۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز)

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می توانید از آن برای بسیاری از موارد دیگر مانند  مرور سریع و ایمن و موارد دیگر نیز استفاده کنید .

پس از بررسی بیش از ۳۰۰ VPN و تجزیه و تحلیل همه چیزهایی که ارائه می دهند، صادقانه می توانم بگویم که استفاده از VPN ها بسیار آسان است و همه می توانند این کار را انجام دهند. راهنمای ساده HiVPN هر آنچه را که برای شروع نیاز دارید به شما آموزش می‌دهد.

10 دلیل برای استفاده از VPN

VPN چه کاری می تواند برای شما انجام دهد؟

یک VPN می تواند به چند روش کلیدی به محافظت از شما کمک کند:

 • VPN ها تمام داده هایی را که از طریق اینترنت ارسال می کنید رمزگذاری می کنند

وقتی به سرور VPN متصل هستید، تمام ترافیک اینترنت شما رمزگذاری می شود. این بدان معناست که هیچ کس نمی تواند کارهایی که شما به صورت آنلاین انجام می دهید را ببیند ، حتی ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP). و این بدان معناست که ISP شما نمی تواند سرعت شما را نیز کاهش دهد .

رمزگذاری هکرها را از دیدن اطلاعات حساسی که وارد وب‌سایت‌ها می‌کنید، مانند رمزهای عبورتان، باز می‌دارد. اگر از وای فای عمومی استفاده می کنید، این امر به ویژه مهم است زیرا نظارت بر اتصال شما در شبکه های عمومی برای مجرمان سایبری آسان است. اما یک VPN مطمئن می شود که حتی اگر شخصی داده های شما را دزدیده باشد، نمی تواند آن را رمزگشایی کند یا حتی آن را درک کند.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

 • VPN شما همچنین از حریم خصوصی شما محافظت می کند

وب سایت ها و خدمات از IP شما برای تعیین موقعیت مکانی شما استفاده می کنند. وقتی به سرور VPN متصل می شوید، آدرس IP شما قابل مشاهده نخواهد بود.

از آنجا که آنها دیگر نمی توانند IP واقعی شما را ببینند، نمی توانند محل قرارگیری شما را ببینند.

 • برخی از VPN ها وب سایت ها، تبلیغات و ردیاب های مخرب را مسدود می کنند

وب‌سایت‌های مخرب می‌توانند بدافزار و ردیاب‌ها را بدون اینکه شما بدانید روی دستگاه شما دانلود کنند. VPN ها با محافظت داخلی با قرار دادن این سایت ها در لیست سیاه قبل از آسیب رساندن به آنها به جلوگیری از عفونت کمک می کند.

برخی نیز تبلیغات و پاپ آپ ها را مسدود می کنند. با این کار تبلیغات مخرب دستگاه شما را به بدافزار آلوده نمی کند.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

VPN ها چگونه کار می کنند؟

VPN شما تمام ترافیک اینترنت شما را به یکی از سرورهای خود هدایت می کند، جایی که رمزگذاری شده است. به عنوان مثال، ممکن است در انگلستان باشید و به یک سرور ایالات متحده متصل شوید. VPN ترافیک شما را از بریتانیا به ایالات متحده، کاملاً رمزگذاری شده ارسال می کند. از آنجا که رمزگذاری شده است، ISP شما دیگر نمی تواند فعالیت آنلاین شما، جایی که از آن آمده اید را ببیند یا شما را ردیابی کند.

از آنجا، سرور VPN شما ترافیک شما را به وب سایتی که بازدید می کنید هدایت می کند. این سایت به جای دستگاه شما، سرور VPN را به عنوان مبدأ ترافیک شما می بیند. این بدان معنی است که آدرس IP سرور VPN شما را نیز به جای آدرس شما می بیند. بهترین VPN ها از هزاران سرور استفاده می کنند و آدرس IP خود را به طور مرتب به روز می کنند، بنابراین سایت ها زمان کافی برای لیست سیاه ندارند. و این بدان معناست که شما کاملا خصوصی و غیرقابل شناسایی می‌مانید.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

آیا VPN ها قانونی هستند؟

پاسخ کوتاه بله است! شما می توانید آزادانه از VPN در اکثر کشورها استفاده کنید، اما استثناهایی وجود دارد.

