تراشه رادار گوگل

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

تراشه رادار گوگل

نظارت دیجیتال انواع مختلفی دارد. نوع سنتی، که در آن دولت‌ها از شما جاسوسی می‌کنند در حالی که در اینترنت حرکت می‌کنید، ساده‌ترین راه برای مقابله با آن است. یک VPN خوب کمک می کند تا سایت هایی را که بازدید می کنید مبهم کنید و برای بخشی از اتصال رمزگذاری اضافه می کند. با ما در ادامه این پست HiVPN همراه باشید.

تراشه رادار گوگل

بسیار دشوارتر برای دفع کردن، نظارت بر اکثر تبلیغات آنلاین است.

همانطور که در بسیاری از پست های وبلاگ HIVPN بحث شده است، وب سایت هایی که وارد آن می شوید تا به طور معمول مقادیر قابل توجهی از داده ها را جمع آوری کنید .

تراشه رادار گوگل

این اطلاعات معمولاً توسط شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک و گوگل در نمایه‌های دقیقی از اینکه ما چه کسی هستیم و چه کار می‌کنیم جمع‌آوری می‌شود.

اگر قابلیت‌های نظارت و ردیابی فعلی کافی نبود، ممکن است مجبور باشیم نگران تراشه‌های راداری مینیاتوری باشیم که رفتار بلادرنگ ما را ردیابی می‌کنند .

این همان چیزی است که پروژه Soli گوگل در مورد آن است و این قابلیت در بیشتر محصولات گوگل، از جمله گوشی های هوشمند و محصولات خانه هوشمند آنها، تعبیه شده است.

تراشه رادار گوگل

فناوری جدید، ردیابی جدید

اخیراً، پیشرفت‌های فناوری به این معناست که دوربین‌های نظارت تصویری اکنون آنقدر ارزان و قدرتمند هستند که می‌توانند در مقیاس عظیمی در شهرها و ساختمان‌های عمومی مستقر شوند.

دوربین‌های ویدئویی موجود در ادارات و سیستم‌های اتوماسیون خانگی نیز مانند بلندگوهای هوشمند خطرساز هستند . همانطور که دیدیم، بلندگوهای وای فای می توانند مکالمات را استراق سمع کنند و به صورت بی صدا داده ها را به خارج از خانه ارسال کنند.

تراشه رادار گوگل

فناوری دیجیتال به دلیل سرعت توسعه آن قابل توجه است، بنابراین جای تعجب نیست که روش‌های جدیدی برای ردیابی اقدامات ما در حال توسعه است، اغلب با بهترین نیت از جانب مهندسانی که روی آنها کار می‌کنند.

به عنوان مثال، از سال ۲۰۱۴، گوگل روی Project Soli کار می کند ، یک دستگاه رادار بسیار کم مصرف و مینیاتوری ۶۰ گیگاهرتز بر روی تراشه ای که به راحتی می تواند در یک گوشی هوشمند معمولی قرار گیرد.

این بخش از بخش محصولات و فناوری پیشرفته گوگل (ATAP) است که به طور مشترک یک ژاکت متصل با Levi’s ایجاد کرده است. این ژاکت هنوز در دسترس است، اما به نظر نمی رسد که هنوز زمینه کاملا جدیدی از لباس های متصل را ایجاد کند.

از سوی دیگر، تراشه رادار جدید گوگل بسیار امیدوارکننده‌تر از لباس‌های هوشمند به‌نظر می‌رسد، زیرا طیف وسیعی از کاربردهای آن، از جمله موارد مشکل‌سازتر … مانند جمع‌آوری داده‌های بیومتریک بلادرنگ .

تراشه رادار گوگل

تراشه رادار از قبل در تلفن ها و خانه های ما وجود دارد

چالش های تولید تراشه در مقاله ای که در کتابخانه دیجیتال ACM منتشر شده است به تفصیل آمده است. همچنین یک ارائه ویدئویی توسط نویسنده اصلی مقاله وجود دارد.

مشکل اصلی تبدیل فناوری مورد استفاده برای تشخیص اجسام بزرگ مانند هواپیماها و کشتی‌ها به چیزی بود که می‌توانست در داخل گوشی هوشمند قرار بگیرد و برای حرکات بسیار کوچک اصلاح شود . این به معنای تکرار عناصر اصلی طراحی تا زمانی بود که در داخل یک تراشه با ابعاد فقط ۶.۵ میلی‌متر در ۵ میلی‌متر قرار بگیرند، و برای کار کردن به حداقل سطوح قدرت نیاز داشت.

تراشه رادار گوگل

پس از حل چالش سخت افزاری، تیم به سراغ اولین برنامه رفت: تشخیص حرکات دست پویا . این چهار حرکت عبارت بودند از:

  • یک دکمه مجازی انگشت اشاره به سمت پایین به سمت شست حرکت می کند.
  • یک نوار لغزنده مجازی که از انگشت شست که روی انگشت اشاره حرکت می کند تشکیل شده است.
  • کش رفتن افقی دست
  • یک تند کشیدن عمودی

Google قبلاً برخی از این قابلیت ها را در محصولات قرار داده است . در سال ۲۰۱۹ از تراشه Soli در پیکسل ۴ خود استفاده کرد تا بتوانید قفل گوشی را با نزدیک کردن به صورت خود باز کنید.

