سافاری را در آیفون خود به روز کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روزرسانی‌های Safari و WebKit را نصب کنید، حتی اگر مرورگر انتخابی شما Chrome، Firefox یا چیز دیگری باشد. در این پست HiVPN دلیل آن است.

سافاری را در آیفون خود به روز کنید
بسیاری از کاربران آیفون دیوانه مرورگر داخلی iOS، Safari نیستند و ترجیح می دهند از یک جایگزین استفاده کنند – Google Chrome، Mozilla Firefox، یا حتی چیزهای عجیب تر مانند DuckDuckGo، Brave یا Microsoft Edge (بله، Edge برای iOS وجود دارد. !).

کاربران آیفون که مرورگرهای جایگزین را ترجیح می‌دهند ممکن است با این فکر که آسیب‌پذیری‌های موجود در Safari و موتور WebKit خطر مستقیمی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند، غافلگیر شوند. متاسفانه اینطور نیست در این پست، ما به شما پایین آمدن را ارائه می دهیم و به شما می گوییم که چرا باید مطمئن شوید که Safari و WebKit در آیفون شما همیشه به موقع به روز می شوند.

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

هر مرورگر در iOS سافاری است

هر مرورگر بر اساس چیزی است که “موتور” نامیده می شود. موتور کد دریافتی از اینترنت را پردازش می کند و آن را به صفحات وب تبدیل می کند که در نهایت مرورگر به کاربر نشان می دهد. البته مرورگر دارای یک سری قطعات ضروری و مفید دیگر است که موتور را هدایت می کند و از کارکرد ویژگی های اضافی اطمینان می دهد. موتور مرورگر را مانند موتور یک ماشین در نظر بگیرید: این موتور مهمترین بخش یک مرورگر است و بدون آن به جایی نخواهید رسید.

سه موتور مرورگر بزرگ در جهان وجود دارد. گوگل از موتور V8 خود در مرورگرهای کروم و کرومیوم خود استفاده می کند، در حالی که مایکروسافت اج و ده ها مرورگر دیگر بر پایه کرومیوم هستند. موتور Gecko نیز وجود دارد – نسخه مدرن آن Quantum نام دارد – که موزیلا آن را برای مرورگر فایرفاکس و چند مورد دیگر توسعه داده و پشتیبانی می کند. در نهایت، سومین غول وب مدرن، موتور اپل – Webkit است که در مرورگر سافاری استفاده می شود.

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

اما موضوع اینجاست. نسخه های کروم و فایرفاکس برای رایانه های رومیزی و اندروید به ترتیب بر روی موتور V8 گوگل و موتور Gecko/Quantum موزیلا ساخته شده اند. با این حال، این یک داستان متفاوت برای آیفون است. مطابق با سیاست های اپل، تنها یک موتور در iOS مجاز است  حدس زدید: WebKit. این بدان معنی است که همه مرورگرهای iOS اساسا سافاری با رابط های کاربری متفاوت هستند.

این بدان معنی است که تمام آسیب پذیری های یافت شده در WebKit برای کاربران هر مرورگر برای iOS یک خطر است. از آنجایی که آیفون‌ها یک هدف بسیار وسوسه‌انگیز برای هکرها هستند، متخصصان امنیتی موتور WebKit را با دقت بیشتری مطالعه می‌کنند و در نتیجه اغلب آسیب‌پذیری‌هایی را در آن پیدا می‌کنند. این شامل آسیب‌پذیری‌هایی می‌شود که مهاجمان در حال حاضر در طبیعت از آنها استفاده می‌کنند.

یکی از خطرناک‌ترین انواع آسیب‌پذیری‌ها در موتور مرورگر، آسیب‌پذیری به اصطلاح صفر کلیک است که به بازیگران بد اجازه می‌دهد بدون هیچ اقدامی از سوی کاربر آیفون را آلوده کنند. وقتی این نوع آسیب‌پذیری مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، نیازی نیست کاربر متقاعد شود که چیزی را دانلود یا نصب کند. تنها کاری که مهاجم باید انجام دهد این است که قربانی را به یک وب سایت مخصوص ساخته شده با کد مخرب بکشاند یا یک سایت محبوب را هک کرده و کد مخرب را در آن قرار دهد. پس از بازدید کاربر از چنین سایتی از طریق یک مرورگر آسیب پذیر، مهاجمان می توانند کنترل آیفون را در دست بگیرند.

