۱۰ راه برای افزایش سرعت روتر وای فای

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱۰ راه برای افزایش سرعت روتر وای فای

اتصال به اینترنت خیلی کند است؟ این تغییرات ساده روتر می تواند دنیای وای فای خانگی شما را تغییر دهد. با این پست آموزشی HiVPN همراه شوید.

10 راه برای افزایش سرعت روتر وای فای

یک روتر خوب می تواند تفاوت زیادی در سرعت اتصال به اینترنت شما ایجاد کند. اما اگر پول کافی برای خرید یک مدل برتر را ندارید، چه راه‌های دیگری برای شما باز است؟

اگر می خواهید بدانید که چگونه تنظیمات روتر را برای سرعت بهینه کنید یا بهترین پیکربندی روتر را برای اینترنت سریعتر ایجاد کنید، به خواندن ادامه دهید.

۱. یک برنامه راه اندازی مجدد را خودکار کنید

اکثر روترهای جدیدتر نیازی به راه اندازی مجدد منظم ندارند. اما همانطور که بیشتر مردم می‌دانند، اگر تا به حال با اتصال اینترنت مرده مواجه شده‌اید، راه‌اندازی مجدد روتر شما اغلب تمام چیزی است که برای راه‌اندازی مجدد شما لازم است.

با این حال، اگر متوجه شدید که روتر را به طور منظم راه اندازی مجدد می کنید، گزینه های میان افزار DD-WRT و Tomato هر دو دارای گزینه های راه اندازی مجدد زمان بندی شده هستند. آن را طوری تنظیم کنید که یک بار در روز هنگام خواب راه اندازی مجدد شود، تا زمانی که روتر خاموش می شود و دوباره راه اندازی می شود، هرگز متوجه خرابی آن نخواهید شد.

۲. با یک آنتن جدید روتر خود را سریعتر کنید

یک راه ساده برای سریعتر کردن روتر، خرید یک آنتن جدید است.

آنتن دهی در اکثر روترهای مصرف کننده افتضاح است. آنتن ثانویه تقویت شده یک راه حل عالی و یک راه ساده برای بهبود کیفیت سیگنال (و در نتیجه بهبود سرعت) بدون نیاز به دستگاه جدید است. گزینه‌های پس‌بازار قدرتمند و تقویت‌شده از حدود ۱۵ دلار شروع می‌شوند و تا ۱۰۰ دلار پایین می‌روند.

توسعه دهنده های برد پلاگین کمی گران تر هستند، اما به عنوان یک آنتن برقی و تکرار کننده بی سیم در یک عمل می کنند. آنها می توانند بهبود قابل توجهی را برای خانه هایی با مناطق مرده یا تخریب سیگنال ارائه دهند، اما مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

با این حال، حتما قوانین پخش بی سیم محلی را قبل از برداشتن یک آنتن قوی بررسی کنید. در برخی از حوزه های قضایی، تقویت سیگنال Wi-Fi شما غیرقانونی است (یا ممکن است بیش از یک آستانه خاص غیرقانونی باشد).

۳. پروتکل های بی سیم قدیمی را غیرفعال کنید

چگونه تنظیمات روتر را برای سرعت بهینه می کنید؟ یکی از اولین مواردی که می توانید در نظر بگیرید، خاموش کردن پروتکل های بی سیم قدیمی است.

روترهای جدیدتر در پروتکل ۸۰۲.۱۱ax قابلیت هایی بسیار فراتر از خدمات ارائه شده توسط بسیاری از ISP ها را ارائه می دهند. در حالی که روتر ممکن است سریع باشد، بسیاری از دستگاه‌های شما احتمالاً از پروتکل‌های قدیمی‌تری مانند ۸۰۲.۱۱b استفاده می‌کنند که به محض اتصال این دستگاه کل شبکه را کند می‌کند. در حالت ایده‌آل، باید هر دستگاهی را که با استفاده از پروتکل‌های b یا g می‌بینید حذف کنید.

سریع‌ترین پروتکل‌ها، به ترتیب سریع‌ترین به کندترین، عبارتند از ax > ac > n > g > b. برای اطلاع از نحوه انجام این کار با اسناد روتر خود مشورت کنید.

۴. عرض کانال را تغییر دهید

بهترین تنظیمات روتر برای بهبود سرعت در شبکه محلی شما چیست؟ به عنوان مثال، چگونه می توانید یک جریان ویدیویی بین دستگاه های خود سریعتر ایجاد کنید؟

بهترین پیکربندی روتر برای سرعت محلی اغلب مستلزم تغییر عرض کانال است. هرچه عرض بیشتر باشد، دستگاه های قدیمی تر در پروتکل های قدیمی تر از تداخل رنج می برند.

حتی می توانید با خواندن مقاله ما در مورد پیوند کانال برای روترهای Wi-Fi ، آن را یک قدم جلوتر بردارید .

۵. روتر خود را به روز نگه دارید

یکی از نادیده گرفته‌ترین راه‌ها برای به حداکثر رساندن سرعت روتر این است که مطمئن شوید روتر شما همیشه آخرین نرم‌افزار و سیستم‌افزار سازنده را اجرا می‌کند.

مطمئناً، به‌روزرسانی‌ها معمولاً رفع‌های امنیتی هستند، اما قرار نیست به‌طور ناگهانی روتر شما را سریع‌تر کند. با این حال، هر سود افزایشی می تواند کمک کند. اگر مدتی است که به‌روزرسانی نکرده‌اید، ممکن است بیشتر از چیزی که انتظارش را داشتید، افزایش پیدا کنید.

