۶ برنامه پاک کننده اندروید که واقعاً دستگاه شما را تمیز می کنند

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

۶ برنامه پاک کننده اندروید که واقعاً دستگاه شما را تمیز می کنند

بهترین برنامه‌های پاک‌کننده تلفن برای Android را بررسی کنید که به شما کمک می‌کنند فایل‌های ناخواسته را که فضای دستگاهتان را اشغال می‌کنند پاک کنید. با ما در این مقاله HiVPN همراه باشید.

بیشتر مردم تنها زمانی به تمیز کردن گوشی خود فکر می کنند که مشکلی شروع می شود. دستگاه های اندرویدی به اندازه کافی هوشمند هستند که نیازی به تعمیر و نگهداری منظم نیست، اما هنوز هم ایده خوبی است که هر چند وقت یکبار یک تنظیم دیجیتال انجام دهید. تأثیر سازماندهی دیجیتالی و داشتن فضای آزاد در مواقعی که به آن نیاز دارید را دست کم نگیرید.

ترفند این است که برنامه های پاک کننده گوشی را پیدا کنید که در واقع به وعده های خود عمل می کنند. در بهترین حالت، یک برنامه پاک کننده بد فضای ذخیره سازی را هدر می دهد. در بدترین حالت، می تواند شما را با بدافزار آلوده کند و با تبلیغات شما را هرزنامه کند. با این حال، همه برنامه های پاک کننده اندروید بی فایده نیستند.

در اینجا بهترین برنامه های پاک کننده برای تلفن ها و تبلت های اندرویدی وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید.

۱. فایل های گوگل

مدیر فایل رسمی اندروید گوگل دارای ابزارهای آسانی است که آن را به اولین پاک کننده آشغال اندروید تبدیل می کند که هر کسی باید امتحان کند. برنامه را فعال کنید و برای دسترسی به این گزینه ها به تب Clean در پایین بروید.

در اینجا چندین قسمت را می بینید که برنامه آنها را به عنوان اتلاف فضا شناسایی می کند. اینها شامل فایل های ناخواسته ، موارد تکراری ، عکس های پشتیبان گیری شده و برنامه های استفاده نشده است. گزینه‌ای را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی بیشترین فضا را اشغال می‌کند، بررسی کنید چه چیزی را می‌خواهید حذف کنید و تأیید کنید که برنامه مراقب بقیه است.

در حالی که می‌توانید از برگه « مرور » برای کاوش دستی فضای ذخیره‌سازی گوشی خود نیز استفاده کنید، اجازه دادن به برنامه با این بررسی‌های خودکار، کارآمدتر است.

همانطور که خواهیم دید، بسیاری از برنامه‌های زیر دارای ویژگی‌های تمیزکننده مفیدی هستند، اما بهینه‌سازهای RAM و مزخرفات دیگری را که به آن نیاز ندارید نیز پر می‌کنند. Google Files پاسخ خوبی به این موارد است. این یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن اندروید با یک برنامه ساده و رایگان است که با موارد اضافی غیر ضروری پر نشده است.

دانلود: فایل های گوگل (رایگان)

۲. Droid Optimizer

Droid Optimizer یکی از شناخته شده ترین ابزارهای پاک کننده اندروید است که بیش از یک میلیون بار در فروشگاه گوگل پلی دانلود شده است. استفاده از آن، به خصوص برای تازه کارها، با صفحه معرفی که شما را از طریق مجوزها و ویژگی ها راهنمایی می کند، ساده است.

این یک “سیستم رتبه بندی” ارائه می دهد که به شما انگیزه می دهد تا دستگاه خود را در بهترین شکل نگه دارید. اگر مشکلی ندارید که دستگاه خود شما را شرمنده عادت های بهتر کند، Droid Optimizer یکی از بهترین برنامه های پاک کننده اندروید برای شماست.

