فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

چه اتفاقی می‌افتد وقتی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی فراتر از دره عجیب و غریب تکامل می‌یابند ؟ چگونه بفهمیم چه چیزی واقعی است و چه چیزی نیست؟ پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به سرعت پیشرفت کرده‌اند، اما نه همیشه با تمرکز بر حریم خصوصی یا امنیت ما. با این پست HiVPN همراه باشید.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

در این بخش اکتشافی، ما در نظر می‌گیریم که با برخی از بزرگترین تغییرات در هوش مصنوعی چه اتفاقی می‌افتد، آیا این می‌تواند عصر جدیدی را برای جرایم سایبری آغاز کند یا خیر ، و بزرگ‌ترین سوال از همه این‌ها: آیا در نهایت به دنیای پسا حقیقت انتقال می‌دهیم ؟

[با آخرین اخبار حریم خصوصی و امنیت همراه باشید. برای خبرنامه وبلاگ HiVPN ثبت نام کنید. ]

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

دزدیدن صورتت

روزهایی که کلاهبرداران به راحتی می‌توانستند عکس نمایه شما را بدزدند، یک حساب کاربری جعلی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنند و شروع به کلاهبرداری از افراد دیگر کنند، گذشته است. ما نمی گوییم که این دیگر اتفاق نمی افتد، اما قابلیت های جستجوی عکس معکوس ارائه شده توسط موتورهای جستجوی مختلف، تشخیص واقعی بودن فردی که پشت تصویر نمایه است را آسان تر کرده است.

اما امروزه اکانت های جعلی چیزهای بیشتری وجود دارد. This Person Does Not Exist یک وب سایت است که چهره های انسانی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را ارائه می دهد که، حدس زدید، وجود ندارند. برخلاف استفاده از تصویر نمایه دزدیده شده از یک فرد موجود، این چهره‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی عملا غیرقابل ردیابی هستند. همانطور که می توانید تصور کنید، انجام تحقیقات در مورد کلاهبرداری را کمی سخت تر می کند.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

همه‌گیری امسال اکنون تماس‌های ویدیویی برای هر چیزی از آموزش گرفته تا مشاوره پزشکی و غربالگری اشتغال را کاملاً عادی کرده است. اما اگر فردی که با او کنفرانس ویدیویی دارید در واقع همان کسی نباشد که می‌گوید چه؟ نرم افزار تعویض چهره اکنون آنقدر قابل باور است که چهره یک بازیگر را می توان به طور قانع کننده ای با ظاهر شخص دیگری جایگزین کرد. هر کسی را می توان در هر چیزی قرار داد – از جمله شما . پرتره های ۲ بعدی مسطح حتی اکنون می توانند به فیلم های سه بعدی تبدیل شوند . این تصاویر و ویدیوهای با کیفیت بالا که توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشینی تولید می‌شوند «دیپ‌فیک» نامیده می‌شوند و قابلیت تعویض چهره، تقلید چهره، همگام‌سازی لب و حرکت تمام بدن را دارند.. آیا تا به حال دوست داشتید سیلوستر استالونه را در نقش کوین در فیلم تنهایی در خانه ببینید ؟ حالا شما می توانید . جیم کری در نقش جک تورنس در فیلم The Shining چطور؟ آن هم وجود دارد . در حالی که این نمونه‌ها بدیع هستند، مسئله‌ای بسیار تهدیدآمیز در سایه پنهان است.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

اگر از شباهت شما در یک ویدیوی نظارتی جعلی استفاده می شد که نشان می داد مرتکب جنایتی شده اید که هرگز انجام نداده اید، در مکانی که قبلاً هرگز نرفته اید؟ اگر بخواهیم شرایط محیطی را نیز به هر مشخصاتی تغییر دهیم، چه می‌شود؟

اکنون می‌توان صحنه‌ها و محیط‌های فوتورئالیستی فضایی ۵ بعدی (ابعاد ۳ برابر برای مکان و ابعاد ۲ برابر برای مشاهده جهت‌ها) با تکنیکی به نام میدان‌های تابشی عصبی (NRF) ایجاد کرد. این کار با جمع‌آوری مجموعه‌ای از عکس‌های یک مکان واحد برای ایجاد صحنه‌های کاملاً منحصربه‌فرد در دنیای واقعی همان مکان کار می‌کند.

