۷ دلیل برای جلوگیری از اشتراک در نتفلیکس

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۷ دلیل برای جلوگیری از اشتراک در نتفلیکس

ما پخش آنلاین را دوست داریم، اما آیا Netflix ارزش آن را دارد؟ در این پست HiVPN معایب اشتراک نتفلیکس و اینکه چرا ممکن است از آن صرف نظر کنید، آورده شده است.

در حالی که نتفلیکس مطمئناً یک سرویس پخش شگفت انگیز برای بسیاری از افراد است، ممکن است برای شما مناسب نباشد.

بنابراین، قبل از اینکه سوار قطار تبلیغاتی نتفلیکس شوید، چند لحظه به مشکلات سرویس پخش فکر کنید. آیا نتفلیکس ارزشش را دارد؟ در این مقاله به بررسی معایب نتفلیکس می پردازیم.

۱. انتخاب های منطقه ای محدود

از میان تمام معایب نتفلیکس، یکی برای بینندگان غیرقابل انکار بد است: تعداد و کیفیت فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی که به آنها دسترسی دارید به محل زندگی شما بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، به ناچار مواقعی پیش می آید که بخواهید چیزی را تماشا کنید که فقط در Netflix Canada یا Netflix UK موجود است. این خیلی به ندرت اتفاق می افتد، اما زمانی که اتفاق می افتد، آزاردهنده است. ما نمی توانیم تصور کنیم که برای افرادی که خارج از ایالات متحده هستند که می خواهند محتوای Netflix را که منحصراً در ایالات متحده موجود است تماشا کنند چقدر خسته کننده است.

البته راه هایی برای  تماشای همه چیز در Netflix بدون توجه به جایی که زندگی می کنید وجود دارد، رایج ترین روش استفاده از VPN است. بسیاری از سرویس‌های پولی هنوز کار می‌کنند، حتی اگر نتفلیکس از نظر تئوری استفاده از آنها را کاهش دهد. ما  HiVPN را برای VPN هایی که با Netflix کار می کنند توصیه می کنیم.

۲. یک کتابخانه قدیمی

شکایت بزرگ دیگر در مورد نتفلیکس، که یکی از نقاط دردناک آن از زمان راه اندازی سرویس پخش زنده بوده است .این است که کتابخانه آن واقعاً به روز است. این روزها، فقط نسخه های اصلی نتفلیکس را می توان واقعاً به موقع و مد روز در نظر گرفت.

به دلیل قراردادهای مجوز با شبکه‌های تلویزیونی، منطقی نیست که به نتفلیکس اجازه دهیم قسمت‌هایی را که در شبکه‌ای (مانند ABC یا CBS) منتشر می‌شوند، پخش کند، زیرا این امر باعث از بین رفتن انگیزه مردم برای تماشای خود شبکه‌ها می‌شود.

نقطه قوت نتفلیکس در تماشای زیاده‌روی است، به این معنی که برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی درست قبل از شروع پخش فصل بعدی، واقعا خوب است. به همین دلیل است که بسیاری از کتابخانه های نتفلیکس حدود یک سال گذشته است. شبکه ها مایل نیستند به نتفلیکس اجازه دهند کتابخانه خود را با محتوای اخیر بارگذاری کند.

اما چرا یک سال؟ زیرا در آن زمان است که فروش دی وی دی تمام فصل هنوز سودآور است و این یکی از دلایلی است که چرا فیلم ها برای پیوستن به کتابخانه نتفلیکس بسیار دیر شده اند. ناشران تنها زمانی شروع به صدور مجوز با نتفلیکس می کنند که فروش یک فصل، نمایش یا فیلم به پایان رسیده باشد.

۳. الزامات اینترنت

نکته در مورد Netflix (همراه با هر برنامه پخش جریانی دیگری) این است که کل سرویس به کیفیت اتصال اینترنت شما بستگی دارد. چه در حال تماشای YouTube، Twitch یا Netflix باشید، ISP شما می تواند تفاوت بین تماشای ویدیوهای ۲۴۰p، ۷۲۰p یا ۴K باشد.

اگر اینترنت شما قطع شود، دیگر نتفلیکس وجود ندارد. اگر افرادی در شبکه شما در حال تماشای یوتیوب یا بازی هستند و در نتیجه پهنای باند شما را بالا می برند، نتفلیکس دچار لکنت می شود. و اگر سرعت اینترنت شما ضعیف باشد، کیفیت ویدیو کاهش می یابد. به یاد داشته باشید، Netflix به طور خودکار کیفیت پخش را بر اساس سلامت اتصال شما تعیین می کند.

آن را با Blu-ray یا DVD مقایسه کنید: فقط دیسک را در پخش‌کننده مناسب قرار می‌دهید و همیشه همان کیفیت را دریافت می‌کنید، و حتی اگر اتصال اینترنت شما قطع شود، می‌توانید به تماشا ادامه دهید. ارزش این قابلیت اطمینان قابل اغراق نیست.

