۸ راه حل برای بهبود عملکرد وای فای در آیفون شما

۵/۵ - (۷ امتیاز)

۸ راه حل برای بهبود عملکرد وای فای در آیفون شما

آیا با عملکرد وای فای آیفون خود مشکلی دارید؟ در این پست HiVPN چند راه حل برای امتحان وجود دارد.

اتصال Wi-Fi یکی از عملکردهای ضروری هر آیفون است، اما گاهی اوقات سیگنال ضعیف در وب گردی، استفاده از برنامه ها یا پخش جریانی اختلال ایجاد می کند. در این موارد، شما باید به دنبال راه هایی برای بهبود عملکرد Wi-Fi در آیفون خود باشید.

بیایید راه‌حل‌هایی را بررسی کنیم که می‌توانند در مواقعی که وای فای آیفون شما به درستی کار نمی‌کند به شما کمک کند.

اتصال Wi-Fi یکی از عملکردهای ضروری هر آیفون است، اما گاهی اوقات سیگنال ضعیف در وب گردی، استفاده از برنامه ها یا پخش جریانی اختلال ایجاد می کند. در این موارد، شما باید به دنبال راه هایی برای بهبود عملکرد Wi-Fi در آیفون خود باشید.

بیایید راه‌حل‌هایی را بررسی کنیم که می‌توانند در مواقعی که وای فای آیفون شما به درستی کار نمی‌کند به شما کمک کند.

اگر به پایان این راهنما رسیدید و وای فای آیفون شما هنوز بهبود نیافته است، احتمالاً مشکل در روتر شما است. برای راهنمایی بیشتر، راهنمای عیب یابی سرعت روتر ما را دنبال کنید . انجام یک تنظیم مجدد کامل روتر ممکن است در موارد شدید ضروری باشد.

۱. با قرار دادن روتر آزمایش کنید

متوسط ​​سیگنال Wi-Fi در داخل خانه دارای بردی در حدود ۱۵۰ فوت است. فاصله بیشتر بین آیفون و روتر باعث سیگنال ضعیف‌تر می‌شود، بنابراین فکر کنید روتر خود را به جایی که بیشتر از تلفن خود استفاده می‌کنید نزدیک‌تر کنید.

سیگنال‌های Wi-Fi همچنین می‌توانند توسط موانع مانند دیوارها و کف مسدود شوند. سعی کنید روتر را در مکانی قرار دهید که در محدوده دید و دور از موانع باشد. بالا بردن روتر به جلوگیری از تداخل مبلمان و موارد مشابه کمک می کند.

برای بررسی قدرت اتصال خود در آیفون، به نوارهای مخروطی شکل در گوشه بالا سمت چپ نگاه کنید که نشان دهنده قدرت Wi-Fi است. سه نوار به معنای قوی بودن سیگنال، دو نوار متوسط ​​و یک نوار به معنای ضعیف بودن سیگنال است.

اگر در اطراف افراد زیادی زندگی می کنید، ازدحام شبکه نیز می تواند یک مشکل باشد. راهنمای ما را برای تغییر کانال در روتر خود دنبال کنید تا چیزی را انتخاب کنید که شلوغی کمتری دارد.

۲. قاب آیفون خود را بردارید یا تغییر دهید

بیشتر مواد مورد استفاده در تولید قاب گوشی سیگنال‌های وای‌فای را مسدود نمی‌کنند یا با آن تداخل نمی‌کنند. با این حال، برخی می توانند – اینها معمولاً جعبه های فلزی هستند. فلز بسته به مدل، انتقال از آنتن را که در جایی نزدیک بالای آیفون شما قرار دارد، مختل می کند.

اگر قاب گوشی شما فلزی است، آن را با یک سیلیکونی، پلاستیکی یا چرمی تعویض کنید. همچنین باید از حلقه های فلزی یا پاپ سوکت هایی که به پشت گوشی می چسبند خودداری کنید.

۳. فعالیت های سنگین شبکه را کاهش دهید

دانلودها، پخش جریانی و برنامه های خاص می توانند پهنای باند موجود شما را کاهش دهند. باید بررسی کنید که چه چیزی از پهنای باند شما استفاده می کند تا مقصران واضح را مشخص کنید. اگر این مورد چیزی را نشان نداد، باید هر برنامه یا عملکرد را به صورت جداگانه اجرا کنید تا ببینید کدام یک بر وای فای تأثیر می‌گذارند.

خوشبختانه، چند راه برای کاهش پهنای باند مورد استفاده آیفون شما نیز وجود دارد. ابتدا، می‌توانید بررسی کنید کدام اپلیکیشن‌ها تمایل دارند پهنای باند بیشتری را با مشاهده میزان مصرف داده‌شان در آیفون خود کاهش دهند. با این حال، بسته به اینکه آخرین بار چه زمانی آمار را بازنشانی کرده اید، ممکن است خیلی دقیق نباشد.

برای بررسی میزان مصرف داده در آیفون:

 1. بهSettings > Mobile Data بروید .
 2. در فهرست برنامه‌ها در دوره فعلی پیمایش کنید و میزان مصرف داده‌های آنها را درست در زیر نام‌ها مشاهده کنید.

