۷ نکته برای اینکه پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را تا حد امکان خصوصی کنید

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۷ نکته برای اینکه پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را تا حد امکان خصوصی کنید

بسیاری از ما می دانیم که باید مراقب آنچه در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذاریم باشیم. اما آیا ما بر آنچه دیگران می بینند کنترل کامل داریم؟ در این پست HiVPN نحوه بهبود حریم خصوصی خود در سه مورد از محبوب ترین شبکه های اجتماعی: اینستاگرام، فیس بوک و توییتر آورده شده است.

نگرانی های مربوط به حریم خصوصی رسانه های اجتماعی

شماره ۱ سایبراستاکینگ

سایبراستاکینگ ممکن است شبیه شکل الکترونیکی و مدرن تعقیب سنتی و چهره به چهره باشد. همچنین می تواند شامل تعقیب بیدرنگ و آفلاین باشد.

با این حال، سایبری قربانیان کاملاً متفاوتی دارد. تعقیب سنتی معمولاً بر زنان به عنوان قربانی تأثیر می گذارد. از سوی دیگر، سایبری، تقریباً ۴۰ درصد از مردان را تحت تأثیر قرار می دهد . همچنین، تعقیب سنتی معمولاً توسط شرکای سابق یا نزدیکان خاص قربانی انجام می شود. بخش بزرگی از سایبری در حال حاضر توسط افراد کاملا غریبه انجام می شود.

افزایش سایبری احتمالاً به دلیل سهولت دسترسی به اطلاعات است. سایبر استالکرها می توانند به اطلاعات موقعیت جغرافیایی دست یابند که به طور خودکار برای اکثر گوشی های هوشمند روشن می شود. ناگفته نماند که ما خودمان با کمال میل این اطلاعات را با برچسب گذاری جغرافیایی تک تک تصاویری که در پروفایل های اجتماعی خود به اشتراک می گذاریم به اشتراک می گذاریم.

شماره ۲ پروفایل اجتماعی

نمایه سازی اجتماعی عمل اندازه گیری یک فرد بر اساس تعامل و تأثیر آنها بر بسترهای رسانه های اجتماعی است. برخی تخمین ها می گویند که ۴۳ درصد از کارفرمایان از اطلاعات آنلاین برای استخدام نکردن شخصی و ۴۰ درصد از رسانه های اجتماعی برای بررسی نامزدها از جمله رفتار اجتماعی آنها استفاده می کنند.

اگرچه از برخی جهات می تواند مهم باشد، اما فقط یک طرف یک فرد چند بعدی را نشان می دهد. فرض بر این است که اگر پروفایل اجتماعی وجود نداشته باشد، یا اگر نمره نفوذ اجتماعی پایینی داشته باشید، به طور خودکار به عنوان یک کارمند ارزش کمتری دارید.

شماره ۳ به اشتراک گذاری اطلاعات شخص ثالث

این جایی است که ردیابی وارد می شود. چندین وب سایت پس از بازدید از آنها کوکی ها را روی دستگاه شما تنظیم می کنند. کوکی اطلاعاتی را در دستگاه شما قرار می دهد تا بعداً کاربر بازگشته را شناسایی کند. این یک مشکل است، زیرا برخی از کوکی‌ها می‌توانند شما را به وب‌سایت‌های دیگر ردیابی کرده و الگوهای رفتاری شما را به صورت آنلاین شناسایی کنند.

همچنین چندین سرویس آنلاینی که استفاده از آنها را انتخاب کرده اید، فعالیت شما را در حین استفاده از خدمات آنها ردیابی می کنند. فیس‌بوک و اکثر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، کارهایی که انجام می‌دهید، آنچه را که دوست دارید، نظرات و پیام‌های شما، اشتراک‌گذاری‌های شما و همه رفتارهای دیگر را ردیابی و ضبط می‌کنند. سپس آنها می توانند این اطلاعات را به شرکت ها یا به عنوان بخشی از خدمات تبلیغاتی خود بفروشند، زیرا به فروش آسان تر و هدفمند محصولات و خدمات کمک می کند.

شماره ۴ جستجوهای بدون ضمانت

جستجوهای بدون مجوز مدتی است که در اخبار منتشر شده است. با این حال، تا زمانی که افشاگری های ادوارد اسنودن مورد توجه صفحه اول قرار گرفت و تمرکز بر استانداردهای دولتی برای دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران بدون مجوز بود.