۴. مصرف Cap Data

در حالی که ما به موضوع اتصالات اینترنتی می پردازیم، فراموش نکنیم که محدودیت های داده در هنگام پخش رسانه یک مزاحم بسیار واقعی است  به خصوص برای ویدیوها، که بسته به کیفیت مورد نیاز شما می توانند بیش از ۱ گیگابایت در ساعت مصرف کنند. هنگام تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی

در واقع، محدودیت داده ها تهدیدی جدی برای سرویس هایی مانند نتفلیکس است. اگر در تجسم میزان بد بودن مشکل مشکل دارید، به این مثال توجه کنید:

  • ۱۰۰۰ ساعت با کیفیت پایین.
  • ۴۲۵ ساعت با کیفیت استاندارد.
  • ۱۰۰ ساعت با کیفیت بالا
  • ۴۰ ساعت با کیفیت Ultra HD.

و این ارقام فرض می کنند که شما به غیر از نتفلیکس کار دیگری انجام نمی دهید. با تبدیل شدن Ultra HD به هنجار در سرگرمی های خانگی، این ارقام به سادگی غیرقابل قبول هستند. اگر اتصال اینترنت محدود دارید، مراقب باشید: Netflix داده های شما را سریعتر از آنچه فکر می کنید مصرف می کند.

۵. عدم مالکیت رسانه

از میان همه دلایلی که برای فروش سی‌دی و دی‌وی‌دی‌هایتان وجود دارد، این یکی از همه مرتبط‌تر است: حتی اگر برای نتفلیکس پول می‌دهید، چیزی در آن ندارید. اگر دی وی دی بخرید، مال شماست. با نتفلیکس، پرداخت های شما در هوا ناپدید می شود.

این یکی از تراژدی های بزرگ پیوستن به نسل استریم است. ما شاهد کاهش مالکیت رسانه‌های سرگرمی هستیم، و این شما را تحت سلطه ناشران محتوا و پخش‌کننده‌ها قرار می‌دهد.

بدترین مثال این است که نمایش ها و فیلم ها را می توان در هر زمانی از کتابخانه نتفلیکس بیرون کشید . هیچ چیز آزاردهنده تر از تماشای افراطی سریالی مانند بریکینگ بد نیست، فقط وقتی متوجه می شوید که در نیمه راه ناپدید شده است.

اگر می‌خواهید مالک رسانه خود باشید، سعی کنید از برخی از بهترین سایت‌های تورنت برای دانلود محتوای خود استفاده کنید.

۶. ارزش اشتراک

نتفلیکس تماشای زیاده روی را تشویق می کند. در واقع، این یک جنبه جدایی ناپذیر از این سرویس است که این روزها کلمه “نتفلیکس” تقریباً مترادف با “تماشا زیاد” است. هنگامی که یک نمایش را شروع می کنید، متوقف کردن آن واقعاً سخت است.

تلویزیون نیز اعتیادآور است، اما زمانی که یک نمایش تمام می‌شود، کنار گذاشتن آن بسیار آسان‌تر است، زیرا نمی‌توانید کنترل کنید که یک برنامه چه زمانی می‌تواند ماراتن شود یا نه.

و این فقط به این دلیل نیست که نتفلیکس انتقال از یک قسمت به قسمت بعدی را واقعا آسان می کند، اگرچه این نقش مهمی دارد. به این دلیل که نتفلیکس یک سرویس اشتراک است. هیچ نسخه آزمایشی رایگان نتفلیکس وجود ندارد و هر چقدر هم که تماشا می‌کنید همان هزینه را پرداخت می‌کنید، بنابراین تماشای بیشتر در یک ماه به معنای کاهش ارزش بیشتر از اشتراک شما است.

از طرف دیگر، اگر اصلاً زیاد تماشا نمی کنید، نتفلیکس ممکن است ارزش این قیمت را نداشته باشد. اگر یک ماه بدون تماشای چیزی بروید، اساساً پول خود را دور ریخته اید.

۷. از دست دادن کانال گشت و گذار

این آخرین نکته در تصویر بزرگ‌تر جزئی است، اما اگر هنوز سیم را قطع نکرده‌اید، باز هم ارزش آن را دارد: نمی‌توانید در کانال‌ها گشت و گذار کنید و فقط هر چیزی را که در حال پخش است تماشا کنید. شما همیشه باید چیزی را انتخاب کنید، و گاهی اوقات این به این آسانی نیست.

برخی از راه‌حل‌ها برای شبیه‌سازی گشت و گذار در کانال بر اساس ژانرهای خاص وجود دارد، اما حتی آن‌ها نیز معمولاً با اشکالات آغشته هستند و/یا خیلی از واقعیت دور می‌شوند. دانستن اینکه یک برنامه زنده پخش می شود جذابیت دارد و نتفلیکس چنین چیزی را ندارد.

بنابراین، آیا نتفلیکس ارزشش را دارد؟

مجدداً، اجازه دهید تکرار کنیم که ما طرفداران بزرگ نتفلیکس هستیم. در واقع، قدردانی ما از آن بسیار بیشتر از هر گونه اعتراضی است که ممکن است داشته باشیم. این امر باعث صرفه جویی زیادی در پول مردم شده است و معنای تماشای تلویزیون در قرن بیست و یکم را دوباره تصور کرده است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…