۱۰ نکته مفید برای زمانی که سرعت VPN شما کند است

۵/۵ - (۶ امتیاز)

۱۰ نکته مفید برای زمانی که سرعت VPN شما کند است

از VPN استفاده می کنید اما در مورد اینکه چرا سرعت اینترنت شما را کاهش می دهد سردرگم هستید؟ این نکات در HiVPN به شما کمک می کند VPN کند خود را تعمیر کنید.

استفاده از سرویس VPN اشتراکی برای افزایش حریم خصوصی درونی شما یک ایده هوشمندانه است. با این حال، در حالی که آنها برای جلوگیری از مسدود کردن منطقه، سانسور و حتی ممکن است در هزینه شما صرفه جویی کنند، عالی هستند، VPN ها می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

مورد اصلی: سرعت پایین اینترنت در حالی که VPN در حال اجرا است. اما در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر VPN شما کند به نظر می رسد، در اینجا دلیل و چند پیشنهاد در مورد نحوه رفع آن آورده شده است.

۱. مکان سرور مناسب را انتخاب کنید

این شاید مهمترین چیزی است که باید در نظر داشت و به نحوه عملکرد VPN ها مربوط می شود.

فرض کنید از VPN برای دور زدن برخی از مشکلات مرتبط با مسیریابی استفاده می کنید که باعث کاهش تاخیر در بازی های آنلاین می شود. اتصال به VPN نحوه هدایت داده های شما در اینترنت را تغییر می دهد، بنابراین مشکلاتی مانند قطع شدن شبکه واسطه را دور می زند.

فرض کنید در ایران هستید و در حال انجام یک بازی هستید که سرور آن نیز در ایران قرار دارد. به طور معمول داده های شما با استفاده از سریع ترین مسیر به سرور منتقل می شود، سپس در سریع ترین مسیر به شما باز می گردد. تاخیر شاید ۲۰ میلی ثانیه (ms) باشد.

اما اکنون فرض کنید به یک سرور VPN در فرانسه متصل هستید. داده‌های شما ابتدا به فرانسه، به سرور در ایران، به فرانسه و سپس به دستگاه شما می‌رود.

می توانید مشکل را ببینید ، اینکه فاصله اضافی ممکن است به این معنی باشد که تاخیر شما اکنون ۲۵۰ میلی ثانیه است.

برای سرعت، اگر می توانید، همیشه مکان VPN را که نزدیک ترین مکان به مقصد است انتخاب کنید. اگر از VPN برای مرور یک کتابخانه خارج از کشور Netflix استفاده می کنید، این بسیار هوشمندانه است. برای بازی آنلاین، لیست سرورها را قبل از شروع بازی مشاهده کنید، بنابراین به سرور VPN نزدیک متصل هستید.

توجه داشته باشید که این برای چیزهایی که به تأخیر وابسته نیستند (مانند مرور وب) اهمیتی ندارد.

۲. سرویس گیرنده VPN خود را به روز کنید

یکی از دلایل کلیدی که ممکن است VPN شما کندتر از آنچه انتظار دارید، مشتری باشد. نرم افزاری که روی رایانه، تلفن، تبلت یا جعبه تلویزیون خود نصب می کنید، اتصال شما به سرور VPN را مدیریت می کند. همچنین بر رمزگذاری اتصال اینترنت شما نظارت می کند.

هر از چند گاهی، باگ‌ها و سایر مشکلات می‌توانند منجر به مشکلاتی از جمله کندی اینترنت شوند. هنگامی که این موارد شناسایی و رفع می شوند، ارائه دهنده VPN یک به روز رسانی ارائه می دهد. مشتری شما باید زمانی که به روز رسانی در دسترس است به شما اطلاع دهد ، حتما آن را فورا دانلود و نصب کنید.

۳. Wi-Fi را فراموش کنید ،از اترنت برای بهبود سرعت VPN استفاده کنید

تقریباً تمام مشکلات اینترنت داخلی را می توان (حداقل تا حدی) در سرعت شبکه های بی سیم جستجو کرد.

راه حل ساده است: از اترنت استفاده کنید.

البته در بسیاری از موارد این امکان پذیر نیست. کامپیوترهای لپ تاپ اغلب حتی پورت اترنت ندارند. دستگاه های تلفن همراه اترنت ندارند.

با این حال، رایانه‌های شخصی، کنسول‌های بازی، جعبه‌های تلویزیون و تلویزیون‌های هوشمند اغلب دارای پورت‌های اترنت هستند. اتصال مستقیم این دستگاه ها به روتر خود با کابل اترنت با کیفیت، سرعت را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.

