۵ دلیل که چرا VPN های رایگان آن را قطع نمی کنند

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۵ دلیل که چرا VPN های رایگان آن را قطع نمی کنند

VPN ها بسیار رایج هستند، اما اگر به فکر رفتن به مسیر رایگان هستید، لطفاً تجدید نظر کنید. خدمات رایگان VPN با خطراتی همراه است که ممکن است ارزش آن را نداشته باشد. با مقاله HiVPN همراه باشید.

این روزها VPN ها در همه جا محبوب هستند. کارشناسان چپ و راست دائماً ستایش می‌کنند و ادعا می‌کنند که VPN‌ها از شما در برابر هر نوع شر محافظت می‌کنند .

اگر منصف باشیم، ما در گذشته سریع‌ترین سرویس‌های VPN رایگان و بهترین VPN‌های رایگان برای حفظ حریم خصوصی را پوشش داده‌ایم ، و می‌دانیم که اینها می‌توانند در شرایط خاصی مفید باشند. اما ما همچنین معتقدیم که آنها با خطراتی همراه هستند، خطراتی که ممکن است ارزش انجام آن را نداشته باشند، حتی اگر هیچ هزینه ای برای آن پرداخت نکنید.

چرا باید از VPN استفاده کنید

برای کسانی که آشنا نیستند، سه مزیت اصلی برای استفاده از VPN وجود دارد. اگر قبلاً در مورد ارزش VPN متقاعد شده اید، به بخش بعدی بروید. اما اگر چیز زیادی نمی دانید، حداقل باید بدانید که چرا VPN ها در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده اند:

  • مسیریابی مجدد : یک VPN می تواند اتصال اینترنت شما را پنهان کند. اگر در ایران هستید و به یک سرور VPN واقع در آمریکا متصل می شوید، وب سایت ها شما را به عنوان یک کاربر آمریکایی درک می کنند. این می تواند برای دسترسی به محتوای قفل شده در منطقه ، مانند YouTube یا Netflix مفید باشد.
  • حفظ حریم خصوصی : یک مزیت جانبی برای پوشاندن اتصال شما این است که سرور VPN می تواند به عنوان یک “ایستگاه نهایی” عمل کند زمانی که هر کسی سعی می کند ترافیک شما را بازیابی کند. اگر میزبان VPN فعالیت شما را ثبت نکند، هیچ راهی برای ردیابی ترافیک شما وجود ندارد.
  • امنیت : یک سرویس VPN با رمزگذاری مناسب، ترافیک شما را قبل از خروج از رایانه رمزگذاری می کند و پس از ورود به سرور VPN، رمزگشایی می کند، به این معنی که حتی زمانی که از طریق روتر و ISP شما حرکت می کند، محافظت می شود. این به ویژه در نقاط مهم Wi-Fi عمومی مفید است زیرا هکرها گاهی اوقات انتقالات عمومی را برای رهگیری و سرقت هویت های دیجیتالی بو می کنند .
  • این سه مزیت را می توان در ده ها موقعیت به کار برد. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چرا VPN های رایگان به این مزایای وعده داده شده عمل نمی کنند.

 ۵ دلیل برای اینکه هرگز از VPN رایگان استفاده نکنید

  • تشخیص مزایای VPN یک چیز است. این دیگر این است که با تمام وجود به آنها اعتماد کنید. بسیاری از افسانه های مربوط به VPNوجود دارد که درست نیستند و VPN ها دارای تعداد انگشت شماری از خطرات و معایب هستند که باید از آنها آگاه باشید، به خصوص برای خدمات VPN که رایگان ارائه می شوند.

۱. خدمات غیر قابل اعتماد

  • من چندین VPN رایگان را در طول سال ها امتحان کرده ام اما هنوز یکی از آنها را پیدا نکرده ام که واقعاً از استفاده از آن لذت ببرم. مانند بسیاری از موارد، گزینه‌های رایگان به ندرت به اندازه گزینه‌های پولی کارآمد یا صیقلی هستند، و این کاملاً در مورد VPN‌ها صادق است.
  • باید به یاد داشته باشیم که VPN ها یک سرویس هستند. آنها نیاز به نگهداری، تعمیر و نگهداری و توجه دائمی دارند در صورت بروز مشکل. و از آنجایی که خدمات رایگان درآمدزایی نمی کنند، معمولاً نمی توانند پشتیبانی شبانه روزی داشته باشند. اگر قطعی وجود داشته باشد، رفع آن ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد.