یک ضربه تمام چیزی است که برای شروع پاکسازی تلفن نیاز دارید. شما آمار خود را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. فضای خالی و RAM در کنار امتیاز “رتبه” شما نشان داده می شود، جایی که برای اقدامات پاکسازی خود امتیاز دریافت می کنید.

اگر ترجیح می دهید تنظیم کنید و فراموش کنید، Droid Optimizer به شما امکان می دهد تمیز کردن منظم و خودکار را تنظیم کنید. این پاکسازی خودکار کش شما را پاک می‌کند، برنامه‌های پس‌زمینه را متوقف می‌کند و هر گونه فایل غیرضروری را حذف می‌کند. همچنین با یک برنامه زمان‌بندی شب بخیر برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی همراه است و به‌طور خودکار ویژگی‌هایی مانند Wi-Fi را هنگامی که هیچ اتصالی فعال نیست غیرفعال می‌کند.

Droid Optimizer همچنین می‌تواند برنامه‌ها را به صورت انبوه حذف کند—اگر به دنبال ایجاد سریع فضا هستید مفید است.

این جذاب ترین برنامه نیست، اما کار می کند. اگر به دنبال یک پاک کننده خوب گوشی اندرویدی هستید و نمی خواهید کار زیادی را خودتان انجام دهید، Droid Optimizer باید در لیست نهایی شما باشد.

دانلود: Droid Optimizer (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

۳. CCleaner

همان برنامه دسکتاپ معروف برای بازیابی فضای دیسک در اندروید نیز موجود است. ما بحث کرده‌ایم که چرا CCleaner دیگر یک برنامه ضروری برای ویندوز نیست، زیرا از زمانی که Avast این سرویس را به دست آورد، تا حدودی افت کرده است. و در حالی که برنامه اندروید نیز بی نقص نیست، از بسیاری دیگر از برنامه های پاک کننده هرزنامه برای اندروید بهتر است.

در واقع، CCleaner در اندروید یک برنامه چند منظوره است که تمام تلاش خود را برای تجزیه و تحلیل و پاکسازی فایل‌های سرگردان که فضای ارزشمند شما را اشغال می‌کند، انجام می‌دهد. عملکرد اصلی ویژگی پاک‌کننده‌ای است که می‌تواند داده‌های کش را از برنامه‌ها پاک کند، پوشه‌های خالی را پاک کند و تاریخچه‌های مختلف را حذف کند.

همچنین دارای یک App Manager است که یک رابط کاربری ساده ارائه می دهد که به شما امکان می دهد چندین برنامه را برای حذف نصب انتخاب کنید. در نهایت، صفحه اطلاعات سیستم بر منابع گوشی شما (CPU، RAM، جزئیات دستگاه) نظارت می‌کند تا بتوانید با یک نگاه سریع ببینید چه خبر است.

نیازی به روت نیست و رایگان است، اگرچه می توانید برای چند مورد اضافی به اشتراک Pro ارتقا دهید. ممکن است از نظر ویژگی‌ها کمی سبک باشد، اما اگر تنها چیزی که نیاز دارید راهی سریع برای بازیابی فضای ذخیره‌سازی گوشی‌تان باشد، این کار را انجام می‌دهد.

دانلود: CCleaner (رایگان، اشتراک در دسترس)

۴. جعبه ابزار All-in-One

تمیز کردن گوشی از فایل های غیر ضروری تنها بخشی از کار تعمیر و نگهداری است. در مورد نظارت بر سلامت باتری، دمای CPU و آن تبلیغات مزاحم موبایل چه می‌توان گفت؟ جعبه ابزار All-In-One با نام مناسب اینجاست تا همه این کارها را انجام دهد.

این می‌تواند فایل‌های موقت روی دستگاه اندرویدی شما را پاک کند، کش شما را پاک کند و پوشه‌های خالی و فایل‌های بی‌سرپرست را حذف کند. فقط یک ضربه طول می کشد تا دستگاه شما تجزیه و تحلیل شود، سپس یک ضربه دیگر حذف شود و کار شما تمام است. این یک روند مشابه با سایر بخش های برنامه نیز هست.

