ماهیت دیالکتیکی VPN ها

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

پاسخ دادن به این سوال آسان نیست: “آیا VPN خوب است یا بد؟”

ابتدا باید مشخص کنید چه کسی این سوال را می پرسد. از دیدگاه یک رهبر یک رژیم استبدادی که نمی تواند اجازه آزادی بیان را به خطر بیندازد، VPN بسیار بد است. اما برای مردم چنین کشورهایی، این نوع نرم افزار امکان دسترسی به اینترنت را در عین حال نسبتا امن می دهد. با ادامه پست HiVPN همراه باشید.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

VPN ها همیشه به شما کمک می کنند تا سه کار را انجام دهید:

 1. آدرس IP خود را مخفی کنید
 2. دسترسی به رسانه های سانسور شده محلی
 3. ترافیک خود را رمزگذاری کنید

اگر از یک ارائه دهنده معتبر VPN استفاده می کنید، ممکن است خیلی بیشتر دریافت کنید. با رمزگذاری درجه نظامی و سرورهایی که در سراسر جهان قرار دارند، نه تنها به اینترنت نامحدود دسترسی خواهید داشت، بلکه به محافظت شخصی دائمی نیز دسترسی خواهید داشت.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

VPN ها بسیار متفاوت هستند

اگرچه اکثر کارشناسان امنیت سایبری هنگام بحث در مورد خطرات استفاده از VPN بدترین سناریوها را در نظر می گیرند، باید اذعان داشت که موارد کلاهبرداری عمدی در اقلیت هستند.

در بسیاری از موارد، شخص یا گروهی از افراد ارائه دهنده سرویس VPN بهترین نیت را دارند. اما با رشد هر شبکه آنلاین، فوراً توجه سازندگان بدافزار را به خود جلب می کند که به دنبال سرقت اطلاعات شخصی کاربران اینترنت هستند. سرویس‌های VPN می‌توانند هکرها و رقابت را شکست دهند، اما تنها در صورتی که تعداد کمی کاربر داشته باشند یا یک پلتفرم ممتاز سازمان‌یافته ساخته باشند.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

آیا VPN ها برای کاربران نهایی بد یا خوب هستند؟

در مجموع، یک VPN خوب سنگ بنای حریم خصوصی و امنیت شخصی شماست. علاوه بر این، این نرم افزار بسیار مفید است. تعداد کمی از کشورها وجود دارند که استفاده از VPN توسط قانون ممنوع است. اگرچه از نظر فنی همیشه امکان اجرای چنین ممنوعیتی وجود ندارد، برخی از دولت ها سعی می کنند افرادی را که با استفاده از VPN به اینترنت متصل می شوند شناسایی و مجازات کنند. پیشنهاد نمی کنیم قانون را زیر پا بگذارید، فقط به شما هشدار می دهیم که مراقب باشید.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

آیا VPN ها غیرقانونی هستند؟

در حال حاضر ده کشور وجود دارد که مقامات استفاده از VPN را ممنوع کرده اند: عراق، روسیه، بلاروس، اوگاندا، چین، ترکیه، ایران، عمان، امارات متحده عربی و ترکمنستان.

چندین شهرستان وجود دارد که وضعیت VPN ها از نظر قانونی تعریف نشده است. به عنوان مثال، دولت های لیبی و سوریه به طور کلی با اتصال VPN مخالف هستند، اما هیچ ممنوعیت شدیدی در این کشورها وجود ندارد.

در نهایت، کشورهایی مانند کره شمالی وجود دارند که VPN ها غیرقانونی نیستند و ممنوع نیستند. در عین حال، اتصال به اینترنت خارجی از این کشور تقریبا غیرممکن است.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

مزایای استفاده از پروکسی

آن «VPN»هایی که فقط یک یا تعداد کمی سرور پروکسی، یک افزونه مرورگر VPN و احتمالاً چندین نفر دارند که این سرویس را مدیریت می‌کنند، باید به‌طور دقیق‌تر به عنوان سرویس‌های پروکسی تعریف شوند. در عمل فنی، هیچ تفاوت عمده ای بین اتصال به کامپیوتر دوست خود در کشور دیگر یا یک سرور پراکسی وجود ندارد.

