۶ برنامه امن برای چت های ویدیویی خصوصی

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۶ برنامه امن تر برای چت های ویدیویی خصوصی

از ابتدای شروع ارتباطات آنلاین برنامه زوم توانست محبوبیت خود را چندین برابر کند. با این حال، به زودی مشخص شد که این برنامه دارای آسیب پذیری های امنیتی است و ممکن است حریم خصوصی شما را تهدید کند. با ادامه این روند، مردم همچنان به برنامه های کنفرانس برای صحبت با بستگان خود متکی خواهند بود.در این پست که توسط HiVPN ارائه شده است به شما می گوید که کدام یک از آنها امن ترین هستند و می توان آنها را جایگزین خوبی برای زوم دانست؟

آیا استفاده از زوم بی خطر است؟

هنگامی که دانلودهای Zoom در ماه مارس به شدت افزایش یافت، حوادث امنیتی نیز افزایش یافت. هنگامی که توسعه دهندگان برنامه برای اصلاح آنها تلاش می کردند، محققان یکی پس از دیگری نقص ها را کشف کردند. افراد غریبه در جلسات سایر کاربران نفوذ می‌کردند، زیرا بیشتر آن‌ها محافظت نشده بودند و هر کسی می‌توانست URL جلسه شما را حدس بزند.

کارشناسان امنیت سایبری همچنین باگ هایی را پیدا کردند که می توانست امتیازات اداری رایانه شما را بگیرد، برنامه ها را نصب کند و حتی از دوربین شما جاسوسی کند.

در آوریل ۲۰۲۰، بیش از ۵۳۰۰۰۰ اعتبار حساب زوم برای فروش در انجمن‌های مختلف هک کشف شد.

زوم سخت تلاش کرده است تا شهرت خود را بهبود بخشد و حتی رمزگذاری سرتاسر را به سرویس خود معرفی کرده است. با این حال، امنیت و حریم خصوصی آن هنوز مورد سوال است.

۶ برنامه امن برای چت ویدیویی خصوصی

سیگنال

ادوارد اسنودن، افشاگر آژانس امنیت ملی، زمانی گفت که هر روز از اپلیکیشن سیگنال استفاده می‌کند. از آنجایی که اسنودن به نماد حریم خصوصی آنلاین تبدیل شده است، سخنان او بسیار گویاست.

سیگنال پیام‌های متنی، تماس‌ها و چت‌های ویدیویی شما را رمزگذاری می‌کند، بنابراین هیچ داده‌ای برای اشخاص ثالث قابل مشاهده نیست. این یک ابزار منبع باز است، بنابراین هر کسی می تواند کد آن را بررسی کند و به دنبال نقص های امنیتی باشد. استفاده از سیگنال رایگان است و آن را به یکی از محبوب ترین برنامه های چت تصویری تبدیل می کند. اگرچه یک اشکال دارد ،و آن این است که برنامه از تماس گروهی پشتیبانی نمی کند.

واتس اپ

واتس‌اپ یک سرویس پیام‌رسان خصوصی است که متعلق به فیس‌بوک است و برای جایگزین‌ زوم، بسیار خوب است. می‌توانید برای گروه‌های حداکثر هشت نفره تماس‌های ویدیویی رمزگذاری‌شده سرتاسر برقرار کنید و امکان برقراری ارتباط اجتماعی و رویدادهای خانوادگی را فراهم کنید. این برنامه نیز ساده و شهودی است، بنابراین یک گزینه جذاب در میان کاربرانی است که کمتر با فناوری آشنا هستند.

البته، جنجال اخیر واتس اپ در مورد داده های کاربران در این روزهاست. اولاً، این سرویس نسبت به سایر سیستم عامل های مشابه، داده های بسیار بیشتری را از کاربران خود جمع آوری کرده است. سپس، درست زمانی که مردم شروع به زیر سوال بردن این موضوع کردند، به‌نظر می‌رسید یک به‌روزرسانی بد کلمه در شرایط خدمات آنها شایعات نادرستی را تقویت می‌کرد که فیس‌بوک در حال جمع‌آوری داده‌ها از پیام‌ها و تماس‌های کاربران واتس‌اپ است.

هیچ کدام از اینها واقعاً امنیت پایه خود برنامه را تغییر نمی دهد. پیام‌ها و تماس‌ها همچنان با رمزگذاری سرتاسر محافظت می‌شوند و فیس‌بوک هیچ راهی برای مشاهده محتوای پیام‌های WhatsApp شما ندارد. در حال حاضر، واتس اپ یک جایگزین نسبتاً قوی برای زوم باقی مانده است.

FaceTime

FaceTime فقط در دستگاه‌های Apple کار می‌کند، بنابراین ممکن است برخی از دوستان شما کنار گذاشته شوند. می توانید تا ۳۲ نفر را به یک تماس ویدیویی اضافه کنید که در مقایسه با رقبای FaceTime عدد خوبی است.

