نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه های تقلبی که شما را فریب می دهند تا از پول خود جدا شوید. در برخی موارد، ممکن است اطلاعات شما را بدزدند یا بدافزار را روی دستگاه شما نصب کنند. با ادامه مطلب با HiVPN همراه باشید.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

اپلیکیشن جعلی چیست؟

برنامه‌های جعلی طوری طراحی شده‌اند که شبیه برنامه‌های قانونی که با آن‌ها آشنا هستید به نظر برسند و عمل کنند. با این حال، آنها فعالیت های مخربی مانند نظارت بر فعالیت دستگاه شما، نمایش تبلیغات ناخواسته یا نصب بدافزار بر روی تلفن شما انجام خواهند داد.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

برنامه های جعلی کجا ظاهر می شوند؟

راه های مختلفی وجود دارد که اپلیکیشن های جعلی به شما کمک می کنند. باور کنید یا نه، برنامه های جعلی معمولا در فروشگاه های برنامه رسمی ظاهر می شوند! آنها همچنین می توانند در کلاهبرداری های فیشینگ و فروشگاه های برنامه های جعلی کار کنند.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

در اپ استورهای رسمی

در حالی که فروشگاه های برنامه باید همه برنامه ها و توسعه دهندگان را بررسی کنند، هزاران برنامه جعلی در هر سال به طور مخفیانه راه خود را پیدا می کنند. در اینجا نحوه پایان یافتن اپلیکیشن‌های جعلی تلفن همراه در فروشگاه‌های اپلیکیشن رسمی آمده است.

 1. مهاجمان خود را به عنوان یک توسعه دهنده در هر فروشگاه برنامه ثبت می کنند.
 2. آنها برنامه قانونی را دانلود می کنند و کد آن را دریافت می کنند.
 3. آنها کد را با گنجاندن کدهای مخرب برای ساخت برنامه جعلی بازنویسی می کنند.
 4. برنامه جعلی در فروشگاه های برنامه آپلود می شود.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

در حملات فیشینگ

راه دیگری که اپلیکیشن‌های جعلی می‌توانند به شما دسترسی پیدا کنند، کلاهبرداری فیشینگ است. مهاجمان می‌توانند به عنوان یک سرویس قانونی که شما از آن در ایمیل یا پیامک استفاده می‌کنید، ظاهر شوند. آنها شما را فریب می دهند تا یک برنامه را دانلود کنید، که اطلاعات شخصی شما را می دزدد یا بدافزار را در دستگاه های شما پخش می کند.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

انواع اپلیکیشن های جعلی

برنامه های جعلی نه تنها در مکان های مختلف ظاهر می شوند، بلکه می توانند اشکال مختلفی نیز داشته باشند. به طور کلی، برنامه های جعلی می توانند در دو دسته قرار گیرند.

تقلبی

این برنامه های جعلی شبیه به یک برنامه واقعی هستند. این بدان معناست که آنها یک لوگوی مشابه و یک توضیح برنامه دارند که مملو از کلمات کلیدی است که برای کاربرانی که به دنبال دانلود برنامه واقعی هستند جذاب است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

بسته بندی مجدد

بسته بندی مجدد تکنیکی است که توسط مهاجمان برای تولید نسخه جعلی یک برنامه قانونی استفاده می شود. این را می توان با تغییر کد منبع برنامه واقعی، که گاهی اوقات توسط توسعه دهنده برنامه قانونی برای دسترسی عمومی ارائه می شود، انجام داد. مهاجم تبلیغاتی را به کد اضافه می کند و آن را به عنوان یک کد قانونی در فروشگاه های برنامه منتشر می کند.

چرا اپلیکیشن های جعلی خطرناک هستند؟

این به این دلیل است که برنامه های جعلی معمولاً برنامه هایی هستند که توسط مجرمان سایبری برای تهدید کاربران و دستگاه های آنها ایجاد می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که شبیه برنامه های قانونی هستند اما در عوض فعالیت های مخرب انجام می دهند.

