۵ دلیل برای استفاده از فایروال

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۵ دلیل برای استفاده از فایروال

شما در مورد فایروال ها شنیده اید، اما آنها واقعا برای چه هستند؟ آیا آنها ویروس ها را متوقف می کنند؟ آیا می توانید بدون آن مدیریت کنید؟ HiVPNبه پنج دلیل برای نصب و استفاده از فایروال بر روی رایانه شما نگاه می کنیم.

شما در مورد فایروال ها شنیده اید، اما آنها واقعا برای چه هستند؟ آیا آنها ویروس ها را متوقف می کنند؟ آیا می توانید بدون آن مدیریت کنید؟

احتمال زیادی وجود دارد که در حال حاضر از فایروال استفاده می کنید. اگر رایانه شما از یک سیستم عامل مدرن استفاده می کند، معمولاً یک فایروال تعبیه شده است. یا ممکن است از فایروال شخص ثالثی که نصب کرده اید استفاده کنید.

اما برای چیست؟ و آیا می توانید بدون آن زندگی کنید؟ به دلایلی که در واقع به فایروال نیاز دارید به خواندن ادامه دهید.

فایروال چیست و چرا لازم است؟

اول از همه، بیایید ببینیم که فایروال در واقع چیست . شما باید درک کنید که هیچ شعله ای وجود ندارد، هیچ جرقه ای، هیچ سوختی از هر نوعی در کار نیست.

فایروال یک مانع یا سپر است که برای محافظت از دستگاه شما در برابر خطرات بدافزار مبتنی بر داده در اینترنت طراحی شده است. یک دستگاه می تواند هر چیزی باشد، از رایانه شخصی، تلفن، تبلت گرفته تا سرور رسانه، تلویزیون و بسیاری از دستگاه های دیگر.

فعالیت اصلی آنلاین به این صورت است: داده ها بین دستگاه شما و سرورها و روترها در فضای مجازی رد و بدل می شود. فایروال ها این داده ها (ارسال شده در “بسته ها”) را نظارت می کنند تا بررسی کنند که آیا آنها ایمن هستند یا خیر.

این با تعیین اینکه آیا بسته ها با قوانین تنظیم شده مطابقت دارند یا خیر انجام می شود. بر اساس این قوانین، بسته های داده پذیرفته یا رد می شوند.

اکثر سیستم عامل ها (دسکتاپ و موبایل) دارای یک فایروال اساسی داخلی هستند. با این حال، گزینه های کنترل بهتر و نتایج قابل اعتمادتر اغلب از استفاده از یک برنامه فایروال شخص ثالث به دست می آید. اینها یا به عنوان ابزار مستقل یا به عنوان بخشی از یک مجموعه امنیتی در دسترس هستند.

برنامه‌های فایروال دارای ابزارهای خودکار مختلفی هستند که از لیست سفید برای بررسی اینکه کدام برنامه‌ها باید دسترسی به اینترنت را بپذیرند یا رد کنند، استفاده می‌کنند. این چیزی است که برای اکثر کاربران ممکن است انجام آن به صورت دستی بسیار وقت گیر باشد.

حالا که مشخص شد فایروال برای چیست، نصب و فعال بودن آن منطقی است. اما فقط در صورتی که هنوز شک دارید، اجازه دهید به چند دلیل دیگر که چرا به فایروال نیاز دارید نگاهی بیاندازیم.

۱. از فایروال برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز از راه دور استفاده کنید

یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای رایانه شما بیفتد این است که کسی بخواهد کنترل را از راه دور به دست بگیرد. شما نمی خواهید که یک مزاحم از راه دور قلمرو دیجیتالی شما را با فرض کنترل داده های شما غصب کند.

با یک فایروال به درستی پیکربندی شده (و یک سیستم عامل مدرن) باید دسترسی از راه دور دسکتاپ را غیرفعال کنید. این از هکرها جلوگیری می کند تا مخفیانه رایانه شما را تحت کنترل خود درآورند

البته توجه داشته باشید که این برنامه‌های کنترل از راه دور مورد استفاده کلاهبرداران پشتیبانی فنی ویندوز را مسدود نمی‌کند . اینها مبتنی بر مرورگر هستند و برای دریافت مجوز به کلاهبردارانی که شما را فریب می دهند متکی هستند. از آنجایی که مرورگر شما قبلاً مجوز مسیریابی داده ها را از طریق فایروال دارد، همچنان در معرض این خطر خواهید بود. هوشیار بمان!

کپی‌های غیرقانونی که ویندوز در شبکه‌های بیت‌تورنت یافت می‌شود، اغلب با بدافزار (تروجان‌ها، کیلاگرها، درب‌های پشتی) از پیش نصب شده در تصویر دیسک همراه هستند. اگر یکی از این موارد را اجرا می کنید، حتی با نصب فایروال، احتمالاً مشکلات امنیتی دارید.

