اینترنت ماهواره‌ای اسپیس‌ ایکس

امتیاز دهید post

بخش هایی از ایران تحت پوشش اینترنت ماهواره ای استارلینک قرار گرفت!

با عبور ماهواره های شرکت «SpaceX» از فراز تهران-کرج، ایران رسما تحت پوشش اینترنت پرسرعت استارلینک قرار گرفت ، لطفا در این مقاله با HiVPN همراه باشید.

این روزها موضوع اینترنت ماهواره ای «استارلینک» به مبحثی داغ میان کاربران ایرانی تبدیل شده است و از طرفی، طرح جدید مجلس برای فضای مجازی نیز، بیش از پیش این موضوع را داغ کرده است و با اینکه هنوز مشخص نیست که مجلس قرار است در نهایت چه تصمیمی برای فضای مجازی بگیرد، اما این موضوع با واکنش مثبتی از سوی کاربران روبرو نشده است و ترس از محدودیت های احتمالی بیشتر در فضای مجازی، بیش از پیش، نظر کاربران را به اینترنت ماهواره ای استارلینک جلب کرده است.

حال با عبور ماهواره های شرکت«SpaceX» از فراز تهران-کرج و با اضافه شدن نام تهران و کرج به سایت سفارشات اینترنت ماهواره ای پر سرعت استارلینک،ایران رسما تحت پوشش اینترنت پرسرعت استارلینک قرار گرفت.

ماهواره استارلینک، زیرمجموعه شرکت «SpaceX» متعلق به ایلان ماسک می‌باشد. این ماهواره قصد دارد تا اینترنت را با سرعت صد و پنجاه مگابایت برثانیه، به تمام کره زمین ارسال کند و به نظر می‌رسد اینترنت ماهواره‌ ای استارلینک، می‌تواند تا سپتامبر ۲۰۲۱ کل دنیا را پوشش دهد.

نکته قابل توجه این است که بزودی و با رسیدن رسیورهای شرکت «SpaceX» به ایران، شما می‌توانید از اینترنت پرسرعت ‌تر و بدون فیلتر استفاده کنید.

لازم به ذکر است که قیمت پک کامل $۵۰۰ + شارژ ماهیانه ۱۰۰ دلار است و احتمال پرداخت هزینه اینترنت ماهواره ای استارلینک با دوج کوین نیز وجود دارد.

اسپیس ایکس چیست؟

سپیس ایکس (SpaceX) یکی از پروژه های میلیونر معروف و خلاق، ایلان ماسک است که خودروسازی تسلا را نیز تاسیس کرده است. اسپیس ایکس که با هدف کاوش بیشتر فضا و عملی کردن زندگی بشر روی کره‌ها و سیاره‌های دیگر ایجاد شده است، تا حد زیادی این آرزوی بشر را به واقعیت نزدیک کرده است.

شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) که نام کامل آن شرکت فناوری اکتشاف فضایی (Space Exploration Technologies Corporation) است، یک شرکت هوافضای آمریکایی است که در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد. اسپیس ایکس اولین شرکت خصوصی بود که موفق شد یک فضاپیما را با موفقیت از مدار زمین پرتاب کرده و بازگرداند و اولین کسی بود که یک فضاپیما را به فضا پرتاب کرد و آن را با موفقیت در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) مستقر کرد.

اسپیس ایکس توسط یک کارآفرین به نام ایلان ماسک که در حوزه فناوری فعالیت می‌کند بنیانگذاری شد. ایلان ماسک اکنون مدیرعامل و طراح اصلی این شرکت است. ماسک که بنیانگذار شرکت بزرگ پی پل (PayPal) نیز بود هم اکنون با حفظ سمت مدیر عامل شرکت تسلا نیز می‌باشد.

اسپیس ایکس حدود ۶۰۰۰ کارمند دارد و دفتر مرکزی آن در هاثورن، کالیفرنیا است. این مرکز دارای یک کارخانه و یک سایت پرتاب در جنوب تگزاس است و امکانات خود را در مرکز فضایی کندی ناسا (جایی که موشک‌های قابل استفاده مجدد خود را پرتاب می‌کند) و ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال (جایی که موشک‌های قابل استفاده مجدد خود را فرود می‌آورد) در فلوریدا استقرار داده است. این شرکت همچنین دارای پایگاه پرتاب در پایگاه هوایی واندنبرگ در کالیفرنیا است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : مرداد ۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید

۵/۵ - (۶ امتیاز) ۷ برنامه برتر حریم خصوصی و امنیت اندروید ایمن نگه داشتن رایانه یا لپ تاپ یکی از اساسی ترین و ساده ترین مراحل برای همه ما است.اما آیا ما به همان اندازه برای تلفن هایمان بررسی می کنیم؟بسیاری…

بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید

۵/۵ - (۶ امتیاز) بهترین برنامه های کیف پول بیت کوین برای اندروید بیت‌کوین‌ها دنیای ارزهای دیجیتال را تسخیر کرده‌اند  و اگر عضو جامعه بیت‌کوین هستید و اندروید دارید، احتمالاً می‌خواهید بدانید بهترین برنامه‌های کیف پول بیت‌کوین چیست. در این پست با HiVPN همراه…

FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد
اینترنت -
دی ۳۰, ۱۴۰۰

FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد

۵/۵ - (۶ امتیاز) FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد به روز رسانی قانون در ۲۷ اکتبر با نگرانی های قابل توجهی در مورد جمع آوری داده ها توسط ISP ها به اجرا در…