۶ ویژگی پنهان کروم که شما را بهره وری بیشتر می کند

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۶ ویژگی پنهان کروم که شما را بهره وری بیشتر می کند

Google Chrome دارای برخی ویژگی‌های جدید باورنکردنی است که به شما کمک می‌کند تا اهداف بهره‌وری خود را حفظ کنید. در این پست HiVPN نحوه پیدا کردن آنها آورده شده است.

6 ویژگی پنهان کروم

اگرچه گوگل کروم یکی از محبوب ترین مرورگرها در سراسر جهان است، اما همه کاربران از برخی ویژگی های عالی که آن را حتی بهتر می کند آگاه نیستند. اگر همه به‌روزرسانی‌هایی را که Google Chrome انجام می‌دهد دنبال نمی‌کنید، به راحتی می‌توانید برخی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز را که می‌توانند بهره‌وری شما را افزایش دهند از دست بدهید.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما شش بهترین ویژگی کروم را که باید برای تجربه مرور بهتر استفاده کنید، گردآوری کرده‌ایم. در اینجا ۶ ویژگی پنهان کروم که شما را بهره وری بیشتر می کند وجود دارد که زندگی شما را آسان‌تر می‌کند:

۱. یادداشت‌های دست‌نویس را مستقیماً در Chrome کپی کنید

آیا از تایپ کردن یادداشت های دست نویس خود در رایانه خسته شده اید؟ به لطف گوگل، اکنون می توانید یادداشت های دست نویس خود را بدون دردسر دیجیتالی کرده و آنها را به اسناد دیجیتال تبدیل کنید.

یادداشت های دست نوشته خود را با لنز Google اسکن کنید و آنها را از تلفن خود در رایانه کپی کنید. شما به نسخه های به روز شده Google Chrome در دستگاه های خود و دسترسی به Google Lens در Android یا iPhone خود نیاز دارید.

متنی را که می خواهید اسکن کنید انتخاب کنید و روی Copy to Computer ضربه بزنید . سپس، کامپیوتر متصل خود را باز کرده و متن خود را جایگذاری کنید. در حالی که Google به شما می‌گوید آن را در Google Doc جای‌گذاری کنید، می‌توانید آن را در هر جایی جای‌گذاری کنید.

اگر در اتصال به رایانه خود با مشکل مواجه هستید، می‌توانید Copy text را نیز انتخاب کرده و مستقیماً آن را جای‌گذاری کنید.

۲. برگه ای را که با یک کلیک بسته اید دوباره باز کنید

هنگام کار بر روی چندین برگه، معمولاً به طور تصادفی برگه ای که روی آن کار می کنید بسته می شود. اگر شما هم مانند بقیه ما هستید، باید به Google Chrome History بروید و آن را از لیست برگه اخیرا بسته شده انتخاب کنید تا دوباره باز شود. اما Google Chrome آخرین برگه بسته شما را تنها با یک کلیک دور نگه می دارد.

بنابراین دفعه بعد که می‌خواهید برگه‌ای را که بسته‌اید دوباره باز کنید، روی نوار منوی کروم کلیک راست کنید. منو گزینه باز کردن مجدد برگه بسته را به شما می دهد – و این بار سریعتر خواهد بود.

یا از میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + T در رایانه شخصی استفاده کنید.

۳. چند زبانه گروه، برچسب و کد رنگ

یکی از دلایل اصلی محبوبیت Google Chrome این است که همیشه ویژگی‌های جدیدی را ارائه می‌کند که به شما در مرور بهتر کمک می‌کند.

اگر شما فردی هستید که چندین برگه را به دلایل مختلف باز کرده اید، می دانید چقدر دشوار است که بفهمید کدام یک از برگه ها برای چه چیزی است، به خصوص زمانی که عناوین به حدی کوچک می شوند که بدون کلیک کردن روی آنها نمی توانید آنها را ببینید.

یک کلیک راست ساده بر روی مرورگر کروم می تواند به شما کمک کند برگه ها را گروه بندی کنید، آنها را با نام و رنگ سفارشی برچسب گذاری کنید و آنها را به طور موثر مدیریت کنید. هنگامی که آنها گروه بندی شدند، می توانید آنها را جابجا کرده و دوباره ترتیب دهید. همچنین می توانید برگه های بیشتری اضافه کنید یا آنها را حذف کنید.

برای شروع، باید روی یک برگه کلیک راست کرده و افزودن برگه به ​​گروه جدید را انتخاب کنید . با این کار، دنیای کاملا جدیدی از کارایی را خواهید داشت. می‌توانید گروه را نام‌گذاری کنید، رنگ آن‌ها را سفارشی کنید یا همه آنها را در یک برگه جدید باز کنید.

