازدید می کنید را برای برنامه ها آسان می کند.

مرورگرهای معمولی مانند کروم، فایرفاکس و مایکروسافت اج، در صورت مجاز بودن، از آدرس IP و اطلاعات موقعیت جغرافیایی شما نیز برای ارسال اطلاعات موقعیت مکانی شما به وب سایت های بازدید شده استفاده می کنند. با این حال، از داده‌های مکان در این وب‌سایت‌ها برای سفارشی کردن تبلیغات و پیشنهاد مکان‌های اطرافتان استفاده می‌شود. اما افراد و آژانس‌هایی که نمی‌خواهید همچنان می‌توانند از چنین اطلاعاتی برای نظارت بر شما استفاده کنند.

حتی اگر از VPN استفاده می کنید، ممکن است بخواهید ردیابی موقعیت مکانی را در مرورگرهای خود خاموش کنید تا ناشناس بودن خود را افزایش دهید. برای مثال، می‌توانید این کار را در Chrome با رفتن به تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت انجام دهید . از آنجا، تنظیمات سایت را باز کنید، به پایین بروید و مکان را انتخاب کنید . سپس به سایت‌ها اجازه داده نشود موقعیت مکانی شما را ببینند را انتخاب کنید .

۲. از مرورگرهای خصوصی استفاده کنید

در حالی که مرور ناشناس در مرورگرهای اصلی، سابقه مرور شما را پاک می‌کند و کوکی‌های شما را پاک می‌کند، به هر حال به این معنی نیست که شما به صورت ناشناس وب را مرور می‌کنید.

وب سایت ها همچنان می توانند ترافیک شبکه شما را برای تبلیغات سفارشی ردیابی کنند. و بدتر از آن، آدرس IP شما به وضوح قابل مشاهده است، حتی برای برنامه های شخص ثالث. بنابراین هر کسی همچنان می تواند شما را به این روش پین کند.

وقتی از مرورگرهای خصوصی اختصاصی استفاده می کنید، می توانید از همه این موارد اجتناب کنید . این مرورگرها برای بردن شما به تور ناشناس نیازی به تنظیمات اضافی ندارند، زیرا این هدف پیش فرض آنها است.

برخی از آنها نه تنها از اشتراک گذاری داده ها جلوگیری می کنند بلکه مکان شما را نیز مخفی می کنند. خوشبختانه، مرورگرهای خصوصی مانند Thor حتی بدون هیچ هزینه ای عرضه می شوند.

۳. از پراکسی های پرمیوم استفاده کنید

سرورهای پروکسی پنهان کننده های شخصیت اینترنتی محبوب هستند. به جای مسیریابی مستقیم از طریق مشتری، یک شبکه پروکسی پاسخ را از یک منبع از طریق چندین کانال دریافت می کند و آن را به شما باز می گرداند.

در اصل، آنها حضور اینترنت شما را با درخواست از طرف شما بدون افشای IP شما پنهان می کنند. بنابراین، آدرس IP مشتری در چنین اتصالی اضافی می شود، زیرا به طور فعال در تبادل دخالت نمی کند.

در مواردی که قصد ندارید فقط از طریق HTTP درخواست دهید، می‌توانید از پروکسی‌های SOCKS که یک گزینه همه کاره‌تر است، استفاده کنید. برخلاف پروکسی‌های HTTP، آن‌ها برای اتصال از طریق هر پروتکل، فاصله‌ای را ارائه می‌کنند. به علاوه، آنها اطلاعات مرور شما را ثبت نمی کنند. و آنها سریعتر و گاهی اوقات امن تر از پروکسی های HTTP هستند.

با این وجود، در حالی که گزینه‌های پراکسی رایگان و پولی برای پنهان کردن حضور آنلاین شما وجود دارد، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید از پراکسی‌های رایگان اجتناب کنید.

۴. از VPN استفاده کنید

استفاده از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) یکی از بهترین راه ها برای مرور وب به صورت ناشناس است. آنها اتصال شما را از طریق یک شبکه عمومی رمزگذاری می کنند و آن را خصوصی می کنند.

علاوه بر پنهان کردن آدرس IP شما، VPN ها آن را به صورت پویا به آدرس وب دیگری تغییر می دهند. در نتیجه، آنها به شما اجازه دسترسی به محتوای محدود به منطقه را می دهند.

VPN ها همچنین پوشش IP عمومی و بهینه سازی را برای برنامه های شخص ثالث ارائه می دهند. و بسیاری از VPN های موجود به شما امکان می دهند IP خود را در هر منطقه ای که دوست دارید سفارشی کنید.

به این ترتیب، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های شخص ثالث نمی‌توانند ترافیک شما را کنترل کنند، زیرا نمی‌توانند اولویت‌ها یا مکان جستجوی شما را تشخیص دهند. در حالی که تعداد زیادی وجود دارد، باید از استفاده از VPN های بد خودداری کنید.

۵. کوکی های مرورگر را متوقف کنید

وب سایت ها از کوکی ها برای بهبود تجربه مرور شما استفاده می کنند. با این حال، این کوکی ها می توانند به بدترین کابوس حفظ حریم خصوصی شما تبدیل شوند، اگر مهار نشوند. آنها فعالیت های مرور شما، از جمله شناسه و IP منحصر به فرد شما را در یک شبکه HTTPS ذخیره می کنند.