کشورهایی مانند چین و عراق استفاده از VPN های غیر دولتی را ممنوع می کنند. این بدان معنی است که ارائه دهندگان تأیید شده به احتمال زیاد از الزامات ضد حریم خصوصی پیروی کرده اند و خدمات VPN آنها را غیرقابل اعتماد کرده اند. شرکت‌های VPN غیرمنطبق معمولاً در لیست سیاه قرار می‌گیرند، به طوری که وقتی در کشور هستید نمی‌توانید از وب‌سایت‌های آنها برای دانلود برنامه‌هایشان بازدید کنید.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

چگونه یک VPN حریم خصوصی من را تضمین می کند؟

VPN ها اطلاعات حساس زیادی را مدیریت می کنند، بنابراین آنها باید سیاست های حفظ حریم خصوصی و اقدامات امنیتی قوی داشته باشند. برخی از ویژگی های امنیتی یکسان به نظر می رسند اما کارهای بسیار متفاوتی انجام می دهند.

به عنوان مثال، علی رغم باور عمومی، نشت DNS و IP یکسان نیستند. اطلاع رسانی به خود بسیار مهم است. به علاوه، برخی از VPN ها قابل اعتماد نیستند، بنابراین مهم است که مراقب باشید تا یکی از آنها قابل اعتماد و ایمن باشد.

VPN های قابل اعتماد انواع مختلفی از ویژگی های محافظت از حریم خصوصی را ارائه می دهند، مانند:

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

سیاست های عدم ورود به سیستم

سیاست های سختگیرانه ضد ورود به سیستم از ثبت فعالیت مرور شما توسط ارائه دهندگان VPN جلوگیری می کند. اگر اطلاعات شما را ثبت نکنند، حتی اگر از آنها خواسته شود، نمی توانند آن را به سازمان های نظارتی دولتی فاش کنند. همچنین به این معنی است که اگر VPN به خطر بیفتد، هکرها نمی توانند هیچ یک از اطلاعات شما را از سرورهای VPN جمع آوری کنند.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

حفاظت از نشت DNS

هر بار که به یک وب سایت می روید، رایانه شما درخواستی را برای یادگیری آدرس IP وب سایت به سرور DNS ارسال می کند. به طور معمول، این درخواست به سرورهای DNS ISP شما می رود، که فعالیت مرور شما را به ISP شما نشان می دهد.

هنگامی که به یک VPN متصل هستید، درخواست های DNS شما به سرورهای DNS VPN شما هدایت می شود. با این حال، گاهی اوقات، دستگاه شما می تواند بدون اینکه شما بدانید، درخواست های شما را به ISP خود بازگرداند. به سادگی، محافظت از نشت DNS از این اتفاق جلوگیری می کند.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

حفاظت از نشت IPv6

اگرچه IPv6 اکنون در دسترس است، تقریباً همه VPN ها هنوز از آدرس های IPv4 استفاده می کنند. این پتانسیل یک نقض جدی امنیتی را ایجاد می کند.

اگر ISP شما از IPv6 پشتیبانی می کند و از وب سایتی بازدید می کنید که آن را نیز پشتیبانی می کند، ترافیک شما به آن وب سایت از طریق ISP شما و نه از طریق VPN شما هدایت می شود. این فعالیت شما را به ISP شما و موقعیت واقعی شما را به وب سایت نشان می دهد.

VPN های قابل اعتماد ترافیک IPv6 را غیرفعال می کنند تا از شما در برابر این نشت محافظت کنند. همچنان می توانید به وب سایت های دارای IPv6 بروید، اما این کار را با استفاده از آدرس IPv4 ما انجام خواهید داد.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

آیا استفاده از VPN دارای نکات منفی است؟

مزایای استفاده از VPN بسیار بیشتر از موارد منفی است، اما برخی از معایب وجود دارد که باید از آنها آگاه بود .

