۶ دلیل برای اینکه شما باید از فایروال pfsense استفاده کنید

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۶ دلیل برای اینکه شما باید از فایروال pfsense استفاده کنید

به دنبال یک فایروال رایگان و سرویس VPN عالی هستید؟ در این پست HiVPN دلیل نیاز به استفاده از pfsense و WireGuard ذکر شده است.

وقتی نوبت به انتخاب نرم افزار فایروال می رسد، گزینه ها بی پایان هستند. آیا به دنبال چیزی کاربرپسند اما با امکانات محدود هستید؟ آیا موفقیت‌آمیزترین راه از نظر تجاری، گزینه امن‌تری نسبت به مسیر منبع باز است؟ در مورد پشتیبانی و آموزش چطور؟

در حالی که ممکن است آماده باشید که یک ویژگی فایروال را با دیگری به خطر بیندازید، لازم نیست اینطور باشد. Pfsense یک نرم افزار فایروال و روتر قابل اعتماد است که مورد اعتماد بسیاری در سراسر اینترنت است و در عین حال بیشترین ویژگی ها را با کمترین اشکال ممکن تضمین می کند.

فایروال pfsense چیست؟

فایروال یک سیستم امنیتی شبکه است که داده های خروجی و ورودی و ترافیک شبکه را نظارت، ردیابی و کنترل می کند. فایروال اولین خط دفاعی شما در برابر نرم افزارهای مخرب و افراد غریبه آنلاین است.

بسته به تنظیمات شما، فایروال شما ترافیک شبکه ای را که معیارهای خاصی را برآورده می کند، رهگیری می کند، یعنی خطرناک بودن یا از منبعی که مسدود کرده اید، چه از اینترنت یا نرم افزار نصب شده روی دستگاه شما.

pfsense  نام تجاری نرم‌افزار فایروال و مسیریاب است که تا زمانی که سخت‌افزار مناسب را در اختیار داشته باشید، برای استفاده و سفارشی‌سازی رایگان است،یعنی هر چیزی از روتر تخصصی گرفته تا رایانه‌ای قدیمی که آن را نجات داده‌اید. pfsense اولین بار در سال ۲۰۰۴ به عنوان بخشی از پروژه “m0n0wall” ایجاد شد که هدف آن ایجاد نرم افزار فایروال تعبیه شده با امکانات کامل بود.

اما بر خلاف سایر نرم افزارهای رایگان موجود به صورت آنلاین، عملکردی که pfsense ارائه می دهد به آن اجازه می دهد تا با فایروال های تجاری رقابت کند. و بسته به سطح حفاظت و امنیت که به دنبال آن هستید، در کنار دانش فنی خود، می توانید فایروال pfsense را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

چرا باید از فایروال pfsense استفاده کنید؟

علاوه بر اینکه فایروال pfsense برای استفاده و اصلاح کاملا رایگان است، دلایل بیشتری وجود دارد که باید از آن استفاده کنید، چه بخواهید آن را سفارشی کنید یا صرفاً یک فایروال قابل اعتماد و قابل اعتماد داشته باشید.

۱. قدرت

این که فایروال شما چقدر قوی است نه تنها به قوانینی که برای آن تعیین کرده اید بستگی دارد، بلکه به میزان دقت آن نیز بستگی دارد، مانند توانایی شناسایی جریان های داده ای که معیارهای خطرناک شما را برآورده می کند.

pfsense  دارای بسیاری از ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته است که تضمین می کند همیشه از قوانین پیش فرض یا سفارشی پیروی می کند. همچنین ترافیک را به طور جداگانه فیلتر می کند، خواه از شبکه داخلی دستگاه های شما باشد یا اینترنت باز، به شما امکان می دهد قوانین و خط مشی های مختلفی را برای هر کدام تنظیم کنید.

۲. انعطاف پذیری

از آنجا که فایروال pfsense به شما امکان می دهد ویژگی های اضافی را به عنوان کد اضافه و ادغام کنید، به اندازه کافی انعطاف پذیر است که هم به عنوان یک فایروال اولیه و هم به عنوان یک سیستم امنیتی کامل کار کند.

به عنوان مثال، با pfsense، می‌توانید شناسایی و پیشگیری از نفوذ (IPS/IDS) را برای رهگیری هکرهایی که تلاش می‌کنند به شبکه شما دسترسی پیدا کنند، و همچنین مسدود کردن فهرست انبوه، که در آن پایگاه داده‌ای از سایت‌های آلوده به بدافزار شناخته شده، IP مخرب را معرفی می‌کنید، اضافه کنید. آدرس ها و سایت های هکر در صورتی که تصادفاً به یکی از آنها برخورد کنید.