در ایالات متحده، دادگاه ها (در سال ۱۹۶۷ در پرونده ای به نام کاتز علیه ایالات متحده، بسیار قبل از عصر رسانه های اجتماعی) تعیین کردند که هر شخصی که با میل خود اطلاعات را عمومی می کند توسط متمم چهارم محافظت نمی شود، و بنابراین نیازی به حکم ندارد. حتی اطلاعاتی که قرار است خصوصی بماند، مانند اطلاعاتی که با یک دوست به اشتراک گذاشته شده است، اغلب به عنوان خصوصی بودن در نظر گرفته نشده است، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که گیرنده آن اطلاعات را خصوصی نگه دارد.

NSA شناخته شده است که با فیس بوک، گوگل و دیگران از طریق برنامه Prism برای نظارت بر اطلاعات کاربر که شامل محتوای ایمیل، تاریخچه جستجو، چت های زنده و انتقال فایل می شود، کار کرده است.

چگونه در رسانه های اجتماعی خصوصی و ایمن بمانیم

حتی اگر در مورد تهدیدات حریم خصوصی ذکر شده در بالا نگران نباشید، ممکن است این ایده که کارفرمایان بالقوه بتوانند تصاویر گاه دیوانه کننده شما را در فیس بوک یا اینستاگرام ببینند، دوست نداشته باشید. یا نمی‌خواهید غریبه‌های تصادفی توییت‌های شما را مرور و بازتوییت کنند.

محافظت از نمایه رسانه های اجتماعی و فعال ماندن در همان زمان ممکن است در ابتدا بسیار نگران کننده به نظر برسد. اما همه چیز زمانی بسیار آسان می شود که بدانید به دنبال چه چیزی باشید و چه چیزی را اصلاح کنید. ما در این زمینه به شما کمک خواهیم کرد.

نکته شماره ۱ از رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد استفاده کنید

متأسفانه، هنوز هم درست است که محبوب‌ترین رمز عبور همچنان «رمز عبور» است. داشتن یک رمز عبور قوی مهم است، اما بسیاری از مردم مسیر آسانی را طی می کنند. نکن

شما باید رمزهای عبور خود را به طور منظم تغییر دهید – هر ۳ ماه یکبار عالی خواهد بود. اما آن را از “رمز عبور” به “password1” تغییر ندهید.

باید از ترکیبی از حروف بزرگ، اعداد، حروف و علائم نگارشی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در جاده گل زندگی می کنید، می توانید رمز عبور خود را “fL0w3rR04d!” حدس زدن رمزهای عبور شما باید سخت تر از آن مثال باشد، اما این نقطه شروع خوبی است.

نکته شماره ۲ از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

اگر رمز عبور قوی و منحصر به فرد جدید خود را تنظیم کرده اید، باید احراز هویت دو مرحله ای یا حداقل تأیید ورود به سیستم را نیز فعال کنید. این ویژگی با نیاز به یک مرحله دیگر احراز هویت پس از وارد کردن رمز عبور، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند. هنگامی که احراز هویت دو مرحله‌ای فعال است، کدی را به تلفن شما ارسال می‌کند که برای ورود کامل از یک دستگاه جدید لازم است.

تأیید ورود به سیستم مشابه است، با این تفاوت که هر بار که وارد می‌شوید انجام نمی‌شود. فقط برای زمانی که از یک دستگاه ناشناس وارد سیستم می‌شوید، از شما خواسته می‌شود یک کد تأیید را وارد کنید.

نکته شماره ۳ مراقب کلاهبرداری های فیشینگ باشید

کلاهبرداری های فیشینگ بسیار موثر هستند زیرا می توانند بسیار فریبنده باشند. برای شما پیامی ارسال می شود که می گوید حساب شما هک شده است و برای بازیابی حساب خود باید روی پیوند کلیک کنید. شما روی آن کلیک می کنید، اطلاعات ورود خود را وارد می کنید و voila، شما هک شده اید. این یک ایمیل جعلی و یک سایت جعلی بود و تا زمانی که اطلاعات خصوصی شما به سرقت نرود، نمی‌دانید.

