۵ ویژگی مهم امنیتی که در مک شما تعبیه شده است

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

۵ ویژگی مهم امنیتی که در مک شما تعبیه شده است

آیا تا به حال فکر کرده اید که مک شما برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما چه می کند؟ در این پست HiVPN عملکردهای امنیتی کلیدی تعبیه شده در macOS وجود دارد که باید برای محافظت از سیستم خود از آنها استفاده کنید.

5 ویژگی مهم امنیتی در مک

بسیاری از ما نیاز به رمزهای عبور قوی را برای محافظت از حساب ها و دستگاه های خود در برابر دسترسی غیرمجاز درک می کنیم. با این حال، ممکن است از استفاده از ویژگی های امنیتی اضافی ارائه شده توسط سازندگان نرم افزار و سخت افزار غفلت کنیم.

اپل چندین ابزار داخلی برای محافظت از مک خود در برابر دزدان، اپراتورهای مخرب و هر کس دیگری که نباید به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد ارائه می دهد. استفاده از این ویژگی‌ها آسان است، راه‌اندازی آن ساده است و اگر شخصی دستگاه شما را هدف قرار دهد، می‌تواند از مشکلات آینده شما جلوگیری کند. بیایید در این پست نگاهی به ۵ ویژگی مهم امنیتی که در مک شما تعبیه شده است بیاندازیم.

۱. داده های خود را با FileVault ایمن کنید

در نسخه‌های اخیر macOS، Setup Assistant از شما می‌خواهد که FileVault را در طول مراحل نصب فعال کنید. کسانی که با این ویژگی آشنایی ندارند، اگر آن را درک نکنند، ممکن است از روشن کردن آن اجتناب کنند، و کسانی که با عجله در فرآیند راه اندازی می پردازند، ممکن است حتی متوجه این گزینه نشوند.

FileVault یک لایه امنیتی اضافی، فراتر از رمز عبور حساب کاربری ادمین شما، با رمزگذاری کل حجم macOS اضافه می کند. این بدان معناست که هیچ کس نمی تواند بدون رمز رمزگشایی به داده های هارد دیسک شما دسترسی پیدا کند.

حفاظت اضافی از دسترسی فیزیکی افراد غیرمجاز به محتویات رایانه شما جلوگیری می کند. بدون فعال بودن FileVault، یک کاربر باهوش می تواند حساب کاربری ادمین شما را دور بزند و تا زمانی که به درایو شما دسترسی داشته باشد به فایل های شما کمک کند.

خوشبختانه، استفاده از FileVault یک راه ساده و موثر برای افزایش امنیت دستگاه و محافظت از داده های شما است. برای فعال کردن رمزگذاری، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تنظیمات سیستم را باز کنید.
 2. امنیت و حریم خصوصی را انتخاب کنید .
 3. تبFileVault را انتخاب کنید.
 4. قفل امنیتی را باز کنید .
 5. روی Turn On FileVault کلیک کنید .
 6. اگر دستگاه شما چندین کاربر دارد، بایدبرای هر حسابی که باید مجوز باز کردن قفل دیسک را داشته باشد ، فعال کردن کاربر را انتخاب کنید.
 7. رویContinue کلیک کنید ، و پیامی ظاهر می شود که از شما می پرسد در صورت فراموش کردن رمز عبور FileVault خود، چگونه ترجیح می دهید آن را بازنشانی کنید. برای این کار، شما دو گزینه دارید: استفاده از حساب Apple ID/iCloud یا با کلید بازیابی تولید شده. هر دو گزینه با یک هشدار همراه هستند. اگر استفاده از iCloud را به عنوان روش بازنشانی انتخاب می‌کنید، باید امنیت بالایی در آن حساب داشته باشید. از طرف دیگر، اگر ترجیح می دهید یک کلید بازیابی تولید کنید، باید آن را در مکانی امن نگهداری کنید که هیچ کس جز شما نتواند به آن دسترسی داشته باشد.
 8. قفل کردن خود از یک حجم رمزگذاری شده به معنای پاک کردن کل درایو برای به دست آوردن مجدد دسترسی است، بنابراین باید در مورد رمز عبور و روش بازیابی خود کوشا باشید.
 9. هنگامی که برای اولین بار فعال می شود، FileVault در پس زمینه برای رمزگذاری درایو شما کار می کند. باید دستگاه خود را به برق وصل کنید و اجازه دهید فرآیند تکمیل شود. زمان رمزگذاری بر اساس اندازه هارد دیسک شما متفاوت است و بهتر است روند کار را قطع نکنید. پس از تکمیل، حجم تازه رمزگذاری شده شما دسترسی فیزیکی به اطلاعات شخصی شما را برای سارقان احتمالی داده دشوار می کند.