اگر رایانه شما به اندازه کافی به روتر شما نزدیک نیست، آداپتورهای powerline را برای هدایت داده ها از طریق سیم کشی برق خانه خود در نظر بگیرید.

۴. برای رفع کندی VPN، سطح رمزگذاری را کاهش دهید

VPN ها می توانند از پروتکل های امنیتی مختلفی برای رمزگذاری داده های عبوری استفاده کنند. همه سرویس های VPN از همه پروتکل ها پشتیبانی نمی کنند، اما بسیاری از سرویس های استاندارد به طور گسترده پشتیبانی می شوند.

نکته ای که در مورد رمزگذاری وجود دارد این است که می تواند از نظر محاسباتی گران باشد. هر بیت داده ای که از دستگاه شما خارج می شود باید رمزگذاری شود. هر بیت از داده های دریافتی باید رمزگشایی شود. هرچه رمزگذاری قوی تر باشد، به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز خواهید داشت.

یک CPU کند می تواند باعث کند عملکرد VPN در رایانه شما شود. حتی اگر اینترنت شما بتواند سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه را تحمل کند، اگر رمزگذاری شما برای CPU خیلی قوی باشد، مهم نیست. ممکن است فقط داده ها را با سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه پردازش کند و به یک گلوگاه در سرعت پردازش داده ها تبدیل شود.

از نظر تئوری، سلسله مراتب سرعت از سریعترین به کندترین عبارت است از PPTP > L2TP/IPSec > OpenVPN > SSTP > IKEv2/IPSec. اگر دستگاه شما قدرت محاسباتی کافی ندارد، یکی یکی کناره گیری کنید. این موارد را در تنظیمات سرویس گیرنده VPN خود تغییر دهید و برای کمک به صفحات پشتیبانی ارائه دهنده مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که این فقط در صورتی توصیه می‌شود که برای هر فعالیتی که از طریق VPN انجام می‌دهید به حداکثر امنیت نیاز نداشته باشید. به عنوان مثال، اگر از VPN برای دسترسی به محتوای قفل شده در منطقه استفاده می کنید، خوب است.

۵. VPN را روی روتر خود راه اندازی نکنید

به عنوان یک کاربر VPN، شما دو انتخاب برای راه اندازی VPN دارید.

 1. VPN را روی روتر خود تنظیم کنید یا
 2. VPN را روی هر دستگاهی که از آن استفاده می کنید (مانند رایانه، تلفن هوشمند، تبلت و غیره) راه اندازی کنید.

همیشه با گزینه دوم پیش بروید.

یکی از دلایلی که روترها بسیار مقرون به صرفه هستند این است که برای موثر بودن به پردازنده های نسل بعدی نیاز ندارند. متأسفانه، این بدان معناست که حتی تلفن هوشمند سال گذشته سریعتر از روتر امروزی است. و این سرعت داده های شما را به دلایل مربوط به رمزگذاری بالا محدود می کند.

یک روتر استاندارد هنگام سرویس دهی به چندین دستگاه با مشکل مواجه خواهد شد.

۶. هر دو پروتکل TCP و UDP را امتحان کنید

UDP بسیار سریعتر از TCP است.

TCP باید بین دو نقطه پایانی (مثلاً شما و یک وب سایت) ارتباط برقرار کند و تأیید کند که همه داده ها با موفقیت در مقصد دریافت شده اند. UDP فقط داده ها را بدون هیچ گونه بررسی در سراسر اینترنت ارسال می کند.

این بیت اضافی از سربار TCP کندتر است زیرا در هنگام ارسال داده، چندین تأیید بین شما و مقصد رخ می دهد. نتیجه: اساساً VPN سرعت اینترنت شما را کاهش می دهد. به این ترتیب، استفاده از VPN از طریق UDP می تواند بسیار سریعتر باشد.

تنظیمات VPN خود را بررسی کنید تا ببینید آیا تعویض دستی پشتیبانی می شود یا خیر. فرآیند ممکن است از سرویسی به سرویس دیگر متفاوت باشد.

همچنین توجه داشته باشید که ISP شما ممکن است ترافیک TCP را از طریق VPN شناسایی و کاهش دهد. این رایج‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید، زیرا بسیاری از مردم از VPN برای پخش رسانه و تورنت استفاده می‌کنند. هر دو معمولا از TCP استفاده می کنند. تغییر به UDP ممکن است به سرعت کمک کند، اما می تواند منجر به اتصال ناپایدارتر شود. آزمایش کنید و خودتان ببینید.

