دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می دهد چه چیز دیگری؟ یک برهنه است. شما به تازگی در پرواز خود دچار فلش سایبری شده اید. با ادامه این پست HiVPN همراه باشید.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

متأسفانه، پدیده AirDrop های ناخواسته، چه در پروازها و چه در نوع دیگری از تنظیمات گروهی که در آن افراد غریبه احاطه شده اند، غیر معمول نیست. در واقع، در یک مورد اخیر، یک خلبان تهدید کرد که اگر برهنه ها متوقف نشوند، به فرودگاه مبدا پرواز خواهد کرد.

AirDrop یک ویژگی اشتراک‌گذاری فایل در دستگاه‌های اپل مانند آیفون و مک است که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها، اسناد یا پیوندها را به یکدیگر منتقل کنند. راحت است زیرا به شما امکان می دهد بدون نیاز به باز کردن ایمیل یا برنامه های چت، فایل ها را با کیفیت کامل و با چند ضربه به اشتراک بگذارید. شما همچنین نیازی به اتصال به اینترنت ندارید.

اما این بدان معناست که کاربران اپل می‌توانند AirDrop‌های تصادفی و ناخواسته را برای آن‌ها به صورت عمومی ارسال کنند. گاهی اوقات، این AirDrop ها میم هستند، اما گاهی اوقات، چیزی ناخوشایند هستند. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد Apple AirDrop و نحوه توقف دریافت AirDrop های تصادفی بدانید.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

AirDrop چگونه کار می کند؟

AirDrop به کاربران اپل این امکان را می دهد که به صورت بی سیم عکس ها و سایر فایل ها را با دستگاه های اپل در نزدیکی خود به اشتراک بگذارند. به طور معمول، این بدان معنی است که شما ممکن است به همراه یکی از دوستانتان در حال تماشای چند عکس در آیفون خود باشید و دوستتان از شما بخواهد که عکس مورد علاقه خود را در همانجا AirDrop کنید.

AirDrop به کاربران اپل این امکان را می دهد که به صورت بی سیم عکس ها و سایر فایل ها را با دستگاه های اپل در نزدیکی خود به اشتراک بگذارند. به طور معمول، این بدان معنی است که شما ممکن است به همراه یکی از دوستانتان در حال تماشای چند عکس در آیفون خود باشید و دوستتان از شما بخواهد که عکس مورد علاقه خود را در همانجا AirDrop کنید.

می‌توانید AirDrops را به هر دستگاه سازگار اپل ارسال کنید، حتی اگر iPhone، iPad یا Mac به هیچ‌کس در لیست مخاطبین شما تعلق نداشته باشد. هر انتقال AirDrop رمزگذاری شده است و گیرنده باید روی “Accept” کلیک کند تا فایل دانلود شود یا پیوند باز شود.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

چگونه از AirDrop استفاده کنیم؟

برای فایل‌های AirDrop، عکس‌ها، ویدیوها و داده‌هایی مانند رمز عبور و پیوندهای شخصی، دستگاه‌های هر دو طرف باید این شرایط را داشته باشند:

 • برای اینکه AirDrop کار کند، فرستنده و گیرنده باید وارد شناسه های Apple خود شوند.
 • دستگاه‌های اپل فرستنده و گیرنده باید iOS، iPadOS یا OS X را اجرا کنند.
 • هر دو دستگاه باید در ۳۰ فوت (۹ متر) از یکدیگر قرار داشته باشند.
 • دستگاه‌ها باید AirDrop را روشن کنند و AirDrop روی «فقط مخاطبین» یا «همه» تنظیم شده باشد. AirDrop را در منوی تنظیمات دستگاه Apple خود روشن کنید.
 • دستگاه‌ها باید Wi-Fi و بلوتوث روشن داشته باشند.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

در اینجا نحوه اجرای AirDrop فایل ها، عکس ها و ویدیوها با دستگاه اپل آورده شده است.