تراشه رادار گوگل

تکان دادن دست بر روی دستگاه می تواند برای تغییر آهنگ های موسیقی در Spotify یا خاموش کردن زنگ هشدار استفاده شود. بازبینی کننده در وب سایت Wired کمتر تحت تأثیر قرار گرفت :

«پس از چندین روز آزمایش تلفن، من هنوز نمی توانم این ویژگی ها را به طور قابل اعتماد کار کنم، بنابراین استفاده از آنها را متوقف کردم. در حال حاضر این قابلیت‌های ژست‌ها، که گوگل مجموعاً آن‌ها را Motion Sense می‌نامد، حقه‌ای هستند.

در سال ۲۰۲۰، گوگل این تراشه را به ترموستات Nest خود اضافه کرد . در سال ۲۰۲۱، این شرکت تراشه Soli خود را به عنوان راهی برای ارائه حس خواب به نسل دوم Nest Hub اضافه کرد.

در Nest Hub، تراشه رادار ضربان تنفس شما را هنگام خواب نظارت می‌کند که می‌تواند حتی از طریق روکش‌های تخت نیز انجام دهد. اما باز هم، یک بازبینی در Wired مشکلاتی را در عمل پیدا کرد : دستگاه در ردیابی اینکه دقیقاً چه زمانی کسی به خواب رفته است، و همچنین چرت های بعد از ظهر یک گربه را با مشکل مواجه کرد.

تراشه رادار گوگل

چه مدت قبل از اینکه تراشه رادار گوگل برای نظارت استفاده شود؟

علیرغم همه این مشکلات، توسعه دهندگان شاهد استفاده های رایج از چنین دستگاه های رادار مبتنی بر تراشه هستند.

برای مثال، اگر دستگاهی نزدیک شدن کاربر را حس کند، می‌تواند کنترل‌های لمسی را بالا بکشد و پیام‌ها را برجسته کند. به همین ترتیب، اگر تشخیص دهد که کاربر در حال دور شدن است، می‌تواند مواردی مانند ویدیوها یا آهنگ‌ها را متوقف کند و پس از بازگشت آن شخص، کار را ادامه دهد.

این آخرین ویژگی‌ها، همراه با فرمت بسیار کوچک و کم مصرف که برای این نسل جدید از دستگاه‌های رادار ابداع شده است، باید همه را به فکر فرو ببرد.

وقتی چندین دستگاه متصل در اطراف شما می توانند حضور و حرکات، حتی تنفس شما را تشخیص دهند ، واضح است که نوع دیگری از نظارت قریب الوقوع است.

تراشه رادار گوگل

ما می‌دانیم که شرکت‌های کلان داده پروفایل‌های کاربری خود را در اینترنت باز برای صدها تبلیغ‌کننده بالقوه ارسال می‌کنند، که به نوبه خود، با بازدید مردم از وب‌سایت‌ها، در زمان واقعی برای اسلات‌های موجود در وب‌سایت‌ها پیشنهاد می‌دهند.

اگرچه برخی اقدامات شخصی در برابر ردیابی دیجیتال ممکن است  به عنوان مثال، مسدود کردن کوکی ها و ردیابی پیکسل ما واقعاً پاسخی برای جمع آوری داده های بیومتریک نداریم. خوب… هیچ پاسخی به غیر از استفاده نکردن از دستگاهی با تراشه Soli گوگل در وهله اول وجود ندارد.

اکنون زمان بسیار خوبی برای بررسی مسائل حریم خصوصی مطرح شده توسط تراشه رادار Google است، قبل از اینکه به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، و قبل از اینکه برای انجام کاری در مورد داده های بیومتریک بلادرنگی که از ما جمع آوری می کند دیر شود.

راه‌حل اصلی جمع‌آوری داده‌های شخصی باید در قالب قوانین محدودکننده یا حتی ممنوعیت تبلیغات هدفمند خرد باشد که می‌تواند در وهله اول از اطلاعات شخصی استفاده کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۱۳, ۱۴۰۱

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

داکسینگ چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

داکسینگ چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست؟ آدرس منزل، شماره تلفن، شماره پاسپورت و شماره کارت اعتباری شما اطلاعات بسیار حساس و خصوصی هستند که در صورت نیاز از آنها استفاده می کنید و با افراد و موسسات به اشتراک می گذارید. هنگامی که شخص دیگری…

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) حمله مرورگر در مرورگر BitB چیست؟ به شما هشدار داده شده است که روی پیوست‌های ایمیل مشکوک که برای سرقت اطلاعات شما طراحی شده‌اند، کلیک نکنید، یا پیوندهای ناقص ارسال شده به صندوق ورودی LinkedIn خود را که می‌توانند بدافزار را روی رایانه‌تان نصب…

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک
اینترنت -
مرداد ۲۰, ۱۴۰۱

نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) نکات امنیت سایبری برای مشاغل کوچک اگرچه وسوسه انگیز است که فرض کنیم هکرها به کسب و کارهای کوچک به عنوان هدف علاقه ای ندارند، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد. در واقع، به دلیل منابع محدود، کسب و…