۵ راه برای رفع انسداد تورنت در زمانی که کار نمی کند

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۵ راه برای رفع انسداد تورنت در زمانی که کار نمی کند

در این پست HiVPN چند روش موثر برای دور زدن مسدود شدن اتصال تورنت توسط ISPها برای رفع انسداد و دانلود تورنت های قانونی وجود دارد.

در حال حاضر یک جنگ جهانی علیه تورنت ها وجود دارد. سازندگان محتوا و دارندگان حق چاپ تمام تلاش خود را می کنند تا دسترسی به وب سایت های میزبان تورنت را قطع کنند. برخی از ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنتی) تحت فشار هستند تا تمام فعالیت های تورنت را مسدود کنند.

در دنیایی که دیگر نیازی نیست دزد دریایی باشید، بدون شک جلوگیری از دانلود غیرقانونی آثار دارای حق چاپ باید متوقف شود. اما مسدود کردن عمل تورنت، که می تواند اهداف قانونی نیز داشته باشد، راه درستی برای انجام آن نیست.

در اینجا نحوه رفع انسداد هر اتصال تورنت آورده شده است.

استفاده غیرقانونی از تورنت ها را تایید نمی کند. استفاده از سایت های زیر برای مقاصد غیرقانونی کاملاً با مسئولیت شما انجام می شود. ما هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه مشکل حقوقی که ممکن است با آن مواجه شوید را بر عهده نمی گیریم.

یک هک ساده: از یک اتصال متفاوت شروع کنید

اولین راه حل برای اتصالات تورنت مسدود شده یک هک ساده است. خواهید دید که می گویید “چرا اول به این فکر نکردم؟”

بسیاری از ISP ها و فایروال های شبکه (مانند موارد موجود در دفاتر یا دانشگاه ها) فقط بلوک های اساسی را اعمال می کنند. این بلوک اصلی اولین نقطه اتصال به یک سایت یا تورنت را محدود می کند، بنابراین باید این فایروال را دور بزنید.

بنابراین، برای دور زدن آن، تورنت خود را در یک اتصال دیگر، مانند اتصال به اینترنت تلفن همراه خود، شروع کنید . هنگامی که تورنت شروع به بارگیری کرد، به وای فای “مسدود شده” برگردید و بارگیری ادامه خواهد یافت.

اگر فایروال کمی پیشرفته‌تر باشد، این روش کار نمی‌کند، اما تعجب خواهید کرد که اغلب اوقات اینطور نیست. آن را امتحان کنید، ممکن است با این هک ساده ترین راه حل را داشته باشید.

۱. سرور DNS را به Unblock Websites تغییر دهید

اغلب، تنها بلوکی که ISP شما پیاده سازی می کند در سطح DNS است. DNS یا Domain Name System، شماره آدرس IP را به نام وب سایت ترجمه می کند. به طور پیش فرض، شما از سرور DNS که توسط ISP خود کنترل می شود استفاده می کنید. اگر آن را به یک DNS عمومی تغییر دهید، مشکل خود را حل خواهید کرد.

محبوب ترین سرورهای DNS عمومی رایگان عبارتند از:

  • Google DNS: ۸.۸.۸.۸ | ۸.۸.۴.۴
  • OpenDNS: ۲۰۸.۶۷.۲۲۲.۲۲۲ | ۲۰۸.۶۷.۲۲۰.۲۲۰
  • Comodo DNS: ۸.۲۶.۵۶.۲۶ | ۸.۲۰.۲۴۷.۲۰

می‌توانید سرور DNS خود را در تنظیمات شبکه تغییر دهید و به زودی می‌توانید به همه آن وب‌سایت‌های مسدود شده دسترسی داشته باشید.

  • در ویندوز: به Network Device بروید و کلیک راست کنید > روی Properties > IPv4 Properties کلیک کنید و سپس سرورهای DNS را تغییر دهید و روی OK کلیک کنید.
  • در macOS: به System Preferences > Network > Advanced > DNS بروید و سرورهای DNS جدید را اضافه کنید و روی OK کلیک کنید.
  • در لینوکس: روی اپلت شبکه > ویرایش اتصالات > ویرایش > تنظیمات IPv4 > فقط آدرس‌های خودکار (DHCP) > سرورهای DNS کلیک کنید و هر آدرس جدیدی را که با کاما از هم جدا شده‌اند، اضافه کنید.

۲. از یک VPN برای رفع انسداد وب سایت ها استفاده کنید

اگر با تنظیمات شبکه راحت نیستید، یک روش جایگزین برای رفع انسداد وب سایت ها استفاده از VPN است. یک VPN یا شبکه خصوصی مجازی، مبدا آدرس IP شما را پنهان می کند.

