۱۰ راه برای محافظت در برابر داکسینگ

۵/۵ - (۵ امتیاز)

۱۰ راه برای محافظت در برابر داکسینگ

Doxxing شامل مجرمان سایبری است که اطلاعات شخصی خود را به صورت آنلاین ارسال می کنند. در این مقاله HiVPN نحوه دفاع از خود در برابر دکسکس شدن آورده شده است.

Doxxing روشی است که برای کشف هویت یک کاربر و سپس ارسال اطلاعات شخصی آنها به صورت آنلاین انجام می شود. در گذشته بیشتر توسط هکرها انجام می شد. همچنین بسیار نادر بود و بنابراین چیزی نبود که افراد عادی نگران آن باشند.

با این حال، در سال های اخیر، بسیار گسترده تر شده است. اکنون این تهدیدی است که روزانه و اغلب با دلایل بسیار کمی انجام می شود. بنابراین چگونه می توانید از خود در برابر داکسینگ محافظت کنید؟

چرا داکسینگ مضر است؟

اگر شما فردی خصوصی یا بحث‌برانگیز نیستید، داکس کردن ممکن است کار بزرگی به نظر نرسد. اما واقعیت این است که می توان از آن برای صدمه زدن به هر کسی استفاده کرد.

هنگامی که اطلاعات شخصی عمومی می شود، درها را به روی سرقت هویت و آزار و اذیت باز می کند. اگر تا به حال نظر شخصی داده اید، ممکن است کلمات شما برای آسیب رساندن به زندگی حرفه ای شما دستکاری شوند.

چگونه از خود در برابر داکسینگ محافظت کنیم

اگر می‌خواهید در برابر داکسینگ محافظت کنید، در اینجا ۱۰ راه برای سخت‌تر کردن کارها تا حد امکان برای هر کسی که تلاش می‌کند وجود دارد.

۱. از VPN استفاده کنید

هر زمان که به اینترنت متصل می شوید، آدرس IP شما ثبت می شود. یک آدرس IP به تنهایی نمی تواند برای شناسایی شما استفاده شود، اما می تواند موقعیت تقریبی شما را نشان دهد.

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به شما امکان می دهد بدون فاش کردن آدرس IP خود به اینترنت متصل شوید . همچنین تمام داده‌هایی را که به رایانه شما می‌روند و از آن خارج می‌شوند، رمزگذاری می‌کند. این کار در برابر مواردی مانند بو کشیدن بسته که می تواند برای خواندن هر کلمه ای که به صورت آنلاین تایپ می کنید استفاده شود، محافظت می کند.

یک VPN شما را کاملاً ناشناس نمی کند، اما گامی مهم برای رسیدن به آنجا است.

۲. اطلاعات شخصی را به اشتراک نگذارید

اکثر مردم آنقدر باهوش هستند که آدرس یا شماره تامین اجتماعی خود را به صورت آنلاین ارسال نکنند. اما در عین حال، یک فرد معمولی از ارسال اطلاعات جزئی و بسیاری از آن ها خوشحال است.

با گذشت زمان، همه این جزئیات کوچک می توانند جمع شوند. و قبل از اینکه متوجه شوید، تاریخچه آنلاین شما شروع به ترسیم تصویری از یک شخص منحصر به فرد می کند.

قبل از به اشتراک گذاشتن چیزی در مورد خود به صورت آنلاین، همیشه از خود بپرسید که چگونه می توان از آن اطلاعات علیه شما استفاده کرد.

۳. مراقب باشید چه فایل هایی را آپلود می کنید

اکثر واژه پردازها برای ثبت اطلاعات خاصی در زمان ایجاد فایل طراحی شده اند. به عنوان مثال، فایل های Word معمولاً شامل نام کاربری است که آنها را ایجاد کرده است.

اکثر گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که هر زمان که عکسی گرفته می شود، همین کار را انجام دهند. برای مثال، معمولاً می‌توانید بگویید از چه تلفنی برای گرفتن عکس استفاده شده است، چه زمانی عکس گرفته شده است، و اگر GPS فعال است، از کجا گرفته شده است.

هر یک از این موارد می‌تواند یک فایل ناشناس را به چیزی تبدیل کند که هویت شما بسیار به آن متصل است.

۴. تاریخچه پست خود را حسابرسی کنید

شما تصمیم گرفته اید که مراقب صحبت های آنلاین خود باشید. اکنون زمان آن رسیده است که به دنبال جزئیات شخصی باشید که ممکن است در گذشته به اشتراک گذاشته باشید.

فهرستی از مکان هایی که ممکن است بیش از حد اشتراک گذاری کرده باشید تهیه کنید و هر حساب را با دقت مرور کنید. برای هر گونه اطلاعاتی که به طور بالقوه می تواند علیه شما استفاده شود، هم به نمایه های حساب و هم به سابقه پست خود نگاه کنید.

