وب عمیق و وب تاریک

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

وب عمیق و وب تاریک

سوء تفاهمات مربوط به وب عمیق و وب تاریک همیشه علاقه جامعه اینترنتی را برانگیخته است. برخی آنها را مترادف می دانند و به همان لایه مرموز اینترنت اشاره می کنند. در حالی که همه جرات ندارند به طور عملی تفاوت را دریابند، شما باید اصول اصلی آنها را بدانید.

همه ما با وب سطحی آشنا هستیم که به راحتی قابل دسترسی است، تا حدی ایمن و با نظارت و سانسور. بیایید وب عمیق و تاریک وب را روشن کنیم و جایگاه هایی را که آنها در آن رشد می کنند را کشف کنیم. با ما در این پست HiVPN همراه باشید.

وب عمیق و وب تاریک

لایه سطحی محیطی است که همه ما می شناسیم

شبکه جهانی وب منبع اصلی اطلاعات و سرگرمی است که به ما امکان می دهد با مردم هزاران مایل دورتر ارتباط برقرار کنیم. این ژورنال بی پایان ایستگاه روزانه ماست و زندگی ما از زمان انفجار بزرگ ناگزیر تغییر کرده است. ما می توانیم اطلاعات را از طریق موتورهای جستجو جستجو کنیم و مشکلی برای بازیابی آن نداریم.

چرا؟ زیرا خزنده های وب وب سایت ها را با توجه به مفیدترین اطلاعات ایندکس می کنند. وب‌سایت‌های وب عمیق و تاریک وب پس از جستجوی سریع Google ظاهر نمی‌شوند. در برخی موارد، شما حتی ممکن است به یک مرورگر خاص نیاز داشته باشید تا عمیق تر در قلمرو نامرئی شیرجه بزنید.

وب عمیق و وب تاریک

اولین سوراخ خرگوش: وب عمیق

وب عمیق جایی نیست که شما تصور می کنید. در واقع، تمام وب سایت هایی را که توسط موتورهای جستجو فهرست نشده اند، در بر می گیرد. معمولاً صاحبان وب‌سایت‌ها از جستجوی دامنه‌های خزنده‌های وب جلوگیری می‌کنند.

بنابراین، کاربران عادی اینترنت بعید است به طور تصادفی با آنها برخورد کنند. تصمیم عمدی برای گنجاندن یک صفحه به کلوپ وب عمیق می تواند به دلایل مختلفی ناشی شود. برای یک، افرادی که مسئول آپلود محتوا هستند ممکن است وب سایت را برای مهمانان تصادفی در نظر نگیرند.

وب عمیق و وب تاریک

بنابراین، وب عمیق لزوماً محلی برای رفتارهای غیرقانونی نیست. این بیشتر یک لایه انحصاری است که انتظار دارد مهمانان پیوندهای مستقیمی داشته باشند که احتمالاً از صاحبان وب سایت دریافت شده است.

به طور معمول، افراد همچنین باید یک فرآیند احراز هویت را تکمیل کنند، و تضمین می کند که فقط کاربران مجاز دسترسی دارند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک پایگاه داده گسترده، از جمله سیاست‌های ورود و سایر قوانین ایجاد کند. طبیعتاً مالکان نمی خواهند این دامنه در نتایج جستجوی تصادفی نشان داده شود. از این رو، حتی چنین وب سایت قانونی بخشی از زیرساخت عمیق اینترنت است.

وب عمیق و وب تاریک

امپراتوری تاریک وب یا لانه جنایتکاران

وقتی به تاریک وب روی می آوریم وضعیت تغییر می کند. این محیط رمزگذاری شده و استتار شده مکان بدنام است که درگیر هزاران تصادف ناگوار، تخلفات و تخلفات دیگر است. گیج نشوید: تاریک وب متعلق به وب عمیق است زیرا آنها ویژگی مشابهی با صفحات غیر نمایه شده دارند. با این حال، سایت های عادی غیر نمایه شده هنوز از طریق مرورگرهای معمولی قابل دسترسی هستند. در مورد گوشه های تاریک اینترنت، به نرم افزار تخصصی ( Tor ، I2P یا Freenet) به عنوان کلید ورود نیاز دارید.