۶. با موقعیت روتر آزمایش کنید

این تنها یافتن بهترین تنظیمات روتر برای اینترنت سریع نیست. همچنین باید در نظر بگیرید که روتر خود را در کجای خانه خود قرار می دهید.

از آنجایی که روتر با هر دستگاه دیگری با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و/یا ۵ گیگاهرتز در منطقه شما رقابت می کند، حرکات ظریف اغلب دنیایی از تفاوت را ایجاد می کند. علاوه بر این، مصالح ساختمانی خانه شما ممکن است با سیگنال بی سیم تداخل ایجاد کند. به عنوان مثال، دیوارهای بتنی جامد برای عبور اتصال Wi-Fi بسیار سخت است.

۷. تنظیمات کانال روتر خود را بهینه کنید

بیایید نگاهی دیگر به نحوه سریعتر کردن روتر با بهینه سازی تنظیمات بیندازیم.

آیا به تغییر کانال روتر فکر کرده اید؟ ابزارهای رایگان زیادی وجود دارد که با کمترین تداخل، امواج رادیویی محلی شما را برای یافتن کانال‌ها اسکن می‌کند. سپس به شما پیشنهاد می دهند که به کدام کانال بروید.

باید کانال را از داخل تنظیمات روتر تغییر دهید. یک بار دیگر، نحوه انجام این کار را با استفاده از اسناد یا صفحه راهنمای آنلاین دستگاه خود خواهید یافت.

اگر می خواهید بیشتر بدانید، مقاله ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین کانال Wi-Fi برای روتر خود بررسی کنید .

۸. روتر را به یک باند متفاوت تغییر دهید

یک خانه معمولی پر از وسایل بی سیم است. خوشبختانه، با یک روتر دو یا سه بانده، می توانید آنها را از هم جدا کنید تا سرعت را به حداکثر برسانید.

به زبان ساده، شما در حال باز کردن مسیر دیگری برای ترافیک شبکه هستید. در حالی که یک جاده یک خطه شما را به آنجا می رساند، دو (یا سه) خط برای همه افراد درگیر بهتر است.

اگر یک روتر دو بانده دارید، می‌توانید به جای اینکه همه دستگاه‌هایتان برای فضا در باند ۲.۴ گیگاهرتز رقابت کنند، مقداری را به باند اضافی ۵ گیگاهرتز (و معمولاً کمتر شلوغ‌تر) اختصاص دهید.

۹. نام و رمز عبور شبکه خود را تغییر دهید

بسیاری از افرادی که در غیر این صورت با فناوری آشنا هستند هنوز از نام کاربری و رمز عبور پیش فرض روی روتر خود استفاده می کنند. حتی هکرهای متوسط ​​نیز قادر به هک کردن شبکه های نسبتا امن با رمزهای عبور غیر پیش فرض هستند.

استفاده از رمز عبور Wi-Fi قوی به همان اندازه مهم است. در حالی که ممکن است در تقسیم بندی دستگاه های خود به باندهای جداگانه، به روز رسانی سیستم عامل خود و تعویض کانال در دوره های پرترافیک، کار بسیار خوبی انجام دهید، اما اگر همسایگان شما وای فای شما را گیج می کنند و از آن برای تورنت فیلم ها استفاده می کنند، همه اینها یک تمرین بیهوده است.

۱۰. Firmware جدید را نصب کنید

بسیاری از روترها تنظیمات را نسبتاً ضد ساختگی نگه می دارند تا چیزی را خراب نکنید. در حالی که این برای اکثر کاربران عالی است، گاهی اوقات شما فقط می خواهید در آن غوطه ور شوید و تنظیمات را هک کنید تا زمانی که روتری را اجرا کنید که قیمت آن بسیار بیشتر است.

چندین گزینه سیستم عامل منبع باز برای برخی از محبوب ترین روترها وجود دارد. در حالی که همه روترها پشتیبانی نمی شوند، هیچ کمبودی در گزینه های عالی وجود ندارد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا سرعت روتر Netgear را افزایش دهید، بهترین تنظیمات را برای روتر TP-Link بیابید، و تقریباً هر مارک روتری را سریعتر اجرا کنید.

DD-WRT، OpenWRT و Tomato برخی از محبوب‌ترین میان‌افزارهای شخص ثالث را تشکیل می‌دهند.

به خاطر داشته باشید که اگر به سخت افزار ISP خود پایبند باشید، نصب سیستم عامل جدید گزینه ای نیست. این یکی از دلایلی است که ایده خوبی برای جایگزینی روتر ISP خود با روتر خریداری شده در فروشگاه است.

در این پست ما ۱۰ راه برای افزایش سرعت روتر وای فای را به صورت کامل در اختیار شما قرار دادیم.

تنظیمات روتر خود را برای سرعت بهینه کنید

امیدواریم این مقاله به شما نشان داده باشد که چگونه سرعت روتر خود را به حداکثر برسانید و بهترین پیکربندی را برای اینترنت سریعتر شناسایی کنید.

برخی از مراحل ممکن است کمی پیچیده به نظر برسند، اما اگر برای یادگیری و درک ترفندهایی که در دسترس شما هستند، وقت بگذارید، سرعت روتر خود را در عرض چند دقیقه افزایش خواهید داد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…