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

نحوه آپدیت سافاری و وب کیت

مهم است که به یاد داشته باشید که به روز رسانی موتور WebKit و مرورگر سافاری به به روز رسانی برنامه های مرورگری که استفاده می کنید مربوط نمی شود. Google Chrome به‌طور خودکار از App Store به‌روزرسانی می‌شود – یعنی اگر این گزینه را غیرفعال نکرده‌اید، و توصیه نمی‌کنیم این کار را انجام دهید – اما در اصل این به‌روزرسانی برنامه پوسته است، نه موتور. بنابراین این مشکل آسیب پذیری در WebKit را حل نمی کند.

برای جلوگیری از آسیب‌پذیری‌ها در موتور WebKit و مرورگر سافاری، باید به‌روزرسانی‌های مناسب iOS را نصب کنید. بهترین کار این است که مطمئن شوید آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل را نصب کرده‌اید هرچه باشد، آسیب‌پذیری‌ها فقط در موتور مرورگر نیست، بلکه در سایر اجزای مهم iOS نیز وجود دارد.

برای آپدیت آیفون خود، به Settings → General → Software Update بروید . اگر دکمه‌ای را روی صفحه مشاهده کردید که می‌گوید دانلود و نصب کنید ، روی آن ضربه بزنید و دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

از آپدیت های iOS نترسید

بسیاری از کاربران در مورد به‌روزرسانی سیستم‌عامل بی‌اعتنایی می‌کنند: برخی از مردم دوست ندارند به ویژگی‌های جدید رابط کاربری عادت کنند، برخی نگران داشتن فضای ذخیره‌سازی کمتر هستند، در حالی که برخی دیگر می‌ترسند که پس از به‌روزرسانی، سرعت آیفون شروع به کند شدن کند. یا برخی از برنامه‌های قدیمی که دیگر در نسخه جدید پشتیبانی نمی‌شوند، دیگر کار نمی‌کنند.

این ترس ها کاملاً بی اساس نیستند. درست است که اپل گاهی اوقات رابط کاربری را کمتر کاربر پسند می کند. همچنین درست است که هر نسخه جدید سیستم کمی فضای ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به نسخه قبلی اشغال می‌کند و فضای کمتری برای فایل‌های شما باقی می‌گذارد. و این افسانه نیست که آیفون ها پس از به روز رسانی کند شده اند این مستند شده است .

سافاری را در آیفون خود به روز کنید

اما ما همچنان توصیه می کنیم که همیشه آیفون خود را به روز نگه دارید: انجام این کار برای ایمن نگه داشتن داده های شما و اطمینان از اینکه به دست اشتباه نمی افتد بسیار مهم است. متاسفانه، هیچ آنتی ویروس کاملی برای iOS وجود ندارد. این بدان معناست که امنیت آیفون فقط در مکانیسم‌های حفاظتی اپل وجود دارد، بنابراین هر حفره‌ای در آنها بدون به‌روزرسانی سیستم، دری باز برای هکرها باقی می‌ماند.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) سافاری را در آیفون خود به روز کنید اگر از آیفون استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روزرسانی‌های Safari و WebKit را نصب کنید، حتی اگر مرورگر انتخابی شما Chrome، Firefox یا چیز دیگری باشد. در این پست

  امنیت ایمیل چیست؟
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  امنیت ایمیل چیست؟

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) امنیت ایمیل چیست؟ امنیت ایمیل از فناوری برای بازرسی ایمیل‌های دریافتی از نظر تهدیدات مخرب و رمزگذاری یا ایمن  ترافیک ایمیل‌های خروجی استفاده می‌کند تا از صندوق‌های پستی، داده‌ها، کاربران و سازمان‌ها در برابر حملات و طرح‌های امنیت سایبری محافظت…

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) از حریم خصوصی خود محافظت کنید وقتی نوبت به مرور آنلاین می شود، کارهای بیشتری برای ایمن ماندن می توانید انجام دهید