به طور کلی، روی پیوندهای به اشتراک گذاشته شده توسط افرادی که نمی شناسید کلیک نکنید.

نکته ۴ لغو دسترسی به برنامه های شخص ثالث

در طول زندگی خود در رسانه های اجتماعی، احتمالاً از برخی از برنامه های شخص ثالث استفاده کرده اید، به عنوان مثال برای ویرایش عکس، بازی، جلوه های ویدیویی، و غیره.

توصیه می‌کنیم دسترسی به برنامه‌هایی را که دیگر استفاده نمی‌شوند، و همچنین برنامه‌های مشکوکی که به شما پیشنهاد می‌کنند «لایک»، فالوور یا مشاهده اکانت‌های خصوصی در اینستاگرام را دریافت کنید، لغو کنید – به احتمال زیاد آن‌ها هستند که از حساب شما به روشی نامناسب استفاده می‌کنند. .

نکته شماره ۵ از برچسب های جغرافیایی عاقلانه استفاده کنید

ما کاملاً آن را دریافتیم ، برچسب‌گذاری یک مکان روی عکس‌های شما واقعا وسوسه‌انگیز است، مخصوصاً وقتی صحبت از عکس‌های سفر یا خانه‌ای تازه تزئین شده باشد.

با این حال، برچسب‌گذاری جغرافیایی شما را در معرض خطر قرار می‌دهد، هم مواد و هم سایبری. نه تنها این که عکس‌های تعطیلات شما یک دعوت آشکار برای سارقان است، و نشان می‌دهد که خانه شما خالی است، برچسب‌های جغرافیایی همچنین اطلاعات حساسی را به نمایه آنلاین شما اضافه می‌کنند و ترجیحات شخصی شما را از طریق مکان‌های خاص بازدید شده آشکار می‌کنند.

به این دلایل، به طور خاص از برچسب زدن مکان هایی که اغلب در آن هستید، مانند خانه یا محل کار خود، خودداری کنید.

نکته شماره ۶ مراقب حساب های رسانه های اجتماعی خود باشید

تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک خود را بررسی کنید

اگرچه فیس‌بوک گزینه‌ای برای تغییر حساب شما به حالت خصوصی ندارد، هنوز چند راه برای مدیریت افرادی که می‌توانند به‌روزرسانی‌های وضعیت، عکس‌ها یا اعلام حضورهای شما را ببینند وجود دارد. همچنین می توانید نمایه خود را برای موتورهای جستجو نامرئی و برای اشخاص ثالث غیرقابل دسترس کنید. با این حال هیچ راهی برای پنهان شدن از الگوریتم های تبلیغاتی فیس بوک وجود ندارد.

اگر می‌خواهید پست‌های آینده خود را فقط با حلقه داخلی خود به اشتراک بگذارید، مستقیماً به این مسیر بروید: تنظیمات و حریم خصوصی > تنظیمات > حریم خصوصی و به سادگی آنچه را که با آن احساس راحتی می‌کنید انتخاب کنید.

چه کسی می تواند چیزهای من را ببینید؟ می‌توانید پست‌های خود را برای دوستانتان قابل مشاهده، عمومی کنید، یا برخی از جزئیات خصوصی را برای خود نگه دارید. اگر می خواهید اطلاعات خود را با افراد خاصی به اشتراک بگذارید یا از کسی پنهان شوید، گزینه ای برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا همچنین می‌توانید پست‌هایی را که در آنها برچسب‌گذاری شده‌اید مرور کنید، و برچسب‌ها را از عکس‌های مهمانی که نمی‌خواهید همکارانتان ببینند حذف کنید.

آیا می خواهید موتورهای جستجوی خارج از فیس بوک به نمایه شما پیوند بزنند؟ اگر دوست ندارید افراد تصادفی به دنبال اطلاعات شما در خارج از شبکه اجتماعی باشند، بهتر است به این سوال با “نه” پاسخ دهید.

فالوورهای خود را فراموش نکنید. این یکی روی حیله و تزویر است، زیرا ممکن است حتی ندانید که یکی از آنها را داشته اید. بله، فیس بوک به افراد تصادفی که حتی در لیست دوستان شما نیستند، اجازه می دهد پست های شما را دنبال کنند. اگر آن را دوست ندارید، روی “پست های عمومی” کلیک کنید تا مدیریت کنید چه کسی می تواند فعالیت شما را ببیند و نظر دهد.

