نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
فیس بوک موجی از کمپین های جعلی جمع آوری کمک های مالی را تجربه کرده است. این الگو آشناست: مهاجمان گروه هایی را از ابتدا ایجاد می کنند که به آنها چند پست اضافه می کنند. آنها جزئیات حواله بانکی را همراه با انبوهی از نظرات اشک آور ارائه می دهند.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

گروه ها تمایل دارند از یک الگو پیروی کنند. نام گروه حاوی درخواستی برای کمک است، و پست‌ها داستان‌های احساسی را ارائه می‌دهند، معمولاً در مورد کودکانی که در حال بیماری لاعلاج هستند که رنجشان با عکس‌ها و ویدیوهایی که در صفحه پست می‌شوند نشان داده می‌شود.

برخی از پست ها عملا کپی کلمه به کلمه از پست های سایر گروه های کلاهبردار هستند. تنها جزئیاتی که در هر گروه متفاوت است، نام کودک، تشخیص او و نام بیمارستانی است که در آن تحت درمان هستند. اغلب اطلاعات تماس و جزئیات انتقال بانکی برای چندین گروه یکسان است – که به هر حال، قابل اعتمادترین شاخص کلاهبرداری است.

گروه‌های کلاهبرداری جدید هر ماه ظاهر می‌شوند و حتی با وجود اینکه شکایات به سرعت آنها را تعطیل می‌کنند، برخی از کاربران به ناچار جذب شده و پول را به کلاهبرداران منتقل می‌کنند.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

چگونه می توانید کلاهبرداران را از افراد واقعی و بنیادهای خیریه واقعی تشخیص دهید؟

البته در کنار گروه های جعلی در فیس بوک، افراد واقعی با مشکلات واقعی نیز در حال جمع آوری سرمایه هستند. بنابراین، مهم این است که همه درخواست‌های کمک در اینترنت را نادیده نگیرید. ما فهرستی از سرنخ‌ها را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که هنگام تصمیم‌گیری در مورد واقعی بودن یک کمپین جمع‌آوری سرمایه، آنها را در نظر بگیرید.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

سن گروه و محتوای آن

اگر گروهی فقط چند هفته از عمرش می گذرد و فقط شامل سه پست است، اما چندین هزار بار بازدید و ارسال مجدد شده است، به احتمال زیاد توسط کلاهبرداران و کلاهبرداران اداره می شود. توسعه جوامع واقعی به زمان نیاز دارد و سازمان دهندگان این گروه ها اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

فشار برای شما برای احساس ترحم

استفاده از فیلم‌های تکان‌دهنده، عکس‌های استوک با کیفیت پایین، ابیات گلایه‌آمیز، و بسیاری از علامت‌های تعجب و متن با حروف بزرگ به گونه‌ای طراحی شده است که شما را وادار می‌کند بدون تفکر انتقادی در مورد صحت داستان، خود به خود عمل کنید.

سازمان‌های عزت‌نفس معمولاً به چنین اقداماتی متوسل نمی‌شوند، زیرا برای آنها مهم‌تر است که روابط اعتمادی با اهداکنندگان ایجاد کنند و بتوانند در آینده به کمک به نیازمندان ادامه دهند. بنابراین، آنها داستان بیماران خود را به زبانی ساده و بدون جذابیت های احساسی قوی تعریف می کنند و توضیحات مفصلی از روند درمان و نحوه خرج کردن پول دریافتی ارائه می دهند.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

از طرف دیگر کلاهبرداران می خواهند قبل از بسته شدن گروه خود تا حد امکان پول جمع آوری کنند، بنابراین به فشار عاطفی متوسل می شوند.

به عنوان مثال، در گروه‌های کلاهبردار، علیرغم ایجاد اخیر جامعه، معمولاً هدف جمع‌آوری سرمایه «تقریباً به دست می‌آید». در همان زمان، آنها می گویند، یک “قبض فوری” باید پرداخت شود، و بنابراین آنها فورا به پول شما نیاز دارند. هرچه بیشتر عجله کنید، احتمال اینکه کمپین واقعی است را تأیید کنید، کمتر می شود. بنابراین، اگر آنها بگویند که «دیروز» به کمک مالی نیاز داشتند، این یک علامت مشکوک است.