۲. داده ها، سرعت، و محدودیت های استفاده

پهنای باند ممکن است اکنون در مقایسه با سال‌های قبل ارزان باشد، اما هنوز هم هزینه دارد ، به خصوص اگر خدمات رایگانی ارائه می‌دهید که تقاضای بالایی دارد. نه تنها به پهنای باند کافی برای سرویس دهی به هزاران اتصال همزمان نیاز دارید، بلکه به سرورهایی نیاز دارید که بتوانند بار پردازشی را مدیریت کنند.

به همین دلیل است که اکثر VPN های رایگان محدودیت هایی دارند. یکی ممکن است مقدار مشخصی از داده ها را برای ماه به شما بدهد. دیگری ممکن است سرعت اتصال شما را محدود کند. و دیگری ممکن است یک صف ورود داشته باشد که تعداد کاربران VPN را محدود می کند، به این معنی که قبل از اینکه بتوانید وارد شوید و خودتان شروع به استفاده از آن کنید، باید منتظر بمانید تا یک اسلات آزاد شود. اینها همه ناخوشایند هستند، حداقل.

۳. گزینه های منطقه ای محدود

همانطور که در بالا توضیح داده شد، یکی از دلایل مهم استفاده از VPN این است که ترافیک خود را از طریق کشور دیگری تغییر مسیر دهید تا بتوانید به محتوای مسدود شده منطقه دسترسی داشته باشید. یا شاید مشکلی در مسیریابی وجود داشته باشد و بخواهید با پرش از سرور VPN دیگر، آن را دور بزنید. در هر صورت، مکان سرور مهم است.

اما هر مکان سرور اضافی هزینه بیشتری دارد، و همانطور که ما ایجاد کردیم، خدمات VPN رایگان بودجه زیادی ندارند. اکثر آنها به احتمال زیاد حداقل یک سرور آمریکایی و یک سرور اروپایی را ارائه می دهند، اما فراتر از آن، این یک اشتباه است و ممکن است صف های ورود داشته باشند.

۴. بدون ضمانت حفظ حریم خصوصی

این معامله‌شکن اصلی برای اکثر مردم است. به نحوه عملکرد VPN فکر کنید: ترافیک شما از طریق سرورهای VPN هدایت می شود. باید اطمینان داشته باشید که هاست VPN شما از طریق داده های شما درست عمل می کند، که آنها بسته های شما را رهگیری نمی کنند، نگاه می کنند، ثبت نمی کنند یا حتی تغییر نمی دهند.

چقدر می توانید به یک سرویس رایگان اعتماد کنید؟ شما یک سکه به آنها نمی پردازید، بنابراین ساده لوحانه خواهد بود که فکر کنید آنها بهترین منافع شما را در دل دارند. هر VPN رایگانی که وعده حفظ حریم خصوصی و امنیت را می دهد قابل اعتماد نیست  حتی اگر رمزگذاری ارائه دهد. حقیقت این است که احتمالاً فعالیت شما به بازاریابان فروخته می شود.

۵. نیت مخرب

فرض کنید یک سرویس VPN رایگان پیدا کرده اید که از هیچ یک از موارد بالا رنج نمی برد. قابل اعتماد است، سریع است، نامحدود است، در ده ها کشور در دسترس است، و می تواند به نوعی حفظ حریم خصوصی بدون گزارش را تضمین کند. در این مرحله، باید از خود بپرسید: چرا آنها این را رایگان ارائه می دهند؟

اگر نمی توانید به یک پاسخ خوب دست پیدا کنید، احتمالاً شما کسی هستید که مورد سوء استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۵، Hola VPN دستگیر شد که پهنای باند کاربران خود را می‌فروشد، و به رایانه‌های خود به اشخاص ثالث برای اهداف بات‌نت اجازه می‌دهد بدون اینکه خود کاربران بدانند.

VPN های پولی راهی برای رفتن هستند

بیایید یک چیز را روشن کنیم: یک VPN پولی می تواند به همان اندازه یک VPN رایگان بد باشد. فقط به این دلیل که پول پرداخت می کنید به این معنی نیست که خدمات خوب خواهد بود، آنها گزارش های فعالیت شما را حذف می کنند، یا اینکه بهترین منافع شما را در قلب خود حفظ می کنند.

اما آنها به احتمال زیاد این کار را انجام می دهند. به هر حال، آنها می خواهند تجارت شما را حفظ کنند، و بهترین راه برای انجام این کار حفظ شهرت عالی و عمل به وعده های خود است.

در مورد VPN های رایگان چه احساسی دارید؟ آیا اکنون متقاعد شده اید که VPN های پولی ارزش پول را دارند؟

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…