 1. از فایل یا پیوندی که می خواهید به اشتراک بگذارید، روی دکمه اشتراک گذاری در پایین صفحه کلیک کنید.
 2. ممکن است دستگاه‌های اطراف با AirDrop روشن به‌طور خودکار ظاهر شوند. با کلیک بر روی آیکون AirDrop در ردیف برنامه، همه موارد در محدوده نمایش داده می شوند.
 3. روی گیرنده مورد نظر ضربه بزنید تا فایل خود را AirDrop کنید.
 4. اگر با Apple ID خود در حال AirDropping به دستگاه دیگری هستید، فایل به صورت خودکار دانلود می شود. در غیر این صورت، گیرنده باید روی «پذیرفتن» یا «رد کردن» کلیک کند.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

چرا از غریبه ها AirDrop دریافت می کنید؟

رواج دستگاه های اپل و سهولت استفاده از AirDrop باعث ایجاد AirDrop Culture شده است. این زمانی است که فایل‌ها به همه دستگاه‌های سازگار در محدوده AirDropped می‌شوند. چه به عنوان یک شوخی و چه برای نیت مخرب، قرار گرفتن در معرض یک AirDrop ناخواسته می تواند آزاردهنده یا حتی آزاردهنده باشد.

اگر بلوتوث و Wi-Fi را روشن کرده‌اید، هر کسی می‌تواند چیزی را روی دستگاه شما AirDrop کند. بسته به فایل، احتمالاً ابتدا یک پیش‌نمایش تصویر را می‌بینید و از شما خواسته می‌شود AirDrop را بپذیرید یا رد کنید. اگر فرستنده را نمی‌شناسید، احتمالاً Decline را فشار می‌دهید – اما قبلاً در معرض تصویر قرار گرفته‌اید، که می‌تواند چیزی باشد که خیلی دوست نداشتید در طول رفت‌وآمد یا قهوه صبح‌تان ببینید.

از ایستگاه‌های مترو گرفته تا کافه‌ها، پروازها تا سینماها و حتی مدارس، AirDrop‌های ناخواسته می‌توانند در هر جایی با افراد کافی برای ناشناس ماندن فرستنده اتفاق بیفتند. فرستنده ها همچنین نام آیفون های خود را به چیزی تغییر می دهند که شناسایی آنها را دشوار می کند.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

انواع ایردراپ های تصادفی

AirDrop ها معمولاً بین افرادی که یکدیگر را می شناسند ارسال می شود، اغلب با این انتظار که یک AirDrop در راه است. اما همیشه اینطور نیست.

در اینجا انواع AirDrop های غیرمنتظره و ناخواسته رایج هستند.

 • الگوهای رفتاری شاید رایج ترین نوع AirDrop ناخواسته باشد. AirDrop اپل به یک شبکه اجتماعی در میان نوجوانان تبدیل شده است. دقیقاً مانند دوستانی که میم‌هایی را در فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارند، نوجوانان از AirDrop به عنوان یک راه سریع و راحت برای برقراری ارتباط با افراد اطراف خود استفاده می‌کنند. با این حال، این رفتار ممکن است تهاجمی در نظر گرفته شود، زیرا فایل های آنها با همه افراد در محدوده AirDrop از جمله افراد غریبه به اشتراک گذاشته می شود.
 • عکس های نامطلوب AirDrop همچنین به ابزاری برای قلدری در مدارس تبدیل شده است. قلدرها می توانند عکس های نامطلوب از اهداف را منتشر کنند.
 • پیام های اعتراضی گاهی اوقات دولت ها سعی می کنند با انزوای دیجیتالی معترضان از طریق فایروال ها و مسدود کردن اینترنت، مخالفان را سرکوب کنند. معترضان از AirDrop برای دور زدن این اشکال سانسور برای به اشتراک گذاشتن پیام با مردم در مورد هدف خود استفاده کرده اند، همانطور که معترضان در هنگ کنگ انجام دادند.
 • لینک های مخرب حتی اگر AirDrops رمزگذاری شده است، فایل ها یا پیوندها می توانند حاوی ویروس باشند. هکرها می‌توانند پیوندهایی را AirDrop کنند که می‌تواند گیرنده را به یک وب‌سایت مخرب ارسال کند و آنها را در معرض خطر حملات سایبری مانند ابزارهای ترسناک قرار دهد.
 • تصاویر گرافیکی هنگامی که AirDrop ارسال می شود، یک پیش نمایش در تلفن گیرنده ظاهر می شود. برخی از افراد از این برای آزار و اذیت افراد در مجاورت خود با ارسال تصاویر صریح جنسی یا ناراحت کننده استفاده می کنند. برای قربانیان توسل چندانی وجود ندارد.
 • لینک های رسانه های اجتماعی AirDrop همچنین برای به اشتراک گذاری حساب های رسانه های اجتماعی استفاده می شود. مردم این کار را برای افزایش نفوذ رسانه های اجتماعی انجام می دهند. برخی حتی امیدوارند از اشتراک‌گذاری پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود تاریخ دریافت کنند.
 • پاسخ های تستی مدارس باید با دانش آموزانی که از طریق AirDrop پاسخ های تست و تکالیف خود را مبادله می کنند دست و پنجه نرم کنند. برخی از معلمان برای مبارزه با این موضوع به ممنوعیت های عمومی متوسل شده اند، حتی اگر تلفن در دسترس نباشد، آزمون را باطل می کنند.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