۵. تنظیمات حریم خصوصی خود را در رسانه های اجتماعی بررسی کنید

رسانه های اجتماعی واضح است که برای داکسینگ ایده آل هستند. اکثر پلتفرم‌ها اکنون کنترل کاملی بر روی آنچه که غریبه‌ها می‌توانند ببینند و نمی‌توانند ببینند به شما می‌دهند. نکته مهم این است که همه این تنظیمات معمولاً به طور پیش فرض خاموش هستند.

اگر نگران Doxxing هستید، به سادگی به تنظیمات حریم خصوصی پلتفرم های مورد علاقه خود مراجعه کنید و دسترسی به آنهایی را که می شناسید و به آنها اعتماد دارید محدود کنید.

۶. خودتان را در گوگل جستجو کنید

فقط به این دلیل که چیزی که قبلاً گفتید اکنون حذف شده است، به این معنی نیست که Google سابقه آن را حفظ نخواهد کرد. همچنین ممکن است، حتی به احتمال زیاد، چند مکان را از دست داده باشید.

برای اینکه بدانید چقدر اطلاعات آنلاین در مورد شما در دسترس است، کافی است نام خود را جستجو کنید.

بسته به آنچه پیدا می کنید، ممکن است بتوانید خودتان آن را حذف کنید یا ممکن است مجبور شوید با وب سایتی که در آن منتشر شده است تماس بگیرید. گوگل همچنین به شما اجازه می دهد تا محتوای خاصی را گزارش دهید و آنها آن را برای شما حذف خواهند کرد.

۷. خود را از وب سایت های کارگزار داده حذف کنید

کارگزاران داده اساساً با جمع‌آوری اطلاعات تا آنجا که می‌توانند در مورد افراد درآمد کسب می‌کنند. ممکن است فکر کنید که هیچ کس به جزئیات تماس شما اهمیت نمی دهد، اما یک بازدید سریع از یکی از وب سایت های آنها خلاف آن را ثابت می کند.

۸. از نام مستعار استفاده کنید

اگر عضو چندین وب سایت هستید، در نظر بگیرید که برای هر یک از یک نام متفاوت استفاده کنید. بیشتر تلاش‌های داکسینگ شامل جمع‌آوری اطلاعات از منابع متعدد است. و اگر همه حساب‌های شما جدا باشند، انجام این کار بسیار سخت‌تر می‌شود.

به خاطر داشته باشید که مجموعه ای منحصر به فرد از ویژگی ها مانند سرگرمی ها یا نقل قول ها می تواند این تکنیک را بی اثر کند.

۹. استفاده از ایمیل شخصی خود را متوقف کنید

اگر ایمیل شخصی شما شامل نام واقعی شما باشد، باید فقط در وب سایت هایی استفاده شود که به داشتن آن اطلاعات اعتماد دارید.

اگر می خواهید چیزی آنلاین بخرید، احتمالاً باید نام واقعی خود را تحویل دهید. اما اجتناب از انجام این کار در رسانه های اجتماعی و تابلوهای پیام اغلب آسان است.

به خاطر داشته باشید که حتی وب سایت های معتبر دارای نقض امنیتی هستند. و هر بار که داوطلبانه نام خود را اعلام می کنید، در حال انجام ریسک غیرضروری با هویت خود هستید.

داشتن آدرس های ایمیل مختلف برای وب سایت های مختلف نیز احتمال هک شدن حساب های مهم تر شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

۱۰. از دکمه های ورود فیس بوک یا گوگل استفاده نکنید

اکنون بسیاری از وب سایت ها به شما اجازه می دهند با استفاده از حساب فیس بوک یا گوگل خود ثبت نام کنید. این بدیهی است که راحت است، اما همچنین به صاحبان چنین وب سایت هایی اطلاعات بسیار بیشتری از آنچه نیاز دارند می دهد.

اگر حساب فیس بوک یا گوگل شما نام، شغل، شهر یا شماره تلفن واقعی شما را دارد، هر زمان که به این طریق ثبت نام می کنید، همه این جزئیات معمولاً به صورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد.

در عوض با ثبت نام دستی، می توانید تصمیم بگیرید دقیقاً چه اطلاعاتی را می خواهید به اشتراک بگذارید.

خودتان را برای Doxx سخت تر کنید

افزایش Doxxing یک روند نگران کننده است و این چیزی است که همه کاربران اینترنت باید از آن آگاه باشند. متأسفانه، صرف نظر از اینکه چقدر مراقب هستید، دفاع کامل در برابر آن بسیار سخت است.

خبر خوب این است که با رعایت این نکات، هم می‌توانید احتمال وقوع آن را کاهش دهید و هم می‌توانید آسیب‌های احتمالی را در صورت بروز آن بسیار کاهش دهید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۶, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…