۵ دلیل برای شروع حذف دوستان فیس بوک

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

۵ دلیل برای شروع حذف دوستان فیس بوک

روزی روزگاری، فیس بوک همه چیز در مورد افزودن بود. اجتماعی تر استفاده می شود به مساوی لذت بیشتر. دیگر نه. اکنون همه چیز در مورد حذف در این پست HiVPN است.

5 دلیل برای شروع حذف دوستان فیس بوک

برخی از مردم فیس بوک را به عنوان یک مسابقه محبوبیت می بینند. داشتن دوستان بیشتر به این معنی است که همسالان خود را محبوب‌تر می‌دانند، درست است؟ خوب شاید.

روزی روزگاری، فیس بوک همه چیز در مورد افزودن دوستان بود. دیگر نه. اکنون همه چیز در مورد حذف دوستان فیس بوک است. و در اینجا دلایل وجود دارد.۵ دلیل برای شروع حذف دوستان فیس بوک

۱. برای مغز شما مضر است

این یک سوال قدیمی است: چند دوست فیس بوک باید داشته باشید؟

تحقیقات نشان می دهد که ما در تلاش برای حفظ بیش از ۱۵۰ دوستی واقعی در یک زمان هستیم. به نام انسان شناس دانشگاه آکسفورد که این پدیده را کشف کرد، “شماره دانبار” نامیده می شود. او ادعا می کند که هر عددی فراتر از آن شروع به “تضعیف ظرفیت شناختی مغز انسان” می کند.

به گفته دانبار، این رقم به دنیای آنلاین نیز ترجمه می شود:

اگر آن عدد را به عنوان مبنا در نظر بگیریم، سپس چند دوست مدرسه ای که مدت هاست گم شده و افراد دیگری را که به طور متناوب باید با آنها در تماس باشید را اضافه کنیم، احتمالاً به سقف مطلق ۲۰۰ تا ۲۵۰ دوست فیس بوک خواهید رسید.

این عدد بر اساس واقعیت ها ثابت می شود. میانگین میانگین تعداد دوستان در فیس بوک ۳۳۸ است، اما میانه آن فقط حدود ۲۰۰ است. این بدان معناست که برخی از افراد تعداد دوستان بسیار بیشتری دارند و میانگین میانگین را تغییر می دهند.

۲. شما بهترین روابط خود را قربانی می کنید

اگر شما یکی از ۱۵ درصد کاربرانی هستید که بیش از ۵۰۰ دوست دارند، ممکن است نزدیک‌ترین و عزیزترین روابط خود را به خاطر تمجیدهای آنلاین بی‌اهمیت خود به خطر بیندازید.

ماریا کونیکووا اولین کسی بود که هنگام نوشتن برای نیویورکر این موضوع را مطرح کرد و گفت:

دانبار از ادعای خود حمایت می کند و می گوید: “میزان سرمایه اجتماعی شما کاملاً ثابت است. این شامل سرمایه گذاری در زمان است. اگر با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید، در نهایت مقدار ثابت سرمایه اجتماعی خود را نازکتر توزیع می کنید تا میانگین سرمایه برای هر فرد باشد. پایین تر است.”

به نظر می رسد که کلید تشخیص تفاوت بین دوستان واقعی و مجازی است.

آیا باید از تلفن خود در یک وعده غذایی خانوادگی استفاده کنید تا به عکس شخصی که در ساحلی در تایلند ملاقات کرده اید، اظهار نظری شوخ آمیز داشته باشید؟ واضح است که نه. اما آیا ثبت آن رابطه در فیس بوک کار خوبی است در صورتی که بخواهید در آینده دوباره آن را ببینید. احتمالا.

۳. به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند

به دور از دلایل علمی، دلایل عملی زیادی نیز برای حذف دوستان از فیس بوک وجود دارد.

مهمترین آنها حریم خصوصی است. بله، می‌دانیم که فیس‌بوک از نظر تئوری ابزارهای زیادی برای محدود کردن عکس‌ها، پست‌ها و داده‌های شخصی به زیرمجموعه‌های خاصی از دوستان شما دارد، اما تعداد کمی از افراد از آنها تا حد ممکن استفاده می‌کنند. (راست باشید، چند نفر از شما وقت گذاشته اید تا گروه های سفارشی دوستان صمیمی را با آنها به اشتراک بگذارید؟).