البته، مادر ناامید یک کودک بیمار می تواند یک پست احساسی بنویسد و درخواست کمک کند، اما بعید است که شعر سوگواری در آن گنجانده شود. در عوض، به احتمال زیاد او شرح مفصلی از بیماری و اقداماتی که برای مبارزه با آن انجام می شود ارائه می دهد. بنابراین به همه عوامل در کل توجه کنید نه فقط به سبک ارائه.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

اختلال یا عدم وجود اسناد پشتیبانی

به طور کلی، گروه‌های کلاهبردار فاقد گزارش‌های پزشکی یا سایر سوابق پزشکی هستند. و اگر چنین مدارکی ارائه می شود، باید آنها را به دقت بخوانید و مطمئن شوید که با جزئیات درخواست کمک مطابقت دارند.

به عنوان مثال، در یک گروه که برای درمان یک دختر مبتلا به بیماری قلبی پول جمع آوری می کردند، برگزارکنندگان عکس هایی از گزارش های پزشکی مبنی بر ابتلای این کودک به سندرم داون را منتشر کردند. ممکن است در واقع هر دو تشخیص را داشته باشد، اما ارسال اطلاعات نامربوط که فقط کاربران را سردرگم می کند، نشانه قوی ای است از اینکه مشکلی در گروه وجود دارد.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

پاسخ به سوالات روشنگر

معمولاً افراد نگران جزئیات بیشتری را از سازمان دهندگان گروه می خواهند. درخواست برای به روز رسانی در مورد وضعیت کودک، اطلاعات در مورد بیماری و مراقبت از آنها، حتی نام پزشکان و پرستاران. در گروه های کلاهبردار، این نظرات خیلی سریع حذف می شوند و کاربرانی که آن ها را ارسال کرده اند، ممنوع می شوند.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

وب سایت های بنیادها

گاهی اوقات لینک های منتهی به وب سایت یک سازمان به ظاهر خیریه در این گروه ها قرار می گیرد. اینگونه است که کلاهبرداران سعی می کنند سطح اعتماد را به صفحه خود افزایش دهند و نشان دهند که آنها فقط در فیس بوک نیستند. اگر از چنین وب سایتی بازدید می کنید، توصیه نمی کنیم هیچ اطلاعاتی را وارد کنید  حداقل، بدون مطالعه دقیق.

با ذکر تاریخ آخرین به روز رسانی شروع کنید و همچنین بررسی کنید که آیا وب سایت دارای گزارش درآمد و هزینه است یا خیر. موسسات خیریه موظف به انتشار این اطلاعات هستند. اگر وب سایتی پول جمع آوری کند اما نحوه خرج کردن آن را گزارش نکند، آن سازمان قابل اعتماد نیست.

نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

در حین تفکر انتقادی به دیگران کمک کنید

میل به کمک به دیگران یک انگیزه شگفت انگیز است. با این حال، همانطور که در مورد بسیاری از چیزهای دیگر در زندگی صادق است، اگر تکانشگرانه رفتار نکنید، بلکه انتقادی فکر کنید، سود بیشتری برای دیگران خواهید داشت.

برای اطمینان از اینکه پول شما واقعاً به خوبی استفاده می شود و فقط جیب کلاهبرداران را خنثی نمی کند، کمی زمان را صرف بررسی داستان پشت هر درخواست جمع آوری کمک مالی کنید. شاید بهترین راه این باشد که پول خود را به یک بنیاد خیریه شناخته شده اهدا کنید و نه به افراد. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که پول شما به جایی می رسد که قصد دارید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : تیر ۵, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

فایروال ها چگونه کار می کند
اینترنت -
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

فایروال ها چگونه کار می کند

۴.۹/۵ - (۲۰ امتیاز) فایروال ها چگونه کار می کند در محاسبات، فایروال نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است که بخش‌های مختلف یک شبکه را جدا می‌کند و آن‌ها را از خطر جدا می‌کند. فایروال قوانین خاص خود را دارد و می تواند ترافیک ورودی یا خروجی…

کی لاگرها چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۱, ۱۴۰۱

کی لاگرها چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کی لاگرها چیست؟ سال ۱۹۷۶ است. جنگ سرد. یک دیپلمات آمریکایی مستقر در سفارت آمریکا در مسکو صبح دوشنبه به محل کار خود می رسد. پشت میزش نشسته و گزارش هایش را روی ماشین تحریر IBM Selectric تایپ می کند. او فکر می…

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…