در مرحله بعد، می‌توانید به‌روزرسانی‌های خودکار برنامه‌ها را برای کاهش استفاده از پهنای باند در پس‌زمینه خاموش کنید:

 1. بهSettings > App Store بروید .
 2. به روز رسانی برنامهرا خاموش کنید .
 3. وقتی این غیرفعال است، باید به‌جای آن برنامه‌ها را به‌صورت دستی به‌روزرسانی کنید:
 4. اپ استوررا باز کنید .
 5. Appsرا در پایین انتخاب کنید .
 6. روی آواتار خود در بالا سمت راست ضربه بزنید.
 7. درکنار هر برنامه در قسمت به‌روزرسانی‌های موجود، به‌روزرسانی را انتخاب کنید .

VPN ها به پهنای باند اضافی نیاز دارند، بنابراین اگر از آن استفاده می کنید ممکن است ارزش آن را داشته باشد که آن را در خانه خاموش کنید.

از آنجایی که پخش جریانی می‌تواند فشار زیادی را بر شبکه شما وارد کند، هر جا ممکن است، بارگیری رسانه (در زمان‌های غیر اوج مصرف) را به جای پخش، به ویژه رسانه‌هایی که به طور مکرر مصرف کرده‌اید، مانند موسیقی، انتخاب کنید. این به فضای ذخیره سازی کمی نیاز دارد، اما فشار روی شبکه شما را در دراز مدت کاهش می دهد.

۴. iOS را به روز نگه دارید

دستگاهی با نرم افزار قدیمی می تواند اتصال Wi-Fi شما را مختل کند. به‌روزرسانی‌های iOS اشکالات را برطرف می‌کنند و عملکرد کلی آیفون، از جمله عملکرد شبکه را بهبود می‌بخشند.

برای به روز رسانی iOS:

 1. به تنظیمات > عمومی بروید .
 2. Software Updateرا انتخاب کنید .
 3. اگر یک به‌روزرسانی در انتظار وجود دارد، نصب آن را انتخاب کنید.
 4. به خاطر داشته باشید که قبل از به روز رسانی ازآیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا از از دست دادن اطلاعات ضروری جلوگیری کنید.

۵. شبکه Wi-Fi را فراموش کرده و دوباره اضافه کنید

 1. فراموش کردن یک شبکه رمز عبور و سایر اطلاعات شبکه را از آیفون شما حذف می کند. این می تواند به رفع مشکلات مربوط به اتصال به شبکه های خاص کمک کند. به خاطر داشته باشید که پس از فراموش کردن شبکه، برای اتصال مجدد به رمز عبور نیاز دارید.

برای فراموش کردن یک شبکه در iOS:

 1. به تنظیمات > Wi-Fi بروید .
 2. روی نمادi در کنار شبکه ای که می خواهید فراموش کنید ضربه بزنید،
 3. Forget This Networkرا بزنید.

برای بهترین نتایج، قبل از پیوستن مجدد به شبکه، تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید.

۶. گزینه های DNS را تغییر دهید

Domain Name System یا DNS پروتکلی است که آدرس‌های IP وب‌سایت را به چیزی قابل خواندن ترجمه می‌کند که کار کردن با آن برای انسان آسان‌تر است. هنگامی که آیفون شما به اینترنت متصل است، پیکربندی DNS در پس‌زمینه اجرا می‌شود. گزینه پیش فرض بستگی به ارائه دهنده خدمات شما دارد، اما می توانید آن را به چیز دیگری مانند Google یا Cloudflare تغییر دهید.

تغییر DNS می‌تواند به بهبود زمان بارگذاری وب‌سایت، دور زدن برخی ردیابی‌ها از ISP شما و به طور بالقوه افزایش ایمنی آنلاین شما کمک کند.

برای تغییر سرور DNS در آیفون:

 1. تنظیمات را باز کرده و Wi-Fi را انتخاب کنید را انتخاب کنید .
 2. روی iمحصور شده ضربه بزنید محصور شده در کنار شبکه خود ضربه بزنید.
 3. به پایین اسکرول کنید و رویConfigure DNS ضربه بزنید ضربه بزنید .
 4. به Manualتغییر دهید ، سپس روی Add Server ضربه بزنید .
 5. آدرس(های) سرور DNS را که می خواهید استفاده کنید تایپ کنید.
 6. پس از اتمام روی ذخیرهضربه بزنید .

برای بازگشت به تنظیمات پیش فرض DNS، مرحله بالا را دنبال کنید تا به این منو بازگردید. سپس به جای Manual ، Automatic را انتخاب کنید و برای تایید Save را بزنید .

۷. همه تنظیمات شبکه را بازنشانی کنید

اگر همه موارد بالا ناموفق بود، سعی کنید تنظیمات شبکه را در آیفون خود بازنشانی کنید. با این کار تمام شبکه های Wi-Fi ذخیره شده پاک می شود. همچنین ممکن است لازم باشد VPN ها و گزینه های تلفن همراه را دوباره تنظیم کنید.

برای بازنشانی تنظیمات شبکه در iOS:

 1. تنظیمات را باز کرده و General را انتخاب کنید .
 2. برای Resetبه پایین بروید .
 3. بازنشانی تنظیمات شبکه راانتخاب کنید .
 4. با این کار رمز عبور آیفون شما تأیید می‌شود، سپس دستگاه را راه‌اندازی مجدد کنید.

۸. وای فای بهتر در آیفون شما

 1. چندین عامل وجود دارد که می تواند بر عملکرد وای فای آیفون شما تأثیر بگذارد. خوشبختانه، بسیاری از آنها به راحتی قابل تعمیر هستند.
 2. اگر نکات بالا کارساز نبود، احتمالاً مشکل بزرگتری با تلفن یا شبکه وای فای خود دارید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…