فیس بوک اکنون ده ها سال است که با ما بوده است، و اگر شما یکی از اولین کاربرانی بودید که یکی از کاربران اولیه بودید، شانس بسیار خوبی وجود دارد که یکی از ۱۵ درصد کاربران فوق الذکر باشید که بیش از ۵۰۰ دوست دارند.

باید از خود بپرسید که آیا می خواهید همه این افراد در زندگی شما خزنده باشند (و آیا می خواهید به زندگی آنها ادامه دهید).

می‌دانید چطور است، افرادی را در لیست دوستان خود دارید که از دوران دبستان با آنها صحبت نکرده‌اید، اما می‌دانید نام فرزندانشان و چند بار ازدواج کرده‌اند. بدتر از آن، این افراد همان چیزها را در مورد شما می دانند. این فقط عجیب است.

اگر واقعاً می خواهید نگران حفظ حریم خصوصی خود باشید، به لیست ما از چیزهایی که فیس بوک در مورد شما می داند نگاهی بیندازید.

۴. به پاکسازی فید خبری شما کمک می کند

این همچنین دلیلی عالی برای دوست نداشتن چیزهای تصادفی مانند خطوط هوایی و هتل ها است — فید اخبار شما را بسیار تمیزتر و لذت بخش تر می کند.

آیا واقعا برای شما مهم است که رئیس قدیمی شما به رستورانی در پراگ مراجعه کرده است؟ یا اینکه یک بار تصادفی که در کالج دوستش داشتید در حال فروش بلیط برای آخرین هجوم سه شنبه شب خود است؟

این به چیزی برمی گردد که دانبار و کونیکووا درباره آن بحث می کردند. پاک کردن دوستان (و لایک‌ها) به این معنی است که اخباری که باید به آنها اهمیت دهید در فید شما برجسته‌تر می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که روابط معنادار خود را بهتر توسعه دهید و موارد بی‌اهمیت را کنار بگذارید.

۵. مردم فقط آزاردهنده هستند

تحقیقات زیادی در مورد پست های “آزاردهنده” فیس بوک انجام شده است. ما پدیده رزرو مبهم را در جای دیگری از سایت بررسی کرده‌ایم، اما این فقط سطح مشکل را برطرف می‌کند.

در سال ۲۰۱۴، از ۲۰۰۰ نفر پرسیده شد که دلایل اصلی حذف شخصی در سایت چیست. دلایل ذکر شده عبارتند از:

  • لاف زدن بیش از حد — ۶۸%
  • وضعیت های اشاره شده—۵۶%
  • درخواست های بازی —۴۸%
  • جلب توجه — ۴۱%
  • سلفی بیش از حد —۳۸%

منطقی است که از شر افرادی خلاص شوید که پست هایشان شما را در فضای مجازی آزار می دهد. چرا به خودتان اجازه می دهید از فید رسانه های اجتماعی دیگران عصبانی شوید؟ در حال حاضر به اندازه کافی مسائل در جهان وجود دارد که ما را عصبانی می کند.

اگر آنها یک دوست صمیمی واقعی هستند، راه‌هایی برای نادیده گرفتن مؤدبانه شخصی در فیس بوک وجود دارد. اگر نه، آرنج را به آنها بدهید.

چگونه در فیس بوک تصمیم بگیریم چه کسی را دوست نداریم

ایجاد این نکات خوب و خوب است  اما وقتی فشار برای فشار دادن می آید و موس شما روی دکمه unfriend قرار می گیرد، ناگهان همه چیز به نظر نهایی می رسد.

از کجا میدونی که تا پنج سال دیگه باهاشون برخورد نمیکنی و BFF نمیشی؟! اگر آنها متوجه شوند که شما آنها را بنند کرده اید چه؟

بنابراین، کدام دوستان فیس بوک را باید حذف کنید؟

هر فرد باید پارامترهای خود را برای دوست نداشتن تصمیم بگیرد. به عنوان یک قاعده، روی دوستان قدیمی مدرسه، همکاران قدیمی، افرادی که در تعطیلات با آنها ملاقات کرده اید و آشنایان متقابل تصادفی از سال های گذشته تمرکز کنید. شما آنها را از دست نخواهید داد، قول می دهیم.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…