۵ خطای رایج شبکه و نحوه رفع آنها

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۵ خطای رایج شبکه و نحوه رفع آنها

مشکلات شبکه می تواند خسته کننده باشد زیرا مانع از اتصال شما به اینترنت می شود. خوشبختانه، می توانید اکثر خطاهای شبکه را در عرض چند دقیقه با این پست HiVPN برطرف کنید.

همه ما قبلاً با مسائل شبکه برخورد کرده‌ایم، گاهی اوقات تا حد ناامیدی. طیف وسیعی از خطاهای شبکه ممکن است روی صفحه نمایش ما ظاهر شود یا حتی در پس زمینه مداخله کند، که می تواند در اتصال اینترنت ما اختلال ایجاد کند.

بنابراین، برخی از رایج ترین خطاهای شبکه چیست و چگونه می توانید آنها را برطرف کنید؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

۱. مشکلات با DNS شما

DNS یا Domain Name System، سروری است که نام دامنه را به آدرس های IP ترجمه می کند و به مرورگر شما اجازه می دهد یک صفحه را بارگذاری کند. سرورهای DNS نقش بزرگی در شبکه های آنلاین ایفا می کنند و بدون آنها به سادگی نمی توانید از اینترنت استفاده کنید. متأسفانه، مشکلات DNS بسیار رایج هستند و می توانند اتصال شبکه شما را از راه های مختلفی تحت تأثیر قرار دهند.

رایج ترین مشکل DNS زمانی رخ می دهد که رکوردهای DNS به درستی پیکربندی نشده باشند. هنگامی که DNS سوابق خاصی را ثبت نمی کند یا زمانی که آدرس های IP صحیح سوابق شما را وارد نمی کند، ممکن است این اتفاق با به روز رسانی های رایانه رخ دهد. به طور خلاصه، می تواند به راحتی اتفاق بیفتد، اما می توانید در عرض چند دقیقه آن را برطرف کنید.

ابتدا، می توانید به طور موقت نرم افزار آنتی ویروس و فایروال خود را غیرفعال کنید. نگران به خطر انداختن دستگاه خود نباشید، زیرا فقط به طور موقت آن را برای مدت کوتاهی غیرفعال می کنید. اگر بعد از استفاده از مرورگر خود بدون نرم افزار آنتی ویروس متوجه شدید که مشکل DNS خود به خود حل شده است، ممکن است مشکل از خود نرم افزار باشد. بنابراین اگر چنین است نرم افزار دیگری را امتحان کنید.

از طرف دیگر، اگر وقت ندارید مستقیماً مشکل را برطرف کنید، به مرورگر دیگری بروید. این ممکن است به شما امکان دهد تا زمانی که مشکل ادامه دارد از اینترنت استفاده کنید. به روز رسانی مرورگر فعلی شما نیز می تواند یک راه حل سریع و راحت باشد. راه‌حل سریع دیگر می‌تواند به سادگی راه‌اندازی مجدد روتر با جدا کردن آن از منبع تغذیه و سپس وصل مجدد آن چند ثانیه بعد باشد.

۲.مشکلات اتصال VPN

VPN ها یا شبکه های خصوصی مجازی، اکنون نرم افزارهای بسیار محبوبی هستند. یک VPN مسئول رمزگذاری ترافیک داده های شما در حالی است که در اینترنت هستید و بنابراین آدرس IP شما را پنهان می کند. آنها اساساً آنلاین بودن را بسیار ایمن تر می کنند و از شما در برابر سرقت IP و سایر تهدیدهای خارجی محافظت می کنند.

با این حال، یک VPN می تواند به طور قابل توجهی سرعت اتصال شبکه شما را کاهش دهد. این به این دلیل است که ترافیک داده شما باید از طریق یک VPN امن رمزگذاری شود تا بتوانید از اینترنت استفاده کنید. بنابراین، این انحراف کوچک میانی می‌تواند چند ثانیه به هر صفحه یا ویدیوی بارگیری اضافه کند. با این حال، می توانید چند کار ساده برای به حداقل رساندن این کاهش سرعت انجام دهید.

ابتدا سعی کنید از یک اتصال بی سیم به یک اتصال سیمی تغییر دهید. این ممکن است کمی ناخوشایند باشد، زیرا برای این کار به یک خروجی اترنت و کابل نیاز دارید. اما، با این کار می توانید اتصال اینترنت خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشید. در مرحله دوم، سعی کنید سرور متصل خود را از طریق نرم افزار VPN خود تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر هنگام زندگی در نیویورک به یک VPN در فرانسه متصل شوید، صرفاً به دلیل مسافت، سرعت اینترنت خود را به میزان قابل توجهی کاهش خواهید داد. سعی کنید به سروری متصل شوید که به موقعیت جغرافیایی شما نزدیک است.