عملکرد Boost کش سیستم شما را پاک می کند و برنامه های پس زمینه را دوباره با دو ضربه می بندد. در صورت تمایل می‌توانید این مورد را به‌طور خودکار با عملکرد Boost+ تنظیم کنید، اما انجام این کار نیاز به خرید درون‌برنامه‌ای دارد. اگر آب بدن شما تمام شده است، بخش صرفه جویی در باتری یکی دیگر از برنامه های قاتل کار پس زمینه است (برای هشدار در این مورد به زیر مراجعه کنید)، اما آمار فعلی باتری شما را نیز ارائه می دهد.

اگر این کافی نبود، یک پاک کننده انبوه برنامه، ابزارهای پیشرفته تمیز کردن فایل و تجزیه و تحلیل Wi-Fi نیز وجود دارد. همانطور که از نام آن مشخص است، جعبه ابزار All-In-One سعی می کند همه این کارها را انجام دهد. مانند Droid Optimizer، یک سیستم رتبه بندی نیز برای تشویق استفاده منظم وجود دارد.

دانلود: جعبه ابزار All-in-One (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

۵. خدمتکار SD

SD Maid ادعا می کند که به عنوان پاک کننده دیجیتال برای تلفن اندرویدی شما “در خدمت شما” است. این تجربه را ساده نگه می دارد. باز کردن برنامه چندین عمل سریع را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آنها برای “تمیز کردن” دستگاه خود استفاده کنید.

اولین مورد، CorpseFinder ، فایل‌ها یا پوشه‌های یتیم باقی مانده از حذف یک برنامه را جستجو و پاک می‌کند. SystemCleaner یکی دیگر از ابزارهای جستجو و حذف است که این بار به دنبال فایل ها و پوشه های رایجی است که SD Maid معتقد است می تواند با خیال راحت حذف کند.

اگر صدای این را دوست دارید، AppCleaner همین عمل را برای برنامه های شما انجام می دهد. اما برای استفاده از این ویژگی، باید SD Maid Pro را ارتقا دهید. همچنین یک ناحیه پایگاه داده برای کمک به بهینه سازی هر پایگاه داده برنامه در حال استفاده وجود دارد. در آزمایش ما، ۴۰ مگابایت از Spotify به این روش پاک شد.

همچنین ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل فضای ذخیره‌سازی (برای کمک به شما در یافتن و حذف فایل‌های بزرگ) و حذف انبوه برنامه‌ها در صورتی که قصد تنظیم تلفن بزرگ‌تری را دارید، وجود دارد.

دانلود: SD Maid (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

۶. نورتون کلین

به غیر از CCleaner (متعلق به Avast)، هیچ یک از این برنامه های پاک کننده از شرکت های امنیتی سطح بالا تهیه نمی شود. بنابراین، جستجو برای بهترین برنامه تمیز کردن برای اندروید بدون ذکر Norton Clean، ارائه شده توسط آنتی ویروس معروف Norton از Symantec، به پایان نمی رسد.

نورتون ادعا می کند که “به هم ریختگی” را از دستگاه اندرویدی شما پاک می کند. مانند سایر ورودی‌ها، حافظه پنهان شما را جستجو کرده و پاک می‌کند، فایل‌های ناخواسته را حذف می‌کند و به شما کمک می‌کند تا برنامه‌های استفاده نشده‌ای را که نصب کرده‌اید به سرعت حذف کنید. بخش مدیریت برنامه‌ها همه برنامه‌های شما را فهرست می‌کند و به شما امکان می‌دهد آنها را بر اساس آخرین استفاده، تاریخ نصب یا میزان فضای ذخیره‌سازی که استفاده می‌کند مرتب کنید.

این برنامه یک رویکرد ساده دارد. در مقایسه با سایر ورودی‌ها، Norton Clean یکی از تمیزترین، درخشان‌ترین و مدرن‌ترین رابط‌های کاربری را دارد. هر چیزی که نیاز دارید یک یا دو ضربه با شما فاصله دارد، به این معنی که برای فهمیدن آن لازم نیست یک اندروید حرفه ای باشید.