بیایید حتی دورتر از سوراخ خرگوش برویم. اگر صحت این ویدیوی جعلی فرضی را با متهمان خود به چالش کشیدید، اما با یک ویدیوی به روز شده ویرایش شده با تغییر در زمان روز یا حتی فصل مواجه شدید، چه؟ به نظر می رسد، این در واقع می تواند اتفاق بیفتد. در سال ۲۰۱۷، محققان انویدیا هوش مصنوعی را به نمایش گذاشتند که می‌توانست ویدیوها را از روز به شب (و بالعکس) و تابستان به زمستان (و بالعکس) تغییر دهد.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

بدتر از آن، اگر بدون رضایت شما از چهره شما در یک فیلم مستهجن استفاده شود چه می شود؟ معلوم می شود که نه تنها این اتفاق افتاده است، بلکه شرورتر از آن چیزی است که شما تصور کنید. استفاده از دیپ فیک در پورنوگرافی از جایگزین کردن چهره بازیگران پورن با چهره افراد مشهور به استفاده به عنوان ابزاری برای پورن انتقامی یا حتی اخاذی تغییر کرده است.

پیامدهای همه این تحولات هم شدید و هم وحشتناک است.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

دزدیدن صدای شما

فقط تصاویر و ویدیوها نیستند. اکنون می توان صدای شما را نیز دزدید. فن‌آوری‌هایی مانند Descript’s OverDub در شبیه‌سازی صدای ” فوق العاده واقعی ” پیشرو هستند. OverDub از فناوری Lyrebird استفاده می‌کند که می‌تواند یک بازآفرینی دیجیتالی از هر صدایی را با تغذیه چند نمونه صوتی در یک برنامه ترکیب کند تا بتواند داده‌های صوتی را برای ایجاد یک بازآفرینی واقعی صدای مذکور جمع‌آوری کند.

نمونه‌های بدیع این فناوری عبارتند از آهنگی نوشته شده با هوش مصنوعی درباره مارک زاکربرگ که توسط امینم «اجرا شد»، دونالد ترامپ سخنرانی بدنام دارث پلاگیس را از «جنگ ستارگان: اپیزود سوم – انتقام سیث » و جی زی «رپ» می‌خواند. تک گویی « بودن یا نبودن » از هملت شکسپیر . در حالی که گوش دادن به اینها و در نظر گرفتن نسخه‌های جلد احتمالی آهنگ‌هایی که دوست دارید بشنوید سرگرم‌کننده است، با افزایش پذیرش کلاهبردارانی که از این روش در تماس‌های هرزنامه استفاده می‌کنند، کلاهبرداری صوتی عمیق در حال افزایش است.

در سال ۲۰۱۹، از یک صدای دیپ فیک برای کلاهبرداری از یک مدیرعامل از ۲۴۳۰۰۰ دلار استفاده شد. مدیرعامل یک شرکت انرژی که نامش فاش نشده در بریتانیا فریب خورد و فکر کرد که بر اساس لهجه و آهنگ آلمانی خفیف در سخنرانی با رئیس خود صحبت می کند.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

دزدیدن اثر انگشت شما

اثر انگشت بر اساس ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن – به‌ویژه قوس‌ها، حلقه‌ها و چرخش‌ها، نشانگر جهانی هویت انسان است. از نظر تاریخی، شناسایی اثر انگشت توسط مجریان قانون در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفته است .

در سال ۲۰۱۸، محققان دانشگاه نیویورک اعلام کردند که نه تنها از یک شبکه عصبی برای سنتز اثر انگشت مصنوعی – به نام DeepMasterPrints – استفاده کرده‌اند ، بلکه کشف کرده‌اند که این اثر انگشت‌ها می‌توانند به عنوان یک «کلید اصلی» برای فریب دادن سیستم‌های شناسایی بیومتریک عمل کنند. علاوه بر این، مشخص شد که این اثر انگشت ها قادر به تقلید بیش از ۲۰ درصد از نمونه ها در یک سیستم بیومتریک هستند.