۳. منبع باز است

نرم افزار منبع باز فقط برای استفاده رایگان نیست.  این نرم‌افزار است که کل کد آن برای عموم باز است تا بدون نگرانی در مورد نقض کپی‌رایت بررسی و اصلاح شود. نرم‌افزار متن‌باز یک ابتکار عمومی مشترک است که در آن هر فردی واجد شرایط می‌تواند در بهبود نرم‌افزار مشارکت داشته باشد و کار خود را از نظر کیفیت و اصالت توسط دیگران بررسی کند.

این نوع نظارت عمومی تضمین می‌کند که نرم‌افزار بهترین نسخه‌ای است که می‌تواند باشد، بدون اینکه حریم خصوصی شما هنگام استفاده از آنها نقض شود. این چیزی است که فقط با نرم افزار اختصاصی می توانید حرف سازنده را قبول کنید.

۴. کاربر پسند

فایروال ها معمولاً برای مبتدیان مناسب نیستند. آنها تنظیمات، گزینه ها و ویژگی های پیچیده زیادی دارند که نیاز به تنظیم دقیق دارند. در غیر این صورت، ممکن است در نهایت با یک سوراخ خالی در دفاع خود مواجه شوید.

اما چیزی که pfsense را متفاوت می کند این است که رابط کاربری آن ساده، مستقیم و آسان برای استفاده در هنگام کارکردهای اولیه است. همچنین مستندات گسترده‌ای از ویژگی‌ها و گزینه‌های خود را با راهنمای گام به گام ارائه می‌دهد. به غیر از انبوهی از انجمن‌های آنلاین و آموزش‌های رایگان اختصاص داده شده به pfsense.

۵. پشتیبانی از WireGuard pfsense

داشتن VPN ضروری است . اما VPN ها در اشکال و اندازه های مختلف هستند و به پروتکل های رمزگذاری، سرعت اتصال و سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است چیزی داشته باشید که مستقیماً با فایروال pfsense شما ادغام شود.

WireGuard یک VPN رایگان و منبع باز است که داده های شما را رمزگذاری می کند و اتصال اینترنتی ایمن را تضمین می کند. به جای ساختن VPN اختصاصی خود با استفاده از pfsense یا تسویه حساب برای یک ارائه دهنده VPN تجاری، می توانید مستقیماً WireGuard را با فایروال pfsense ادغام کنید. در حال حاضر، ادغام WireGuard هنوز در حالت بتا است، به این معنی که می توانید از آن استفاده کنید، اما احتمالاً با اشکالات و اشکالات مواجه خواهید شد.

اما با استفاده همزمان از هر دو، می توانید امنیت فایروال pfsense، تحمل خطا و سرعت بالای اتصال به اینترنت را در کنار مزایای حفظ حریم خصوصی که WireGuard ارائه می دهد، داشته باشید.

۶. تحمل خطا و مدیریت سرعت

تحمل خطا زمانی است که سیستم شما در صورت خرابی یک یا چند جزء آن به کار خود ادامه می دهد. در مورد فایروال ها، این به معنای متصل ماندن به اینترنت با استفاده از ویژگی چند WAN pfsense است که به عنوان پیوند کانال نیز شناخته می شود .

با multi-WAN، چندین اتصال اینترنتی دارید که به طور همزمان اجرا می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که در صورت خرابی یکی، به اتصال بعدی در صف تغییر دهید. اگر به دنبال افزایش سرعت اتصال خود با تقسیم جریان داده بر روی چندین اتصال به جای یک اتصال هستید، چندین اتصال نیز مفید هستند.

انگشت پا را در نرم افزار منبع باز فرو ببرید

در حالی که همه نرم افزارهایی که نیاز دارید جایگزین منبع باز ندارند، بهتر است در صورت امکان به آن بپیوندید. نرم‌افزار متن‌باز اغلب نتیجه یک پروژه اجتماعی آنلاین است که اگر صلاحیت مشارکت مستقیم کد را ندارید، می‌توانید به سادگی با استفاده از آن و گزارش بازخورد در آن مشارکت کنید.

در حالی که نرم‌افزار بسیار قابل تنظیم ممکن است در ابتدا احساس سختی کند، استفاده از آن در یک مرحله به شما امکان می‌دهد مهارت‌ها را بیاموزید و کنترل کامل زندگی دیجیتال خود را در دست بگیرید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۸, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…