 • آنها اطلاعات شخصی شما را می دزدند : هنگامی که به این برنامه های جعلی اجازه می دهید، آنها می توانند مانند هر برنامه قانونی دیگری به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشند. این بدان معنی است که آنها می توانند نام، تاریخ تولد، اطلاعات بانکی و سایر جزئیات را بخوانند.
 • آنها تلفن‌های شما را با بدافزار آلوده می‌کنند : برنامه‌های جعلی می‌توانند گوشی شما را با انواع مختلف بدافزار مانند ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس‌افزار و باج‌افزار آلوده کنند.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

تهدیداتی که یک اپلیکیشن جعلی می تواند به همراه داشته باشد

هنگامی که برنامه‌های جعلی در دستگاه شما قرار می‌گیرند، می‌توانند زندگی شما را از راه‌های مختلفی دشوارتر کنند. این موارد از مزاحمت هایی مانند هرزنامه بیشتر تا اشکال مختلف کلاهبرداری و حتی اخاذی از طریق باج افزار را شامل می شود. در اینجا ۱۱ دلیل برای دور نگه داشتن برنامه های جعلی از زندگی شما آورده شده است:

 • ربات‌های تبلیغاتی : برنامه‌های جعلی اغلب تبلیغات ناخواسته زیادی را نشان می‌دهند در حالی که شما از آن به عنوان راهی برای افزایش درآمد تبلیغاتی استفاده می‌کنید.
 • تقلب در صورت‌حساب : برنامه‌های تقلبی می‌توانند هزینه‌های تصادفی را بدون رضایت شما از کارت اعتباری شما دریافت کنند.
 • بات نت : برنامه به طور مخفیانه از تلفن شما به عنوان بخشی از یک کمپین هرزنامه یا حمله DDoS (انکار سرویس توزیع شده) استفاده می کند . درباره بات‌نت‌ها و نحوه محافظت در برابر آنها بیشتر بیاموزید .
 • محتوای خصمانه : برنامه‌های جعلی می‌توانند محتوای نامناسب مانند سخنان نفرت‌انگیز و افراط‌گرایی را نمایش دهند.
 • دانلودکنندگان متخاصم : خود برنامه جعلی ممکن است آسیب چندانی نداشته باشد، اما شروع به دانلود برنامه‌ها می‌کند.
 • فیشینگ: یک برنامه جعلی می تواند شما را فریب دهد تا اعتبار ورود خود را وارد کنید. سپس مهاجم اطلاعات شما را در طرف دیگر برای استفاده های مخرب رهگیری می کند. در اینجا راه هایی برای جلوگیری از حملات فیشینگ آورده شده است.
 • باج افزار: برنامه های جعلی می توانند گوشی شما را با باج افزار آلوده کنند. به طور معمول، می تواند گوشی شما را قفل کند تا زمانی که برای باز کردن آن باج بپردازید. درباره باج افزار چیست و چگونه از آن جلوگیری کنید بیشتر بیاموزید .
 • روت کردن : روت کردن عملی است برای دسترسی مدیریت به سیستم عامل گوشی. این چیز بدی نیست، زیرا بسیاری از مردم گوشی های خود را برای سفارشی سازی بیشتر روت می کنند. اما روت کردن بدافزارها می تواند به گوشی شما دسترسی پیدا کند و از طریق برنامه های جعلی به آن آسیب برساند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که احتمالاً بدافزارهای روت کننده را در برنامه هایی پیدا خواهید کرد که هیچ ارتباطی با روت کردن ندارند.
 • هرزنامه : در این مثال، برنامه های جعلی پیام های ناخواسته و هرزنامه های مخرب را به مخاطبین تلفن شما ارسال می کنند.
 • نرم افزارهای جاسوسی : نرم افزارهای جاسوسی می توانند از طریق برنامه های جعلی به گوشی شما راه پیدا کنند. مخفیانه اطلاعات شما را جمع آوری می کند و این اطلاعات را به طرف های دیگر منتقل می کند. در مورد نرم افزارهای جاسوسی چیست و نحوه حذف آن بیشتر بیاموزید .
 • Trojan : بدافزار تروجان می تواند در برنامه های جعلی پنهان شود و پس از دانلود برنامه جعلی نصب می شود.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