DeepMasterPrints با استفاده از دو نقص در یک سیستم اثر انگشت کار می کند. اولین مورد این است که سنسورهای اثر انگشت عموماً یک اثر انگشت را نمی‌خوانند، بلکه هر قسمتی از انگشت را که اسکن شده است، می‌خوانند. دومین مورد این است که برخی از ویژگی های اثر انگشت رایج تر از سایرین است. سپس این امر حاشیه خطا را برای شناسایی مثبت افزایش می دهد، اما به طور تصادفی با نمونه های دیگر در سیستم مطابقت خواهد داشت.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

دزدیدن خلاقیت شما

به عنوان انسان، یکی از آخرین سلاح‌هایی که در نبرد دشوارمان با ماشین‌ها باقی مانده است، خلاقیت است . توانایی خلق هنر مدتهاست که به عنوان تنها چیزی که ما را از هوش مصنوعی متمایز می کند، تلقی می شد. اغلب گفته شده است که جایگزینی مشاغلی مانند هنرمندان، نویسندگان و نوازندگان از نظر تئوری با روبات‌ها دشوار است.

این دیگر درست نیست.

آیا دیگر هیچ چیز مقدس نیست؟

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

خلق هنر

در اکتبر ۲۰۱۸، خانه حراج نیویورک کریستیز یک اثر هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی با عنوان پرتره ادموند بلامی را به قیمت ۴۳۲۵۰۰ دلار فروخت. جای تعجب نیست که این امر موجی از شوک را در محافل هنری و غیرهنری ایجاد کرد. الگوریتم پشت نقاشی از دو بخش تشکیل شده است – یک Generator و یک Discriminator. به این سیستم مجموعه داده ای از ۱۵۰۰۰ پرتره داده شد که بین قرن ۱۴ تا ۲۰ نقاشی شده بود، که ژنراتور از آنها برای ایجاد یک پرتره استفاده کرد. سپس تشخیص دهنده تلاش می کند تشخیص دهد که آیا پرتره ایجاد شده توسط انسان ساخته شده است یا مصنوعی، که در نهایت به تعیین موفقیت محصول نهایی کمک می کند.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

آهنگسازی

در سال ۲۰۱۹، آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی OpenAI MuseNet را ایجاد کرد، یک شبکه عصبی عمیق که قادر به تولید ترکیب‌های چهار دقیقه‌ای ، با استفاده از ده ابزار مختلف، در انواع ژانرهای مختلف است. MuseNet از GPT-2 استفاده می کند، یک روش آموزش دیده برای پیش بینی پیشرفت یک ترکیب. به عبارت دیگر، می‌توانید بخشی از یک آهنگ را به GPT-2 بدهید و آن چیزی که فکر می‌کند منطقاً بعد از آن خواهد آمد را تولید می‌کند. در اینجا نمونه ای از استفاده از Take Me Home، Country Roads توسط John Denver آورده شده است. بهش گوش کن به طور همزمان آرام و ترسناک است.

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

کلمه نوشته شده

دو مثال بالا از نظر فلسفی عالی هستند، اما اگر هنرمند یا نوازنده نباشید چطور؟ چگونه خلاقیت هوش مصنوعی می تواند به زندگی روزمره شما به عنوان یک فرد غیرخلاق تجاوز کند؟

معرفی GPT-3، یک مدل یادگیری عمیق که قادر به تولید انواع محتوای نوشتاری است که تقریباً از انسان قابل تشخیص نیست . یک گام بالاتر از GPT-2 فوق الذکر، آخرین تکرار در سری GPT-n از OpenAI، اینترنت را تحت تأثیر قرار داده است.