وقتی کوکی‌ها فعال هستند، مرورگرها داده‌های کوکی را از طریق وب برای نظارت بر ترافیک و تبلیغات سفارشی مبادله می‌کنند. و با توجه به اطلاعاتی که نگه می‌دارند، ممکن است به پناهگاهی برای بدافزارها و هکرهای جعلی تبدیل شوند.

برای خاموش کردن کوکی‌ها در Chrome، تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت را باز کنید ، به کوکی‌ها و سایر داده‌های سایت بروید و مسدود کردن همه کوکی‌ها را انتخاب کنید .

همچنین ممکن است بخواهید هنگام بستن همه پنجره‌ها، پاک کردن کوکی‌ها و داده‌های سایت را تغییر دهید تا وقتی مرورگر خود را می‌بندید، کوکی‌ها به طور خودکار پاک شوند. سپس برای محدود کردن ردیابی، درخواست «ردیابی نشود» را به همراه ترافیک مرور خود روشن کنید.

۶. تبلیغات اختصاصی را در رسانه های اجتماعی متوقف کنید

اگر بررسی نشود، تبلیغات سفارشی می تواند مسیر نظارتی باشد. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام و سایر موارد، اگر مجاز باشند، ترافیک شما را در سراسر شبکه‌های شما جذب می‌کنند تا تبلیغاتی را که می‌بینید شخصی‌سازی کنند.

علاوه بر این، آنها داده‌هایی را درباره پست‌هایی که دوست دارید، افرادی که دنبال می‌کنید و محتوایی که پست می‌کنید جمع‌آوری می‌کنند تا تجربه شما را شخصی‌سازی کنند.

در سناریوهای بدتر، برخی از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی ممکن است بر پیوندهایی که کلیک می‌کنید، سایت‌هایی که به آن‌ها می‌روید و مکان‌هایی که بازدید می‌کنید نظارت داشته باشند. با این حال، بسیاری از این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی این گزینه را دارند که به شما امکان می‌دهند تبلیغات سفارشی را خاموش کنید . بنابراین ممکن است بخواهید از آنجا شروع کنید.

۷. از موتورهای جستجوی خصوصی استفاده کنید

خبری نیست که موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ تاریخچه جستجوی شما را ذخیره می کنند. این بد نیست. علاوه بر این، آنها این کار را برای نمایه سازی انجام می دهند، که به آنها کمک می کند بهترین نتایج جستجو را در طول پرس و جو توصیه کنند.

اما برای پوشاندن کامل خود، اجتناب از چنین موتورهای جستجو بهترین گزینه است .حتی اگر از VPN استفاده می کنید یا از یک سرور پراکسی استفاده می کنید. خوشبختانه، بسیاری از موتورهای جستجوی خصوصی وجود دارد. و آنها کمی از داده های شما را در پایگاه داده خود ذخیره نمی کنند.

چند نمونه از مرورگرهای خصوصی کارآمد عبارتند از DuckDuckGo ، Startpage ، Qwant ، MetaGer ، و بسیاری دیگر.

۸. از مشتریان ایمیل ناشناس استفاده کنید

شما اغلب هر زمان که از گزینه های شخص ثالث برای ورود به برنامه ها و وب سایت هایی که نیاز به احراز هویت دارند استفاده می کنید، آدرس ایمیل خود را به اشتراک می گذارید. برخی از سرویس گیرندگان ایمیل ناشناس ممکن است هنگام ورود به سیستم با استفاده از گزینه های شخص ثالث، یک رشته تصادفی ایجاد کنند.

علاوه بر این، هر زمان که ایمیلی برای شخص دیگری ارسال می کنید، ممکن است آدرس ایمیل شما را رمزگذاری کنند. به عنوان مثال، iCloud اپل حتی این ویژگی را به صورت خارج از جعبه ارائه می دهد. اگرچه آنها آدرس ایمیل شما را پنهان می کنند، ایمیل های ارسال شده به آدرس رمزگذاری شده همچنان در صندوق ورودی ایمیل اصلی شما قرار می گیرند.

ProtonMail و Cyber ​​Atlantis نمونه هایی از ارائه دهندگان حساب ایمیل ناشناس هستند که می توانند آدرس IP شما را به طور موثر مخفی کنند.

این گزینه های مرور ناشناس را ترکیب کنید

عوامل مزاحم زیادی در اینترنت وجود دارد، و تشخیص اینکه چه زمانی به شما فضولی می‌کنند، اغلب سخت است. بنابراین، گاهی اوقات لازم است که بر روی مسیرهای خود در اینترنت پرده‌ها تنظیم کنید. در حالی که اینها همه راه‌های اثبات شده برای ماسک کردن خود در اینترنت هستند، هیچ کلاهی برای همه مناسب نیست. بنابراین ممکن است بخواهید چند تا از آنها را برای رفع حفره های بیشتر ترکیب کنید. به عنوان مثال، برای نتایج بهتر می توانید از سرورهای پروکسی با VPN استفاده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…