نحوه تشخیص اپلیکیشن های جعلی

ما در عصر تقلبی زندگی می کنیم زیرا تقریباً در هر بخش صنعتی وجود دارد. برای پیشی گرفتن از آنها، مهم این است که آیا می توانید جعلی را از واقعی تشخیص دهید. در مورد برنامه‌های جعلی، ما فهرستی از سرنخ‌ها را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید از آنها برای شناسایی آنها استفاده کنید.

تعداد دانلود را بررسی کنید

برنامه های محبوب به راحتی می توانند هزاران بار دانلود داشته باشند، اگر نه میلیون ها. اگر یک برنامه محبوب با تعداد دانلود به طرز شگفت انگیزی کم می بینید، یک پرچم قرمز آشکار است.

نماد برنامه را بررسی کنید

برنامه‌های جعلی معمولاً با استفاده از همان رنگ و شکل، نماد برنامه‌ای را که شبیه به واقعی به نظر می‌رسد نمایش می‌دهند. این به آشنایی ما با این برندها کمک می کند، بنابراین ما مشروعیت آنها را زیر سوال نخواهیم برد.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

به تاریخ انتشار توجه کنید

اکثر برنامه های محبوب قبلاً برای مدتی در بازار هستند. بنابراین اگر اپلیکیشن محبوبی را می بینید که به تازگی منتشر شده است، به احتمال زیاد یک اپلیکیشن جعلی است.

بررسی ها را بخوانید

خواندن نظرات برنامه قبل از دانلود همیشه عاقلانه است. در اینجا نحوه بررسی‌ها نشان می‌دهد که آیا یک برنامه جعلی است یا خیر.

 • اگر برنامه ای جعلی باشد، کاربران معمولاً در بخش بررسی از آن شکایت می کنند.
 • اگر بررسی‌ها خیلی خوب به نظر می‌رسند که درست نباشد، احتمالاً برنامه نیز جعلی است. نیازی به گفتن نیست، اینها نظرات جعلی هستند که توسط سازندگان برنامه های جعلی ایجاد شده اند.

در مورد نام توسعه دهنده تحقیق کنید

هر برنامه یک توسعه دهنده دارد که اساساً شرکتی است که برنامه را ایجاد کرده است. برنامه های جعلی می توانند از نام توسعه دهنده ای استفاده کنند که املای مشابهی با همتای اصلی خود دارد. در صورت شک، در مورد نام توسعه دهنده تحقیق کنید تا در مورد آنها بیشتر بدانید.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

مراقب اشتباهات تایپی و گرامری باشید

اشتباهات تایپی و دستوری باید برای توسعه دهندگان برنامه های قانونی غیر معمول باشد، زیرا آنها معمولاً یک تیم از ویراستاران دارند که قبل از انتشار برنامه های خود از کپی مراقبت می کنند. اگر برنامه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید دارای اشتباه تایپی یا گرامری آشکار در نام برنامه یا توضیحات برنامه باشد، احتمالاً جعلی است.

مجوزهای برنامه را مرور کنید

بدیهی است، شرایط قراردادهای خدمات خواندن خسته کننده است! اما وقتی در مورد مشروعیت یک برنامه شک دارید، مراقب مجوزهایی باشید که از شما خواسته می شود. برنامه های جعلی اغلب درخواست های مجوز برنامه های عجیب و غریب و نامرتبط دارند. به عنوان مثال، یک برنامه ویرایش عکس که لیست مخاطبین شما را درخواست می کند، قطعا یک پرچم قرمز است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

نمونه هایی از برنامه های جعلی

برنامه های تقلید

فقط یک جستجوی ساده در فروشگاه برنامه برای “پرندگان خشمگین” ده ها برنامه حذفی را نشان می دهد. این برنامه‌های تقلید از دیگر برنامه‌های محبوب تقلید می‌کنند تا کاربران را گمراه کنند تا اشتباهاً آنها را دانلود کنند و از آنها پول دریافت کنند.

