۶ روش برای تایپ و وارد کردن متن در اپل واچ

۵/۵ - (۷ امتیاز)

۶ روش برای تایپ و وارد کردن متن در اپل واچ

شما گزینه های زیادی برای وارد کردن متن در اپل واچ خود دارید، بنابراین همیشه یک راه راحت برای تایپ در آن صفحه کوچک وجود دارد. با این پست آموزشی HiVPN همراه باشید.

برای پاسخ دادن به پیام‌ها، جستجوی برنامه‌ها در فروشگاه برنامه watchOS، وارد کردن مکان در نقشه‌ها، افزودن یادآوری جدید و موارد دیگر، باید متنی را در Apple Watch خود وارد کنید. با وجود اندازه کوچک، امکان تایپ بر روی اپل واچ به راحتی وجود دارد.

از اپل واچ خود برای نوشتن یادداشت های طولانی و پاراگراف های متن استفاده نخواهید کرد. اما برای پاسخ‌های کوتاه و انجام کارهای اساسی، در اینجا همه راه‌هایی برای تایپ یا وارد کردن سریع متن در اپل واچ وجود دارد.

۱. از صفحه کلید QWERTY در سری ۷ یا جدیدتر استفاده کنید

اگر اپل واچ سری ۷ یا بالاتر دارید، می توانید از نسخه مینیاتوری صفحه کلید QWERTY کامل استفاده کنید. وقتی روی یک فیلد متنی ضربه می زنید، به طور پیش فرض ظاهر می شود.

برای استفاده از آن، روی کلیدها ضربه بزنید تا متن را وارد کنید، همانطور که در هر صفحه لمسی دیگری عادت دارید. به علاوه، به لطف QuickPath، می‌توانید برای وارد کردن کلمات، انگشت خود را روی حروف بکشید یا بکشید. همانطور که اپل می گوید، صفحه کلید جدید “از یادگیری ماشینی روی دستگاه برای پیش بینی کلمه بعدی بر اساس زمینه استفاده می کند و ورود متن را آسان تر و سریع تر می کند.”

شما همچنین نمادهای مفید دیگری مانند ایموجی، دیکته، اعداد، کلید حذف و نوار فاصله را روی این صفحه کلید دارید. در مقایسه با روش‌های دیگر، این روش ساده‌ترین و آشناترین روش برای تایپ در اپل واچ است.

۲. از Scribble برای وارد کردن متن استفاده کنید

با Scribble، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با یک انگشت حرف یا عددی را که می خواهید تایپ کنید روی صفحه نمایش کوچک بکشید. اپل واچ شما آن را تشخیص می دهد و زمانی که انگشت خود را بردارید یا کشیدن حرف را تمام کنید، ورودی صحیح را تایپ می کند. همچنین می توانید نقطه، کاما، خط تیره، دو نقطه، اسلش، علامت دلار و سایر نمادهای این چنینی را با کشیدن انگشت خود وارد کنید.

صفحه‌کلید Scribble در اپل واچ نسبتاً خوب کار می‌کند و در بیشتر موارد، مشکلی برای وارد کردن متن با خط‌ نویسی نخواهید داشت. با این حال، گاهی اوقات، حروفی مانند “o” برای کلمه “com” ممکن است دشوار باشد، زیرا اپل واچ می تواند به جای آن “۰” (صفر) را وارد کند.

در حین نوشتن، اگر می‌خواهید از ایموجی یا دیکته استفاده کنید، روی نمادهای مربوطه ضربه بزنید. برای خروج، روی لغو ضربه بزنید .

نحوه انجام اصلاحات در هنگام استفاده از Scribble

در حین نوشتن، اگر کلمه ای را اشتباه نوشتید، فقط روی دکمه حذف ضربه بزنید تا حذف شود. سپس Digital Crown را بچرخانید تا مکان نما به مکان مورد نظر منتقل شود.

برای حذف کل یک کلمه، روی کلمه ضربه بزنید تا یک مستطیل سبز در اطراف آن ایجاد شود. پس از آن، روی دکمه حذف ضربه بزنید تا حذف شود.

در حین نوشتن، اگر کلمه ای را اشتباه نوشتید، فقط روی دکمه حذف ضربه بزنید تا حذف شود. سپس Digital Crown را بچرخانید تا مکان نما به مکان مورد نظر منتقل شود.

برای حذف کل یک کلمه، روی کلمه ضربه بزنید تا یک مستطیل سبز در اطراف آن ایجاد شود. پس از آن، روی دکمه حذف ضربه بزنید تا حذف شود.

هنگامی که در حال دویدن هستید یا در موقعیتی هستید که تایپ کردن یا خط خطی کردن دشوار است، دیکته کردن متن یک جایگزین عالی است. برای انجام این کار، روی دکمه میکروفون ضربه بزنید و آنچه را که می خواهید تایپ کنید بگویید. اپل واچ شما رونوشت صدای شما را روی صفحه نمایش می دهد. پس از اتمام، روی ارسال ، پاسخ ، جستجو یا گزینه مناسب ضربه بزنید.