در مجموع، این ویژگی یافتن برگه های باز خود را در کروم بسیار آسان تر می کند.

۴. همه فایل های رسانه ای خود را پخش کنید

دفعه بعد که می‌خواهید یک فایل صوتی/تصویری یا هر چیزی با صدا پخش کنید، اجازه دهید مرورگر Chrome شما پخش‌کننده رسانه شما باشد. با انداختن و کشیدن فایل به یک برگه جدید در کروم شروع کنید و در کمترین زمان آن را پخش کنید.

پخش کننده رسانه کروم پایه ای است، اما کار را انجام می دهد. می‌توانید برای فایل‌های صوتی روی برگه بمانید یا در حین پخش به برگه دیگری بروید. گزینه Media Control در بالا سمت راست به شما کمک می کند صدا را کنترل و تنظیم کنید.

برای پخش فایل‌های ویدیویی، می‌توانید ویدیو را در یک برگه کوچک‌تر در بالای برگه‌های دیگری که در حال مرور هستید، پخش کنید. برای انجام این کار، باید روی Media Control کلیک کنید و  Enter picture-in-picture را انتخاب کنید .

وقتی نوبت به مشاهده تصاویر، فایل‌های PDF و سایر فایل‌ها می‌رسد، ویژگی drop and drag برای آن‌ها نیز به خوبی کار می‌کند.

۵. بدون حواس پرتی بخوانید

اگر می‌خواهید چیزی بخوانید و مدام حواس‌تان به تصاویر و تبلیغات پرت می‌شود، حالت Reader Chrome را فعال کنید.

می‌توانید تبلیغات، هم‌پوشانی‌ها و دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی را حذف کنید و زمانی که برای مشاهده محتوا مجبورید مشترک شوید، از پورتال‌های اشتراک عبور کنید.

با این حال، برای استفاده از Reader Mode، ابتدا باید آن را فعال کنید. با باز کردن یک برگه جدید در Chrome شروع کنید و ” chrome://flags/#enable-reader-mode ” را در نوار آدرس Chrome تایپ کنید.

از منوی کشویی گزینه  Enable را انتخاب کرده و مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید.

هنگامی که حالت Reader را فعال کردید، روی نماد کتاب که در نوار وظیفه شما ظاهر می شود کلیک کنید تا از آن استفاده کنید. همچنین می توانید روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و از منو گزینه  Enter reader mode (و Exit reader mode ) را انتخاب کنید.

علاوه بر این، می توانید صفحات را برای خواندن آسان تر سفارشی کنید. به عنوان مثال، سبک فونت و اندازه را تغییر دهید یا رنگ پس زمینه را از سفید به سیاه به قهوه ای روشن تغییر دهید.

۶. چاپ بدون تبلیغات

مقالات موجود در وب مملو از تبلیغات، تصاویر و درهم و برهمی زیادی هستند. با حالت Reader Chrome، نه تنها می‌توانید بدون حواس‌پرتی بخوانید، بلکه بدون هیچ مزاحمتی نیز می‌توانید چاپ کنید.

هنگامی که با انجام مراحلی که قبلا ذکر کردیم، حالت Reader را فعال کردید، روی سه نقطه کلیک کرده و از منو گزینه Print را انتخاب کنید .

متوجه خواهید شد که چاپ ها ساده تر هستند. برای دریافت ایده بهتر از نحوه ظاهر شدن آن، می توانید قبل از چاپ پنجره پیش نمایش را بررسی کنید.

اگر می خواهید صفحات وب را چاپ کنید، خواهید دید که حالت Reader یا ظاهر نمی شود یا خاکستری است. دلیل آن این است که حالت Reader Chrome فقط بر روی مقالات جداگانه کار می کند و نه صفحات وب.

با این نکات بیشتر در Chrome انجام دهید

اگر کنجکاو هستید که راه‌های بیشتری برای بهبود تجربه مرور خود پیدا کنید، می‌توانید «chrome://flags» را در نوار آدرس تایپ کنید و با تنظیمات آزمایشی باورنکردنی شروع کنید.

از پیمایش صاف گرفته تا دانلود موازی و جلوگیری از دانلودهای پرخطر، پرچم‌های Chrome به شما امکان می‌دهد برخی از ویژگی‌های عالی را که هنوز به‌عنوان پیش‌فرض اجرا نشده‌اند، امتحان کنید.

هر بار که پرچمی را اضافه می‌کنید، باید مرورگر خود را دوباره راه‌اندازی کنید و اگر از عملکرد آن راضی نیستید، به صفحه پرچم‌ها برگردید و آن را غیرفعال کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…