برنامه های Fleeceware

این نوع از برنامه های کلاهبرداری هزینه های زیادی دریافت می کنند در حالی که عملکرد کمی دارند یا اصلاً کارایی ندارند. یکی از نمونه‌های مقاله واشنگتن پست یک برنامه خوان کد QR پولی است که غیرضروری است زیرا همه گوشی‌های هوشمند قادر به اسکن کدهای QR هستند. این برنامه خاص ۸۷۹۰۰۰ دلار از مشتریان App Store را کاهش داده بود. برنامه‌های Fleeceware ممکن است نوید یک دوره آزمایشی رایگان را برای مدت زمان معینی بدهند، اما قبل از تاریخ پایان از شما هزینه دریافت می‌کنند یا هزینه‌های مداوم پنهان را بدون یک راه آسان برای لغو اشتراک، جمع می‌کنند. محققان Avast کشف کردند که بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برای برنامه‌های نرم افزاری در iOS و Android از دست رفته است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

برنامه هایی با رتبه بندی متورم

گاهی اوقات برنامه های با کیفیت پایین به دلیل دستکاری رتبه بندی توسط سازنده برنامه در اپ استور یا گوگل پلی رتبه خوبی دارند. این تاکتیک چیز جدیدی نیست، اما با این وجود، روشی برای کلاهبرداری از کاربران برای پرداخت پول خوب برای یک محصول ضعیف است.

برنامه های ترسناک

در برخی موارد، تبلیغات با نشان دادن پیام‌های نادرست در مورد ویروس‌های شناسایی شده، با پیوندهایی به برنامه کلاهبرداری که کاربران فکر می‌کنند برای رفع مشکل نیاز دارند، کاربران را می‌ترسانند. در بسیاری از موارد، scareware کاربران را به برنامه های جعلی VPN راهنمایی می کند. یکی دیگر از تاکتیک‌های ترساندن، یک برنامه رایگان است که پیام‌های اختراع شده توسط کاربر را در مورد ویروس‌ها یا آسیب‌پذیری‌ها نشان می‌دهد که می‌توانند با ارتقاء به نسخه پولی برنامه برطرف کنند.

برنامه های دوستیابی جعلی

بنابراین یک برنامه دوستیابی دانلود می کنید و یک مجرد جذاب شروع به ارسال پیام برای شما می کند. شما مشتاق پاسخگویی هستید—اما برنامه به شما می گوید برای ادامه مکالمه به نسخه پولی ارتقا دهید. بله، همه اینها کلاهبرداری است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

برنامه های رمزنگاری جعلی

در ماه مارس سال جاری، HiVPN به تجزیه و تحلیل برنامه‌هایی که ادعا می‌کردند کیف پول رمزنگاری هستند کمک کرد. این برنامه‌ها به‌ویژه مخرب بودند، زیرا کاربران را از پرداخت هزینه‌های برنامه کلاهبرداری نمی‌کردند، بلکه آنها را مجبور می‌کردند کلیدهای خصوصی رمزنگاری خود را که قفل حساب‌های رمزنگاری آنها را باز می‌کند، وارد برنامه کنند.

