۵ کاری که برای جلوگیری از بدافزارها باید انجام دهید

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۵ کاری که برای جلوگیری از بدافزارها باید انجام دهید

نرم افزار آنتی ویروس کافی نیست،پس از نصب نرم افزار آنتی ویروس، با دنبال کردن این مراحل برای محاسبات ایمن تر، در فضای آنلاین ایمن و مطمئن بمانید. با HiVPN همراه باشید.

تازه یک نوت بوک یا کامپیوتر رومیزی جدید خریده اید و در مورد امنیت آنلاین نگرانی دارید؟ آیا نگران از دست دادن زمان ارزشمند مطالعه در اثر ویروس ها و سایر ویروس های آنلاین هستید؟

ایمن ماندن و ایمن ماندن آنلاین ساده است، به شرطی که اقدامات احتیاطی درست را انجام دهید. علاوه بر نصب یک مجموعه امنیتی آنلاین یا آنتی ویروس، این مراحل را برای محاسبات ایمن‌تر دنبال کنید.

۱. ایمیل های فیشینگ را با فیلتر هرزنامه بگیرید

بیش از نیمی از ایمیل‌ها اسپم هستند و ۵۰ درصد آن‌ها حاوی پیوست‌های مخرب هستند. این یک روش باورنکردنی قدرتمند برای انتقال آلودگی‌های بدافزار به رایانه‌ها است: فقط از طریق ایمیل.

به این ترتیب، بسیار مهم است که اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمن بودن ایمیل هایی که وارد صندوق ورودی شما می شوند انجام دهید.

شما هیچ کنترلی روی ایمیل هایی که برای شما ارسال می شود ندارید. متأسفانه، هنگامی که آدرس ایمیل شما در پایگاه داده به پایان می رسد، تا آنجا که به کلاهبرداران مربوط می شود، برای همه رایگان است. آنها تا آنجا که ممکن است شما را هدف قرار خواهند داد، به این امید که شما کلیک کنید و آنها خوش شانس باشند.

ایمیل‌های فیشینگ، که معمولاً به شدت شبیه ایمیل‌های رسمی هستند و حاوی پیوندی به یک وب‌سایت جعلی هستند که شما را فریب می‌دهد تا اطلاعات شخصی‌تان را وارد کنید، بسیار نگران‌کننده هستند.

در حالی که راه حل های ایمیل مبتنی بر مرورگر مانند Gmail و Outlook در مسدود کردن آنها خوب هستند، اما کامل نیستند.

به این ترتیب، استفاده از یک سرویس گیرنده ایمیل و استفاده از فیلتر هرزنامه برای کمک به مسدود کردن این پیام ها ارزش دارد. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید اوه، و پیوست‌های حساب‌های ایمیل ناشناس را باز نکنید.

۲. استفاده از ایمیل رمزگذاری شده را شروع کنید

استفاده از Gmail یا Outlook یا سرویس ایمیلی که ISP شما اعمال می کند بسیار خوب است، اما احتمالاً ایمن نیست. داشتن نام کاربری، رمز عبور، احراز هویت دو مرحله‌ای و اتصال HTTPS عالی است، اما این روزها کافی نیست.

ما می دانیم که Gmail تبلیغات را نمایش می دهد و این تبلیغات توسط Google بر اساس محتویات صندوق ورودی شما انتخاب می شوند. بنابراین، در مورد این چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، پول هوشمند صرف استفاده از ایمیل رمزگذاری شده است.

در یک زمان، این بدان معنا بود که شما و گیرنده هر دو در یک سرویس ایمیل ثبت نام کرده اید. خوشبختانه دیگر اینطور نیست.

چندین ارائه دهنده ایمیل رمزگذاری شده در دسترس هستند که هر کدام سطوح مختلفی از امنیت را ارائه می دهند. اگر رمزگذاری ایمیل شما گزینه ای امن به نظر می رسد، باید هر سرویس را براساس شایستگی در نظر بگیرید. فقط مطمئن شوید که از یک رمز عبور امن برای رمزگشایی پیام های خود استفاده کنید!

از میان این گزینه های برتر، ProtonMail اغلب به عنوان بهترین ارائه دهنده ایمیل رمزگذاری شده ذکر می شود. با این حال، ما همچنین طرفداران Disroot هستیم که ایمیل رمزگذاری شده رایگان را با یک درایو ابری امن ترکیب می کند . این شامل یک مجموعه اداری آنلاین است.

۳. فقط از مرورگرها و برنامه های افزودنی قابل اعتماد استفاده کنید

ایمن ماندن آنلاین به این معنی است که بتوانید وب را بدون خطرات ناشی از بدافزارها، کلاهبرداران، باج افزارها و همه خطرات دیگر مرور کنید.