اساساً، شما به عنوان دسترسی به اینترنت از کشور دیگری نشان داده می‌شوید، جایی که آن سایت مسدود نشده است. و بنابراین شما می توانید آن را ببینید.

برای این کار، می‌توانید از چند سرویس رایگان VPN قابل اعتماد استفاده کنید .

من استفاده از HiVPN را توصیه می کنم ، زیرا این شرکت هیچ گزارشی از آنچه کاربرانش به آن دسترسی دارند ذخیره نمی کند و در مورد درخواست های اشتراک گذاری داده از شرکت ها شفاف است.

۳. از VPN HiVPNبرای دانلود تورنت استفاده کنید

رفع انسداد یک وب سایت بخش آسان است. اما برخی از ISPها یا فایروال‌های سازمانی در بلوک‌های خود فریبنده‌تر هستند. تورنت های شما به سادگی در چنین شبکه هایی شروع نمی شوند. در آن زمان است که باید اسلحه های بزرگ را بیرون بیاورید و از یک سرویس VPN  استفاده کنید.

VPN های پولی محدودیت های کمتری دارند و معمولاً داده های شما را نیز رمزگذاری می کنند. آنها همچنین فعالیت شما را در شبکه ثبت نمی کنند. آن را روی رایانه یا روتر خود تنظیم کنید و می توانید به راحتی به تورنت ها دسترسی پیدا کرده و دانلود کنید.

۴. از ZbigZ یا Seedbox ممتاز استفاده کنید

Seedboxes چیز بزرگ جدیدی در دنیای تورنت ها هستند. Seedbox یک سرور مجازی است که به شما امکان آپلود و دانلود تورنت را می دهد. سپس می توانید تورنت ها را از رایانه خود در seedbox خود دانلود یا آپلود کنید. آن را به عنوان Dropbox برای تورنت ها در نظر بگیرید.

چرا جعبه های دانه محبوب هستند؟ Seedboxes داده ها را با استفاده از همان روشی که هر وب سایتی داده ها را به رایانه شما منتقل می کند، به رایانه شما منتقل می کند. این بدان معنی است که یک مدیر شبکه نمی تواند یک seedbox را مسدود کند زیرا این به معنای مسدود کردن تمام دسترسی های وب است.

Seedboxes معمولا پولی هستند، اما یک برنامه رایگان محبوب به نام ZbigZ وجود دارد. حساب رایگان دارای محدودیت هایی است، مانند محدودیت دانلود ۱۵۰ کیلوبایت بر ثانیه، حداکثر اندازه فایل ۱ گیگابایت، دو فایل در هر زمان ذخیره سازی، و انقضای هفت روزه.

Seedbox های پولی اکثر این محدودیت ها را برطرف می کنند یا بر اساس برنامه شما محدودیت های متفاوتی را ارائه می دهند. ساده ترین Seedbox های تورنت گرا RapidSeedbox و Seedbox.io هستند .

۵. از پورت ۸۰ استفاده کنید (اما کند است)

متأسفانه، برخی از ISP ها پورت ها و پورت فورواردینگ مورد استفاده توسط برنامه های رایج تورنت را مسدود می کنند. اگر نمی خواهید برای یک جعبه بذر پول پرداخت کنید، می توانید از همین ایده به صورت رایگان استفاده کنید.

پورت ۸۰ درگاه پیش‌فرض برای تمام انتقال داده‌های HTTP است، بنابراین هرگز توسط مدیران شبکه مسدود نمی‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه تورنت خود را طوری تنظیم کنید که فقط از پورت ۸۰ استفاده کند.

به تنظیمات شبکه برنامه بروید و ابتدا علامت «درگاه‌های تصادفی» را بردارید. سپس پورت ۸۰ را به عنوان پورت تنظیم کنید و تست کنید تا مطمئن شوید که کار می کند. در نهایت، تیک کادرهای UPnP و NAT-PMP را بردارید، و شما آماده هستید.

هشدار دهید، این کار سرعت تورنت را به شدت کاهش می دهد. این کندترین گزینه در اینجا است، اما هی، گداها نمی توانند انتخاب کننده باشند.

انتخاب شما از مشتری تورنت مهم است

تورنت ها به دلیل ارتباط نزدیک با دزدی دریایی شهرت بدی پیدا می کنند. اما چندین کاربرد قانونی برای BitTorrent وجود دارد ، از دانلود ISOهای سیستم عامل های جدید تا به روز رسانی های بزرگ بازی های ویدیویی.

اما حتی اگر به صورت قانونی از تورنت استفاده می کنید، باز هم به یک کلاینت خوب نیاز دارید. و نه، این به معنای uTorrent نیست.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…