همچنین می‌توانید روتر خود را با جدا کردن و وصل کردن مجدد آن به منبع تغذیه یا راه‌اندازی مجدد دستگاه، راه‌اندازی مجدد کنید. ترفند قدیمی روشن و خاموش کردن دوباره گاهی اوقات جواب می دهد.

۳. تضاد آدرس IP

تضاد IP زمانی رخ می دهد که دو دستگاه در یک شبکه دارای آدرس IP یکسان باشند. آدرس IP خطی از اعداد است که دستگاه شما را برای ارتباط قابل شناسایی می کند. آدرس IP دستگاه شما باید همیشه در یک شبکه منحصربه‌فرد باشد، بنابراین در غیر این صورت ممکن است همه چیز به اشتباه پیش برود. خوشبختانه، شما می توانید این را به راحتی حل کنید.

با راه اندازی مجدد روتر خود را ساده شروع کنید. این می تواند امکان تخصیص مجدد آدرس های IP را فراهم کند و مشکل تضاد را به طور خودکار حل کند. در مرحله دوم، سعی کنید آدرس IP ثابت را از دستگاه خود حذف کنید. یک آدرس IP ثابت معمولاً به صورت دستی بر روی دستگاه وارد می شود. تغییر به یک IP خودکار یا پویا آدرس شما را تغییر داده و آن را دوباره منحصر به فرد می کند.

فرآیند انجام این کار بسته به دستگاهی که استفاده می کنید متفاوت است. از این رو، بهتر است نحوه حذف یک IP ثابت را برای مدل دستگاه خاصی که دارید جستجو کنید.

۴. کابل های شبکه بدون برق

این یکی ممکن است بی‌معنا به نظر برسد، اما به‌طور شگفت‌انگیزی معمول است که کابل‌ها در درگاه‌های خود شل می‌شوند و هنگام جابجایی دستگاه از برق جدا می‌شوند. از این رو، همیشه مهم است که کابل های شبکه خود را در دستگاه یا روتر خود قبل از هر چیز دیگری بررسی کنید. کابل های کواکسیال، به طور خاص، گاهی اوقات ممکن است برای اتصال صحیح به روتر شما کمی مشکل باشد، زیرا باید به دقت در پورت پیچ شوند. بنابراین، برای اطمینان از اینکه آنها را به درستی درج کرده اید، زمان بگذارید.

اگر از اتصال اترنت سیم‌کشی شده استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که پورت به درستی به خروجی دیوار و دستگاه شما وصل شده است و مطمئن شوید که همه کابل‌های اترنت که از روتر شما می‌آیند نیز به درستی به پورت‌های خود وصل شده‌اند. همچنین ممکن است ارزش بررسی خود پورت ها را داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که گرد و غبار و سایر زباله ها بر کیفیت اتصال تأثیر نمی گذارد.

۵. استفاده از پهنای باند بالا

اگر روتر شما به طور همزمان چندین دستگاه را به اینترنت متصل می کند، ممکن است در معرض خطر استفاده از پهنای باند بالا باشید. این زمانی اتفاق می‌افتد که یک یا چند دستگاه نسبت زیادی از پهنای باند شبکه را مصرف کنند. هنگامی که دستگاهی در حال دانلود حجم قابل توجهی از محتوا از اینترنت است، یا زمانی که چندین دستگاه اقداماتی را انجام می دهند که به پهنای باند قابل توجهی از شبکه نیاز دارد، مانند پخش جریانی یا بازی، با استفاده از پهنای باند بالایی مواجه خواهید شد.

برای حل این مشکل، ابتدا روتر خود را قطع و وصل کنید. اگر این کمکی نکرد، سعی کنید نرم افزار روتر خود را به روز کنید. برای انجام این کار، باید روتر خود را با استفاده از کابل اترنت به دستگاه خود متصل کنید و سپس به روز رسانی میان افزار مربوطه را از وب سایت سازنده روتر خود دانلود کنید. سپس می توانید از این نرم افزار برای به روز رسانی روتر خود استفاده کنید. مطمئن شوید که روتر خود را مجددا راه اندازی کرده اید، در غیر این صورت ارتقاء موفقیت آمیز نخواهد بود.

اگر هیچ یک از این روش ها کار نمی کند، ممکن است به یک روتر برای پشتیبانی از استفاده از پهنای باند بالاتر نیاز داشته باشید. احتمالاً گران‌تر از روتر فعلی شما خواهد بود، اما به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت اتصال بهتری بدون کاهش چشمگیر استفاده از پهنای باند کلی دسترسی داشته باشید.

مشکلات شبکه خود را در عرض چند دقیقه برطرف کنید

اگرچه ممکن است به نظر برسد که برخی از خطاهای شبکه غیرممکن است، اما تقریباً همیشه یک راه حل نسبتاً سریع در دسترس است که می تواند با موفقیت مشکل را برطرف کند. معمولاً چند کلیک یا چند راه اندازی مجدد ساده جواب می دهد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…