۵ توزیع لینوکس برای حفظ حریم خصوصی و امنیت

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۵ توزیع لینوکس برای حفظ حریم خصوصی و امنیت

اگر در مورد محافظت از داده های خصوصی خود در برابر هکرها یا سایر چشم های جاسوس جدی هستید، باید از یک سیستم عامل متمرکز بر امنیت استفاده کنید. کاربرانی که با فناوری بیشتر آشنا هستند، به سرعت متوجه می شوند که توزیع های لینوکس (توزیع) زیادی وجود دارد که داده های شما را با رمزگذاری قوی ایمن نگه می دارد و ویژگی های امنیتی پیشرفته دیگری نیز دارد. با این حال، اگر تازه شروع به مراقبت از حریم خصوصی خود کرده اید یا هنوز مطمئن نیستید که کدام توزیع را انتخاب کنید، فهرست موارد دلخواه ما را در HiVPN بررسی کنید.

Tails

Tails یک سیستم عامل رایگان مبتنی بر دبیان است که هدف آن حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن شماست. از ابزارهای رمزنگاری قوی استفاده می کند و تمام ترافیک اینترنت را از طریق شبکه Tor ناشناس هدایت می کند، به این معنی که هیچ کس نمی تواند فعالیت های شما را به صورت آنلاین جاسوسی کند. علاوه بر این، Tails به جای استفاده از هارد کامپیوتر، داده های شما را در RAM ذخیره می کند و هنگام خاموش شدن، تمام اطلاعات جلسه را پاک می کند. می‌توانید Tails را از طریق DVD، USB یا کارت SD روی رایانه خود تنظیم کنید.

Qubes

یکی از برترین توزیع‌های لینوکس متمرکز بر امنیت، کارشناسان مختلف حفظ حریم خصوصی را توصیه می‌کند. بر اساس اصل “امنیت از طریق تقسیم بندی”، Qubes به کاربران خود اجازه می دهد تا فعالیت های آنلاین خود را به “Qubes” (ماشین های مجازی) ایمن ایزوله طبقه بندی کنند. به این ترتیب، اگر به طور تصادفی بدافزار را در qube شخصی (یا دیگر) خود دانلود کنید، داده های مربوط به کار شما تحت تأثیر قرار نمی گیرند. qubes ها با رنگ های مختلف مشخص شده اند تا بتوانید به راحتی بین آنها جابجا شوید.

  Whonix

این توزیع مبتنی بر Tor و Debian امنیت آنلاین کاربر را از طریق جداسازی تضمین می کند. سیستم عامل بر روی دو ماشین مجازی اجرا می شود: Whonix-Workstation کاملاً ایزوله است و فقط می تواند با Whonix-Gateway صحبت کند که تمام اتصالات شما را به شبکه Tor ناشناس هدایت می کند. این یک لایه محافظتی اضافی در برابر نشت های غیرمنتظره DNS و بدافزار ایجاد می کند. Whonix برای کار در بالای سیستم عامل میزبان طراحی شده است و با انواع برنامه ها به خوبی هماهنگ می شود.

سیستم عامل زیرگراف

سیستم عامل Subgraph مبتنی بر Debian است و هدف آن ارائه امنیت سطح بالا و در عین حال آسان برای استفاده حتی برای مبتدیان لینوکس است. این توزیع از یک هسته لینوکس پیشرفته استفاده می کند و برنامه های کاربردی کلیدی را در محیط های sandbox به شدت رمزگذاری شده اجرا می کند تا تأثیر حملات احتمالی را کاهش دهد. سیستم عامل Subgraph ترافیک اینترنت شما را با ارسال آن از طریق شبکه Tor ناشناس می کند و دارای یک فایروال برنامه برای مسدود کردن اتصالات خروجی مشکوک است. ویژگی های اضافی شامل صندوق پستی رمزگذاری شده و پیام رسان فوری برای ارتباطات ایمن است.

سیستم عامل Ipredia

درست مانند سایر توزیع های لینوکس، اتصالات اینترنتی شما را با مسیریابی آنها از طریق Tor ایمن می کنند، سیستم عامل Ipredia نیز با استفاده از پروتکل بسیار امن I2P این کار را انجام می دهد. چندین لایه رمزگذاری داده را ارائه می دهد و از ایمیل های ناشناس، مرورگر وب، IRC و مشتریان BitTorrent پشتیبانی می کند. این سیستم عامل مبتنی بر فدورا است و می توانید آن را روی هارد دیسک خود دانلود کنید یا به سادگی اجرا کنید زیرا سریع و سبک است.

اگر از اوبونتو یا یکی دیگر از توزیع‌های لینوکس استفاده می‌کنید که در این لیست وجود ندارد، می‌توانید امنیت آن را با استفاده از VPN برای رمزگذاری تمام ترافیک اینترنت خود افزایش دهید. با دنبال کردن این آموزش های مفید، می توانید HiVPN را بر روی رایانه لینوکس خود به صورت دستی تنظیم کنید  .

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۲۹, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…