۷. VPN اینترنت شما را کند می کند؟ Split Tunneling را امتحان کنید

هنگامی که از یک سرویس گیرنده VPN در رایانه شخصی خود استفاده می کنید، هر بیت داده ای را که از سیستم شما خارج می شود رمزگذاری می کند. گاهی اوقات، این لازم نیست. برای مثال، اگر همزمان با دسترسی به یک درایو شبکه، از انسداد جغرافیایی یا سانسور دور می‌زنید، متوجه می‌شوید که دسترسی امکان‌پذیر نیست.

تونل شکافی راه حل است. این تضمین می کند که یک برنامه مشخص از طریق VPN متصل می شود در حالی که سایر داده ها بدون رمزگذاری به مقصد و از مقصد می روند. کاهش بار رمزگذاری روی پردازنده شما می تواند سرعت را بهبود بخشد.

خدمات مختلف VPN از تونل تقسیم پشتیبانی می کنند. برای فعال کردن این گزینه، فهرست ویژگی یا صفحه تنظیمات ارائه دهنده خود را بررسی کنید.

۸. برنامه های ISP یا VPN خود را ارتقا دهید

تحت فناوری فعلی، یک VPN هرگز نمی تواند سرعت اینترنت شما را فراتر از آنچه ISP شما ارائه می دهد افزایش دهد. اگر سرعت VPN شما پایین است زیرا سرعت اینترنت پایه شما پایین است، پس چاره ای ندارید جز اینکه برنامه اینترنت خود را به سطح سریع تری ارتقا دهید.

تغییر از Wi-Fi به سیمی ممکن است در برخی موارد به سرعت کمک کند.

توجه داشته باشید که برخی از ارائه دهندگان VPN ممکن است سرعت شما را نیز کاهش دهند، به خصوص اگر از یک سرویس رایگان VPN استفاده می کنید. همچنین باید مراقب فناوری‌های جدید VPN باشید .

۹. شاید VPN شما کند است ، تغییر دهید

اغلب اتصال کند اینترنت می تواند دلیل کندی VPN باشد. اما گاهی اوقات این ISP نیست که مقصر است . این سرویس واقعی VPN است.

فرقی نمی کند به کدام سرور متصل می شوید یا ترفندهای دیگری که در بالا امتحان کرده اید، نتیجه همیشه یکسان است. یک VPN خوب و سریع باید چیزی حدود ۲ مگابیت در ثانیه کندتر از اتصال رمزگذاری نشده شما باشد.

کمتر از این در یک دوره طولانی نشان می دهد که VPN مقصر است. این را با مقایسه سرعت سرویس گیرنده VPN تلفن همراه خود با نتایج رایانه رومیزی خود تأیید کنید. اگر در سراسر صفحه کند است، سوئیچ کنید.

۱۰. از VPN رایگان استفاده نکنید

ایده یک سرویس VPN که نیازی به پرداخت هزینه برای آن ندارید عالی است. اما در دنیای VPN های رایگان، شما مشتری نیستید، شما کالا هستید.

ارائه دهندگان VPN رایگان نشان داده اند که نسبت به کاربران خود بی پروا، غیر اصولی و تحقیر کننده هستند. نه تنها داده‌های شخصی و فعالیت شما برای بالاترین قیمت پیشنهادی (شکست دادن نقطه استفاده از VPN)، ترافیک شما از اولویت پایینی برخوردار است.

یک VPN رایگان تقریباً مطمئناً اینترنت شما را کند می کند. از این گذشته، آنها می خواهند شما را با خدمات رایگان خود وسوسه کنند تا شما را به اشتراک تشویق کنند. تقریباً در همه موارد باید از این کار اجتناب کنید

اکنون می دانید چرا VPN شما کند است

همانطور که دیدیم، دسترسی به اینترنت از طریق VPN احتمالاً هرگز به همان سرعت خط پایه ISP شما نخواهد بود. اما شما چندین گزینه برای اطمینان از اینکه VPN خیلی کند نیست دارید:

 1. سرور مناسب را انتخاب کنید
 2. سرویس گیرنده VPN خود را به روز نگه دارید
 3. از اترنت به جای Wi-Fi استفاده کنید
 4. در صورت لزوم سطح رمزگذاری را کاهش دهید
 5. VPN را روی روتر خود تنظیم نکنید
 6. پروتکل های TCP و UDP را امتحان کنید
 7. از اسپلیت تونل استفاده کنید
 8. طرح ISP خود را ارتقا دهید
 9. به یک VPN جدید بروید
 10. از VPN های رایگان اجتناب کنید

تا زمانی که ارائه دهنده اینترنت شما سریع است، VPN شما باید سریع و متناسب با هدف باشد.

به دنبال VPN هستید؟ لیست ما از بهترین خدمات VPN را برای یافتن یک VPN سریع، قابل اعتماد و خصوصی بررسی کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…