حریم خصوصی برنامه

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

حریم خصوصی برنامه

به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده اید شخص ثالث دیگری است که به عکس ها، مخاطبین و موارد دیگر دسترسی دارد.

امروز، HiVPN در حال پاکسازی همه بهم ریختگی برنامه های تلفن همراه شما هستیم تا بتوانیم خطرات مربوط به داده های شخصی شما را به حداقل برسانیم.

حریم خصوصی برنامه

چند برنامه را برای حذف انتخاب کنید.

بسیاری از ما برنامه‌ای را با برنامه‌ای خاص دانلود می‌کنیم، و پس از اتمام کار، به برنامه اجازه می‌دهیم به طور نامحدود و بدون فکر دیگری روی دستگاهمان بماند. اما این برنامه ها همچنان می توانند به اطلاعات شخصی شما در زمان واقعی دسترسی داشته باشند. آنها همچنان از بخشی از تخصیص داده های ماهانه شما برای به روز رسانی استفاده می کنند. و هنگامی که برنامه هایی را که واقعاً به دنبال آن هستید جستجو می کنید، همچنان آزاردهنده خواهند بود. بنابراین، از آنها استفاده کنید یا آنها را از دست بدهید.

حریم خصوصی برنامه

روش شماره ۱: هر برنامه را به صورت جداگانه بررسی کنید.

هر یک از برنامه های موجود در دستگاه خود را یکی یکی مرور کنید و از خود بپرسید: «آیا این برای من شادی می آورد؟ آیا من به این نیاز دارم؟» اگر نمی توانید دسترسی یک برنامه به داده های خود را با ارزش احساسی یا سودمندی طولانی مدت توجیه کنید، از شر آن خلاص شوید. این اساسا یک نسخه ساده از روش Marie Kondo برای سازماندهی فضاهای زندگی شما است.

حریم خصوصی برنامه

روش شماره ۲: برنامه ها را بر اساس میزان استفاده از فضای ذخیره سازی بررسی کنید.

نه سیستم‌عامل‌های اپل و نه گوگل، برنامه‌هایی را که بیشتر نادیده گرفته می‌شوند، ردیابی نمی‌کنند، اما ردیابی استفاده از فضای ذخیره‌سازی توسط برنامه‌ها می‌تواند نشانه خوبی از نادیده گرفته شدن برنامه‌ها باشد.

 • iOS: Settings > General > iPhone Storage
  یک لحظه صبر کنید تا محاسبه شود. برای مشاهده برنامه‌های خود به پایین بروید و می‌توانید ببینید برنامه‌های خاص چقدر فضای مصرف می‌کنند، مرتب‌سازی شده از بزرگ‌ترین به حداقل. در زیر هر عنوان برنامه، تاریخ آخرین باری که باز شده است (اگر اصلاً باز شده باشد) نشان داده شده است. اگر یک برنامه خرید یا یک برنامه تناسب اندام وجود دارد که یک سال است باز نکرده اید، این مکان خوبی برای گفتن است. هنگامی که برنامه ای را شناسایی کردید که آماده حذف آن هستید، آن را از لیست انتخاب کنید، سپس روی ‘ ضربه بزنید حذف برنامه.
 • Android (Nougat): تنظیمات > فضای ذخیره‌سازی > برنامه‌ها
  این مقدار فضای استفاده شده توسط برنامه‌ها را در دستگاه Android شما نشان می‌دهد. با زدن این بخش به صفحه Application Manager هدایت می شوید. در این صفحه، می‌توانید برنامه‌ای را انتخاب کنید و سپس روی دکمه «حذف نصب» در پایین ضربه بزنید تا برنامه حذف شود. وقتی برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف نصب کنید، انتخاب کنید، حتماً «پاک کردن داده» یا «پاک کردن حافظه پنهان» را قبل از حذف نصب با این کار داده‌های اضافی که برنامه نصب کرده است پاک می‌شود، که ممکن است باعث حذف پاک‌تر شود.