سرعت اتصال شما ضربه کوچکی خواهد داشت.

انتقال داده های شما زمان می برد و زمانی که به یک VPN متصل هستید، باید کمی بیشتر حرکت کند تا به سرورهای VPN برسد. همچنین رمزگذاری و رمزگشایی ترافیک شما چند ثانیه طول می کشد. بنابراین، طبیعی است که سرعت اتصال شما کمی کاهش یابد.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

VPN های غیرقابل اعتماد می توانند فعالیت مرور شما را ببینند.

اگر از ارائه‌دهنده‌ای با اعتبار کمتر استفاده می‌کنید، هیچ راهی وجود ندارد که مطمئن شوید آن‌ها به فعالیت مرور شما نگاهی نمی‌اندازند یا آن را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی‌گذارند. اگر ارائه دهنده شما در ۵/۹/۱۴-Eyes Alliance مستقر است ، حتی ممکن است مجبور شود این اطلاعات را با دولت به اشتراک بگذارد.

شما می توانید با استفاده از یک VPN معروف و معتبر با خط مشی سختگیرانه عدم ورود به سیستم و سرورهای مبتنی بر RAM از خود در برابر این امر محافظت کنید. سرورهای مبتنی بر RAM به طور دائم رکوردهای شما را هر بار که راه اندازی مجدد می شوند حذف می کنند، بنابراین VPN شما هیچ اطلاعاتی برای به اشتراک گذاشتن در مورد شما نخواهد داشت، حتی اگر از نظر قانونی لازم باشد.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

برخی از وب سایت ها کاربران VPN را مسدود می کنند.

برخی از وب‌سایت‌ها هنگام ورود به سیستم، آدرس IP شما را در برابر فهرستی از IPهای سرور VPN شناخته شده بررسی می‌کنند. اگر مطابقت داشته باشد، اتصال شما را مسدود می‌کنند. شما می توانید با اتصال به سرور دیگری در همان منطقه بر این مشکل غلبه کنید.

اگر از یک IP خارجی وارد شوید، ممکن است پی پال و برخی از بانک های آنلاین یک نقض امنیتی را در حساب شما اعلام کنند.

به عنوان بخشی از فرآیند امنیت آنلاین خود، پی پال و مؤسسات بانکی آنلاین ممکن است به طور موقت شما را از بازدید از حساب خود غیرفعال کنند، اگر ببینند که از یک IP خارجی وارد می شوید. این اقدام امنیتی برای جلوگیری از ورود کلاهبرداران بین المللی به حساب های شما اعمال شده است.

نگران نباشید – حساب شما برای همیشه قفل نخواهد شد. اما، ممکن است لازم باشد برای رفع خطا با بانک خود تماس بگیرید. شما می توانید با نگاه کردن به حساب های مالی خود در حالی که به سروری در کشور خود متصل هستید، از این امر جلوگیری کنید.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

در VPN به دنبال چه چیزی باشم؟

مهم است که VPN را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند و بهترین امنیت و عملکرد را ارائه دهد. هنگامی که در حال خرید VPN هستید، توصیه می کنم خدماتی را که ارائه می دهند اولویت بندی کنید:

