۵ بررسی امنیتی ضروری برای ایمن نگه داشتن گوشی اندرویدی شما

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)

۵ بررسی امنیتی ضروری برای ایمن نگه داشتن گوشی اندرویدی شما

این بررسی های سریع را در تلفن اندرویدی خود انجام دهید تا مطمئن شوید که حریم خصوصی و امنیت شما هرگز به خطر نمی افتد. با HiVPN در این پست همراه باشید.

اگر نگران بدافزار موبایل هستید، منطقی است که یک برنامه آنتی ویروس را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. بسیاری از برنامه های امنیتی خوب وجود دارد، چه رایگان و چه پولی، که معمولاً به پیکربندی زیادی نیاز ندارند. یا ممکن است برای ایمن نگه داشتن دستگاه خود به ویژگی Play Protect خود Google اعتماد کنید.

متأسفانه، افزایش آلودگی به بدافزارهای اندرویدی نشان می‌دهد که هیچ کدام از گزینه‌ها به تنهایی قابل اعتماد نیستند. بررسی‌های امنیتی را که باید برای اطمینان از محافظت صحیح از تلفن خود انجام دهید، توضیح خواهیم داد.

۱-محافظت ضد بدافزار گوشی خود را تست کنید

واضح است که مهمترین ویژگی در یک برنامه امنیتی اندروید توانایی آن در شناسایی و قرنطینه کردن تهدیدات احتمالی قبل از آسیب رساندن به آنها است.

می توانید با ابزار رایگانی به نام F-Secure AV Test ، محافظت از گوشی خود را آزمایش کنید ، محافظت از گوشی خود را آزمایش کنید . این از یک فایل آزمایشی ضد بدافزار استفاده می‌کند که توسط EICAR (موسسه اروپایی تحقیقات ضد ویروس رایانه‌ای) ایجاد شده است تا میزان عملکرد برنامه امنیتی شما را ارزیابی کند. فایل EICAR به گونه ای طراحی شده است که به عنوان یک ویروس شناسایی شود، اما کاملا بی ضرر است.

برنامه F-Secure AV Test را از فروشگاه Google Play نصب و باز کنید. اگر برنامه امنیتی شما محافظت بی‌درنگ ارائه می‌کند، باید فوراً وارد عمل شود و تست AV را مسدود کند. اگر نه، اسکن را به صورت دستی اجرا کنید و کد مخرب (جعلی) باید شناسایی شود.

اگر هیچ هشداری نمی‌بینید، برنامه امنیتی شما (یا Google Play Protect) نتوانسته تهدید بالقوه را تشخیص دهد. شما باید به محافظت موثرتر روی بیاورید.

۲. تنظیمات گوشی خود را اسکن کنید

روشن کردن ویژگی‌های ناامن اندروید یا خاموش کردن ویژگی‌های ایمن می‌تواند امنیت و حریم خصوصی تلفن شما را به شیوه‌هایی که نمی‌دانید به خطر بیاندازد.

می‌توانید با نصب یک برنامه رایگان به نام SAFE Me ، این آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی و برطرف کنید . این دستگاه که توسط شرکت امنیت سایبری Lucideus برای ارتقای آگاهی از تهدیدات آنلاین ایجاد شده است، دستگاه شما را اسکن می کند تا بر اساس تنظیمات فعلی به شما امتیاز «اطمینان» بدهد.

برای تجزیه و تحلیل یافته های آن، روی نماد مرکزی در ردیف گزینه ها در پایین صفحه برنامه ضربه بزنید.

در برگه Device ، SAFE Me برای امنیت مطلوب، علامت‌های سبز رنگ را در کنار گزینه‌هایی که به درستی فعال یا غیرفعال کرده‌اید قرار می‌دهد. به عنوان مثال، باید قفل صفحه و رمزگذاری دستگاه را روشن کنید، اما خدمات مکان یا نمایش رمزهای عبور را روشن نکنید .

به طور مشابه، در تب Connection ، اگر USB Debugging ، بلوتوث یا NFC را روشن کرده باشید، صلیب های قرمز دریافت خواهید کرد. ضربه زدن به یک ورودی اطلاعات بیشتری در مورد آن خطر ارائه می دهد و به شما امکان می دهد تنظیمات سیستم خود را برای رفع آسیب پذیری باز کنید.

قبل از اینکه بتوانید از برنامه استفاده کنید، باید ثبت نام کرده و آدرس ایمیل خود را تأیید کنید، که کمی دردسرساز است. با این حال، این به SAFE Me امکان می‌دهد بررسی کند که آیا جزئیات شما در تاریک وب در معرض دید قرار گرفته‌اند (برای اطلاع از این موضوع، روی نماد حالت ناشناس ضربه بزنید).

این برنامه همچنین شامل ۱۰۰ دوره رایگان در مورد موضوعاتی مانند استفاده از رمز عبور، کلاهبرداری از تماس، سرقت سیم کارت و موارد دیگر است. اینها هر کدام شامل یک درس ویدیویی است که به دنبال آن یک مسابقه کوتاه به شما کمک می کند تا دانش امنیتی خود را ارتقا دهید.

۳. مطمئن شوید که مجوزهای برنامه شما ایمن هستند

Android یک مدیر مجوز داخلی ارائه می دهد که به شما کمک می کند از دسترسی برنامه های غیرمجاز به داده های شما جلوگیری کنید. با رفتن به تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > پیشرفته > مدیریت مجوز (یا مجوزهای برنامه در برخی از تلفن‌ها) می‌توانید این مورد را در Android 6 و بالاتر پیدا کنید .

