۷ ویژگی کلیدی راه حل های موثر حفظ حریم خصوصی داده ها

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۷ ویژگی کلیدی راه حل های موثر حفظ حریم خصوصی داده ها

حفظ حریم خصوصی داده ها بسیار مهم است، اما همه راه حل ها به طور یکسان ایجاد نشده اند. در این مقاله HiVPN چیزی است که باید مراقب آن باشید.

راه حل های موثر حفظ حریم خصوصی داده ها

حفاظت از اشیای با ارزش انسان مدت ها قبل از ظهور اینترنت یک ضرورت بوده است. افراد برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، کشوها و کابینت های حاوی مدارک خود را قفل می کنند.

ایمن سازی داده ها در فضای دیجیتال امروزی بیش از یک کشو با قفل نیاز دارد. با وجود مجرمان سایبری، شبکه های رایانه ای  از جمله شبکه شما در برابر حملات آسیب پذیر هستند.

اگر نتوانید اطلاعات خود را به اندازه کافی ایمن کنید، احتمال زیادی وجود دارد که آنها به دست مهاجمان بیفتند. و هنگامی که این اتفاق می افتد، شما کنترلی بر آن ندارید.

هرچه در مورد راه حل های حفظ حریم خصوصی اطلاعات اطلاعات بیشتری داشته باشید، بهتر می توانید شبکه خود را ایمن کنید.

راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها چیست؟

راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها، ایمن سازی داده های شما را آسان تر می کند. اگر بخشی از اطلاعات برای شما ارزشمند است، رها کردن آن در معرض خطر است. شما باید آن را در مکانی امن نگهداری کنید تا از دزدیده شدن یا به خطر افتادن آن جلوگیری کنید. راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها بر اساس این فرض رشد می کنند. آنها پناهگاه امنی برای اطلاعات شخصی و حساس شما هستند.

به غیر از مجرمان سایبری، شما همچنین باید نگران کارگزاران داده ای باشید که داده های کاربران آنلاین را برای منافع خود جمع آوری می کنند.

چرا به راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها نیاز دارید؟

احتمالاً برخی از فیلم‌های جاسوسی را دیده‌اید و با اتفاقاتی که وقتی اطلاعات حساس به دست افراد نادرست می‌رسد، آشنا هستید. اتفاقات این فیلم ها ممکن است تخیلی باشد، اما دور از واقعیت نیست. وقتی مجرمان سایبری اطلاعات شما را در دست می گیرند، اتفاقات وحشتناکی رخ می دهد.

بیایید به دلایل نیاز به ۷ ویژگی کلیدی راه حل های موثر حفظ حریم خصوصی داده ها نگاه کنیم.

۱. جلوگیری از تحریم های نظارتی

آژانس های حفاظت از داده ها مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها را اجرا می کنند. در صورت عدم رعایت استانداردهای قانونی تعیین شده، می توانید جریمه یا تحریم شوید. با راه‌ حل‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها، طبق قانون این اختیار را دارید که به درستی عمل کنید.

۲. از دسترسی غیرمجاز خودداری کنید

اتخاذ راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خصوصی شما فقط توسط افراد مجاز قابل دسترسی است. با این کار از دسترسی افراد مزاحم به داده های شما جلوگیری می کنید.

۳. از شهرت خود محافظت کنید

افشای داده‌های خصوصی مشتریان یا کاربران به اعتبار سازمان شما آسیب وارد می‌کند. ایمن سازی اطلاعات در شبکه شما باعث می شود در برابر عموم مردم خوب و مسئول به نظر برسید.

۷ ویژگی یک راه حل موثر برای حفظ حریم خصوصی داده ها

اهمیت راه حل حفظ حریم خصوصی داده ها قابل بحث نیست. اما برای اینکه ابزاری بتواند انتظارات را برآورده کند، باید ویژگی هایی داشته باشد. در غیر این صورت، نمی تواند عملکرد موثری داشته باشد.

راه حل مناسب حفظ حریم خصوصی داده ها باید بتواند نقش های زیر را انجام دهد.

۱. طبقه بندی داده های شخصی به صورت خودکار

حریم خصوصی داده های حساس زمانی که افراد آن را به صورت دستی مدیریت می کنند به خطر می افتد. راه حل حفظ حریم خصوصی داده ها باید برای شناسایی و طبقه بندی اطلاعات حساس ذخیره شده در ابر و سایر منابع داده خودکار باشد. این ویژگی به شما کمک می کند تا از نوع داده های خود و مکان ذخیره آنها مطلع شوید.

۲. ارزیابی ریسک را راه اندازی کنید

ممکن است چندین خطر بدون اطلاع شما در شبکه شما پنهان باشد. یک ارزیابی ریسک موثر پایگاه داده شما را برای پیکربندی آسان اسکن می کند و یک نمایه داده ریسک شخصی را برای شما اجرا می کند. مواردی مانند اسکن آسیب پذیری به شما کمک می کند تا حفره های موجود در شبکه خود را شناسایی کنید.