حریم خصوصی برنامه

 • Android (Oreo): Settings > Storage
  این جهت ها با Oreo کمی منحرف می شوند. به‌جای اینکه همه برنامه‌ها در یک پوشه از Application Manager قرار دارند، Google تصمیم گرفت برنامه‌ها را براساس عملکردشان دسته‌بندی کند. بنابراین، برای مثال، «عکس‌ها و ویدیوها» اکنون یک دسته است و بیشتر (اگر نه همه) برنامه‌های مرتبط با عکس شما در آن دسته قرار می‌گیرند. دسته بندی برنامه شما و از آنجا برنامه را انتخاب کنید. روی دکمه «حذف نصب» در پایین ضربه بزنید تا برنامه حذف شود. وقتی برنامه‌ای را که می‌خواهید حذف نصب کنید انتخاب می‌کنید، حتماً «پاک کردن داده» و/یا «پاک کردن حافظه پنهان» را قبل از حذف انتخاب کنید. با این کار داده‌های اضافی که برنامه نصب کرده است پاک می‌شود، که ممکن است باعث حذف پاک‌تر شود.

حریم خصوصی برنامه

روش شماره ۳: برنامه ها را با استفاده از پهنای باند آنها بررسی کنید.

حتی برنامه‌هایی که باز نکرده‌اید ممکن است همچنان به‌طور خودکار در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند. این داده‌های Wi-Fi نیز نیست، این داده‌هایی است که بخشی از قبض تلفن ماهانه شماست. بنابراین، کدام یک از پهنای باند شما می سوزانند؟ در اینجا نحوه فهمیدن آمده است:

 • iOS: Settings > Cellular
  به فهرست برنامه‌ها به پایین اسکرول کنید. صفحه نمایش داده های سلولی تجمعی است که برنامه های شما استفاده می کنند. در حالی که نمی‌توانید مستقیماً برنامه‌ها را از این نقطه حذف کنید، می‌توانید توجه داشته باشید که کدام برنامه‌ها را باید بر اساس میزانی که داده‌های شما را ذخیره می‌کنند حذف کنید.
 • Android: تنظیمات > شبکه و اینترنت > مصرف داده
  در بخش «موبایل»، میزان کل داده‌ای را که استفاده می‌کنید، مشاهده خواهید کرد. برای مشاهده نمودارها و جزئیات برنامه‌های جداگانه، روی «مصرف داده تلفن همراه» ضربه بزنید. توجه داشته باشید که کدام برنامه‌ها در طرح داده شما حفره ایجاد می‌کنند تا بتوانید بعد از حذف آن‌ها.

حریم خصوصی برنامه

داده های برنامه یتیم را بررسی کنید.

در حالی که دستگاه های اپل این مشکل را نخواهند داشت (مگر اینکه گوشی خود را جیلبریک کرده باشید)، سیستم عامل اندروید یک جانور دیگر است. برخی از برنامه های اندروید حتی پس از حذف فایل ها را پشت سر می گذارند. ما آنها را یتیم می نامیم.

کاربردی ترین راه برای حذف داده های یتیم برنامه، از قضا، استفاده از یک برنامه دیگر است. SD Maid و CCleaner پیشنهادات محبوبی برای این کار هستند. آنها خدمات رایگان پشتیبانی شده توسط تبلیغات را با خریدهای درون برنامه ای اختیاری ارائه می دهند. بنابراین، در حالی که آنها یک ابزار مفید ارائه می دهند، احتمالاً با هزینه شخصی یا با محدودیت همراه هستند. لطفاً قبل از اینکه به آنها دسترسی ریشه برای حذف فایل ها را واگذار کنید، تحقیق کنید.

حریم خصوصی برنامه

مجوزهای داده برنامه خود را بررسی کنید.

مجوزهای شما به اسنپ‌چت اجازه می‌دهد از دوربین جلوی گوشی شما دیدن کند، به Google Maps اجازه می‌دهد از GPS شما استفاده کند و WhatsApp را قادر می‌سازد تا به مخاطبین شما دسترسی داشته باشد. تنها زمانی که برنامه‌ها را برای اولین بار باز می‌کنید، درخواست مجوز برای دسترسی به اجزای مختلف دستگاه شما می‌کنند. و در حال حاضر، آن برنامه‌ها احتمالاً می‌توانند به بیش از نیازشان دسترسی داشته باشند.

حریم خصوصی برنامه

روش شماره ۱: مجوزها را برنامه به برنامه مرور کنید.