این یکی از نظر ویژگی‌ها نیز سبک است – فقط یک پاک کننده فایل و حذف کننده برنامه است، با تبلیغات برجسته برای سایر برنامه‌های نورتون. با این حال، اگر نگران فضا هستید، Norton Clean یک راه آسان برای کمک به بازیابی آن است. و هیچ خرید درون برنامه ای یا اشتراکی برای نگرانی ندارد.

دانلود: Norton Clean (رایگان)

هشدار در مورد Android Task Killers

بسیاری از برنامه‌های پاک‌تر برای اندروید، تقویت حافظه رم و حذف وظایف را به عنوان یک ویژگی ارائه می‌کنند – حتی برخی از این لیست مانند CCleaner. با این حال، این موارد معکوس هستند، زیرا کشنده‌های وظیفه در واقع به عملکرد دستگاه شما آسیب می‌رسانند .

در اندروید، استفاده کامل از رم لزوماً مشکلی نیست. در واقع، اندروید عمداً مصرف رم خود را بالا نگه می دارد تا عملکرد را به حداکثر برساند. سیستم‌عامل اندروید به اندازه‌ای هوشمند است که می‌داند چگونه برنامه‌های باز را برای عملکرد بهینه مدیریت کند. تداخل در این فرآیند می‌تواند باعث شود اندروید بیشتر از آنچه نیاز است کار کند، که در نهایت سرعت دستگاه شما را کند می‌کند، به خصوص اگر برنامه‌های سیستم پس‌زمینه را ببندید.

اکثر برنامه‌های اندرویدی مدرن نیز نباید بر عملکرد باتری شما تأثیر زیادی بگذارند. اگر این کار را انجام دهند، اندروید باید به شما در مورد مشکل هشدار دهد (با فرض اینکه دستگاه مدرنی دارید). در این صورت ممکن است لازم باشد نحوه افزایش عمر باتری اندروید خود را بررسی کنید. می‌توانید این کار را با محدود کردن استفاده از پس‌زمینه با استفاده از خود اندروید انجام دهید، نه با یک task killer یا برنامه‌هایی با ویژگی‌های کشنده وظیفه.

این برنامه‌ها برای حذف فایل‌های قدیمی و پاک کردن داده‌های حافظه پنهان مفید هستند، اما باید مراقب کنترل برنامه‌ها یا سرویس‌های در حال اجرا در دستگاهتان باشید. چشم انداز اندروید از این راه حل های بهینه سازی “همه در یک” عبور کرده است. دستگاه‌ها سریع‌تر هستند و اندروید در مدیریت منابع سیستم بهتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، ببینید واقعاً چه چیزی باعث می‌شود Android سریع‌تر اجرا شود و چرا نباید برنامه‌های Android را دائماً روی تلفن خود ببندید .

با احتیاط از پاک کننده های تلفن اندرویدی استفاده کنید

تعمیر و نگهداری منظم برای اکثر کاربران اندروید حیاتی نیست، اما می تواند در برخی موارد به عملکرد روان دستگاه شما کمک کند.

این حقیقت است: دستگاه شما به کار خود ادامه خواهد داد حتی اگر زمان خود را صرف پاک کردن زباله نکنید. اکثر دستگاه‌های اندرویدی مدرن دارای حافظه رم و حافظه دستگاه هستند تا با هر چیزی که نصب یا ذخیره کرده‌اید کنار بیایند. همچنین نیازی نیست روزهای خود را صرف پاکسازی حافظه پنهان برنامه کنید.

گفتنی است، اگر متوجه شدید که مشکلی در دستگاه اندرویدی شما وجود دارد، یک پاک کننده اندروید می تواند کمی آن را برطرف کند. اگر کار نکرد، ممکن است لازم باشد در مرحله بعد تمیز کردن دستی را امتحان کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…