درست مانند سایر محصولات اپل، FaceTime برای امنیت خود شهرت مناسبی دارد و از رمزگذاری انتها به انتها پشتیبانی می کند. این برنامه همچنین به دلیل ویدیوی با کیفیت بالا، راه اندازی سریع و رابط بصری خود شناخته شده است.

در حالی که اپل می تواند برخی از جزئیات را در مورد نحوه استفاده از سرویس خود ردیابی و ثبت کند ، مثلاً چه کسانی را به یک تماس دعوت می کنید ، آنها هیچ راهی برای دسترسی به محتوای تماس ها ندارند. آنها همچنین پس از ۳۰ روز آن رکوردها را حذف می کنند.

Google Duo

Google Duo از پیام‌رسانی فوری پشتیبانی نمی‌کند ، فقط تماس‌های صوتی و تصویری. با این حال، می توانید پیام های صوتی و تصویری را به عنوان جایگزین برای مخاطبین خود ارسال کنید. این اپلیکیشن همچنین قابلیتی به نام Knock Knock دارد که به شما امکان می دهد قبل از پاسخ دادن، ویدیوی شخصی که با شما تماس می گیرد را مشاهده کنید.

این برنامه به شما امکان می دهد با حداکثر ۳۲ نفر تماس تصویری داشته باشید. اگر از کاربران مکرر ابزارهای کنفرانس آنلاین هستید، ممکن است این ابزار را امتحان کنید، زیرا ویدیوی با کیفیت بالایی نیز ارائه می دهد.

بیایید با آن روبرو شویم Google: هرگز به دلیل اقدامات حفظ حریم خصوصی خود شهرت زیادی نداشته است. با این حال، این شرکت بیان می کند که هیچ کس نمی تواند تماس های ویدیویی شما را ببیند، بشنود یا ضبط کند. آنها همچنین از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کنند، بنابراین دیگر نگران رهگیری داده های شما توسط هکرها نخواهید بود. این یک گزینه مناسب برای امنیت شخصی است، اگرچه برخی از افراد ممکن است ارتباط با Google را بیش از حد به عنوان یک مبادله بدانند.

Webex

مانند زوم، وبکس به طور گسترده ای توسط مشتریان شرکتی قبل از همه گیری استفاده می شد. داده های شما را در حال حمل و نقل و در حالت استراحت رمزگذاری می کند و دارای یک گزینه رمزگذاری انتها به انتها است. Webex توسط Cisco که به خاطر محصولات شبکه و امنیت خود شناخته شده است، توسعه یافته است.

این برنامه به شما این امکان را می دهد که صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید، نظرسنجی ایجاد کنید و در حین تماس ویدیویی چت خصوصی یا عمومی داشته باشید. شما می توانید یک جلسه با ۱۰۰ شرکت کننده به صورت رایگان میزبانی کنید. با این حال، Webex محدودیت زمانی ۵۰ دقیقه ای برای جلسات دارد. اگر می خواهید یک جلسه با شرکت کنندگان بیشتری برگزار کنید و زمان نامحدودی داشته باشید، باید اشتراک بخرید.

GoToMeeting

اگر به دنبال یک جایگزین زوم با کاربری آسان هستید، GoToMeeting ممکن است تمام کادرهای مناسب را علامت بزند. برای پیوستن به جلسه نیازی به داشتن حساب کاربری ندارید ، یک URL کافی است. اشتراک معمولی از تماس ویدیویی با ۱۵۰ نفر پشتیبانی می کند. با این حال، می‌توانید برای میزبانی جلسات با حداکثر ۳۰۰۰ شرکت‌کننده، قیمت ویژه دریافت کنید.

GoToMeeting جریان داده ها و پیام های چت را به همراه فشار دادن کلید و حرکت ماوس رمزگذاری می کند. همانطور که گفته شد، سوالاتی در گذشته در مورد نقص های امنیتی احتمالی در سیستم، به ویژه برای مشتریان شرکتی مطرح شده است. ظاهراً این شرکت این مشکلات را برطرف کرده است، اما شایان ذکر است که برخی از این خدمات کنفرانس قبل از همه‌گیری توسعه یافته بودند و همچنان در حال تشدید امنیت برای برآورده کردن استانداردهای کار از راه دور هستند.

این گزینه خوبی برای گروه‌های بزرگ است و دقیقاً برای جمعیتی شرکتی و کار از خانه در نظر گرفته شده است.

چگونه دیگری می توانید زندگی آنلاین خود را تضمین کنید؟

هیچ وقت امنیت زیادی وجود ندارد. همچنین توصیه می کنیم از HiVPN برای رمزگذاری ترافیک اینترنت خود و افزایش حریم خصوصی خود استفاده کنید. مهم نیست که چه کاری آنلاین انجام می دهید، یک VPN داده های شما را از طریق یک تونل امن هدایت می کند و از هک شدن شما جلوگیری می کند.

حریم خصوصی و امنیت را با VPN در دستان خود بگیرید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…