آیا پذیرش AirDrop ایمن است؟

به طور کلی، زمانی که شما فرستنده را بشناسید و با AirDropped یک فایل موافقت کرده باشید، AirDrop ها قابل قبول هستند. وقتی AirDrop را می‌پذیرید، از طریق همان برنامه‌ای که از آن ارسال شده است می‌آید پیوندهای برنامه در فروشگاه برنامه باز می‌شوند، عکس‌ها در برنامه Photos شما دانلود می‌شوند و پیوندهای وب در Safari باز می‌شوند.

با این حال، برخی از کاربران از AirDrop برای ارسال فایل های مخربی که می توانند نرم افزارهای مخرب را روی دستگاه شما دانلود کنند، سوء استفاده می کنند. بهتر است هنگام دریافت یک AirDrop تصادفی احتیاط کنید و آن را رد کنید.

AirDrops یک راه امن برای اشتراک گذاری فایل ها به دلیل رمزگذاری شده است. دستگاه خود را به روز نگه دارید تا آسیب پذیری های شناخته شده وصله شوند.

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

چگونه از دریافت AirDrop های تصادفی جلوگیری کنیم

دلایل زیادی برای اجتناب از AirDrop های تصادفی وجود دارد. برخی از افراد گیج می شوند و نگران معنای یک میم مبهم هستند، دانلود AirDrops بیش از حد فضای ذخیره سازی گرانبهایی را اشغال می کند، و برخی از کاربران AirDrops را اسپم می کنند تا گوشی هدف را خراب کند. دریافت AirDrop های ناخواسته می تواند ناراحت کننده یا حتی خطرناک باشد. در اینجا چند قدم وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید:

 • AirDrop را خاموش کنید. هنگامی که قصد ندارید فایل ها را از طریق AirDrop منتقل کنید، این ویژگی را خاموش کنید تا سایر کاربران دستگاه شما را پیدا نکنند. در iPhone و iPad، AirDrop را روی «Receiving Off» تنظیم کنید. در مک، AirDrop را روی “No One” تنظیم کنید تا آن را خاموش کنید.
 • AirDrop را روی «تنها مخاطبین» تنظیم کنید. تنظیم «فقط مخاطبین» به افراد موجود در لیست مخاطبین شما اجازه می‌دهد تا فایل‌های AirDrop را برای شما ارسال کنند و از AirDrop‌های ناخواسته توسط اشخاص ثالث جلوگیری می‌کند. برای اینکه این تنظیم کار کند، هر دو دستگاه باید به iCloud وارد شوند و هر کاربر باید در مخاطبین دیگری باشد.
 • AirDrop های ورودی را رد کنید. اگر باید AirDrop را روشن و برای همه باز کنید، می‌توانید انتخاب کنید که فایلی را بپذیرید یا نه. اگر مطمئن نیستید که فرستنده کیست یا انتظار ندارید هیچ فایلی AirDropped شود، با رد کردن AirDrop، انتقال را مسدود کنید.
 • نام AirDrop خود را تغییر دهید. در حالی که این یک تاکتیک برای ارسال AirDrop های ناخواسته است، می تواند به عنوان وسیله ای برای محافظت از خود نیز استفاده شود. اکثر مردم از نام واقعی خود در تلفن های خود استفاده می کنند، بنابراین تغییر این نام می تواند به شما کمک کند ناشناس تر باشید و مانع از هدف قرار دادن شما توسط دیگران شود.
 • AirDrop را غیرفعال کنید. با غیرفعال کردن این ویژگی، نه تنها از ارسال AirDrop توسط دیگران برای شما جلوگیری می‌کنید، بلکه از ارسال تصادفی یا عمدی فایل‌های شما به افراد دیگر توسط خود و دیگران (مانند فرزندانتان) جلوگیری می‌کنید. برای انجام این کار، در منوی تنظیمات خود به «Screen Time» بروید و «Content & Privacy Restrictions» را روشن کنید. سپس روی «Allowed Apps» ضربه بزنید و AirDrop را خاموش کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…