مانند قابلیت‌های تولید خودکار MuseNet OpenAI که در بالا ذکر شد، GPT-3 می‌تواند انواع محتوای منحصربه‌فرد را بر اساس مجموعه‌ای از پارامترها تولید کند. بنابراین، برای مثال، می‌توانید از GPT-3 بخواهید که داستان کوتاه یا فیلمنامه‌ای را بر اساس چیزی جز یک ژانر یا دستور نوشتن برای شما بنویسد. در حالی که GPT-3 در تولید متن خلاقانه عالی است و می‌تواند در برخی از کارهای بازاریابی محتوای سبک استفاده شود، با تولید محتوای واقعی به خوبی عمل نمی‌کند . یکی از بارزترین نمونه‌های استفاده از آن در دنیای واقعی مقاله‌ای است که در سپتامبر ۲۰۲۰ در گاردین منتشر شد که کاملاً توسط یک روبات نوشته شده بود .

فناوری جدید هوش مصنوعی برای سرقت هویت

در آگوست ۲۰۲۰، لیام پور، دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، از GPT-3 برای ایجاد یک وبلاگ جعلی استفاده کرد که تبدیل به وب سایت مورد بحث در هکر نیوز شد. در ابتدا به عنوان یک آزمایش ایجاد شد، پورر از اینکه چگونه این وبلاگ توانست هزاران خواننده را فریب دهد شگفت زده شد. در حالی که وبلاگ هنوز در اخبار هکر ترند بود، فقط سه یا چهار نفر شک داشتند که ممکن است کار یک هوش مصنوعی بوده باشد – این بسیار متقاعد کننده بود.

در اکتبر ۲۰۲۰، یک ربات مجهز به GPT-3 شروع به تعامل با کاربران در r/AskReddit تحت نام کاربری /u/thegentlemetre کرد. در طول یک هفته، این ربات با تعدادی از کاربران Reddit تعامل داشت بدون اینکه کسی از هویت واقعی آن مطلع شود.

در ظاهر، این مثال‌ها کاملاً رام به نظر می‌رسند، اما وقتی در مهندسی اجتماعی یا تبلیغات به کار می‌روند، همه چیز به سمت شوم تری می‌رود. نگرانی های فزاینده ای وجود دارد که حرکت رو به جلو، تبلیغات و اطلاعات نادرست توسط هوش مصنوعی ایجاد شود. با توجه به قابلیت‌های فوق‌الذکر این فناوری، تصور بررسی‌های تجاری جعلی ، اتهامات نژادپرستی در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و حتی جعلی‌هایی که بر سیاست‌های عمومی تأثیر می‌گذارند، سخت نیست .

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : اردیبهشت ۲۴, ۱۴۰۱

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد
  اینترنت -
  خرداد ۶, ۱۴۰۱

  نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نقض اطلاعات آوریل ۲۰۲۱ فیس بوک توضیح داده شد در اوایل آوریل ۲۰۲۱، فاش شد که اطلاعات ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک به بیرون درز کرده است. در این مقاله HiVPN همه چیزهایی است که باید بدانید.

  هوش مصنوعی در بخش بیمه
  اینترنت -
  خرداد ۶, ۱۴۰۱

  هوش مصنوعی در بخش بیمه

  ۵/۵ - (۱۵ امتیاز) هوش مصنوعی در بخش بیمه تأثیر بالقوه هوش مصنوعی (AI) بر بخش‌های مختلف حرفه‌ای، بحث‌های پر جنب و جوشی را در سال‌های اخیر برانگیخته است. اما علی‌رغم پیش‌بینی‌های روز رستاخیز درباره تسلط رایانه‌ها بر جهان، در…

  قانون اعلان نقض داده های GDPR
  اینترنت -
  خرداد ۶, ۱۴۰۱

  قانون اعلان نقض داده های GDPR

  ۵/۵ - (۱۲ امتیاز) قانون اعلان نقض داده های GDPR مقررات عمومی حفاظت از داده ها یا GDPR که معمولاً به آن گفته می شود، به واقعیتی بالقوه پرهزینه برای مشاغل در سراسر جهان نزدیک می شود. برخی از بزرگ‌ترین جریمه‌هایی که ممکن است شرکت‌ها…