همچنین بدانید که فایروال‌ها دسترسی برنامه‌ها را مسدود می‌کنند شاید نرم‌افزارهایی که به آنها اعتماد دارید از دسترسی غیرمجاز به اینترنت.

زیرا در حال حاضر، شما یک هدف آسان و زنده برای هکرها هستید.

۳. فایروال ها بازی های آنلاین را ایمن تر می کنند

بازی آنلاین یکی از مهم ترین فعالیت های اینترنتی است، اما همچنین یک خطر امنیتی بالقوه است. بدافزارهای مختلفی توسعه یافته است که گیمرهای آنلاین را که روی سرورهای بازی ناامن یا اخیراً در معرض خطر قرار گرفته اند، هدف قرار می دهد.

در حالی که ناشران بازی معمولاً امنیت سرورهای خود را حفظ می کنند، استفاده از فایروال هوشمندانه است. هر گونه تلاش هکرها برای استفاده از بدافزار خود برای ورود به سیستم شما مسدود می شود و سیستم شما ایمن می شود.

در بیشتر موارد، فایروال با استفاده از اطلاعات ارائه شده در ابرداده، خود را بر اساس نیازهای بازی پیکربندی می کند.

توجه داشته باشید که مجموعه‌های امنیتی اغلب با «حالت بازی» یا گزینه‌های مشابه دیگر از پیش نصب شده ارسال می‌شوند. از این برای بهینه سازی رایانه خود قبل از راه اندازی بازی مورد علاقه خود و اطمینان از بهترین عملکرد موجود استفاده کنید. در صورت وجود مشکل، می توانید به صفحات پشتیبانی بازی مراجعه کرده و تنظیمات برنامه فایروال را ویرایش کنید.

در صورت نیاز به ویرایش تنظیمات، گیمرهای کنسول می توانند از فایروال ها یا روترهای سخت افزاری استفاده کنند.

برای امنیت بیشتر، یک VPN برای بازی آنلاین در نظر بگیرید .

۴. می توانید محتوای نامناسب یا غیراخلاقی را با فایروال مسدود کنید

ما عمدتاً در مورد مسدود کردن هکرها و انواع مختلف بدافزارهای دسترسی از راه دور صحبت کرده ایم. با این حال، فایروال ها توانایی بیش از این را دارند. برنامه های فایروال معمولاً گزینه ای برای مسدود کردن مقصدهای آنلاین خاص از جمله وب سایت های بزرگسالان نیز دارند.

فیلتر محتوا معمولاً در برنامه های کنترل والدین یافت می شود ، اما به طور فزاینده ای در فایروال ها گنجانده می شود.

توجه داشته باشید که در بریتانیا و بخش‌هایی از اتحادیه اروپا، مسدود کردن محتوا ممکن است توسط ISP مدیریت شود. این یک سرویس انصراف است، که از شما می‌خواهد در صورت غیرفعال کردن بلوک، به ISP اطلاع دهید.

۵. فایروال ها می توانند سخت افزار یا نرم افزار باشند

همانطور که در بالا اشاره شد، فایروال ها لزوماً نباید نرم افزاری باشند. فایروال های سخت افزاری در اکثر خانه ها یافت می شوند که در روتر تعبیه شده اند.

دسترسی به این تنظیمات فایروال به اطلاعات کاربری مدیر روتر نیاز دارد (مطمئن شوید که رمز عبور پیش فرض را تغییر داده اید ). پس از ورود باید بتوانید گزینه ها را بررسی کرده و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید.

گاهی اوقات شما نیاز به ایجاد تغییراتی دارید، به خصوص برای بازی آنلاین با یک کنسول بازی. به عنوان مثال، تغییر نوع NAT در پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ۴ یک راه حل معمول برای مشکلات اتصال بازی آنلاین است.

مطمئن شوید که اسناد روتر خود را بررسی کرده اید تا قبل از ذخیره هرگونه تغییر با تنظیمات آشنا شوید.

شما نمی توانید از فایروال برای همه چیز استفاده کنید

با در نظر گرفتن همه این موارد، ارزش این را دارد که در نظر بگیریم که یک فایروال نمی تواند انجام دهد. ما قبلاً به بدافزارها اشاره کرده‌ایم، اما این شامل کل طیف تروجان‌ها، ویروس‌ها، کرم‌ها و غیره می‌شود. در حالی که فایروال باید دسترسی درب پشتی را از طریق یک تروجان مسدود کند، این احتمال وجود دارد که بتوان از آن عبور کرد.

بدتر از آن، فایروال ها نمی توانند با ویروس ها، کرم ها، کی لاگرها و سایر بدافزارها مقابله کنند. بنابراین، یک فایروال باید همراه با یک ابزار ضد ویروس استفاده شود.

این روزها، پیمایش در بازار آنتی ویروس به طور فزاینده ای دشوار شده است. آنچه شما نیاز دارید لیستی از بهترین ابزارهای امنیتی و آنتی ویروس است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…