“VPN”های آماتور چیزهایی مانند مشتری VPN، رمزگذاری قوی یا سوئیچ kill ارائه نمی دهند. اما برخی از مزایا هنوز از آنچه واقعاً یک پروکسی است باقی مانده است. آدرس IP شما همچنان پنهان خواهد بود و همان قابلیت های دسترسی محلی را خواهید داشت که سرور پروکسی مشخص شده شما دارد.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

مزایای استفاده از VPN حرفه ای

اگر از قبل می دانید چرا به VPN نیاز دارید و چگونه از آن استفاده کنید، شروع خوبی است. اما اگر با ابزارهای حفظ حریم خصوصی آشنا نیستید، می‌توانید طیف کاملی از مزایای امنیت و حریم خصوصی را با یک سرویس VPN حرفه‌ای پولی دریافت کنید. می‌توانید رسانه‌ها را تماشا کنید و از برنامه‌هایی استفاده کنید که در موقعیت مکانی شما مسدود شده‌اند، و در عین حال، بهترین امنیت سایبری را برای دستگاه‌های خود دریافت کنید.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

خطرات استفاده از VPN های رایگان

تاکید بر تفاوت بین VPN های رایگان و VPN های ممتاز بسیار مهم است .

اگر در مورد یک ارائه دهنده VPN یا سرورهای آن مطمئن نیستید، خرید یک سرویس VPN ارزان اما محبوب همیشه امن تر از استفاده از یک سرویس رایگان با مبدا ناشناخته است. همانطور که می گویند، “اگر برای محصول [یا خدمات] پولی پرداخت نکنید، شما محصول هستید”. و این روزها حتی گوگل نیز از این ضرب المثل قدیمی مصون نیست.

VPN های رایگان اغلب فقط یک طرح کلاهبرداری با هدف سوء استفاده از اطلاعات شخصی شما هستند.

اگر شروع به استفاده از یک ارائه دهنده جدید و رایگان VPN کنید که به شدت در سراسر اینترنت تبلیغ می شود، این احتمال وجود دارد که این سرویس رایگان VPN فقط یک تله باشد. به خوبی شناخته شده است که در برخی از کشورهایی که استفاده از VPN ممنوع است، دولت ها از خدمات VPN برای شناسایی کاربران حمایت می کنند. به طور کلی، بهتر است مرورگر The Onion Router ( TOR ) را نصب کنید تا اینکه ریسک کنید و از چنین خدمات «رایگانی» استفاده کنید.

ماهیت دیالکتیکی VPN ها

معایب استفاده از VPN های پولی

باید چند دلار در ماه بپردازید. این به طور کلی جنبه منفی منفرد است.

نتیجه

VPN ها هم برای کاربر فردی و هم برای جامعه به عنوان یک کل خوب هستند. اما باید مراقب باشید و فقط از ارائه دهندگان خدمات VPN اثبات شده استفاده کنید. تصور غلط گسترده ای وجود دارد که از خدمات VPN فقط برای دور زدن بلوک های مکان استفاده می شود. با این حال، یک سرویس VPN حرفه ای شما را نیز مخفی می کند:

 • آدرس آی پی
 • محل
 • پیکربندی دستگاه
 • تاریخچه وب سایت
 • ترافیک آنلاین
  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : خرداد ۲, ۱۴۰۱

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  خرید VPN کشور تایلند
  VPN -
  تیر ۴, ۱۴۰۱

  خرید VPN کشور تایلند

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید VPN کشور تایلند تایلند قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها را اجرا می کند، اما این مانع از جمع آوری داده های ترافیکی توسط دولت و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) نمی شود. علاوه بر این، تایلند با محدودیت های…

  خرید VPN کشور تایوان
  VPN -
  تیر ۴, ۱۴۰۱

  خرید VPN کشور تایوان

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید VPN کشور تایوان شبکه خصوصی مجازی (VPN) به تقویت امنیت و حریم خصوصی در وب، دور زدن محدودیت های جغرافیایی و محافظت از داده های شخصی کاربران کمک می کند. هر کاربری که می خواهد اینترنت…

  خرید VPN کشور سوئیس
  VPN -
  تیر ۴, ۱۴۰۱

  خرید VPN کشور سوئیس

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید VPN کشور سوئیس چرا باید از HiVPN برای سوئیس استفاده کنم؟آیا در حال جستجوی یک ارائه دهنده VPN قابل اعتماد با سرور در سوئیس هستید؟ سوئیس ،