بیایید ببینیم نمایه توییتر شما چقدر ایمن است

حتی اگر قرار نیست توییتر شبیه دفترچه خاطرات شخصی شما باشد، باز هم ممکن است بخواهید بررسی کنید که چه کسی می‌تواند مطالبی را که در آنجا به اشتراک می‌گذارید دنبال کند و با آنها تعامل داشته باشد. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که حساب خود را از عمومی به خصوصی تغییر دهید، که همه توییت های شما را از همه پنهان می کند، به جز افرادی که به عنوان دنبال کننده خود تأیید کرده اید. بنابراین اگر قصد جلب توجه جهانی را ندارید، مستقیماً به تنظیمات و حریم خصوصی بروید و به حریم خصوصی و ایمنی ادامه دهید .

از توییت‌های خود محافظت کنید :تحت نظر مخاطب و برچسب‌گذاری کادری است که باید برای خصوصی کردن حساب توییتر خود علامت بزنید.

اطلاعات موقعیت مکانی اگر مدتی پیش تصمیم به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود داشتید و دیگر نمی خواهید این کار را انجام دهید، ممکن است بخواهید اطلاعات مکان پیوست شده به توییت های خود را حذف کنید.

برچسب‌گذاری عکس تحت مخاطب و برچسب‌گذاری  و قابلیت کشف تحت قابلیت کشف و مخاطبین  نیز ارزش توجه شما را دارند. انتخاب کنید چه کسی می تواند شما را در عکس های خود برچسب گذاری کند و بر اساس اطلاعات تماس شما از یافتن شما توسط دیگران جلوگیری کند (یا اجازه دهد) شما را پیدا کنند.

چه کسی می تواند تصاویر اینستاگرام شما را ببیند؟

بنابراین شما دوست دارید لحظات با ارزش تعطیلات و اکتشافات بصری زیبا خود را به اشتراک بگذارید. اما آیا واقعا فکر می کنید که زندگی عاشقانه، شام و عکس های زیبای کودک شما باید توسط غریبه های تصادفی دیده شود؟ با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است زمان خوبی برای تغییر اکانت اینستاگرام از عمومی به خصوصی باشد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه را باز کنید، به تنظیمات حساب کاربری خود > حریم خصوصی > حریم خصوصی حساب بروید و دکمه کنار حساب خصوصی را تغییر دهید تا محتوای گذشته و آینده خود را فقط برای دنبال کنندگان تأیید شده قابل مشاهده کنید. همه کسانی که تا این لحظه شما را دنبال کرده اند به طور خودکار وارد لیست می شوند، فقط دنبال کنندگان جدید ابتدا باید تأیید شما را دریافت کنند.

با این حال، اگر یک عکاس هستید یا به سادگی می خواهید تصاویر خود را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارید، خصوصی بودن گزینه ای نیست. در این مورد، عقل سلیم و چند اقدام ساده حفاظتی نیز ممکن است کمک کند.

همیشه ایده خوبی است که بدون اشتراک گذاری بیش از حد به اشتراک بگذارید. هنگام ارسال تصاویر فرزندان و سایر اعضای خانواده باید بسیار مراقب باشید. همچنین گزینه ای را در نظر بگیرید که اغلب از برچسب های جغرافیایی استفاده نکنید – لزوماً همه ۶۷۳۹ دنبال کننده شما نیازی به دانستن مکان خانه شما یا هتلی که در حال حاضر در آن اقامت دارید ندارند. خوب، کل ایده را متوجه شدید، درست است؟

نکته شماره ۷ از VPN استفاده کنید

در نکته پایانی، اگر هنگام انتظار اتوبوس یا پست کردن چند عکس زیبا از کافه مورد علاقه خود، وارد حساب های رسانه های اجتماعی خود در نقاط عمومی عمومی می شوید تا مدتی از رفت و آمد روزانه خود را از بین ببرید، به خاطر داشته باشید که در حال گذاشتن حساب خود هستید. امنیت در خطر .

حریم خصوصی خود را مبادله نکنید ، از یک سرویس VPN مانند HiVPN استفاده کنید، که ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و از اطلاعات شخصی شما در برابر هکرها و سارقان هویت محافظت می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…