چرا تاریک؟ زیرا این نام نشان دهنده هدف شوم پنهان کردن هویت و مکان بازدیدکنندگان است. این عدم شناسایی، محیطی را ایجاد می‌کند که به افرادی که می‌خواهند در حالی که به طور بالقوه مرتکب جرم می‌شوند غیرقابل ردیابی باشند، کمک می‌کند.

بنابراین، وب تاریک برای افراد ضعیف نیست. این شامل هزاران محتوای توهین آمیز، مبادلات غیرقانونی، پورنوگرافی کودکان و سایر مطالب آزاردهنده است. اخیراً، هکرها به‌طور آزادانه اعتبارنامه‌های سرقت شده را که ناشی از ولگردی شدید هک در سراسر وب بود، ارائه کردند. خوشبختانه، در حالی که وب تاریک مخفی است و هکرها انتظار حفظ حریم خصوصی کامل را دارند، پیگرد قانونی آنها منظره نادری نیست. چنین حادثه ای زمانی رخ داد که آرون هاتون درگیر اتهامات کودک آزاری و بهره کشی جنسی در وب تاریک شد.

وب عمیق و وب تاریک

خط پایین: وب عمیق در مقابل وب تاریک

با بررسی کامل خود، می‌توانیم چندین نکته را در مورد سایت‌های فهرست نشده وب خلاصه کنیم:

  • وب عمیق یک اصطلاح گسترده تر است، به این معنی که شامل وب تاریک می شود. در حالی که وب سایت های غیر نمایه شده به هر دو مربوط هستند، جایگاه آنها متفاوت است.
  • وب عمیق به بخشی از اینترنت اطلاق می شود که صاحبان وب سایت به طور عمدی از موتورهای جستجو پنهان می کنند. چنین وب سایت هایی می توانند به احراز هویت خاصی نیاز داشته باشند.
  • وب تاریک یک بازار پر رونق از اطلاعات حساس، مواد مخدر، خدمات غیرقانونی، پورنوگرافی کودکان و انواع محتوای مشکوک است. با این حال، در حالی که شهرت بدی دارد، اما همه آن سیاه یا سفید نیست. دنیای زیرین اینترنت به مردم در کشورهایی که به شدت سانسور شده اند کمک می کند تا داستان های خود را به اشتراک بگذارند. در سال ۲۰۱۹، BBC News یک نسخه جایگزین از صفحه خود را راه اندازی کرد که توسط مقررات دولتی کنترل نمی شد.

وب عمیق و وب تاریک

آیا ورود به وب تاریک خطرناک است؟

کنجکاوی در مورد قلمرو تاریک یک واکنش طبیعی است. با این حال، وسوسه قدم زدن در بخش نامرئی اینترنت ممکن است عواقب شدیدی داشته باشد. مردم محتوای آزاردهنده پیدا کرده اند یا به طور تصادفی هدف مجرمان قرار گرفته اند.

ممکن است فرض کنید که خراش دادن وب تاریک مضر نخواهد بود زیرا تضمین ناشناس بودن را دارید. با این حال، پیوندهایی که بازدید می کنید ممکن است حاوی اسکریپت هایی باشند که برای سرقت داده ها یا آلوده کردن دستگاه شما با بدافزار عمل می کنند.

وب عمیق و وب تاریک

قبل از شروع یک سفر خطرناک در وب تاریک، باید تمام اقدامات احتیاطی موجود را انجام دهید. مرورگر Tor یکی از اجزایی است که شما به آن نیاز دارید، اما کارشناسان امنیتی آن را کافی نمی دانند.

Tor، یا به اصطلاح Onion Router، نام خود را از لایه‌هایی گرفته است که باید برای افشای هویت بازدیدکنندگان از آن جدا کنید. با این حال، مجرمان ممکن است از منابع خود برای کشف هویت و مکان تقریبی شما استفاده کنند. از این رو، در وهله اول باید موانع بیشتری قرار دهید یا در تصمیم خود برای بازدید از وب تاریک تجدید نظر کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۱, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…