اگرچه مفید است، اما این مدیر مجوز بسیار ابتدایی است، نه اینکه به آن اشاره کنیم. برای مروری واضح تر از مجوزهای برنامه خود، بنابراین بتوانید خطرات احتمالی را شناسایی کنید، داشبورد مجوز برنامه را نصب کنید .

این برنامه رایگان از یک جدول ساده برای برجسته کردن مجوزهایی که به هر یک از برنامه های شما اعطا شده است استفاده می کند. این موارد عبارتند از: خواندن گزارش تماس ، ضبط صدا ، خواندن مخاطبین ، دوربین ، دسترسی به موقعیت مکانی خوب ، و ارسال پیامک . روی نام یک برنامه ضربه بزنید تا تنظیمات آن باز شود و هر گونه مجوز ناخواسته را غیرفعال کنید یا برنامه را حذف نصب کنید.

همچنین، می‌توانید اطلاعات را بر اساس مجوز یا برنامه فهرست کنید و انتخاب کنید که آیا برنامه‌های از پیش نصب‌شده نیز شامل شوند. داشبورد مجوز برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد داده‌های آن را به عنوان صفحه‌گسترده صادر کنید تا یک رکورد دائمی از مجوزهای خود داشته باشید.

۴. برنامه های اندرویدی خود را برای نقایص امنیتی اسکن کنید

تنظیمات پیش‌فرض بدون تغییر در برنامه‌هایی که هر روز استفاده می‌کنید می‌تواند منجر به لو رفتن یا سرقت اطلاعات شما شود. یکی از راه‌های یافتن و رفع نقص‌های برنامه‌های اندروید، استفاده از Jumbo است.

همچنین برای iOS موجود است ، این ابزار برنامه‌ها و سرویس‌های محبوب از جمله گوگل، فیس‌بوک، آمازون، یوتیوب و توییتر را برای مشکلات حریم خصوصی و امنیتی اسکن می‌کند.

هنگامی که Jumbo را نصب می کنید، برنامه آدرس ایمیل شما را می خواهد تا مشخص کند که آیا در هر گونه نقض داده ها به خطر افتاده است یا خیر. اگر چنین است، سرویس‌های آسیب‌دیده را به شما می‌گوید، بنابراین می‌توانید بلافاصله رمزهای عبور خود را تغییر دهید.

پس از پاسخ دادن به چند سوال در مورد دانش حریم خصوصی و امنیت، از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید برای Jumbo هزینه کنید یا خیر.

توصیه می کنیم در ابتدا طرح رایگان آن را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که برنامه برای شما مناسب است. هزینه اشتراک ۲.۹۹ دلار در ماه برای Jumbo Plus یا ۸.۹۹ دلار برای Jumbo Pro است و به شما امکان می دهد از برنامه های بیشتری محافظت کنید و ویژگی های پیشرفته مانند مسدود کردن ردیاب درون برنامه ای را باز کنید.

از گزینه های فقط پولی رد شوید و سرویس هایی را که می خواهید اسکن کنید وصل کنید. شما باید به هر یک وارد شوید، اما این کار بی خطر است (به خط مشی رازداری Jumbo مراجعه کنید ).

سپس Jumbo حساب‌های شما را بررسی می‌کند، تغییراتی را که باید انجام دهید توصیه می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا آنها را اعمال کنید. در صورت نیاز می توانید برنامه های بیشتری را اسکن کنید.

۵. بررسی کنید چه چیزی در پس‌زمینه اجرا می‌شود

فرآیندهای پنهانی که در پس‌زمینه گوشی اندرویدی شما اجرا می‌شوند، عمدتاً نگران‌کننده هستند زیرا عمر باتری و رم را مصرف می‌کنند. اما، همانطور که در مورد بدافزار بدنام Joker دیده شد ، آنها همچنین می توانند امنیت دستگاه شما را تهدید کنند و حتی برای شما هزینه بردارند.

ده‌ها برنامه مدیریت وظیفه وجود دارد که به شما امکان می‌دهد فرآیندهای پس‌زمینه‌ای را که برنامه امنیتی شما از دست می‌دهد را مشاهده و «کشتن» کنید، اما بهترین آنها در واقع در اندروید تعبیه شده است. برای استفاده از آن، ابتدا باید Developer options را فعال کنید .

  1. تنظیمات > درباره تلفن راباز کنید و هفت بار روی Build number ضربه بزنید. پیامی مبنی بر باز شدن قفل گزینه های برنامه نویس خواهید دید.
  2. بهSystem > Advanced > Developer options بروید .
  3. روی Running servicesیا Processes ضربه بزنید تا بفهمید چه چیزی در پس‌زمینه اجرا می‌شود.
  4. فرآیندی را انتخاب کنید که مشکوک به نظر می رسد وبرای پایان دادن به خدمات آن، روی Stop ضربه بزنید.
  5. برخی از فرآیندهای ناخواسته به طور خودکار مجدداً راه اندازی می شوند. اگر این اتفاق افتاد، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید برنامه مربوطه را نگه دارید یا حذف کنید.

۶.     محافظت از اندروید خود را کامل کنید

  1. معمولاً می توانید به برنامه امنیتی اندروید خود برای انجام کار خود اعتماد کنید. با این حال، بررسی مضاعف اینکه حفاظت آن به درستی کار می کند و شناسایی هر تهدید و آسیب پذیری احتمالی ضرری ندارد.
  2. چندین تنظیمات اندروید دیگر وجود دارد که می‌توانید آنها را تغییر دهید تا مطمئن شوید که تلفن شما کاملاً ایمن و خصوصی است. قبل از اینکه خیلی دیر شود، اکنون آنها را بررسی و تغییر دهید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…