نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

در اوایل آوریل ۲۰۲۱، فاش شد که اطلاعات ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک به بیرون درز کرده است. در این مقاله HiVPN همه چیزهایی است که باید بدانید.

نقض اطلاعات آوریل 2021 فیس بوک توضیح داده شد

در بیشتر ماه آوریل، فیس بوک به دلیل نقض بزرگ داده ها مورد توجه منفی قرار گرفته است. یک حفره در امنیت آنها منجر به درز اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فیس بوک شد . نگران‌کننده است که این نقض توسط مقامات بالاتر فیس‌بوک با فوریت برخورد نشده است، که منجر به واکنش شدید جامعه امنیت سایبری و همچنین مقامات نظارتی که وظیفه حفظ قوانین حفظ حریم خصوصی را دارند، شده است.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد نقض داده های فیس بوک در آوریل ۲۰۲۱ بدانید.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

نقض اطلاعات فیس بوک چگونه اتفاق افتاد؟

در ۳ آوریل ۲۰۲۱، فاش شد که یک نقض بزرگ داده در فیس بوک رخ داده است. یک کاربر در یک فروم اطلاعات شخصی بیش از ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک را منتشر کرد. دامنه کاربرانی که تحت تأثیر قرار گرفتند جهانی بود، و صحت اطلاعات توسط Business Insider تأیید شد و تأیید می‌کرد که نقض قانونی است.

دامنه نقض گسترده بود. اطلاعات کاربران ۱۰۶ کشور به صورت رایگان توسط پوستر اصلی ارائه شد و شامل نام، آدرس، شماره تلفن، تولد و موارد دیگر بود.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

وقتی از فیس بوک در مورد نقض داده ها پرسیده شد، تأیید کرد که علت آسیب پذیری در ساخت قبلی پلتفرم آنها بوده است. در حالی که این حفره در سال ۲۰۱۹ وصله شد، اطلاعات به وضوح قبل از رفع آن به بیرون درز کرده بود. این داده های نقض شده ممکن است قدیمی باشند، اما جزئیات شخصی به اشتراک گذاشته شده همچنان نقض آشکار حریم خصوصی است.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

پاسخ به نقض اطلاعات فیس بوک چه بود؟

قابل درک است که کاربران فیس بوک با ناامیدی پاسخ داده اند. البته این اولین نقض حریم خصوصی فیس بوک نیست. از به اشتراک گذاری بدنام اطلاعات فیس بوک با اشخاص ثالث گرفته تا رسوایی های متعدد حریم خصوصی آنها، گام های اشتباه آنها مکرر بوده است. هنوز هم شکست فیس بوک در درس گرفتن از اشتباهات خود و بهبود قابل توجه شیوه های داده خود، همراه با واکنش منفعلانه آنها باعث انتقاد شدید و خشم شده است.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

در سطح دولتی، پاسخ ها به همان اندازه تند بوده است. برای مثال، ایرلند تحقیقات GDPR را آغاز کرده است. هدف نهایی آنها این است که فیس بوک را برای افشای اطلاعات پاسخگو نگه دارند. در حالی که ممکن است این یک نتیجه واضح به نظر برسد، فیس بوک تاکنون نسبت به این نقض خجالت زده بوده است. آنها از قبول مسئولیت اجتناب کرده اند، از اطلاع رسانی به کاربران آسیب دیده غفلت کرده اند و هنوز (حداقل آشکارا) خود را مسئول نگه داشته اند. واکنش نسبتاً بی‌پرواانه تیم فیس‌بوک همان چیزی است که ایرلند علیه آنها اقدام کرده و برای عواقب قاطع‌تر برای این نقض بزرگ تلاش می‌کند.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

نقض اطلاعات فیس بوک چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

متأسفانه، اگر از سال ۲۰۱۹ یا قبل از آن یک حساب فیس بوک داشته اید، احتمالاً اطلاعات شما در فاش شده است. اگر می خواهید ببینید آیا داده های شما به خطر افتاده است، می توانید از وب سایت HaveIBeenPwned برای بررسی استفاده کنید. اگرچه این ممکن است مستقیماً به مسائل امنیتی منجر نشود، مطمئناً باید مراقب فعالیت های مشکوک باشید. همچنین به شما می گوید که آیا در سایر موارد نقض داده ها به خطر افتاده اید تا بتوانید امنیت خود را برای آینده بهتر کنید.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

از آنجایی که آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن‌ها در اطلاعات نقض شده گنجانده شده‌اند، باید نسبت به حملات فیشینگ هوشیار باشید . تماس‌های تلفنی غیرمنتظره از طرف اشخاص ثالث که اطلاعات شخصی و ایمیل‌هایی را درخواست می‌کنند، باید تهدید محسوب شوند. اگر مراقب پرچم‌های قرمز باشید، باید بتوانید از هرگونه نشتی جلوگیری کنید و خود را ایمن نگه دارید.

همچنین ایده خوبی است که برخی اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان از ایمن بودن داده های شما در آینده انجام دهید. یک مثال می تواند نصب یک VPN امن مانند HiVPN باشد. یک VPN اتصال شما به اینترنت را رمزگذاری می کند و از جاسوسی جاسوسان و اشخاص ثالث در فعالیت اینترنتی شما جلوگیری می کند. این به طور موثری از هکرهای Wi-Fi و سایر سارقان داده های بلادرنگ جلوگیری می کند تا اطلاعات شما مانند رمز عبور و جزئیات حساب را به دست آورند.

نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

مثل همیشه، توصیه می کنیم که امنیت سایبری خود را جدی بگیرید. خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی را که استفاده می‌کنید بخوانید، هرگز به‌طور داوطلبانه اطلاعات شخصی را بیش از نیاز آنلاین ارسال نکنید، و همیشه با یک VPN فعال برای جلوگیری از جاسوسی مرور کنید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : خرداد ۶, ۱۴۰۱

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) سافاری را در آیفون خود به روز کنید اگر از آیفون استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روزرسانی‌های Safari و WebKit را نصب کنید، حتی اگر مرورگر انتخابی شما Chrome، Firefox یا چیز دیگری باشد. در این پست

  امنیت ایمیل چیست؟
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  امنیت ایمیل چیست؟

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) امنیت ایمیل چیست؟ امنیت ایمیل از فناوری برای بازرسی ایمیل‌های دریافتی از نظر تهدیدات مخرب و رمزگذاری یا ایمن  ترافیک ایمیل‌های خروجی استفاده می‌کند تا از صندوق‌های پستی، داده‌ها، کاربران و سازمان‌ها در برابر حملات و طرح‌های امنیت سایبری محافظت…

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) از حریم خصوصی خود محافظت کنید وقتی نوبت به مرور آنلاین می شود، کارهای بیشتری برای ایمن ماندن می توانید انجام دهید