۲. از مک خود با رمز عبور میان‌افزار محافظت کنید

رمز عبور سیستم عامل یک لایه امنیتی اضافی به دستگاه شما اضافه می کند. هنگامی که فعال باشد، هر زمان که بخواهید از یک ولوم متناوب مانند پارتیشن بازیابی، حافظه خارجی متصل یا هنگام استفاده از اکثر کلیدهای ترکیبی راه‌اندازی مک ، بوت شوید، این ویژگی از شما درخواست رمز عبور می‌کند.

به طور پیش‌فرض، کاربران غیرمجاز می‌توانند از برخی ویژگی‌های Mac مانند بازیابی یا حالت تک کاربره برای دستکاری دستگاه شما استفاده کنند. اما رمز عبور سفت‌افزار دسترسی به آن مناطق را ممنوع می‌کند.

از آنجایی که نسخه‌های جدید FileVault شامل اقدامات حفاظتی مشابهی می‌شوند، Mac Silicon Apple دیگر نیازی به رمز عبور میان‌افزار ندارد. با این حال، بسیاری از مردم هنوز مک با تراشه های اینتل دارند، بنابراین می توانند از امنیت اضافی بهره مند شوند.

برای تنظیم رمز عبور میان‌افزار در مک اینتل، با نگه داشتن کلیدهای Cmd + R در حین راه‌اندازی، پارتیشن بازیابی خود را بوت کنید و این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

 1. روی منویUtilities کلیک کنید .
 2. Startup Security Utilityیا Firmware Password Utility را انتخاب کنید .
 3. یک رمز عبور قوی وارد کنید که به خاطر بسپارید.
 4. مک خود را از منوی اپل راه اندازی مجدد کنید .

یک رمز عبور میان‌افزار اکنون از دستگاه شما در برابر دستکاری غیرمجاز محافظت می‌کند و مکمل ایده‌آلی برای رمزگذاری FileVault است.

به خاطر سپردن رمز عبور سیستم عامل شما بسیار مهم است. اگر آنچه را وارد کرده‌اید فراموش کردید، برای دسترسی مجدد به دستگاه خود نیاز به گواهی خرید، سفر به یک ارائه‌دهنده خدمات مجاز اپل و صورت‌ حساب مشکل دارد.

این فرآیند سخت تضمین می‌کند که فقط مالک دستگاه می‌تواند در صورت لزوم درخواست حذف ویژگی امنیتی را بدهد. توصیه می کنیم رمز عبور سیستم عامل خود را در مدیریت رمز عبور یادداشت کنید .

۳. از Find My Mac برای ردیابی، قفل و پاک کردن دستگاه خود استفاده کنید

Find My Mac بهترین دفاع تکنولوژیکی در برابر سارقان است. ویژگی iCloud به شما این امکان را می‌دهد که مک خود را در صورت گم شدن آن ردیابی کنید ، دستگاه خود را از راه دور با گذرواژه میان‌افزار قفل کنید و برای محافظت از داده‌های آن، هارد دیسک خود را پاک کنید. حتی می توانید سطح باتری دستگاه ربوده شده را بررسی کنید تا بدانید چه زمانی و کجا قرار است برق آن قطع شود.