 • iOS: تنظیمات
  به هر برنامه ای به پایین بروید و ورودی مربوطه را انتخاب کنید. لیست مجوزهای درخواستی و موجود، از جمله اعلان‌ها و مکان را نمایش می‌دهد. برای ویرایش هر یک از تنظیمات مجوز فهرست شده، از کلید جابجایی استفاده کنید.
 • Android: تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > اطلاعات
  برنامه برنامه‌ای را که می‌خواهید مجوز آن را مرور کنید انتخاب کنید. ورودی «مجوزها» را برای فهرستی از هر چیزی که برنامه انتخابی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد، انتخاب کنید. شما می توانید هر یک از تنظیمات مجوز را با تغییر سوئیچ در موقعیت “خاموش” لغو کنید.

حریم خصوصی برنامه

روش شماره ۲: مجوزهای حسابرسی با تنظیم.

 • iOS: تنظیمات > حریم خصوصی
  به‌جای بررسی مجوز با یک برنامه جداگانه، می‌توانید گروهی از برنامه‌ها را بر اساس آنچه می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند، بررسی کنید. مجوزهای آیفون شامل خدمات موقعیت مکانی، داده‌های سلامت، عکس‌ها، دوربین، تشخیص گفتار و سایر عملکردها می‌شود.
 • Android: تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > مجوزهای برنامه
  Android مجوزها را در فهرستی شامل حسگرهای بدن، تقویم، دوربین، مخاطبین، مکان، میکروفون، پیامک، فضای ذخیره‌سازی، تلفن و موارد دیگر گروه‌بندی می‌کند. یک مجوز برای لیستی از برنامه هایی که می توانند به آن جزء دستگاه شما دسترسی داشته باشند، انتخاب کنید. از آنجا، می‌توانید از سوئیچ‌ها برای تغییر دادن برنامه‌هایی که این مجوز را دارند استفاده کنید.

حریم خصوصی برنامه

ویجت HiVPN را نصب کنید.

بهترین راه برای ایمن نگه داشتن ترافیک شبکه داده های برنامه شما، اتصال VPN رمزگذاری شده است. کاربران HiVPN می توانند اتصال VPN خود را با یک لمس با استفاده از ویجت HiVPN آغاز کنند.

 • iOS: Today View > Edit
  از صفحه اصلی iPhone یا iPad خود، برای دسترسی به Today View، انگشت خود را به سمت راست بکشید. «ویرایش» را از پایین صفحه انتخاب کنید و به برنامه «HiVPN VPN» بروید. روی پلاس سبز ضربه بزنید و «انجام شد» را انتخاب کنید.
 • Android: صفحه اصلی > نگه داشتن طولانی
  یک مکان خالی در صفحه اصلی اندروید خود پیدا کنید که می‌خواهید یک ویجت را در آن قرار دهید. روی فضای خالی ضربه بزنید و نگه دارید، سپس «ابزارک» را انتخاب کنید. به نماد HiVPN بروید، سپس آن را بکشید و در جای خالی رها کنید.

آیا HiVPN ندارید؟ اکنون ثبت نام کنید و شروع به رمزگذاری داده های برنامه تلفن همراه خود کنید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : خرداد ۲, ۱۴۰۱

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  سافاری را در آیفون خود به روز کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) سافاری را در آیفون خود به روز کنید اگر از آیفون استفاده می‌کنید، بسیار مهم است که همیشه به‌روزرسانی‌های Safari و WebKit را نصب کنید، حتی اگر مرورگر انتخابی شما Chrome، Firefox یا چیز دیگری باشد. در این پست

  امنیت ایمیل چیست؟
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  امنیت ایمیل چیست؟

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) امنیت ایمیل چیست؟ امنیت ایمیل از فناوری برای بازرسی ایمیل‌های دریافتی از نظر تهدیدات مخرب و رمزگذاری یا ایمن  ترافیک ایمیل‌های خروجی استفاده می‌کند تا از صندوق‌های پستی، داده‌ها، کاربران و سازمان‌ها در برابر حملات و طرح‌های امنیت سایبری محافظت…

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید
  اینترنت -
  خرداد ۲۹, ۱۴۰۱

  از حریم خصوصی خود محافظت کنید

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) از حریم خصوصی خود محافظت کنید وقتی نوبت به مرور آنلاین می شود، کارهای بیشتری برای ایمن ماندن می توانید انجام دهید