علاوه بر ایمیل، بیشتر مسائلی که امنیت آنلاین شما را تهدید می کند از طریق مرورگر شما ایجاد می شود. به این ترتیب، اطمینان از اینکه از مرورگری استفاده می‌کنید که به‌روزرسانی‌های منظم را دریافت می‌کند، حیاتی است.

موزیلا فایرفاکس نمونه خوبی از یک مرورگر قابل اعتماد است که به لطف کار سخت تیم توسعه خود، دائماً به روز می شود.

همچنین ممکن است به Google Chrome تکیه کنید، اگرچه جنبه‌های حریم خصوصی این مرورگر با توجه به روشی که Google رفتار شما را ردیابی می‌کند ممکن است شما را دلسرد کند.

اما به مرورگر ختم نمی شود.

مجموعه وسیعی از برنامه‌های افزودنی (همچنین به عنوان «افزونه‌ها» شناخته می‌شوند) برای نصب در دسترس شما هستند، اما نباید فقط به نصب آن چیزی که خوب به نظر می‌رسد ادامه دهید. در عوض، انتخاب خود را محدود کنید و در مورد شهرت افزونه ها یا افزونه ها تحقیق کنید. مطمئن شوید انتخابی که انجام می دهید خوب است

به سادگی اولین افزونه هایی را که کار مورد نظر شما را انجام می دهند، نصب نکنید. محدود کردن استفاده از افزونه ها به اهداف خاص از سوی توسعه دهندگان معتبر تاکتیک عاقلانه ای است.

۴. قبل از کلیک کردن، پیوندها را بررسی کنید

روزی روزگاری وب کم و بیش امن بود. مطمئناً، وب‌سایت‌های کلاهبرداری، تبلیغات بارگذاری شده با بدافزار، پنجره‌های بازشو خطرناک و مرورگرهای ناامن وجود داشتند، اما…

بسیار خوب، نکته عادلانه: وب تقریباً هرگز ایمن نبوده است. به همین دلیل است که ابزارهای بررسی پیوند بسیار حیاتی هستند. این یک منبع شگفت‌انگیز دائمی است که افراد کمی برای نصب ابزار بررسی پیوند وقت صرف می‌کنند. بسیاری از مجموعه‌های امنیتی شامل این موارد هستند و حتی به عنوان افزونه‌های مرورگر در دسترس هستند.

چه راه بهتری برای ایمن ماندن آنلاین از داشتن ابزاری که سریعاً ایمن بودن پیوندی را که می خواهید کلیک کنید بررسی می کند؟

۵. از طریق سرور پروکسی یا VPN مرور کنید

اگر می خواهید بدون اینکه آنلاین دیده شوید به وب دسترسی داشته باشید  شاید برای جلوگیری از سرقت هویت، باید یک سرور پروکسی یا VPN (شبکه خصوصی مجازی) را در نظر بگیرید.

یک سرور پروکسی (که در آن شما از طریق یک سرویس ناشناس پراکسی به یک وب سایت دسترسی پیدا می کنید)، همچنین به شما امکان می دهد به اطلاعات محدود یا سانسور شده دسترسی داشته باشید، از هر نوع نمایه سازی فعالیت آنلاین خود جلوگیری کنید و شما را قادر به انجام تحقیقات حساس می کند. در صورت لزوم، باید بتوانید در پیام‌های ناشناس شرکت کنید.

در حالی که بیشتر این استفاده‌ها از یک سرور پراکسی ممکن است برای مبارزان آزادی در کشورهای سرکوبگر مناسب‌تر به نظر برسد، آگاهی از نحوه نقض حریم خصوصی بر اساس دقیقه به دقیقه مفید است.

با این حال، اگر قصد استفاده منظم از پروکسی را دارید، ارزش آن را دارد که VPN را در نظر بگیرید. یک VPN از رمزگذاری (معمولا AES 256 بیتی) استفاده می کند، که فعالیت آنلاین شما را از ناظران خارجی مخدوش می کند. اگر می‌خواهید امنیت و حفظ حریم خصوصی در وب بهبود یابد، این روزها غیرقابل مذاکره است.

فقط یک مجموعه امنیتی نصب نکنید: “امن” فکر کنید

بسیاری از مردم نرم افزارهای امنیتی را روی رایانه خود نصب می کنند و فکر می کنند که کار تمام شده است. اما امنیت آنلاین بسیار بیشتر از ویروس ها و بدافزارها است.

به همین دلیل است که نصب یک ابزار آنتی ویروس یا مجموعه امنیتی تنها اولین قدم در حفظ امنیت رایانه شما است. بعد از آن، این در مورد ایجاد عادات خوب و آگاهی است. برای تکرار، باید:

  1. از فیلتر اسپم استفاده کنید
  2. به رمزگذاری ایمیل تکیه کنید
  3. به یک مرورگر قابل اعتماد بروید
  4. قبل از کلیک کردن لینک ها را بررسی کنید
  5. وب را از طریق سرور پروکسی یا VPN مرور کنید
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…