ویژگی دیکته مستلزم آن است که اپل واچ شما به اینترنت متصل باشد، چه به طور مستقل (Wi-Fi یا LTE در مدل های تلفن همراه) یا از طریق یک آیفون جفت شده. اطلاعاتی مانند ورودی صوتی، مخاطبین و موقعیت مکانی شما را برای پردازش به اپل ارسال می کند. برخی از زبان‌های دیکته نیز می‌توانند پس از دانلود اپل واچ داده‌های مورد نیاز و ذخیره محلی آن‌ها، روی دستگاه کار کنند.

وقتی ساعت شما به اینترنت وصل نیست و فایلی در دستگاه دانلود نمی‌شود، دیکته در دسترس نیست . در این شرایط، با انگشت خود خط خطی کنید یا از صفحه کلید QWERTY برای تایپ استفاده کنید.

۴. از پاسخ های سریع در اپل واچ استفاده کنید

وقتی از برنامه پیام‌ها، واتس‌اپ و سایر سرویس‌های مشابه در اپل واچ خود اعلانی دریافت می‌کنید، پاسخ‌های از پیش نوشته شده کوتاهی را به عنوان پیشنهاد می‌بینید. روی یکی ضربه بزنید تا بدون نیاز به وارد کردن متنی به صورت دستی، فوراً پاسخ دهید. این پیشنهادات در زیر قسمت متن پاسخ در اپلیکیشن‌های پیام‌ها و ایمیل اپل واچ نیز موجود است.

حتی بهتر از آن این است که می‌توانید از برنامه Watch در آیفون خود برای سفارشی کردن پاسخ‌های سریع پیش‌فرض و حتی اضافه کردن پاسخ‌های خود استفاده کنید. پاسخ‌های جدید و سفارشی تقریباً فوراً در Apple Watch شما نمایش داده می‌شوند.

۵. از صفحه کلید آیفون خود برای تایپ در اپل واچ خود استفاده کنید

فرض کنید شروع به وارد کردن متن در اپل واچ خود کرده اید. در طی این مدت، اگر آیفون شما نزدیک باشد و صفحه نمایش آن بیدار باشد، اعلانی دریافت خواهید کرد که می گوید ورودی صفحه کلید اپل واچ . روی آن ضربه بزنید. پس از آن، به جای آن می‌توانید راحت‌تر روی صفحه‌کلید بزرگ آیفون تایپ کنید.

آنچه تایپ می‌کنید به‌طور هم‌زمان در صفحه اپل واچ شما ظاهر می‌شود. پس از اتمام، روی کلید Enter در صفحه کلید آیفون ضربه بزنید یا آن را در Apple Watch خود به پایان برسانید.

این شبیه به تایپ کردن در Apple TV با استفاده از iPhone است.

۶. از صفحه کلید شخص ثالث برای اپل واچ خود استفاده کنید

علاوه بر روش‌های فوق، می‌توانید از صفحه‌کلید watchOS شخص ثالث نیز استفاده کنید.

با این حال، تقریباً همه آنها قبل از اینکه بتوانید با آنها تایپ کنید نیاز به پرداخت دارند. به‌علاوه، صفحه‌کلیدهای اپل واچ شخص ثالث فقط به عنوان یک برنامه برای تایپ چیزی و اشتراک‌گذاری آن از طریق پیام‌ها یا سرویس‌های مشابه عمل می‌کنند. نمی‌توانید از آن‌ها به‌عنوان صفحه‌کلید Apple Watch در سراسر سیستم برای جستجوی برنامه‌ها، افزودن یادآورها، وارد کردن مقصد نقشه‌ها و مواردی از این قبیل استفاده کنید.

به عبارت دیگر، اپل واچ مانند آیفون از صفحه کلید شخص ثالث پشتیبانی نمی کند. به دلیل محدودیت‌های watchOS، صفحه‌کلیدهای شخص ثالث عملکردهای محدودی دارند. و در بیشتر موارد، شما نباید پول خود را برای آنها خرج کنید.

اگر می‌خواهید با این وجود برخی از آنها را امتحان کنید، در اینجا چند برنامه صفحه کلید شخص ثالث برای Apple Watch آورده شده است:

  • FlickType (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)
  • WatchKey (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)
  • صفحه کلید Shift (۲.۹۹ دلار)

همانطور که قبلا ذکر شد، اگرچه برنامه ممکن است رایگان باشد، اما برای استفاده از آن باید آن را ارتقا دهید.

وارد کردن متن در اپل واچ

اینها همه راه هایی برای وارد کردن متن در اپل واچ شما هستند. از آنها برای پاسخ دادن به پیام ها، ارسال ایمیل و موارد دیگر از مچ دست خود استفاده کنید. اگر هیچ یک از آنها به اندازه کافی برای شما راحت نیستند، می توانید از سیری برای انجام هر کاری که نیاز به وارد کردن متن دارد نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید از سیری بخواهید پیامی ارسال کند یا برنامه‌ها را جستجو کند تا حتی نیازی به لمس اپل واچ خود نداشته باشید، چه رسد به تایپ کردن روی آن.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…