۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط با تماس با آنها نصب کنند. اکنون برنامه را با HiVPN به روز کنید!

1 تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
یک آسیب‌پذیری روز صفر که اخیراً در محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان WhatsApp  کشف شده است  به هکرها این امکان را می‌دهد که کاربران را استراق سمع کنند، چت‌های رمزگذاری شده آن‌ها را بخوانند،

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

میکروفون و دوربین را روشن کنند و نرم‌افزارهای جاسوسی را نصب کنند که حتی امکان نظارت بیشتر، مانند مرور در میان قربانیان را فراهم می‌کند. عکس ها و فیلم ها، دسترسی به لیست مخاطبین آنها و غیره. بدتر از آن، برای سوء استفاده از آسیب پذیری، تنها کاری که هکر باید انجام دهد این است که با قربانی در واتس اپ تماس بگیرد.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

آنچه در مورد آسیب پذیری جدید WhatsApp شناخته شده است

اطلاعات موثق در مورد وضعیت در این مرحله تا حدودی کم است. آنچه شناخته شده است این است که یک تماس خاص می تواند باعث سرریز بافر در واتس اپ شود و به هکرها اجازه می دهد کنترل برنامه را در دست بگیرند و کد دلخواه را در آن اجرا کنند.

به نظر می‌رسد مهاجمان از این روش نه تنها برای ردیابی چت‌ها و تماس‌های کاربران، بلکه برای سوءاستفاده از آسیب‌پذیری‌های ناشناخته قبلی در سیستم عامل استفاده کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد برنامه‌ها را روی دستگاه نصب کنند. و این همان کاری است که آنها انجام دادند، نصب یک برنامه جاسوسی.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

به گفته فیسبوک که مالک واتس اپ است، این آسیب پذیری اکنون اصلاح شده است. واتس اپ برای اندروید قبل از نسخه ۲.۱۹.۱۳۴، واتس اپ بیزینس برای اندروید قبل از نسخه ۲.۱۹.۴۴، واتس اپ برای iOS قبل از نسخه ۲.۱۹.۵۱، واتس اپ بیزینس برای iOS قبل از نسخه ۲.۱۹.۵۱، واتس اپ برای ویندوز فون قبل از نسخه ۲.۱۸.۳۴۸، واتس اپ برای اندروید قبل از نسخه ۲.۱۹.۵۱، و WhatsApp برای Tizen قبل از نسخه ۲.۱۸.۱۵.

این بدان معناست که در حال حاضر فقط آخرین نسخه های برنامه برای استفاده ایمن هستند. این آسیب پذیری چند روز پیش اصلاح شد.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

تلاش هایی برای سوء استفاده از این آسیب پذیری قبلاً در طبیعت مشاهده شده است. تیم امنیتی واتس اپ تغییراتی را در قسمت پشتی اعمال کرده بود که به آنها اجازه می داد حملاتی را که به این آسیب پذیری متکی بودند مسدود کنند، اما تعداد افرادی که از آنها جاسوسی شده بودند و چه کسانی بودند هنوز فاش نشده است.

همچنین هنوز کاملاً مشخص نیست که کدام برنامه جاسوس‌افزار دقیقاً در مرحله دوم حمله نصب شده است، اما برخی از طرف‌ها گمان می‌کنند که ممکن است Pegasus باشد ، جاسوس‌افزاری که به دلیل قابلیت‌های بسیار انعطاف‌پذیر عفونت معروف است.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

شایان ذکر است که سوء استفاده از چنین آسیب‌پذیری‌ها سخت است و Pegasus (با فرض اینکه Pegasus باشد) بدافزار گران قیمتی است که بیشتر توسط بازیگران دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بدان معناست که اگر هیچ علاقه ای به چنین جاسوسان برجسته ای ندارید، احتمالاً در امان هستید.

با این حال، همیشه این احتمال وجود دارد که ابزارهای جاسوسی درز کند و توسط بازیگران دیگر استفاده شود، بنابراین عاقلانه است که از خود محافظت کنید.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

چگونه از خود در برابر حملات WhatsApp محافظت کنیم؟

بهترین پیشنهاد ما در حال حاضر این است که مطمئن شوید واتس اپ شما به روز است. برای انجام این کار، به Apple App Store یا Google Play Store بروید، WhatsApp را جستجو کنید و Update را بزنید . اگر دکمه «به‌روزرسانی» وجود ندارد، اما به جای آن دکمه «باز» را می‌بینید، به این معنی است که آخرین نسخه واتس‌اپ را دارید، و قبلاً در برابر چنین حملاتی وصله شده است.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

زمانی که اطلاعات ارزشمندتری در مورد حمله یا سایر ابزارهای حفاظتی داشته باشیم، این پست را به روز خواهیم کرد.

خرید VPN

با خرید Hi VPN میتوانید به سرورهای اختصاصی و ip ثابت دسترسی داشته باشید ، قابلیت Kill Switch و امکان اتصال همزمان دو کاربر بصورت نامحدود به شما کمک میکند زندگی دیجیتالی امن تری داشته باشید .اکانت های HiVPN را میتوانید برای اندروید ، آیفون ، ویندوز ، Android TV و اندروید باکس ، ویندوز ، مک ، لینوکس و روتر هایی که قابلیت نصب وی پی ان را دارند به راحتی تنظیم کنید.

HiVPN یک تونل امن بین دستگاه شما و اینترنت ایجاد میکند که از سانسور اینترنت و از شما در مقابل جاسوسی آنلاین محافظت میکند.

۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

برنامه های اختصاصی Hi VPN

سایت HiVPN برای سهولت نصب و اتصال کاربران اقدام به ساخت برنامه های اختصاصی خود کرده است که با استفاده از این برنامه ها شما میتوانید به آسانی و بدون تنظیمات دستی به VPN پرسرعت ما متصل شوید.در حال حاضر برای اندروید و ویندوز و مک و Android TV .برنامه اختصاصی قابل استفاده میباشد .

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : تیر ۵, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟ به شما هشدار داده شده است که روی پیوست‌های ایمیل مشکوک که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده‌اند، کلیک نکنید، یا پیوندهای ناقص ارسال شده به صندوق ورودی LinkedIn خود را که می‌توانند بدافزار را روی رایانه‌تان نصب…

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک اگرچه وسوسه انگیز است که فرض کنیم هکرها به کسب و کارهای کوچک به عنوان هدف علاقه ای ندارند، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، به دلیل منابع محدود، کسب و…