برنامه های COVID-19

مهاجمان با ایجاد برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند می‌توانند اطلاعاتی را در مورد هر کسی که در نزدیکی شما به این ویروس آلوده شده است ارائه دهند، ترس مردم از کووید-۱۹ را شکار می‌کنند. نیازی به گفتن نیست که قصد آنها ردیابی موقعیت مکانی شما و سرقت اطلاعات شخصی شما است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

اگر اپلیکیشن جعلی روی گوشی خود دارید چه کاری انجام دهید

اگر متوجه شدید که یک برنامه جعلی در گوشی خود دارید، فوراً این مراحل را دنبال کنید:

 1. برنامه را حذف کنید تا آسیب بیشتری به گوشی شما وارد نکند.
 2. گوشی خود را ریستارت کنید. اگر می‌خواهید ایمن‌تر باشید، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید، زیرا این کار می‌تواند هر برنامه مخربی را در دستگاه شما حذف کند.
 3. یک برنامه آنتی ویروس را اجرا کنید.
 4. برنامه جعلی را گزارش کنید (به فروشگاه برنامه شما و کسب و کاری که سعی دارد از آن سوء استفاده کند).

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

نحوه گزارش برنامه های جعلی

اگر یک برنامه کلاهبرداری یا برنامه جعلی را شناسایی کردید، آن را به فروشگاه برنامه که آن را حمل می کند گزارش دهید و از هیچ جزئیاتی در بررسی خود دریغ نکنید تا به دیگران کمک کنید از این برنامه های تقلبی دور بمانند.

در iOS ، می‌توانید با مراجعه به www.reportaproblem.apple.com، با ورود به سیستم Apple ID خود، و سپس گزارش مورد یا برنامه مورد نظر، یک برنامه را گزارش دهید.

برای اندروید ، می‌توانید این کار را به یکی از دو روش انجام دهید:

 • در فروشگاه Google Play ، ابتدا فهرست برنامه را جستجو کنید > روی منوی سه نقطه ⋮ در بخش بالا سمت راست ضربه بزنید > روی «پرچم‌گذاری به‌عنوان نامناسب» ضربه بزنید > دسته‌بندی «مضر برای دستگاه یا داده» را انتخاب کنید > روی ارسال کلیک کنید.
 • در وب‌سایت فروشگاه Google Play ، فرم گزارش برنامه‌های نامناسب را جستجو کنید و جزئیات مربوطه را پر کنید.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

چگونه از خود در برابر برنامه های جعلی محافظت کنیم

برنامه های کلاهبرداری به گونه ای طراحی شده اند که شبیه به معامله واقعی باشند، اما راه هایی برای شناسایی آنها وجود دارد. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از برنامه های جعلی وجود دارد.

۱. رتبه بندی ها را به صورت اسمی نگیرید

رتبه‌بندی‌ها هم در Apple App Store و هم Google Play Store در جلو و مرکز قرار دارند و برای بسیاری از کاربران، اینها سریع‌ترین راه برای تشخیص قانونی بودن یک برنامه هستند. به هر حال، یک برنامه با رتبه ۴.۵ ستاره مطمئناً قابل اعتماد است، درست است؟

کاملا اینطور نیست. رتبه‌بندی و بررسی‌ها ممکن است به خوبی توسط حساب‌های ساختگی که توسط کلاهبرداران برای ایجاد اعتبار برای برنامه استفاده می‌شوند، داده شود. نشانه‌های حکایتی شامل نظرات و نقدهای مکتوب تک جمله‌ای هستند که هیچ ارتباطی با برنامه مورد نظر ندارند. علاوه بر این، برخی از برنامه‌های کلاهبرداری حتی می‌توانند کاربران را مجبور به ارائه نظرات خوب با ممانعت از دسترسی به برنامه تا زمانی که کاربر رتبه بالایی را ارائه کند، می‌کنند.

خواندن عمیق ترین بررسی های یک برنامه، به خصوص بررسی های نامطلوب آن، راهی عالی برای تشخیص واقعی بودن یا نبودن برنامه است.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۲. جزئیات فهرست برنامه را تأیید کنید

برنامه‌های جعلی و حذفی به منظور بهره‌برداری از محبوبیت برنامه‌های برجسته است. اگر به دنبال برنامه خاصی هستید که در حال حاضر به خوبی تثبیت شده باشد، مانند یک برنامه رسانه اجتماعی یا یک برنامه بانکی، راه هایی وجود دارد که می توانید مطمئن شوید که دقیقاً برنامه مورد نظر خود را دانلود می کنید و شبیه آن نیستید.