۳. دستیابی به دید کامل

دید کامل یکی از ویژگی های راه حل قابل اعتماد حفظ حریم خصوصی داده ها است. شما باید بتوانید هر زمان که نیاز باشد تمام داده های موجود را غربال کنید و طرف هایی را که و در چه زمانی به آنها دسترسی دارند شناسایی کنید. وقتی اطلاعات کاملی در مورد فعالیت های شبکه خود داشته باشید، به سختی ممکن است اشتباه پیش برود.

۴. درخواست های موضوع داده را مدیریت کنید

در غیاب یک راه حل قابل اعتماد برای حفظ حریم خصوصی داده ها، زمانی که سعی می کنید درخواست های دسترسی موضوع داده (DSAR) را انجام دهید، زمان و منابع بیشتری را صرف می کنید.

راه حل حفظ حریم خصوصی داده شما پایگاه داده شما را اسکن می کند، ویژگی های مرتبط را بررسی می کند و گردش کاری را که فقط به دارایی های داده شما دسترسی دارد، خودکار می کند.

۵. ویژگی های مرتبط را شناسایی کنید

راه حل های حفظ حریم خصوصی داده ها به راحتی ویژگی های مرتبطی را که با سایر فیلدهای داده دارند شناسایی می کنند. هنگامی که این ویژگی ها ادغام می شوند، داده های شخصی مستقل را تشکیل می دهند.

با شناسایی ویژگی‌های مرتبط مجموعه داده‌های خود، راه‌حل حفظ حریم خصوصی داده‌های شما راحت‌تر است که این داده‌ها را هر زمان که به آن‌ها نیاز داشتید بازیابی کنید.

۶. پاسخ سریع را آغاز کنید

انتخاب راه حل حفظ حریم خصوصی داده ها باید بتواند پاسخی سریع را آغاز کند و از تمام داده های حساس قبل از وقوع نقض محافظت کند.

راه‌ حل‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها می‌توانند با شناسایی مداوم دسترسی‌هایی که رفتارهای مخاطره‌آمیز دارند و امنیت داده‌های خصوصی شما را تهدید می‌کنند، این کار را انجام دهند. آن‌ها به‌ طور خودکار شما را از خط‌ مشی‌هایی که نقض شده‌اند مطلع می‌کنند و رفتار را قبل از شدیدتر شدن تصحیح می‌کنند.

عملکرد راه حل حفظ حریم خصوصی داده شما همچنین شامل امکان دسترسی به دانش افرادی است که به داده ها و زمان دسترسی به آنها دسترسی داشته اند.

۷. مکمل راه حل های فعلی

راه حل حفظ حریم خصوصی داده ای که تصمیم می گیرید باید راه حل های فعلی، امنیت و ابزارهای حفظ حریم خصوصی را که قبلاً استفاده می کنید، تکمیل کند.

اگر تصمیم شما مکمل راه حل فعلی باشد، زمان و منابعی را که صرف حسابرسی می کنید کاهش می دهد.

شما باید با شناسایی دسترسی به داده ها و الگوهای رفتاری که خطراتی برای پایگاه داده شما ایجاد می کند، از داده های خود بیشتر محافظت کنید.

مسئولیت های حفظ حریم خصوصی داده های شما

مجرمان سایبری و کارگزاران داده تنها کسانی نیستند که باید مراقب افشای داده های خود باشید سازمان های دولتی همچنین از دستگاه های شما برای جمع آوری اطلاعات شخصی شما جاسوسی می کنند. به همان اندازه که راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها می‌توانند به صورت خودکار عمل کنند، نمی‌توانید به طور کامل این فرآیند را در دست بگیرید.

برای رعایت قوانین و مقررات حفظ حریم خصوصی داده ها، باید به مسئولیت های زیر پایبند باشید.

  1. با شناسایی تمام اسناد و مکان نگهداری آنها، فهرستی از داده های شخصی که در اختیار دارید تهیه کنید.
  2. همه کاربران و سیستم‌هایی را که به این داده‌ها دسترسی دارند، شناسایی کنید، بنابراین شناسایی منبع فعالیت‌های مخرب آسان‌تر است.
  3. اطمینان حاصل کنید که از الزامات قانونی برای حفظ حریم خصوصی داده ها و حفاظت از داده های شخصی برای جلوگیری از مجازات ها و تحریم ها پیروی می کنید.
  4. فعالیت های گردانندگان داده های خود را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که آنها با قوانین مطابقت دارند زیرا عدم انطباق شبکه شما را در معرض تهدیدات سایبری قرار می دهد.
  5. منابعی را برای درخواست های حق داده در بازه زمانی مجاز قانونی فراهم کنید.
  6. اطلاعاتی را که در صورت وقوع تخلف به آن نیاز دارید، ایمن کنید و برنامه ها و اقدامات واکنش را تدوین کنید.

دفاع خود را در برابر حملات سایبری تقویت کنید

راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی داده‌ها برای حفظ حریم خصوصی داده‌های خصوصی شما ضروری هستند، زیرا دارای یک قفل امن برای اطلاعاتی هستند که در آنها ذخیره می‌کنید. مهاجمان برای دستیابی به دسترسی باید قفل را بشکنند.

با توجه به تکنولوژی پیشرفته این ابزارها، شکستن آن مستلزم صرف زمان و تلاش زیادی است. اگر راه حل ها پیچیده باشند، نفوذ را شناسایی کرده و قبل از دسترسی مهاجمان مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…