 • رمزگذاری ۲۵۶ بیتی: این بالاترین سطح رمزگذاری موجود است و از اطلاعات شخصی و فعالیت مرور شما محافظت می کند.
 • سوئیچ کشتن خودکار: هنگامی که اتصال VPN شما ناپایدار می شود، سوئیچ های Kill شروع به کار می کنند. آنها برای جلوگیری از نشت اطلاعات شما را به طور موقت از اینترنت قطع می کنند.
 • یک سیاست سختگیرانه عدم ورود به سیستم
 • حفاظت از نشت DNS و IPv6
 • پشتیبانی مشتری: اکثر VPN های ممتاز پشتیبانی ۲۴/۷ را از طریق چت زنده در سایت های خود ارائه می دهند. تعداد کمی از خدمات پشتیبانی تلفنی را ارائه می دهند، اگرچه با برخی از VPN های کوچکتر در دسترس است.
 • برنامه های کاربر پسند برای دستگاه های شما: به وب سایت ارائه دهنده نگاهی بیندازید. اکثر اسکرین شات های برنامه هایشان را دارند تا بتوانید قبل از نصب آن برنامه را احساس کنید.
 • پوشش سرور بزرگ: شما به یک VPN با سرورهای سراسر جهان نیاز دارید تا بتوانید به هر مکانی متصل شوید.
 • سرورهای بهینه شده
 • چندین اتصال همزمان: چه یک خانه بزرگ داشته باشید یا فقط یک لپ تاپ و یک تلفن، باید بتوانید از تمام دستگاه های خود بدون نیاز به ثبت نام برای چندین اشتراک VPN محافظت کنید.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

VPN برتر

من سال‌هاست که از VPN استفاده می‌کنم و سهم خود را از خدمات غیرقابل اعتماد و غیرقابل اعتماد آزمایش کرده‌ام. در تلاشم برای محافظت از خودم به صورت آنلاین، من همچنین با برخی از خدمات ستاره‌ای مواجه شده‌ام که واقعاً آنها را توصیه می‌کنم.

HiVPN – ایمن، سریع و انعطاف پذیر

HiVPN تونل زنی تقسیم شده را ارائه می دهد، که اگر یک دفتر خانگی با دستگاه های بی سیم کار می کنید، ضروری است.

Split Tunneling به شما امکان می دهد انتخاب کنید که کدام فعالیت از طریق VPN شما انجام می شود و کدام یک از آدرس IP محلی شما استفاده می کنند. من از این برای اتصال به دستگاه‌های شبکه‌ام، مانند چاپگر بی‌سیم، استفاده کردم و در عین حال ترافیک اینترنت خود را ایمن نگه داشتم.

سرورهای HiVPN برای سرعت های بالا بهینه شده اند، بنابراین هنگام مرور یا استفاده از وب به طور کلی مشکلی نخواهید داشت.

و همچنین سریع است. من سرورهای HiVPN را از طریق سرعت آنها قرار دادم تا عملکرد آن را بررسی کنم. این بار، سرعت پایه من این بود: ۳ ms پینگ، ۲۲.۱۳ مگابیت بر ثانیه پایین، و ۱۷.۱۳ مگابیت بر ثانیه بالا.

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

HiVPN از رمزگذاری ۲۵۶ بیتی استفاده می کند و یک خط مشی سختگیرانه بدون ثبت را نیز حفظ می کند. یک سوئیچ کشتن خودکار وجود دارد که برای محافظت از داده های شما در صورت خرابی اتصال VPN وجود دارد. من به سیاست حفظ حریم خصوصی آن نگاه کردم و تأیید کردم که خط مشی عدم ثبت آن ضد گلوله است.

فناوری TrustedServer آن حتی فراتر می رود تا شما را ایمن نگه دارد. سرورهای آن مبتنی بر رم هستند و از هارد دیسک استفاده نمی کنند.

این بدان معنی است که هیچ یک از داده های شما به طور دائم در سرور ذخیره نمی شود. با هر راه اندازی مجدد پاک می شود. TrustedServer همچنین بررسی می کند که هر سرور در شبکه از نرم افزارهای به روز استفاده می کند تا از نقص های امنیتی جلوگیری کند.

HiVPN  حداکثر ۵ اتصال همزمان به شما می دهد، بنابراین می توانید از چندین دستگاه به طور همزمان استفاده کنید. به عنوان یک آزمایش، تلفن، لپ تاپ و دسکتاپم را همزمان وصل کردم. اصلا سرعت اتصال من را کم نکرد.

همچنین می‌توانید از طریق ویژگی چت زنده آن ، ۲۴/۷ پشتیبانی کنید. صحبت کردن با کارکنان آسان است و توانستند در عرض دو دقیقه به سوالات من پاسخ دهند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مهر ۲۷, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…