جنایت سیا

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

جنایت سیا

کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

جنایت سیا
اگر ایمیلی دریافت کنید که در قسمت موضوع آن عبارت “Central Intelligence Agency  Case #45361978” باشد، چه فکر می کنید؟ آیا تصمیم می‌گیرید که کسی، در جایی به‌طور جدی کارش را خراب کرده باشد و تصادفاً یک فایل فوق محرمانه برای شما ارسال کرده باشد؟ یا اینکه برای سرویس های مخفی استخدام می شوید (خب، هرگز نمی دانید)؟ افسوس، در هر دو صورت تقریباً مطمئناً در اشتباه خواهید بود – ایمیل های مورد بحث فقط یک ترفند اخاذی دیگر هستند.

جنایت سیا

توسط سازمان سیا به پدوفیلی متهم شد

نویسنده ایمیل هایی که نظر جمعی کارشناسان ما را به خود جلب کرد، خود را به عنوان یک افسر سیا نشان می دهد که ظاهراً جزئیات گیرنده را در پرونده شماره ۴۵۳۶۱۹۷۸ (مربوط به داشتن و توزیع پورنوگرافی کودکان، یا به نظر می رسد) پیدا کرده است. “افسر” بیان می کند که سیا در شرف حمله به بیش از ۲۰۰۰ فرد مظنون به پدوفیلی در ۲۷ کشور در سراسر جهان است. پیام حاکی از آن است که گیرنده متهم به یکی از آنهاست.

جنایت سیا

کلاهبردار به اندازه کافی مهربان است که دامنه اطلاعاتی را که بخش در اختیار دارد فاش کند: ظاهراً نه تنها نام، شماره تلفن و ایمیل قربانی، بلکه آدرس خانه و محل کار و اطلاعات مربوط به اقوام (که ظاهراً از منابع مختلفی به دست آمده است. از جمله ISP، چت های آنلاین و شبکه های اجتماعی).

ظاهراً مجرم سایبری به پرونده دسترسی دارد و می تواند با حذف اطلاعات مخرب از دستگیری جلوگیری کند. با این حال، قربانی باید برای این کار ۱۰۰۰۰ دلار بیت کوین بپردازد. زمان زیادی برای بررسی این موضوع وجود ندارد – ظاهراً اولین دستگیری‌ها قرار است تا چند هفته دیگر آغاز شود، و برای کمک به کارمند مهربان سیا، پول باید ظرف ۹ روز منتقل شود.

جنایت سیا

اخاذی ها را باور نکنید

پست های کلاهبرداری که قربانی را به داشتن ذوق برای پورنوگرافی متهم می کنند چیز جدیدی نیست. با این حال، در بیشتر موارد، آنها به پورن قانونی مربوط می‌شوند و مجرمان سایبری در پیام‌های آلوده به تایپی خود را هکر معرفی می‌کنند که تهدید می‌کنند عادات غیراخلاقی شما را در معرض دید دوستان و همکاران قرار می‌دهند.

پیام «سیا» در مقایسه با هرزنامه‌های سکستورشن معمولی، به خوبی نوشته شده است، با زبانی کاملاً رسمی از نظر گرامری صحیح و از لحاظ سبکی محدود. کلاهبرداران همچنین از چیدمان مراقبت کردند: متن پیام به خوبی قالب بندی شده و به راحتی قابل خواندن است، و این اثر توسط نماد سیا که از روی صفحه نمایش خیره می شود، تقویت می شود.

جنایت سیا

با این حال، فقط به این دلیل که پیام تحمیل کننده تر به نظر می رسد، آن را واقعی تر نمی کند. توهین نشوید، اما بعید است که سیا در مورد شما حرفی بزند. کلاهبرداران به احتمال زیاد آدرس ایمیل شما را در یک پایگاه داده به بیرون درز کرده اند یا حتی به طور تصادفی با آن مواجه شده اند.

به احتمال زیاد آنها اصلاً اطلاعاتی در مورد شما ندارند. چنین پیام هایی برای هزاران یا حتی میلیون ها نفر ارسال می شود به این امید که فقط یک مشت طعمه را ببلعد. با توجه به حجم باج، اگر حتی چند قربانی پرداخت کنند، ارزش زمان و تلاش مجرمان سایبری را داشته است.

جنایت سیا

وحشت نکنید

اگر یک ایمیل ظاهراً از سیا دریافت می کنید، معقول ترین کار این است که فوراً آن را سطل زباله کنید. احتمال اینکه شخصی در لنگلی شما را در رادار خود داشته باشد بی نهایت کم است. با این حال، اگر کنجکاوی غلبه کرد و آن را خواندید، نکته شماره یک ما این است که وحشت نکنید.

  • هرگز به کلاهبرداران پول ندهید. این فقط اخاذی ها را بیشتر تشویق می کند.
  • به ایمیل پاسخ ندهید، حتی اگر واقعاً می خواهید به نویسنده ثابت کنید که نام شما به اشتباه در “پرونده پرونده” وجود دارد. با انجام این کار، تأیید می کنید که آدرس شما معتبر است و موج بیشتری از هرزنامه را تحریک می کنید. به همین دلیل، سعی نکنید کلاهبرداران را ترول کنید.
  • پیام را ببندید و آن را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کنید – این به فیلتر هرزنامه کمک می کند تا کار خود را بهتر انجام دهد.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : تیر ۵, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟ به شما هشدار داده شده است که روی پیوست‌های ایمیل مشکوک که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده‌اند، کلیک نکنید، یا پیوندهای ناقص ارسال شده به صندوق ورودی LinkedIn خود را که می‌توانند بدافزار را روی رایانه‌تان نصب…

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک اگرچه وسوسه انگیز است که فرض کنیم هکرها به کسب و کارهای کوچک به عنوان هدف علاقه ای ندارند، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، به دلیل منابع محدود، کسب و…