دلیل خوبی برای اجتناب از استفاده از Find My Mac وجود ندارد و راه اندازی این ویژگی تنها چند دقیقه طول می کشد. در اینجا نحوه پیکربندی آن آمده است:

 1. تنظیمات سیستم را باز کنید.
 2. Apple IDیا Internet Accounts را انتخاب کنید .
 3.  iCloudرا از لیست انتخاب کنید .
 4. تیکFind My Mac و سپس Allow access را بزنید.
 5. برای استفاده از ویژگی‌های Find My Mac، بهcom بروید ، وارد سیستم شوید و Find iPhone را انتخاب کنید . از اینجا می توانید به لیستی از دستگاه های خود دسترسی داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید.
 6. Find My Mac یک ویژگی بسیار مهم است زیرا نه تنها به شما کمک می کند تا از یک دستگاه گم شده یا دزدیده شده محافظت و بازیابی کنید، بلکه با وجود آن دزدان را نیز منع می کند. اگر کاربران بیشتری از این ویژگی و ویژگی‌های امنیتی مشابه استفاده کنند، سرقت رایانه، تلفن یا سایر دستگاه‌های محافظت شده به یک عمل بیهوده تبدیل می‌شود.

۴. احراز هویت دو مرحله ای Apple ID

فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای برای همه حساب‌های شما، از جمله Apple ID، یک راه ساده و موثر برای افزایش امنیت است. در حالی که اکثر مردم با این معیار آشنا هستند، برخی هنوز این ویژگی را قبول نکرده اند. یک Apple ID ایمن برای امنیت کلی دستگاه بسیار مهم است، زیرا دسترسی به حساب به هر کسی اجازه می‌دهد رمز عبور FileVault را بازنشانی کند و Find My Mac را غیرفعال کند.

اگراحراز هویت دو مرحله‌ای را در Apple ID خود فعال نکرده‌اید ، اکیداً توصیه می‌کنیم همین الان این کار را انجام دهید. سریعترین راه برای تنظیم این ویژگی از طریق پنل Apple ID در تنظیمات سیستم است. به سادگی گزینه Password and Security را انتخاب کرده و دستورات را دنبال کنید.

۵. حفاظت از یکپارچگی سیستم

در حالی که ابزارهای فوق به فعال سازی شما نیاز دارند، اپل همچنین ویژگی های امنیتی خودکار را در macOS فراهم می کند، از جمله سیستم یکپارچگی محافظت (SIP).

SIP که در El Capitan (macOS 10.11) معرفی شده است، از تغییر دادن قسمت های مهم سیستم توسط حساب کاربری ریشه و اپراتورهای مخرب جلوگیری می کند. این ویژگی به طور خودکار اجرا می شود و نیازی به تنظیمات اضافی ندارد. با وجود SIP، تنها فرآیندهای اپل اختیار اصلاح فایل‌های سیستم را دارند و آسیب‌هایی را که اپراتورهای مخرب می‌توانند در صورت دسترسی به سیستم شما وارد کنند، محدود می‌کند.

در حالی که SIP یک عملکرد خودکار است، دستگاه‌هایی که نسخه‌ای از macOS را زودتر از ۱۰.۱۱ اجرا می‌کنند، این ویژگی را ندارند. اگر از یک سیستم عامل قدیمی استفاده می کنید، ما به شدت توصیه می کنیم آن را ارتقا دهید، مگر اینکه دلیل خوبی برای انجام این کار نداشته باشید. اگر نمی توانید ارتقا دهید، احتمالاً زمان آن رسیده که مک خود را جایگزین کنید.

آیا مک شما امن است؟

وقتی صحبت از امنیت مک می شود، اپل مجموعه ای از ابزارهای مفید را ارائه می دهد. FileVault هارد دیسک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت کند، و رمز عبور سیستم عامل برای دستگاه هایی که تراشه های اینتل دارند، یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند. ویژگی Find My Mac در iCloud ابزاری ارزشمند برای جلوگیری از سارقان و مدیریت دستگاه‌های گم شده یا اختلاس شده است.

در همین حال، فعال کردن احراز هویت دو مرحله‌ای Apple ID یکی از اولین گام‌هایی است که یک کاربر آگاه به امنیت باید انجام دهد، زیرا به تقویت سایر اقدامات محافظتی در مک شما کمک می‌کند. SIP از دستکاری غیرمجاز در سطح سیستم جلوگیری می کند و یک ویژگی خودکار است که در macOS 10.11 و جدیدتر ادغام شده است.

هر ابزار به تنهایی مزایای امنیتی قابل توجهی را ارائه می دهد. اما استفاده ترکیبی از این ویژگی‌ها، مک شما را به قلعه‌ای تقریباً غیرقابل نفوذ تبدیل می‌کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…