آرم، توضیحات، اطلاعات برنامه‌نویس، اسکرین‌شات‌های برنامه و سایر اطلاعات ارائه‌شده را با دقت بررسی کنید و آنها را با آنچه در وب‌سایت رسمی توسعه‌دهنده فهرست شده است (در صورت وجود) مقایسه کنید. یک راه کارآمد برای دور زدن این مرحله این است که از وب سایت اصلی بازدید کنید، سپس به دنبال پیوندی به برنامه آن در فروشگاه برنامه باشید.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۳. با توسعه دهندگان و برنامه های معتبر همراه باشید

این یک شرط امن تر است که با نام های توسعه دهنده بزرگی مانند WhatsApp Inc و Google LLC همراه شوید. برای برنامه‌های مبهم‌تر، با خواندن نظرات و نظرات در انجمن‌ها، YouTube، و سایت‌های بررسی شخص ثالث، تحقیق کنید.

اگر نمی توانید اطلاعاتی در مورد آن پیدا کنید، احتمالاً بهتر است از آن اجتناب کنید و به دنبال جایگزین های با بررسی بهتر بگردید.

۴. مراقب برنامه های بی فایده و هزینه های عجیب و غریب باشید

برنامه‌های Fleeceware اغلب کودکان را هدف قرار می‌دهند، زیرا احتمال نادیده گرفتن پرچم‌های قرمز بیشتر است – مثلاً اگر یک بازی ساده یک آزمایش رایگان ارائه می‌دهد اما پس از آن بیش از مثلاً ۵۰ دلار در ماه هزینه دریافت می‌کند. تلفن‌های فرزندانتان را طوری تنظیم کنید که فقط با تأیید شما بتوانند برنامه‌ها را دانلود کنند، مانند سیستم اشتراک‌گذاری خانوادگی اپل.

اگر قبلاً برنامه‌ای را نصب کرده‌اید و برای نسخه آزمایشی رایگان آن ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید اشتراک‌های فعال خود را از طریق تنظیمات دستگاه خود ردیابی و لغو کنید. مطمئن شوید که پرداخت‌های خود را برای هرگونه تراکنش مشکوک یا ناآشنا برای حداقل چند روز پس از آن نظارت کنید، بنابراین می‌توانید فوراً از فروشگاه برنامه یا بانک خود بازپرداخت کنید.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵. روی پاپ آپ ها یا لینک های مشکوک کلیک نکنید

به عنوان یک قاعده، اکثر شرکت ها برای شما ایمیل یا پیامک ناخواسته ارسال نمی کنند. بنابراین از خود بپرسید، چرا باید این ایمیل را دریافت می کردید؟ زنگ هشدار شما باید به صدا درآید، مخصوصاً اگر ایمیل حاوی پیوندهایی باشد که از شما خواسته می‌شود چیزی شبیه به یک برنامه را دانلود کنید تا آخرین به‌روزرسانی‌ها را دریافت کنید یا جایزه بگیرید. نیازی به گفتن نیست، این یک برنامه جعلی است که سعی دارد به صورت مخفیانه به گوشی شما نفوذ کند.

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۶. یک برنامه آنتی ویروس بر روی گوشی خود دریافت کنید

برنامه‌های آنتی ویروس به بررسی برنامه‌های مضر روی تلفن شما کمک می‌کنند تا بتوانید قبل از اینکه دستگاه و داده‌های شخصی شما را خراب کنند، آنها را به موقع حذف کنید.

راه های دیگر برای در امان ماندن از کلاهبرداری

علاوه بر دانستن نحوه شناسایی برنامه‌های کلاهبرداری، اقدامات دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای افزایش امنیت آنلاین خود انجام دهید، مانند استفاده از رمزهای عبور قوی با کمک یک تولیدکننده رمز عبور ، تنظیم احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) در حساب‌های خود، و با استفاده از VPN در تمام دستگاه های خود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آبان ۱, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…